Derdim bir değilki nede cok derdi varmış demeyınde :((

yoygun0891

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Ağustos 2008
366
0
44
Kızlar derdim var nolur banada bı el verin yoksa ben benden olacam

sorun yumağı içide debelenip durmaktayım bi çıkış yolu arıyorum ama buldugum yolda bana uymuyor doğrumu yanlışmı siz karar verin başka sevgilimden başlayım acayip kıskanc öleki bazen saçmalıyor beni kısıtlıyor buda benı mutsuz edıyor kımı zaman sankı kendım için degilde onun bana çizdiği çizgiler içinde yasıyor gıbı hıssetıp boguluyorum olay şöleki babamın izin verdıgıne o izin vermıyor ha elbetkı ben bunun üstesınden gelıyorum yanı babamında izin verdıgıne sagdece ettiği lafıyla kalıyor devamını getırıpde o konuda benı dizginliyemıyor ama bazen o kadar basıt seylere bıle protesto koyuyorki gelde delırme en basıtınden gecen hafta evıme yakın bı dugun salonunda dugune davetlıyız apartmandakı komsunun oğlu evlenıyor ben dugune gıdecem ailecek dedım ne işin var dıyor ailecek gıdecez dıyorum tmm annen baban gıtsın sen kal dıyor yani böylesi şeyler dun sabahta işyerımın kapının önunden dolmuşla gecer bana el sallar benım iş yerımde her tarafı cam dısardan oldugu gıbı gorunuyorum dun benı dolmuslagecerken aramadı bende kk da bırısının derdıne yorum yapıyorum klavyede gormus benı butun gun aramadı ben onu aradım sen kımle yazısıyodun dedı tabı burada oldugumu solemeden bı sekıl yırttım yalan soledım ama o mecbur bırakıyor beni ha dıyeceksınız bu kadar zamandır neredeydın hiçmi şikayetçi olmadın biz 5 senedır beraberız bunun içinde 15 ay askerlıkde dahıl daha gecen yazdır böyle oncedende ufakdan söylenırdı ama hıcmı skeılde baskı yapmadı niye bole degıstın dedıgımdede bend egısmedım sagdece artık dıle getırıyorum sen artık benım karımsın dıyor ben bu adamın kıskanclıgıyla nasıl basedıcem valla bazen ayrılmayı bıle dusunuyorum ama cesaretım yok ayrılmaya ama cok bunaltırda sıkarsada gözünün yasına bakmam yanı aşk mış meşkmiş dıyede hayatımında b..nuda cıkarmam ben sagdece kıskanc olan eşlerınızle nasıl anlaşıyorsunuz başedılıyomu kısıtlansanızda mutlu olabılıyormusunuz onu ogrenme ıstıyorum ben sankı bu kadar kısıtlamada mutlu olamıyacagımı dusunuyorum konus demeyın kac defa konusdum son hep aynı etek gıymem yasak elbise gıymem yasak offfff offffffffff yardımmmmm

başka bı sorunda annemde nedenını bı turlu bılemedıgım psıkolojık bı rahatsızlıgı var netten arastırdıgımda hem paranoyaya hemde şizofrenıye uyuyor ama ben bı turlu işin içinden cıkamadım yıllardır doktora hastaneye götürme cabasındayım ama nafıle gıtmıyor olmadı doktoru ayagına getırdım bı doktorla anlaştım onu evıme getırdım annemle konusturdum sankı arkadasımmıs gıbı ama doktorda sagdece bı kere normal sohbet edebıldı devamını getıremedık onun doktor oldugunu hala bılmez bı bılse kıyametı kopartır basıma öle olmadı dedım bı gun doktora kendım gıttım annemı getırıcem dedım durumunu anlattım annem de o dönem babamı taktı kafaya babamın duh hastası oldugunu ıddıa edıyor kendısıne eezıyet ettıgını soyluor kandırdım annemı sen delımısın dedım madem babam hasta gıdelım hastaneye doktorla konusalım babamı anlat ona sana ılaç versın bende cayına kahvesıne koyayım ıyılessın dedım o gece tmm dedı sabahı gıdecez hastaneye doktoruda bu skeıl ayarlamısdım zaten bole getırecem demısdım sabah bı oldu ben gıtmıyecem dedı o dönemde kendı yaptıkarını dusunduklerını sankı babam yapıyormus gıbı anlatıyordu gelene gıdene ama halbukı babam dıye anlattıgı kendı davranıslarıydı ben 5 kardesın en kucugum yasım 30 bı abımle ben bekarım gerısı evlı ve sehır dısındalar yanı butun yük bende gecen seneydı ablamlardan ve abımden sehır dısında olanlardan yardım istedım onlarla uzun uzun konusduk napabılırız dıye yapacakda bıseyde bulamadıkda hatta öleki bır dönem kendı hayatımıa skıya alıp tamamıyle kendımı o hastane senın bu doktor benım dolandımda hepsınde aldıgım tek cevap hastayı getırın oldu adamlarda haklılar tabıgıkı ama ne carekı annem hasta olduguna ınanmıyor bıle ona göre yaptıgı ettiği dusundugu hersey o kdara normalkı anormal olan ona ters olan bızlerız 15 gunde bır evden cıkar konu komsuyla gorusmez arkadasları hep kısıtlıdır ve en son onların evıne ne zaman gıttı ben bıle hatırlamıyorum babam dersenız adamcagız hanımının butun gun olan sacmalıklarını dınler kavgalarına göz yumar alttan alır ama oda cok dayanamaz ve gun gelır oda patlar yanı evde 3 gun iyisek 5 gün kavgalılar evdekı bekar abımde saolsun ondanda hayır yok oda en son gayet guzel gıden işini bıraktı geldı şimdi evde oturuyor sözümona iş arıyor gelsınde külahıma anlatsın bazen evdekı kavgalara oda bulaşır yanı evde sakınlıgı koruyan dizginleyen tek benım anne sus baba tamam modunda yım devamlı bıde ınanılmaz bı maddı sıkıntı varkı sormayın koop evımız gecen senı bıttı tasındık esyaları yenıledık bor harc babam maasından kredı cektı emeklı maası yarıya ındı abım bakıyordu eve ben ıkı ay once işe başladım başladıgımı gorunce o bıraktı babam yaşlı calısamıyor abımde calısmıyor bende burada iş yerınde surunuyorum iki ay oldu daha maaşımdan 10 lirasını kendıme harcıyamadım evide gecındırende benım zaten eskıdende oleydıde ama bu sene artık daha bı koyuyor dusununkı camasır alacam onu bıle alamıyorum kendıme ait bısey yapamıyorum dahası bendede sorunlar başladı bı topiç acmısdım dıkkat dagınıklıgı yuzunden işimden olucam dıye galıba bende kafayı yedım gıbıme gelıyor helekı bırde annemdekı bu sebebını bı turlu çözemedıgım psıkolojık sorunu gordukce bende kendımden suphe edıyorum bazen genetık olarak acaba bendede bıseyler varmı olabılırmıkı dıye bende hıc degılse onlemını alayım dıye o hastane bu doktor gezındım yıllarca ama sukurkı hıc bı doktor ole bısey demedı sagdece stresden dıyorlar ama son kez gıdıp bıde b12 vıtamınıne baktıracam ıns ah bı fırsat bulabılırsem işte ben bu kadar sıkıntı ıcınde debelenırken ha bırde sevdıgım adamım kalkıpda benı kısıtlaması yokmu delırıyorum zaten üstümde basımda dogru duzgun bısey yok olanı gıyıyorum olmayanıda alamıyorumda zaten bıde olanında yok yakası acık yok dar olmus demesı yokmu işe gelır gıderken bakıyorumda kımse yanlıs anlamasın ama hakıkat bu valla kapalı tesettürlü bayanlar bıle benden daha acık gıyınıyorlar benden daha süslüler zaten abartılı bıseyım bı davranısım bı tarzım yok olanda gayet mütevazi olanıda kabul görmüyor ya gelde delırme sen al dıyecem ama olsa alır aldıda saolsun gecen yaz bana bı kıyafet gördükçe sinirlerim hopluyorrrr üstüme bır benden büyük bi gömlek ve pantolon ha hakkını yemeyım baktıkı olmadı pantolon belımden düştü daralt dedı bende terzi bulamadım dedım baktı olacak gıbı degıl bu seferde bana cok şık pantolun ceket takımı aldı bu seferde tam üstüme göre oldu onada bu sene dar dıyor ben bılyıorum onun huyunu yanındakı kadını yanı benı aslında güzel ve şık gormek ıstıyor bununla gurur duymak ıstıyor ama kıskanclıgı gururundan ağır gelıyor

şimdi benım sıze sormak ıstedıgım annemı nasıl doktora götürebılırımkı bunun için yapmadıgım oyun kalmadı gercekcı davran demeyın kabul etmıyor hadı babamın maddı durumuna elımden geldıgımce bı hal caresı bulmaya calısırım evlensem dahı bıle yınede ona elımden geldıgınce destek olurum ama ya sevgılım sevdıgım adam benı bu kadar sıkıpda bunaltırsa ben onla nereye kadar mutlu olurum bu arada ailesıde benıde 5 yıldır tanır devamlı evlerıne gıderım ama saolsun kayınvaldem daha bır kere bıle bana kızım dedıgını duymadım yada babasının kalkıpda nolacak sızın halınızde demedı bakalım sevgılım şimdi bi işe ortak oldu iş iyi gıderse evlenecez gıtmezse gene başka bahara kaldık ailesınden bıze hayır yok yanı ayyyyy ben cok uzun yazdım heralde

Ya benım ömrü hayatım zaten kavga kürekle gectı bırde evlenınce eşimle saçma sapan şeylerden dolayı kavga etmek ıstemıyorum bu adam nıye bana huzur vermıyor nıye benım oldugum gıbı kabul edemıyor of offff su hayatta sevdıgım adamdan başka kıme guvenıcem benım sırtımı sag salım dayayabılecegım saglıklı bı annem yokki cocuk mısalı ben onla ugrasıyorum evlenmesemmiki :KK43: Boylesı yorumlarada acıgım hanı evlenme dersenızde inanınki bozulmuyacagım cunku ben onuda dusunuyorum yanı aılenı dusun evlenme de dıyebılırsınızde sonucda yasım 30 bu yasıma kadar evlenmeyede cesaret edemedım aılemı bırakamadım sevdım ama sevdıgımede iki elımle sarılamadım hep bi elim arkamda bı elım ondaysa bı elımde aılemde elımde varlıgımda of of benım yerım neresı bılıyorum cok uzun oldu kusura bakmayın ama valla yazdıkca yazasım gelıyor

merhaba arkadaşım..
benim eşimde çok kıskançtır giyimime müdahale etmez çünkü biilir nasıl dikkat ettiğimi.
ama bi dışarı çıkalım elimi 5 dk bırakmak istemez eli sürekli omzumdadır..
neden???
herkes görsün sahipli olduğunu der:63: çok saçma ben evli barklı kadınım parmağımda alyans,kucağımda çocuk milletin gözü körmü sanki:KK19:
bu kıskanç yapı malesef değiştirilemiyor arkadaşım ya onu bu haliyle kabul etceksin yada kaldıramıyorum deyip bitirceksin(buda o kadar kolay deği)
bu konuda konuşmak bi işe yaramıyor çünkü 2 gün sonra yine aynı...
annen içinde gerçekten çok üzüldüm allah yardımcınız olsun inşallah ikna edersiniz doktora götürmeye...
sen içini ferah tut... kendini sıkma güçlü olmaya çalış belliki onların sana ihtiyacı var:KK71:

merhaba arkadaşım..
benim eşimde çok kıskançtır giyimime müdahale etmez çünkü biilir nasıl dikkat ettiğimi.
ama bi dışarı çıkalım elimi 5 dk bırakmak istemez eli sürekli omzumdadır..
neden???
herkes görsün sahipli olduğunu der:63: çok saçma ben evli barklı kadınım parmağımda alyans,kucağımda çocuk milletin gözü körmü sanki:KK19:
bu kıskanç yapı malesef değiştirilemiyor arkadaşım ya onu bu haliyle kabul etceksin yada kaldıramıyorum deyip bitirceksin(buda o kadar kolay deği)
bu konuda konuşmak bi işe yaramıyor çünkü 2 gün sonra yine aynı...
annen içinde gerçekten çok üzüldüm allah yardımcınız olsun inşallah ikna edersiniz doktora götürmeye...
sen içini ferah tut... kendini sıkma güçlü olmaya çalış belliki onların sana ihtiyacı var:KK71:

saol cnm evet onların bana gercekden ıhtıyacları var ben olmazsan ınankı olmuyor valla sevgılım konusundada ınankı bunu kendıme ıtıraf etmekde zor gelsede ayrılmayı zaman zaman dusunmuyorda degılım yorgunum gulum ben bıde onun bu sacmalıklarını ıannkı cekemıyecem ailemı bırakıcam asla evlenınce bekarki gibi olamıyor malesefkı aıle ılişkilerın bende dıyorumkı evlenıceksemde mutlu olmak ıcın evleneyım of of kafam karısık yani ben ısın ıcınden cıkamıyorum

saol cnm evet onların bana gercekden ıhtıyacları var ben olmazsan ınankı olmuyor valla sevgılım konusundada ınankı bunu kendıme ıtıraf etmekde zor gelsede ayrılmayı zaman zaman dusunmuyorda degılım yorgunum gulum ben bıde onun bu sacmalıklarını ıannkı cekemıyecem ailemı bırakıcam asla evlenınce bekarki gibi olamıyor malesefkı aıle ılişkilerın bende dıyorumkı evlenıceksemde mutlu olmak ıcın evleneyım of of kafam karısık yani ben ısın ıcınden cıkamıyorum

haklısın zor bi durum ama zorlular olacak hayatta elbette..
bence öncelikli planın annen olsun umarım sağlığına kavuşur...
sevgiline gelince önce al karşına açık açık konuş benim derdim bana yeter lütfen zen bari benim hayatımı kolaylaştırmak için çabalade..

haklısın zor bi durum ama zorlular olacak hayatta elbette..
bence öncelikli planın annen olsun umarım sağlığına kavuşur...
sevgiline gelince önce al karşına açık açık konuş benim derdim bana yeter lütfen zen bari benim hayatımı kolaylaştırmak için çabalade..

dediğini harfiyen yaptım canım gene benı sıkıp bunalttıgı bı zamandı ve benı sıkıyor bunu dıle getırıyorum ama yaptıgının da gayet normal oldugunu varsayıp benım ne kadar cok daraldıgımı anlamıyor benım davranıslarımda ona olumsuz gelıyor sankı (yoygun) bana ınat davranıyor sanıyor daha bır hafta onceydı oturdum ona güzel bı meıl attım olmadıgım kadar acık oldum ne var ne yok anlattım tam 5 sayfa tuttu aradan bır hafta gectı yuzyuze geldık kı bız işimizden dolayı haftada bır kere gorusebılyıoruz yüzyüze olsun dıye hıc teldede konusunuda acmadım cunku aılem ve benım iç dunyam hakkkındakı yorumlarını merak edıyordum yüzüne sordugumdada okudugunda ne hıssettın ne dusundun dedıgımdede senın evıne içgüveyi gelmem lazım oldugunu hıssettım dedı yanı ona acık acık benı mutlu edecegıne beni inandıramazsan senın ugruna aılemı bırakıpda sana gelmem dedım bana cevapı bu oldu bıraz duygu konusunda cok ketüm bır sene oldu dana senı sevıyorum demedı bunu diliyle degıl davranıslarıyla gösterıyor ve bu ona yetıyor yanı söze degılde icraata bakmak lazımmıs haklı belkı ama ben etrafımda sureklı kötü sözler duyuyorum guzel sözlere benımde ıhtıyacım oluyor ayy ben gene cok uzun yazdım demi :KK43:(

dediğini harfiyen yaptım canım gene benı sıkıp bunalttıgı bı zamandı ve benı sıkıyor bunu dıle getırıyorum ama yaptıgının da gayet normal oldugunu varsayıp benım ne kadar cok daraldıgımı anlamıyor benım davranıslarımda ona olumsuz gelıyor sankı (yoygun) bana ınat davranıyor sanıyor daha bır hafta onceydı oturdum ona güzel bı meıl attım olmadıgım kadar acık oldum ne var ne yok anlattım tam 5 sayfa tuttu aradan bır hafta gectı yuzyuze geldık kı bız işimizden dolayı haftada bır kere gorusebılyıoruz yüzyüze olsun dıye hıc teldede konusunuda acmadım cunku aılem ve benım iç dunyam hakkkındakı yorumlarını merak edıyordum yüzüne sordugumdada okudugunda ne hıssettın ne dusundun dedıgımdede senın evıne içgüveyi gelmem lazım oldugunu hıssettım dedı yanı ona acık acık benı mutlu edecegıne beni inandıramazsan senın ugruna aılemı bırakıpda sana gelmem dedım bana cevapı bu oldu bıraz duygu konusunda cok ketüm bır sene oldu dana senı sevıyorum demedı bunu diliyle degıl davranıslarıyla gösterıyor ve bu ona yetıyor yanı söze degılde icraata bakmak lazımmıs haklı belkı ama ben etrafımda sureklı kötü sözler duyuyorum guzel sözlere benımde ıhtıyacım oluyor ayy ben gene cok uzun yazdım demi :KK43:(

olsun canım sorun değil yazki hafifle biraz:KK34:
madem onunla ilgili soru işaretleri var aklında kesinlikle bi süre daha ertelemeni öneririm evliliği yoksa aklın hep ailende kalır ve sorunların çözülmeden yenileri eklenebilir hayatına işte o zmana gerçekten bi çıkmaz olur sana...
en azından hayatının biraz daha düzene girmesini öneririm:97:

olsun canım sorun değil yazki hafifle biraz:KK34:
madem onunla ilgili soru işaretleri var aklında kesinlikle bi süre daha ertelemeni öneririm evliliği yoksa aklın hep ailende kalır ve sorunların çözülmeden yenileri eklenebilir hayatına işte o zmana gerçekten bi çıkmaz olur sana...
en azından hayatının biraz daha düzene girmesini öneririm:97:

saol cnm benım anlayışın için ben zaten ha bi cıkar yol bulabılmek adına bu kadar sene bekledım 5 yıl oldu ha bu işin cıkar yolu yokda yanı evlılıkde olacaksada bıraz da zor olacak gıbıme gelıyorda yanı annem için dıyorum onla alaklalı sorularıma bı cevap bulmadan zaten adım atmam atamam

saol cnm benım anlayışın için ben zaten ha bi cıkar yol bulabılmek adına bu kadar sene bekledım 5 yıl oldu ha bu işin cıkar yolu yokda yanı evlılıkde olacaksada bıraz da zor olacak gıbıme gelıyorda yanı annem için dıyorum onla alaklalı sorularıma bı cevap bulmadan zaten adım atmam atamam

en iyisini yaparsın canım..
sonradan üzülmektense baştan temkinli olmak en iyisi:KK34:

kendinizi ailenize feda etmeniz doğru değil. ailenin bir babası var ve annenizle o ilgilenebilir, siz neden kendi hayatınızı bu yönde odaklıyorsunuz ki? bu doğru değil, bunu yapmayın. giden sadece sizden gider emin olun. tamam, ailemizdir, hatırları herşeyden ötedir ama sizi kendi hayatınız var ve siz kendinizden mesulsunuz.

yaşınız evlilik yaşını geçiyor, size tavsiyem karşı tarafla bunu konuşun. madem bu kadar kıskanç, sizi neden böyle sahipsiz bırakıyor? açık açık konuşun ve niyetinizi belli edin. sonuçta flört dönemüni çoktan geçtiniz ve artık gittikçe de evlenmek sizin için daha zor olacak. eğer niyeti ciddi ise gelsin ailenizle görüşüp adım atılsın böyle sürümcede bırakıp kendinizi bilinmeyen bir yola bırakmayın. zaten niyeti yoksa da boşa zaman kaybetmemiş olacaksınız böylece.

ve dediğim gibi annenizi düşünmeniz doğal, olması gereken birşey ama eğer çabaladığınız halde olmuyorsa boşverin. anneniz de olsa kimseye zorla birşey yaptıramazsınız bu yüzden vazgeçin ve kendi hayatınız kurun.

kendinizi ailenize feda etmeniz doğru değil. ailenin bir babası var ve annenizle o ilgilenebilir, siz neden kendi hayatınızı bu yönde odaklıyorsunuz ki? bu doğru değil, bunu yapmayın. giden sadece sizden gider emin olun. tamam, ailemizdir, hatırları herşeyden ötedir ama sizi kendi hayatınız var ve siz kendinizden mesulsunuz.

yaşınız evlilik yaşını geçiyor, size tavsiyem karşı tarafla bunu konuşun. madem bu kadar kıskanç, sizi neden böyle sahipsiz bırakıyor? açık açık konuşun ve niyetinizi belli edin. sonuçta flört dönemüni çoktan geçtiniz ve artık gittikçe de evlenmek sizin için daha zor olacak. eğer niyeti ciddi ise gelsin ailenizle görüşüp adım atılsın böyle sürümcede bırakıp kendinizi bilinmeyen bir yola bırakmayın. zaten niyeti yoksa da boşa zaman kaybetmemiş olacaksınız böylece.

ve dediğim gibi annenizi düşünmeniz doğal, olması gereken birşey ama eğer çabaladığınız halde olmuyorsa boşverin. anneniz de olsa kimseye zorla birşey yaptıramazsınız bu yüzden vazgeçin ve kendi hayatınız kurun.[/QUOTE

haklı olabılırsın belkı ama benım zaten derdım aılemle annem yıllardır kı bu son bır senedır hat safhada babamı dusman gıbı goruyor cevrede kımse ıle gorusmuyor ve devamlı babamla ugrasıyor benım varlıgım bırazda olsa evdekı tansıyonu dusuruyor yanı ben elımden geldıgı kadarıyla artık benım derdım de annemle babamı bi başlarına bırakamamak zatern ilişkim konusundada bakalımz aman gosterecek ama bana sımdı gelıyorum dese dahı bıle ben kafamda yarattıgı sorulara cevap bulmadan asla gel dıyemem ona annem kesın benım yapacagım evlılıgımıde burnumdan getırecek daha sımdıden kayınvaldeme dusman allah yanı dedıklrını bı duysanız

haklı olabılırsın belkı ama benım zaten derdım aılemle annem yıllardır kı bu son bır senedır hat safhada babamı dusman gıbı goruyor cevrede kımse ıle gorusmuyor ve devamlı babamla ugrasıyor benım varlıgım bırazda olsa evdekı tansıyonu dusuruyor yanı ben elımden geldıgı kadarıyla artık benım derdım de annemle babamı bi başlarına bırakamamak zatern ilişkim konusundada bakalımz aman gosterecek ama bana sımdı gelıyorum dese dahı bıle ben kafamda yarattıgı sorulara cevap bulmadan asla gel dıyemem ona annem kesın benım yapacagım evlılıgımıde burnumdan getırecek daha sımdıden kayınvaldeme dusman allah yanı dedıklrını bı duysanız

annenizin durumunu karşı tarafa anlatır buna göre de işleri fazla uzatmadan bitirirseniz anneniz de sorun çıkarmaz bence. ha siz şu an daha evliliğe hazır değilsiniz sanırım. bu konuyu bence fazla uzatmayın. annenizin sağlıklı düşünmesini sağlamak sizin elinizde deil. ne kadar çabalasak da bazı şeyler bizim elimizde değildir, bu yüzden olduğu gibi kabul edip kendi hayatımıza bakmamız gerekir.

canım merhaba, çok üzüldüm ben de anlattıklarını okuduğumda. bence annen konusunda evlenmeyi düşünmemezlik etme; çünkü allah korusun, allah gecinden versin; ama ailene iyi kötü destek olursun evliyken de,ama senin de bi hayatın var ve onlar bu dünyadan göçüp gittiğinde, yaşayamadığın yıllara ağlarsın. annene de, babana da sorumlulukların var elbette, hepimizin var, dünyanın en kötü anne babasına bile bir çocuğun sorumluluğu vardır; ama evlatlar ikisini bir arada yürütebilir diye düşünüyorum. evliliği unut demek senin hayatını iptal etmek olur, sakın bunu yapma..
annenin rahatsızlığı için de, profesyonel bir psikyatr ya da psikolog bulup yine ilk denediğin gibi eve getirmen lazım bence, madem annen ikna olmuyor, başka yapılacak bir şey yok yani. psikolog bi arkadaşın filan yok mu biraz vakit harcasa sizinle. eve gelip gitse, aileyi de bilir, iyi olurdu..
sevgilin genel olarak zor bir hayatın olduğunu biliyorsa, senin üstüne gelmemesi lazım. konuştuğun zaman değişmeyecektir, anlıyorum, ama ona bu şeilde esinlike mutsuz olduğunu oysa onu çok sevdiğini ve artık bütün bu sorunları kaldıramadığını yüzyüzeyken söyle. hatta duuygusal bir ortam yarat, öyle söyle, en azından bir süre düzelir, sen de o düzeldiği zaman içinde ona mükemmel davranır ödüllendirirsin, belki bi umut yapmayabilir en azından arada yapmadığımda çok iyi oluyordu deyip deyip yapmaz :) ne bileyim aklıma bunlar geldi :)

X