Derdim büyük fikrinize ihtiyacım var

birturuncukedi

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
25 Ekim 2023
2
1
24
Selamlar. Ben 24 yaşındayım. Birtakım nedenlerden dolayı üniversiteye gidememiştim. Bu sene güzel bir okula ve bölüme yerleştim şükür. Ama yaşım büyük olduğu için canım hiç gitmek istemiyor. Sınıftakilerin yaşı benden küçük. Özellikle samimi olduğum arkadaşlarımın yaşları 18-21 arası. Birisi bana yaşlı dedi. Sonra muhabbet için birisi geldi konu açıldı aranızda en büyük kim dedi, benim arkadaşlarımdan birisi de beni göstererek bu dedi. Çok bozuldum, çok üzüldüm. Okulu bırakmayı düşünüyorum yaşım büyük olduğu için. Siz olsaydınız ne yapardınız? 24 yaş okul için geç mi?

Etkilenmeniz normal ama sırf bunun için okulu bırakmayı düşünmek inanılmaz yanlış , iyi bir bölüm diyorsunuz üstelik bunun için bırakılır mı. Kaldı ki 24 yaş yaşlı bir yaş değil okumak için

Yok daha neler. Bu sebeplerle okul bırakılır mı yapmayın. Hayatınızda belli ki bazı şeyler çok rayında gitmemiş. Okula gitmek için birazcık gecikmişsiniz ama pes etmemişsiniz. Kendinizle gurur duyun. İki ergenin lafına bakmayın lütfen.

Selamlar. Ben 24 yaşındayım. Birtakım nedenlerden dolayı üniversiteye gidememiştim. Bu sene güzel bir okula ve bölüme yerleştim şükür. Ama yaşım büyük olduğu için canım hiç gitmek istemiyor. Sınıftakilerin yaşı benden küçük. Özellikle samimi olduğum arkadaşlarımın yaşları 18-21 arası. Birisi bana yaşlı dedi. Sonra muhabbet için birisi geldi konu açıldı aranızda en büyük kim dedi, benim arkadaşlarımdan birisi de beni göstererek bu dedi. Çok bozuldum, çok üzüldüm. Okulu bırakmayı düşünüyorum yaşım büyük olduğu için. Siz olsaydınız ne yapardınız? 24 yaş okul için geç mi?
Aaa ben de 24 yaşında üniversiteye başladım:) aynı şeyleri yaşadım ama kimseye bırakmadan ben zaten büyüğüm diyordum. Bir süre sonra ilgi alanları paylaşımlar falan derken unutuluyor bu küçük büyük mevzusu. Ayrıca avantajlısın onlar henüz gözü açılmamış ana kuzusuyken sen bir sıfır önde başlıyorsun.

Bu Z kuşağı bi garip ya. Bizim zamanımızda 50 yaşında insanlar öğrenciydi, abi abla diyorduk bizlerle beraber takılıyorlardı. Yeni nesil her şeyi alay konusu yapmaya bayılıyor. Genelleme olacak ama maalesef böyle.

Kimseyi takmamayı öğreneceksiniz. O şunu dedi, bu bunu dedi diye düşünürsek yaşamamamız gerekirdi. Herkes her yaptığınıza mutlaka bir kulp bulacak. Çok alakasız ama Türkiye Voleybolda Avrupa Şampiyonu oldu. Şort boyları kısa diye linçlediler ya 😃 Kafayı kırmış herkes.

Türklerde biraz fesatlık ve negatiflik de var. Bir şey desem de böyle morali bozulsa, negatiflik yüklesem diye kasıyor insanlar hayat zaten yeterince zorken... Çektiğin zorlukları, verdiğin emekleri ve fedakarlıkları yok sayma. Sakın okulu bırakma sonra çok daha pişman olursun. Anamın bi lafı vardı milletin ipiyle kuyuya inilmez:) Kimsenin dediğini takma ve güvenme. Kendini dinle ve kendine güven.

24 yaşa yaşli diyen arkadaşın asıl tuhaf olan , gencecik yaşın var herkes ayni şartlara ve imkanlara sahip olamıyor 18 yaşında üniversiteye baslayamiyor hiç kafaniza takmayın okulunuza odaklanın.

Ben ilk üniversitemi 18 yaşında kazandım sonra bıraktım 1. Sınıfta gurbet zor geldi. Aradan baya bir yıl geçti ve tekrar hazırlanmaya karar verdim yaşım 21 di. Şimdi diyeceksin ki tamam nevar bunda normalmiş. Değildi güzelim 😁 sınıfın yüzde 90ı 18-19 yaşındaydı ve ben sınıfın yaşı büyük olanları arasındaydım. Hiçte senin gibi dert etmedim takıntı da yapmadım herkesle de arkadaş oldum. Takıntı yapma yaparsan arkadaş ortamında bu farkedilir onların kafasında gibi davran ki zaten aman aman bir yaş farkı yok aranızda

Artık olgunlaşmışsınızdır böyle şeyleri dert bile etmeyin. Siz eğitiminize bakın. Gülüp geçin. En güzel yaşlar bunlar.

Tabi ki değil,bu yaşımda ben bile giderim.Saçmalamayın Allah aşkına.

24 yaş geç değil canım, sakın bırakma okulunu
Oğlumun sınıf arkadaşı 45 yaşındaydı
Maşallah kadında onlarla mezun oldu

Daha neler yahu. Universitede ogretim gorevlisiyim. 43 yasindayim. Her sene mutlaka benden buyuk ogrencim olur. Bu sene mesela bir sinifimda bir doktor var 40'li yaslarinda. Bir bey var 38 yasinda. Bir de avukat var o da 30'larinda. Bir tane de ev hanimi ogrencim var. 24 yas nedir ki. Amaciniz universite okumak mi? Sosyallesip arkadas edinmek mi? Yasiniz 24 ama dusunceniz hic olgun degil.

Başlikda yazilani gorunce herhalde buyuk bir olay var sandim bumu kiz buyuk derdin.Kazanmiṣsin oku işte ne guzel insanlarin ne dedigine neden dikkat ediyorsunki.Bu durumun avantajini kullanicagina çocuk gibi üzülmuşsun onlarin aksine.Hicbirsey icin geç degil el alem kaç yaşinda okuyor yani boşver insanlari keyfine bak okuluna devam et onlarinda agzinin payini vermegi ogren kendini neden senden kucuk olanlarin agzina duşuruyosunki.

Aaa daha neler büyük olsan ne olacak ? Evet benim de. Büyük olunca ne oluyor? Ortamdan dislanacagini mi düşünüyorsun tam anlayamadım cekincenizi

X