Derdim sınıf mevcudu

kurupasta

Üye
Kayıtlı Üye
12 Mayıs 2024
102
21
29
Oğlum bu sene devlet anaokuluna gidecek. Maalesef öğretmen açığı göstermeyerek milli eğitim bu yönde bir yazı göndermiş sanırım diğer sınıflara dağıtım yapmışlar. Ve sınıf mevcudumuz 22 hatta 25 olabilir diyor öğretmenimiz. Endişeliyim. 5 yaş çocuklar 25 kişilik sınıfta gerçekten eğitim alabilecek mi emin değilim. Ne yapabilirim onu da bilmiyorum. Sizde durumlar nasıl her yerde mi bu şekilde yoksa olabilirse okul değişikliği yapmaya çalışacağım ama konul olarak işimi kolaylaştıracak bir yerde işime çok yakın. O yüzden kararsızım. Özeller eminim bu şekilde değildir ama imkanım da yok maalesef

Çok sorun olmaz dert etmeyin bu çocukların her biri aynı anda sınıfta olmuyor çoğu zaman. Hele kış mevsimi gelince hasta olanlar gelmeyenler derken sınıf mevcudu çok da yoğun olmuyor. Bir de devletteki öğretmenler bunu bilerek bu sisteme alışık olarak başlıyor döneme yani iyi yönetiyorlar durumu. Çok endişe etmeyin derim

Ne yazık ki benim yaşadığım ilde de ortalama 20 kişi oluyor sınıflar anaokulunda. İlkokulda bu sayı 30lara çıkıyor. Sınıf sayısı da etkili bu durumda. Yapılacak bir şey yok ne yazık kş

Oğlum bu sene devlet anaokuluna gidecek. Maalesef öğretmen açığı göstermeyerek milli eğitim bu yönde bir yazı göndermiş sanırım diğer sınıflara dağıtım yapmışlar. Ve sınıf mevcudumuz 22 hatta 25 olabilir diyor öğretmenimiz. Endişeliyim. 5 yaş çocuklar 25 kişilik sınıfta gerçekten eğitim alabilecek mi emin değilim. Ne yapabilirim onu da bilmiyorum. Sizde durumlar nasıl her yerde mi bu şekilde yoksa olabilirse okul değişikliği yapmaya çalışacağım ama konul olarak işimi kolaylaştıracak bir yerde işime çok yakın. O yüzden kararsızım. Özeller eminim bu şekilde değildir ama imkanım da yok maalesef
devlet okullarında böyle. Yapabileceğiniz bir şey yok. Ya çocuğunuzu evde tutacaksınız ya da o mevcuda yollayacaksınız.

ben de devlet okulunda çalıştım sınıf öğretmeni olarak. anasınıfı mevcudu 30 küsürdü ama düzenli gelen sadece 17 kişi vardı. ben 1.sınıf öğretmeniydim ve sınıfım 22 kişiydi.. sorun yasamadık. he tabii ki 15 kişilik sınıfta verilen ilginin aynısını veremiyorsunuz ama her cocuk yeterli edinimi sağlıyor.. bence tabii ki 🙄😂

ben de devlet okulunda çalıştım sınıf öğretmeni olarak. anasınıfı mevcudu 30 küsürdü ama düzenli gelen sadece 17 kişi vardı. ben 1.sınıf öğretmeniydim ve sınıfım 22 kişiydi.. sorun yasamadık. he tabii ki 15 kişilik sınıfta verilen ilginin aynısını veremiyorsunuz ama her cocuk yeterli edinimi sağlıyor.. bence tabii ki 🙄😂

E valla bizim sınıflar 53 kişi sınıf listesini bi atayım 9 tane Muhammed, 8 tane Elif, 10 tane Baran var 😂😂😂

Anaokulu zorunlu degıl ne de olsa.
Yollamayın ne ogrencek zaten o kalabalıkta ve anasınıfında Bi insan
Bi nevi çiçek bocek
İlim bilim değil, boşa zaman kaybı

Anaokulu zorunlu degıl ne de olsa.
Yollamayın ne ogrencek zaten o kalabalıkta ve anasınıfında Bi insan
Bi nevi çiçek bocek
İlim bilim değil, boşa zaman kaybı
Ay yok artık yaaa.
Şu zamanda okul öncesi eğitime bunları söylemek ne tür bir cahillik acaba?
Senelerdir uzmanlar anasınıfı zorunlu olmalı diye neden diyor sizce?
Okula hazırlık, akran iletişimi, motor becerilerin gelişiminde çok çok fayda sağlıyorlar.
Ayrıca 0-6 yaş arası zihin gelişiminde en kritik en önemli dönemdir. O dönemde ne kadar uyarana maruz kalırsa çocuk o kadar zeki olur.

E valla bizim sınıflar 53 kişi sınıf listesini bi atayım 9 tane Muhammed, 8 tane Elif, 10 tane Baran var 😂😂😂
düzenleme yapılması gerekiyor aslım. 53 sınıf mevcudu açıl bir sekilde iki sınıfa ayrılmalı.. hepsi gelsin gelmesin… öğretmen atayıp maas vermemek için girmedikleri sekil kalmadı 😂

Dün oğlumu anasınıfına alsınlar diye konuşmaya gittim her sınıf 27 kişi alamayız dediler sizinki iyi yine

25 kişi olacak muhtemelen ben 18 20 arası olur diye tahmin ediyordum
merak etmeyin, üstte arkadaşın dediği gibi zaten aktif gelen sayısı 20 bile olmayacaktır.

özeller de bu sayılarda, daha azı özel okul olmayan dil okulu vs gibi olan kreş anaokulları. Genelde anaokulunda insanlar devlete bağlı okulları tercih ettiğinden sayılar 20-25.

X