Derdim;marketlerdeki fiyat farkları...

CeYz

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
22 Mayıs 2012
9.964
14.475
Konum sanirim daha cok, neyi nereden alacağını bilen,indirimleri takip eden ve evin mutfak masraflarinda ciddi kâr edebilen kadınları ilgilendiriyor.

Calıştığım dönem kyinvalideme eltime veya çevremdeki bir kaç kadına hayret ederdim; pazara gidip dönüşünde 2 markete ugradiklarina tanık olmus,salçayı sütü birinden birkaç parca eşyayı diğer marketten aldıklarını görünce icimden '1-2lira fiyat farkından ne olur ya,resmen eziyet' diye geçirmiştim. Bana sorsanız aylik market masrafimizi bile net soyleyemem cunku ne eksikse fiyat karsilastirmadan aliyorum,yanlış yapıyormuşum.
Özellikle son zamanlarda onlar gibi market broşürünü hatmetmek gerekiyor galiba.Market ismi paylaşmak sorun olur mu bilmiyorum ama genelde Mo. ile başlayan bir marketten alisveris yapiyoruz. Geçen hafta denk geldi Çe. ile başlayan markete ugrayip birkaç parca esyaya 250tl verip ciktik. Aklımda bulaşık tabletinin fiyati kalmis,100 adeti 54tlydi. Sonraki gün B marketinde denk geldim,aynı marka aynı adet tablet 44tlydi. Bugünse herzamn gittiğim M marketinde aynısı 58tlydi.. Ben fiyat farkı 1-2lira sanırken aynı markalar ürününe göre 10-15 tl fark ediyormus,e girince kaç tane şey alınıyor..
Uzatmadan sadede geleyim, siz indirimleri mi takip ediyorsunuz?Sitelerinden mi girip bakıyorsunuz veya 'hiç şaşmaz hep aynı markete giderim mi' diyorsunuz? Ben tek bebek bezinde indirim takip ederim,ayni marka nerede indirimde bilirim.Meğer asıl gıdada,deterjanda batıyormuşum..

Son düzenleme:
Konum sanirim daha cok, neyi nereden alacağını bilen,indirimleri takip eden ve evin mutfak masraflarinda ciddi kâr edebilen kadınları ilgilendiriyor.

Calıştığım dönem kyinvalideme eltime veya çevremdeki bir kaç kadına hayret ederdim; pazara gidip dönüşünde 2 markete ugradiklarina tanık olmus,salçayı sütü birinden birkaç parca eşyayı diğer marketten aldıklarını görünce icimden '1-2lira fiyat farkından ne olur ya,resmen eziyet' diye geçirmiştim. Bana sorsanız aylik market masrafimizi bile net soyleyemem cunku ne eksikse fiyat karsilastirmadan aliyorum,yanlış yapıyormuşum.
Özellikle son zamanlarda onlar gibi market broşürünü hatmetmek gerekiyor galiba.Market ismi paylaşmak sorun olur mu bilmiyorum ama genelde M ile başlayan bir marketten alisveris yapiyoruz. Geçen hafta denk geldi Ç ile başlayan markete ugrayip birkaç parca esyaya 250tl verip ciktik. Aklımda bulaşık tabletinin fiyati kalmis,100 adeti 54tlydi. Sonraki gün B marketinde denk geldim,aynı marka aynı adet tablet 44tlydi. Bugünse herzamn gittiğim M marketinde aynısı 58tlydi.. Ben fiyat farkı 1-2lira sanırken aynı markalar ürününe göre 10-15 tl fark ediyormus,e girince kaç tane şey alınıyor..
Uzatmadan sadede geleyim, siz indirimleri mi takip ediyorsunuz?Sitelerinden mi girip bakıyorsunuz veya 'hiç şaşmaz hep aynı markete giderim mi' diyorsunuz? Ben tek bebek bezinde indirim takip ederim,ayni marka nerede indirimde bilirim.Meğer asıl gıdada,deterjanda batıyormuşum..
Finish quantum 80 li tablet c...our da 24 tl ye aldım
diğer marketlerde 54-56 tl arası değişiyor.

indirimleri şu iekilde takip ederim
herseyin fiyatı az çok aklımdadır.
farklı marketleri fırsatım oldugunda gezerim , indirimde birsey gorursem alırım .
broşür ya da mesaj yolu ile takipi ben de beceremiyorum.

denk gelip anlamam gerekli.

farklı marketleri fırsatım oldugunda gezerim , indirimde birsey gorursem alırım .

Yeni mi aldınız?

Finishti işte:KK43: Ya sen nasıl o fiyat aldın,valla sinirim bozulacak:KK70:
Benim sorunum,hiçbirşeyin fiyatını aklımda tutamamak sanirim.O yüzden kiyas yapamıyorum

Merhaba yakın zamanda biraz bu konu üzerinde durdum, deterjan, sabun vb çay ve kahve için en uygunu Happy’nin online marketi.
En son uygulamasını indirene 150 lira üzeri 15 lira indirim yapılıyordu. Artık öyle şeyleri oradan alacağım.
Yağ, salça vs onların fiyatlarını az çok bildiğim için indirimde olduklarından abartmadan bir iki fazla alıp stok yaparım.
Genellikle A101 ve Bim e gelen aktüel ürünlere göz atarım.

yiyecek ve icecek haric herseyin fiyatina dikkat ederim. Hatta cok uygunsa 2-3 tane alirim ki yedekte bulunsun (cogunlukla temizlik, camasir ve bulasik deterjanlarinda).
Gecenlerde yumusaticilar düsmüstü 5-6 tane aldim..

Benim teyzem market alışverişini bir marketten, yumurtasını yandaki dükkandan, yoğurdunu yandaki bir başka dükkandan , bulaşık deterjanını yandaki bim’den alırdı.
Saçma bulurdum kadın haklıymış.

Özellikle son zamanlarda onlar gibi market broşürünü hatmetmek gerekiyor galiba.Market ismi paylaşmak sorun olur mu bilmiyorum ama genelde M ile başlayan bir marketten alisveris yapiyoruz. Geçen hafta denk geldi Ç ile başlayan markete ugrayip birkaç parca esyaya 250tl verip ciktik. Aklımda bulaşık tabletinin fiyati kalmis,100 adeti 54tlydi. Sonraki gün B marketinde denk geldim,aynı marka aynı adet tablet 44tlydi. Bugünse herzamn gittiğim M marketinde aynısı 58tlydi.. Ben fiyat farkı 1-2lira sanırken aynı markalar ürününe göre 10-15 tl fark ediyormus,e girince kaç tane şey alınıyor..
M derken miğros ç derken çağdaş mi:)

Herseyde takip etmem, örneğin peynir grubunu bilmem, ztn gıdada indirime karşıyım güvenemiyorum
Ama deterjanları, kağıt grubunu yağ çay şekeri takip ediyorum.
Çayı çaykurdan sipariş verdim, en ucuzu orası, toplu aldık kargo ödemedik.
Bakliyatı yerli mahsül aldığım yerler var, baharatta market ürünü almıyorum.
Sebze meyve de ne hoşuma giderse alırım, genelde pazardan alırım ama güvendiğim marketlerde olabilir
Tavuk yemiyorum, et güvendiğim 2 kasap var.
Yumurtayı her yerden almam, üstünde gezen tavuk yazıyor içinde kafes tavugu yumurtası

Finishti işte:KK43: Ya sen nasıl o fiyat aldın,valla sinirim bozulacak:KK70:
Benim sorunum,hiçbirşeyin fiyatını aklımda tutamamak sanirim.O yüzden kiyas yapamıyorum
bayramda kv yazlıklarındaydık denize girmiştim
çok susadım marketten su alayım dedim
yabancı bir yerde oldugum için de marketi dolastım biraz
gözlerim yerinden fırladı deniz çıkısı hemen eve gidip para aldım yanıma sonra iki kutu aldım
şimdi kendi şehirimizdeyiz aksam iş çıkısı burdakı magazasına bakacağım.

çok iyiye geldi çünkü tablet fiyatları çok uçuk gerçekten.
benim ev bu şekilde stok dolu

tuvalet kagıdı , deterjan , sabun , tablet , şampuan falan acayip stokluyorum :KK70:

Ha unuttum söylemeye. Kahve yi de takip ederim eder kullandigim kahveler inidirmdeyse alirim yoksa almam.
2-3 ay önce salca indirimdeydi 2 tane 5kiloluk aldim.

X