Depresyonu yenmiş olanlar bizlere umut olun

Depresyonu yenmiş olanlar surecı devam edenler bizlere umut olun surecınızı paylaşın lutfen
Ben yaklaşık 3 yıldır majör depresyon tedavisi görüyorum. Benim için dünya sisli bir perdeden bakıyormuşçasına belirsiz. Kendimi tanıyamıyorum bazen. Ailem ve çevrem neden böyle bir duruma girdiğime anlam veremiyor ben de öyle çok sinsi ilerliyor. Bir bakmışsın içine çekilmişsin. Fark etmeden. Ama çıkmak girmekten daha zor ne yazık ki. Bütün bastırdığın duyguları tekrar gerektiği gibi yaşayıp çözmen gerekiyor. Sanırım o zmn anlamlaşıyor her şey. Ama sabırlı olmayı ve umutlu olmayı bırakmayın. Umutsuzluk depresyonu uzatıyor. İnanmak gerekiyor ve iyileşmeyi istemek.

Ben yaklaşık 3 yıldır majör depresyon tedavisi görüyorum. Benim için dünya sisli bir perdeden bakıyormuşçasına belirsiz. Kendimi tanıyamıyorum bazen. Ailem ve çevrem neden böyle bir duruma girdiğime anlam veremiyor ben de öyle çok sinsi ilerliyor. Bir bakmışsın içine çekilmişsin. Fark etmeden. Ama çıkmak girmekten daha zor ne yazık ki. Bütün bastırdığın duyguları tekrar gerektiği gibi yaşayıp çözmen gerekiyor. Sanırım o zmn anlamlaşıyor her şey. Ama sabırlı olmayı ve umutlu olmayı bırakmayın. Umutsuzluk depresyonu uzatıyor. İnanmak gerekiyor ve iyileşmeyi istemek.
İlaç kullanıyormusunuz hangisini kullanıyorsunuz ben ilaç kullandığım halde tekrar etti. Siz 3 yılda hiç iyi olmadınız mı

İlaç kullanıyormusunuz hangisini kullanıyorsunuz ben ilaç kullandığım halde tekrar etti. Siz 3 yılda hiç iyi olmadınız mı
Ben tofranil kullanıyorum 1 yıldır. Ara ara bıraktım tekrar başladım. Bazen ilçların işe yaramadığını düşünüp bırakıyordum. Ama daha da kötüye gidiyordum. İlaçalar destek olarak görülmeli. İlaç aldım kendimi bırakayım çözülür diye beklerseniz o da işe yaramıyor. Bir de düşüncelerden korkmayıp onları yönetmeyi denemeliyiz. Depresyondan dolayı çoğu durumda yanılgı halinde olduğunuzu bu sesi bastırmanız gerektiğini öğrenmelisiniz. Ben çok sabırsızım hemen ilaç alayım çözülsün diye bakıyordum. Olumlu bakmayı da bilmiyorum her şeyde bir negatiflik arıyorum bu yüzden kendimdeki gelişmeyi bile göremiyordum ama çevrem iyiye gittiğimi söylüyor. Sürekli bir desteğe ihtiyacınız olucak. Ta ki kendinize güveni tekrar kazanana kadar

Bir de şunu bilin ki doğru ilacı bulmak da önemli. Piyasada bir sürü ilaç var. Hepsinin ayrı bir işleyişi var. Her insan için farkli etkileri oluyor. Siz de durumunuzu doğru şekilde belki doktor değiştirerek doğru tedavinizi bulmaya çalışın. Sabırlı olmalısınız bu süreçte. Zor biliyorum ama depresyon çözülemeyecek bir şey değil. Doktorlarım sürekli bunu dile getiriyor

Bir de şunu bilin ki doğru ilacı bulmak da önemli. Piyasada bir sürü ilaç var. Hepsinin ayrı bir işleyişi var. Her insan için farkli etkileri oluyor. Siz de durumunuzu doğru şekilde belki doktor değiştirerek doğru tedavinizi bulmaya çalışın. Sabırlı olmalısınız bu süreçte. Zor biliyorum ama depresyon çözülemeyecek bir şey değil. Doktorlarım sürekli bunu dile getiriyor
Siz de ne gibi sıkıntılar vardı

hanımlar merhaba, anksiyete ve depresyon bir anda geçen ya da geçtimmi bir daha gelmeyen hastalıklar malesef değiller. dönem dönem artan azalan seyir izliyor bu hastalıklar. ilaçlar ve terapi ciddi manada yardımcı oluyor- hafifletiyor, kişisel çaba, düzenli bir yaşam, meşguliyetler çok önemli.

ben uzun yıllar anskiyete tedavisi gördüm ve nüksetti - hala görüyorum. dönem dönem artışlar oluyor kaygılarımda, düşüncelerimde... fiziksel olarak beni huzursuz ediyor tabiki. ancak, artık bu hastalığı ve etkilerini kabullendim. düşünceler ve fiziksel huzursuzluklar başgösterdiğinde kabulleniyorum, gitmesi için çabalamak yerine sakin kalmaya çalışıyorum, beni daha kötü yapan hislerden ve ortamlardan uzak durmaya - mümkünse iyi gelen insanlarla konuşmaya çalışıyorum. size iyi gelen şeylere daha çok vakit ayırın - günlük 1 saat mümkünse yürüyün - açık hava her zaman iyi gelmiştir bana

X