Depremden sonra ADANA' da EV bulamıyorum :(

yakın bir ilçeye gitseniz, işiniz için geliş gidiş yapsanız?

ben adanalıyım ailem depremde adanadaydı evleri yıkılmadı ama kolonlarda hasar varmış o günden beridir eve gidemiyorlar,adananın durumu farklı oldu bu depremde,diğer illerde yıkım oldu çok fazla,yakın çevre illerde az hasar meydana geldi ama adanadaki binaların nerdeyse yarısından fazlası orta hasarlı,otursan oturulmaz yeni bir yer arasan bulunmaz bulunsa sağlammıdır bilinmez,herkes şuanda çadırda ve 2 ay oldu,deprem bölgelerinde bile normale dönmeye başlandı ama adanada hala çadırda insanlar var çok tuhaf bir durum oldu,cunkü deprem bekleniyormuş bide öyle deniliyor insanlar korktu tabi, adanada kiralar cok pahalı ve yıllık istiyorlar,bunun için adanadaki vatandaslara yardım edilmesi gerekiyor en azından kira bedelleri karşılanmalı ve fiyatların kontrol edilmesi gerekiyor,öyle cadir yada konteynirda fln kalınmaz uzun süreli şimdi gerçekçi olmak gerekiyor,mersinden ev tutup geliş gidiş yapabilirsiniz,araçla yada trenle,benim arkadaşlarım orada çalışıp adanada oturuyor simdilik böyle bir çozum bulabilirsiniz,mersinde evler daha ucuz,c.tesi,pazar deniz kenarında gezin yani belki saçma gelecek ama adanalılar bilir cidden adanada yada mersinde oturup gidip gelen çok, yoksa bu sekilde adanada ev bulmanız zor,benim ailem bütün sülalem orada cidden ev yok,ailemde bi süre bende kaldı sonrada kardeşime gittiler ama eve giremiyorlar...

Çok geçmiş olsun, Rabbim bir daha yaşatmasın. Konteyner almayı düşünmüşsünüz. fakat arsa problemi olmuş. Belediyeye yada devlete ait araziler var, gidip durumunuzu anlatıp kaç yıl istediğinizi söylerseniz tanıdık vs araya koyarsanız size yardımcı olurlar.

Çok geçmiş olsun . Sarıçamın ileri yerlerinde geçen gün arkadaşım ev tuttu . 4 katlı bir binaymış oralara baktınız mı ?

Adana'da var mı bilmiyorum ama benim arkadaşım İstanbul şu şekilde yaptı. Depremden önce tabi. Deprem amaçlı değil de daha çok doğa ile iç içe olmak için..karavan almışlardı zaten çekme karavan. Onu yıllık 17 bin gibi bir ücretle karavan alanına sabit koydular. Elektrik su da içinde sanırım. Genelde karavanı olanlar Karavanin yanına kış bahcesi niyetine çadır gibi tente de uzatıyor. Bazısı soba da kuruyor..biraz daha alan genişlemiş oluyor. Onlar evlerine yakın bir karavan alanına koydurmuslardi karavanı. Sık sık gidiyorlar.

Aynen öyle devletin arazisi var bizim burda mesela bir tanıdık evlerinin yanına devletten 10 yıllığına kiraladı bir alan oraya bir kulübe yaptı kapalı ev gibi kamelya soba kurdu içine kuzineli deprem.olunca oraya cikipsobayi yakıp çay içip oturuyorlar isiniyorlar

Allah yardımcınız olsun ben de Adanadayım ben yüreğirdeyim evimiz müstakil alt katımız kiracımız var.
Heryer dolu cidden ama olurda görürsem eşime de soracağım size özelden yazabilirim.
Umarım bi sonuca varırsınız.
Aslında evler vardı bildiğimiz tanıdık ama depremle boş ev kalmadı.

Benim olduğum bölgede çok yüksek kiralar değil açıkçası muhitimiz çok mükemmel değildir ama müstakil evler var.
Evimiz 2+1 tam bilemiyorum yıllık 12,13 bine verildi piyasaya bakılırsa çok uygun.Önce vicdan lazım merkezi konumda hemde.
Evimiz hiç hasarsız çıktı şükürler olsun kendimiz yaptığımız için bu şekilde belki de.
İnsanların mağdur olmasına bende çok üzüldüm.

Canim mersinde evlerin ucuzlugu yıllar yillar öncesindeydi.ben adanaliyim mersinde yaşıyorum. Adanayi resmen katladi fiyatlar. Adana mersine göre çok ucuz kaldi.
Ama tabiki fiyatlar buyuksehirlerde normalin cok cok ustunde

Çok sağolun. Siz vicdanlı ev sahiplerindenmişsiniz. Ben bugün bir ev sordum içinde böcekler gezınıyor yerlerınde seramık bıle yok adam 10 bınden koymuş kıraya. Anlamlandıramıyorum. Bir şansım olsa bu ülkeden giderim, öyle hayal kırıklıkları yaşıyorum. Çok kötü Allahım herkese sabırlar versin.

prefabrik yaptırabilme imkanınız var mı? yakın köy vs yerlerden küçük arsa baksanız. yada talep etseniz, muhtarlıklarla görüşseniz... konteyner olmaz aşırı sıcak tutuyor. sıcak memlekettesiniz... kredi vs belki işin içinden çıkarsınız.

Öncelikle çok geçmiş olsun. Çadırda kalın diyenler olmuş çadır hem güvenlik hem hijyen açısından sorun. Konteyner dediginiz gibi hem yok hem de koyacak arsa yok. Siz çalışmıyorsaniz çocuğunuzla memlekete gitseniz, eşiniz tek başına işyerinde bile kalır, ev bulunana kadar

ilgilenirseniz ; şu mesajı (tıklayın burayı) bir inceleyin, Adana'da değil ama belki bir ışık yakar

Ne yazıkki ben de çalısıyorum özel şirkette. Eşimin kadrosu kemik olmasa gıderız baska sehıre yerlesırız. Diğer yazan arkadaşa da cevap vereyım deprem bölgelerinde banka kredılerı 200 bınden fazla vermıyor. Çünkü evlerın yıkılma ihtımallerı cok yuksek hangısı saglam hangısı hasarlı kımse guvenemıyor. Bankalar bıle guvenmezken bız nasıl guvenecegız. Aılem İzmirde,can atıyorum oraya gıtmek yerlesmek ıcın.vAma işte . En az 2, 3 sene daha burda kalmak zorundayım. Çocuğum yok ne yazık ki. En son karavan ıhtımalını dusunecegım. hala ev bulamassam.

Merhaba bende kiraciydim Çukurovada. Bina hasarlı ve çıkmak zorunda kaldık. Çukurovada müstakil bulunsa bile deprem olunca dışarı çıkacak alan olmaması her yerin yüksek apartman olması nedeniyle ev bulamadık, sonra seyhan ilçesinde eski adanadan ev bulduk . Bildiğiniz eski adana tek sorun etrafta göçmenlerin daha fazla olması ki bu büyük bir sorun. Ama deprem gündemi geçene kadar burada kalmayı düşünüyorum. Buradaki evleri de gelip aramanız gerek internette ilan kalmiyor hemen tutuluyor . Çevremden tanıdığım kim varsa bu çevreye taşındı. Mahalle olarak size onerebileceğim akkapı, havuzlubahçe, sucuzade vs mahalleler . Evler yeni değil ama deprem olsa tonlarca betonun altında kalmam en azından. Umarım yardımı dokunmuştur. nikitanikita3

Yüzüncü yılda var ev ama bütçenizi de bilmiyorum ama bilge olarak burda evler hasarsız hep baktınız mı yuzuncuyil taraflarına

Sarıçam taraflarında da varmış sanırım. Annemler de ordan tuttular. Gerçi onlar da bir tanıdık sayesinde ayarlayabildiler.

Bu cumartesi akkapı tarafına gideceğiz. Çukurovayı severdım ama dedıgınız gıbı cok fazla kütle yapılar var etrafta. Açık alanda olmayı tercıh ederım. Yuzuncu yıl sarıcam hepsıne baktık, hatta incirliğe bile gittim . Gunduz ılan yayınlanıyorsa aksama tutulmus oluyor, Çalışımca yetişemiyorum. Bu cumartesı ınsallah bulacagıma ınanıyorum.

Kolaylıklar dilerim, eğer ev ilan görüp duyarsam size bildiririm umarım bulursunuz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…