Depresif Ev Hanımları Kulübü :)

DryaSzr

Edeple gelen lütufla gider
Kayıtlı Üye
24 Ekim 2007
2.985
1.453
birçok batı ülkesinde iş olarak kabul edilen ve sigortası olan statü.
evi çekip çeviren insan.sengözlerimebaksanab
dunyanin en zor meslegini, sosyal haklar olmadan, maassiz, ikramiyesiz, ustelik de surekli ukalalik yapan, para kazandigini yuzune vuran bi adama ve muhtemelen simarik cocuklara karsi icra etmeye calisan kadin turu...naniknanik
teknolojinin ileri medineyetler seviyesine erishmedigi donemlerde kullanilan; camashir makinasi, bulasik makinasi, elektrikli supurge ve gundelikci kiraz hanim in yaptiklarini toptan yapabilen cok fonksiyonel mumtaz bayan sahsiyet.:dance:

bütün bunlar birleşince DEPRESİF olmamak elde mi acep?senağlama

desperate hausewıves dan türeyen bir kulüp işte.ev kadınları buraya .çalışıp da işe ara vermiş ev kadınları buraya...evde olmaktan sıkılanlar buraya ..üşütmeden önce bir kez buraya :içelim:

demmaypost41158667329kqqw4.gif

Son düzenleme:
KADINLAR GÜNÜNDE YAZILMIŞ bir erkek sitesinden alıntı

Kadınlar için

Senede bir günle kadınların değeri bilinmeye çalışılıyor. Kadınlar, hiçbir çağda bu çağda olduğu kadar kötüye kullanılmadı. Eski devirlerde başka türlü çekiyordu bu devirde başka çekmekte.
Sonunda çeken, hep kadın oluyor.
Anne olarak, ev kadını olarak iş kadını olarak kadının türlü meseleleri var.
Bunlara çareler üretileceğine en belirgin özellik olarak cinsiyetiyle ön plana çıkartılmakta. Kadınlar, cinsiyetinden dolayı bir eşya gibi görülmekte. Kadınlar, ışıltılı bir sömürü altında. Bu sömürü, artan bir trendle uçup gitti. Şimdilerde kadın için yapılanlara sömürü kelimesi bile yetmez. Kadınların problemi sadece sırtında yük taşıması değil. İşteki zorluklar da değil. Güzellik kraliçesi diye, sanatçı diye manken diye, hostes diye... uğradığı aldatılmışlıklar az mı? Bunların mağdurları da dayak mağduru bir kadın kadar psikolojik işkence altında. Kullanılıp, günü gelince kirli bir bez gibi kenara atılmaktalar.
Herhalde kadınları yine kadınlar kurtarır.
Kadınların kendilerine sahip çıkması lazım. Köydeki, taşradaki kadınların derdi başka. O yaldızlı dünyalardaki kadınların derdi başka. Birinin evine, barkına çoluk çocuğuna karşı diğerinin bu zenginlikleri de yok. O diğeri, bazılarının gözünde yalnızca metres, yalnızca süs, yalnızca dişi.
Yalnızca insan değil kısacası.
Kadın, büyük meselemiz. Kadının muhafazakâr çevrelerde ayrı, modern çevrelerde ayrı sancıları var. Dünyanın yükünü kadınlar çekiyor. Kadın, ne kadar sağlamsa aile o kadar sağlamdır. Çocuğu baba değil, anne yetiştirir. Evet; anne sadece doğurmaz yetiştirir de. Çocuğun hayat mimarı annedir. Evin mimarı da odur.
Kadınlar yıkılınca her şey harabeye döner.
Onun için evliliklerin yürümediği nüfus artışının durduğu fuhşun sel gibi aktığı ülkeler kadınlarımızı hedef alıyorlar. Onlar ve onların güdümündekiler.. Şu gün kadına en büyük fenalığı bazı yayın kuruluşları yapmakta. Onlarınki artık müstehcenlik de değil. Kadınlar, sanki dilediklerince tasarruf edecekleri bir varlık.
Neden kadın kuruluşları bunu engellemez?
İçi boşalmış kavramlar etrafında kısır döngüler boşuna yorulmakta. Kadını tanımak için onun ruhunu tanımak lazım. Dindeki yerini, ailedeki yerini tarihteki yerini, sosyal hayattaki yerini tanımak lazım.
Kadın esasında şefkatin adıdır. Merhamettir, sevgidir.
Kadınlar aziz varlıklardır.
O, aşağılıkların, süfliliklerin metaı değil, eştir, annedir. Bizim toplumumuzdaki kadınlara dışımızdaki dünyanın kadınları gıpta ediyordu. Gıpta edileni gıpta edene benzetmeye çalıştılar. Bu gayret bir türlü bitmedi.
Kadın ya paranın tuzağına düşürüldü veya ideolojinin kölesi yapıldı.
Kadınları kaybedersek her şeyi kaybederiz.

♥ Seven bir kadin icin sevdigi erkegin yuzu, ona tipki denizin denizciye gorundugu gibi gorunur. » HONORE DE BALZAC

♥ Bir kadin, eger bir erkek onun eline dusmeden once kucagina dusebilseydi daha cazibeli olurdu. » AMBROSE BIERCE

♥ Modasi hic gecmeyen birkac seyden biri de disi bir kadindir. » RALSTON

♥ Tanri, kadinlari agzi laf yapan yakisikli erkeklerden korusun. » HONORE DE BALZAC

♥ Kadinlarin erdemi, erkegin en buyuk kesfidir. » CORNELIA OTIS SKINNER

♥ Bir kadina guzel oldugunu soylemeyin; ona baska bir kadinin onun gibi olamadigini soyleyin ve goreceksiniz ki buun kapilar size acilacak. » JULES RENARD

♥ Guzel bir kadin, gorenleri kibarca cildirtan bir resim gibidir. » RALPH WALDO EMERSON

♥ Zeki bir kadin hazinedir. Guzel ve zeki bir kadin guctur. » GEORGE MEREDITH

♥ Bir kaninin yuzundeki ifade, uzerindeki giysiden cok daha onemlidir. » DALE CARNEGIE

♥ Bir kadin icin, soyle bir bakilmak bile gozden kacirilmaktan daha iyidir. » MAE WEST

♥ Eger bir kadin yeterince hirsli, kararli ve yetenekliyse, yapamayacagi hic bir sey yoktur. » HELEN LAWRENSON

♥ Dunya kadinsiz varolamaz. Gelecek bizim elimizde. » JOAN COLLINS

♥ Kadinlar butun dunyada ikinci sinif yaratik olarak gorulurler, ama dunyayi bir arada tutanlarda onlardir. » PAM BROWN

♥ Kadinlar insalara daha yumusak davranir. Biz insanlara cocuk eldivenleriyle dokunuruz. » SHIRLEY CAESAR

♥ Kadinlar basarilarini elde ettikleri zenginliklerle degil, cevrelerinde biriktirdikleri sevgiyle olcerler. » LINDA MCFARLANE

♥ Her zaman suna inandim: Bir kaninin basarisi baska bir kadinin basarisini hazirlar. » GLORIA VANDERBILT

♥ Kadinlar omuz omuza siralandiklarinda aradan kimse gecemez. » LINDA MCFARLANE

♥ Kahraman erkekler nasil da yakip yiktilar. Kahraman kadinlar nasil da hayata dondurduler. » PAMELA DUGDALE

♥ Kadin tam bir dairedir. Icinde yaratma, besleme ve donusturme gucleri vardir. » DIANE MARIECHILD

herkeze merhaba çok güzel bi klüp olmuş bende varım benide alırmısınız aranızaa.s..

merhaba kızlar depresyondayım iki gündür yatılı misafirim var.yemek yap onları gezdir çocuklarla ilgilen yoruldum.misafirler yine gezmede ben bu fırsat kk ya bakayımda rahatlıyayım dedim.:içelim: :içelim:

Havuç dilimi insan gözüne benzer. Bilimsel araştırmalar havucun gözlerin kan akışını ve işlevini iyileştirdiğini göstermiştir.

Domateste kalpte olduğu gibi dört odacık vardır ve kırmızı renklidir. Bütün araştırmalar domatesin kalp ve kan için faydalı olduğunu göstermiştir.

Üzüm salkımı kalp şeklindedir, her bir üzüm tanesi kan hücresi gibi görünmektedir ve araştırmalar üzümün ciddi kalp ve kan canlandırıcı bir gıda olduğunu göstermiştir.

Ceviz küçük bir beyin görünümündedir. Ve beyin fonksiyonlar için faydalıdır.

Fasulya böbrek görünümündedir ve böbrek fonksiyonlarını iyileştirir.

Sap kereviz, Çin lahanası ve Rhubarb (bizde yok) kemiklere benzer. Bu gıdalar kemikler için faydalıdır, sodyum oranları eşit ve %23 dür. Gıdanızda yeterli sodyom yok ise vücut kemiklerden çeker ve kemikler zayıflar. Bu gıdalar iskeletinize faydalıdır.

Patlıcan, avokado ve armut kadınların rahim ve serviks sağlığı ve fonksiyonlarını hedefler ve görünümleri bu organlara benzerler. Araştırmalar kadınların haftada bir avokado yemeleri halinde hormonları dengelediğini, istenmeyen doğum sonrası kilolarını azalttığını ve serviks kanserini önlediğini göstermiştir.

İncir tohum doludur ve ağaçta ikili olarak asılarak büyür. İncir sperm sayısını ve hareketliliğini arttırır ayrıca erkek kısırlığını önler.

Tatlı patatesin görünümü pankreasa benzer ve şeker hastalarının glisemik indeksini dengeler.

Zeytin yumurtalıkların sağlığına ve fonksiyonuna yardımcı olur.

Greyfurt, portakal ve diğer narenciye meyveleri kadın göğüsüne benzer ve bunların sağlığına ve lenfin hareketine yardımcı olur.

Soğan vücut hücreleri görünümündedir. Bütün vücut hücrelerinden atık maddelerin temizlenmesine yardım eder. Hatta gözlerin epitelyal katlarının yıkayan gözyaşlarına bile sebep olur.

CADIARZU :smiley-cool: a.s.

:1hug:Harun Reşit savaşta esir aldığı düşman Generale :

-Hayatını bağışlarım ama bir şartım var , der.
'Kadınlar hayatta en çok ne ister?' budur bilmek istediğim.......Bu
sorunun yanıtını getir ; kurtar kelleni der.

General sorar soruşturur bu çetin sorunun yanıtını aramaya başlar ve
Kafdağındaki bir cadının bunu bildiğini öğrenir....Günlerce gecelerce
at koşturur , cadıyı bulur ve sorar:

-Kadınlar hayatta en çok ne ister?

Korkunç cadı yanıt için öyle bir şart ileri sürer ki yenilir yutulur
cinsten değil.....

-Evlen benimle!!!!.....
O zaman öğrenirsin ancak istediğini...

Bu ölümcül teklifi kabul eder General ve doğru yanıtı alır almaz koşar
Harun Reşit'e ve :

-Kadınlar en çok kendi özgür iradeleriyle hareket etmek ister!.

Harun Reşit Generalin hayatını bağışlar ancak cadıyada evlenmek için
söz vermişt ir.
Neyse evlenirler.İlk gece General bir bakar ki , o korkunç cadı
dünyalar güzeli bir afete dönüşmüş karanlık odada.....Konuşur cadı :

- Benim kaderim böyle.... Günün sadece yarısı güzel olabilirim , diğer
yarısı çirkinim der.Ne dersin? Geceleri seninleyken mi güzel olayım ,
yoksa gündüzleri dışardayken mi?.....

General düşünür ve :

- Sen bilirsin kararı kendin ver der.İşte o an korkunç cadı sonsuza
dek güzel bir kadın olarak kalır....

Peki bu öyküden çıkarılacak 3 ders nedir???

1.Kadınlar en çok kendi özgür iradeleriyle hareket etmek isterler.
2.Özgür iradesiyle hareket eden bir kadın her zaman güzeldir.
3.İster güzel olsun, ister çirkin olsun her kadın aslında bir cadıdır. :)

Hayatınız seçtiğiniz kadındır.......Zevkli bir kadına rastlarsanız
zevkiniz, bilgili bir kadına rastlarsanız bilginiz , zeki bir kadına
rastlarsanız zekanız gelişir.Hayat kat kattır.Babil'in Asma Bahçeleri
gibi teraslar halinde yükselir ve bir terastan bir terasa sizi
kadınlar götürür.Ve bugün durduğunuz teras , seyrettiğiniz manzara ,
gördüğünüz hayat yanınızdaki kadının terası , manzarası ve
hayatıdır.....Hayatınız seçtiğiniz kadındır......

maçı kazanamadık yaaa..bende depresif oldummmmÇok üzgünüm çoook

ben okadarda üzülmedim.her kazanmamızda bizim mahalle savaş alanı gibiydi silah sesinden.benim anlayamadığım herkes bu silah olayına kızıyorda hangi koca kafalılar silah sıkıyor.bende buna depresifim ama çok şükür sakin bir gece geçirdik yaşasın.:dance:

günaydın kadriye ..ben bugün evde sıkılıyorum ne yapsam nereye gitsem offff çok depresifim salı günü tatile çıkıcaz 1 ay yokum ..oleyyyyyyyyyy

kızlar ben çok depresyondayım kaynanama tatile gidiyorum 40 günlüğüne ne güzel değilmi millet yazı denizde geçirir ben kayınvalide,kayınpeder görümce,kayınbirader,etli....yanında.tatilini kaynanasında geçiren gelin sendromundayım(ben uydurdum).

Evliliklerde tartışma kaçınılmazdır. Ama hataları onarmayı bilirseniz, ilişkiniz dinamikleşir. Onarma girişimlerinde anahtar bazı cümleler vardır ki işinizi kolaylaştırır
Radikal Gazetesi'nde Hatice Yaşar'ın hazırladığı Kadın ve Erkek meseleri dizisi, çiftlere ilişkileri konusunda ışık tutan bilgiler ve uzman yorumlarına yer veriyor. Bugün dördüncüsü yayınlanan dizide "evlenmeden önce bir psikologa danış" başlığı var. Bu yazı dizisinde sözcüklerin gücünü gözler önüne seren ilginç bir bölümü sizlerle paylaşmayı uygun bulduk: İşte o bölüm:

Kelimeleri küçümsemeyin

Evliliğin çetin meselelerini kadın gündeme getirirken kocanın bunları tartışmaktan kaçınmasına rastlanma oranı yüzde 80’in üzerindedir. Bu, evliliğin sorunlu olduğuna ilişkin ilk belirti değil; en mutlu evliliklerde de bu geçerlidir. Evliliklerde tartışma kaçınılmazdır. Ama doğru onarma girişimlerini bilirseniz, bu evliliğinize dinamik bir yapı kazandırır.
Onarma girişimlerinde anahtar bazı cümleler vardır. Bunları kullanırsanız işiniz kolaylaşır.

Sakinleşin

* Kendimi daha güvenli hissetmemi sağlayabilir misin?
* Sakinleşmeye ihtiyacım var.
* Desteğine ihtiyacım var.
* Şimdi sadece beni dinle ve anlamaya çalış
* Onu geri alabilir miyim?
* Lütfen daha nazik davran.
* Lütfen sakinleşmeme yardımcı ol.
* Lütfen sus ve beni dinle
* Bu benim için önemli.
Lütfen dinle.
* Dur da sözümü bitireyim.
* Taşmaya başladığımı hissediyorum
* Biraz ara verebilir miyiz?

Özür dilerim

* Aşırı tepki verdim. Özür dilerim.
* Çuvalladım, kabul ediyorum.
* Tekrar denememe izin ver.
* Durumu nasıl düzeltebilirim.
* Yani diyorsun ki...
* Özür dilerim. Lütfen affet.

Dur!

* Ben hatalı olabilirim
* Lütfen bir süreliğine duralım
* Bir ara verelim.
* Bana biraz izin ver. Hemen dönerim.
* Taştığımı hissediyorum.
* Lütfen dur.
* Burada anlaşamadığımız konusunda anlaşalım.
* Her şeye baştan başlayalım
* Konuyu değiştirelim.

Takdir ediyorum

* Hatanın sende olmadığını biliyorum.
* Bu sorunda benim payım...
* Ne demek istediğini anlıyorum.
* ... için teşekkür ederim.
* İyi bir noktaya değindin,
* İkimizin de dediği gibi.
* Anlıyorum.
* Seni seviyorum.
* ... için müteşşekkirim.
* Sende hayran olduğum şeylerden biri de...
* Bu senin değil, bizim sorunumuz.

ay bugün çok depresifim aksam misafirim vardı gec gittiler sabah ezanı okunurken yattım sabah 7de kaynanamın sesiyle uyandım dahada uyuyamadım eşimde öğlene kadar evdeydi onu getir bunu götür su ver küllük yok sırtım kasındı yok ben bunu giymem baska bişey ver babasınınn uşağı var yaaa anasının evindede hep ütülü temiz düzenliydi sankiii adam ettik insan içine soktuk şimdide beni beğenmiyoo 2de çocuk var bende çocuk demeye bin sahit lazım bi kaynana varki allah düşman basına vermesin üst katta oturuyo beni sini,r etmek için elinden geleni yapıyo halıları yıkadım balkonda asılı kurusunlarda eve alim diye bakıyom yukardan asağı su dökmüş halı su gibi ay çıldırdım valla bu ne ya anasıyla uğras danasıyla uğras çocukla uğras bide görümcem oğlanı yollamış tatile kaynanama güya hep bende ayyyy ben depreşmimde kim depreşsinnnn

HERKESİN YERİNE BN DEPREŞEBİLİRİM BİR HAFTALIĞINA KISA BİR TATİL YAPAYIM DEDİM BURNUMDAN GELDİİİ OĞLUMUN KÖPRÜCÜK KEMİĞİ KIRILDI ALLAH RAHATLIK VERMEMİŞ SONUMUZ HAYROLA tatlicadiarzu

tatil dönüşü depresif olmazsın umarım canımm kaynanadan sonraa
allah kolaylık versin haa birde sabırlıkk

kızlar ben çok depresyondayım kaynanama tatile gidiyorum 40 günlüğüne ne güzel değilmi millet yazı denizde geçirir ben kayınvalide,kayınpeder görümce,kayınbirader,etli....yanında.tatilini kaynanasında geçiren gelin sendromundayım(ben uydurdum).

bu topigi bugün fark ettim ve bende aranızdayım :lepi:canlarım ve kadriye16 bende senin gibi tatile tatil demeye dilim varmıyor tabi ama tatil deniyor kayınvalidemin yanına :1no2:gidiyorum onları sevmiyor degilim ama orda adın gelin oluyor bir dakka dizini kırıp oturamıyorsun ende isterim şöyle deniz kumsal ama onlarda gurbette bizi bekliyor allah yardımcımız olsun:1no2::teselli:

kız sen kaynana tatile gidiyon benim kaynana ön koltukta ogluyla tatil hayali kuruyor bende iki kızım arka koltukta yanlarında süs gibi daha ömrümüzde bir defa tatile cıkmadık akrabalara ziyaret dısında o o onlara göre tatil ama bana degil sagolsun babam götürürdü gel kızım seni ğene götürürüm tatile diyor ama cocuklarla nasıl sığacaksın bir yere offfffffffffffff offfffffffffff bazen boğasım geliyor hepsini

herkes kaynanasının yanından kaçar ben de kaynanamla altlı üstlü oturmaya gidiyorum sanırım deli dürttü benilülülülülülü bakalım nasıl olacak nasıl daha fazla depreşeceğim merak içindeyim kafamçokkarıştı

herkes kaynanasının yanından kaçar ben de kaynanamla altlı üstlü oturmaya gidiyorum sanırım deli dürttü benilülülülülülü bakalım nasıl olacak nasıl daha fazla depreşeceğim merak içindeyim kafamçokkarıştı

işte nekedar fedakar bir gelimişsin gördükjeyyar ettigim muhabbette sorması ayıptır niye kaynananla altlı üstlü oturacaksın :uhm::uhm: :uhm:

ben 10 sene oturdum kaynanamla aynı evde kaynatam görümcem kaynım görümcemin oğlu ben eşim 2de çocuk ohhhh herkese hizmet etmekten canım çıkıyodu valla bide kıymeti olsa huzureun hsi yoktu evde iki buçuk senedir de altlı üstlü oturuyoz hııı dersenizki rahatmısın eskiye göre iyiyim ama yine huzursuzluk devam ediyo allah hepimizin yardımcısı olsun

X