Deodorantlar ve göğüs kanseri ilişkisi

Loiseauxrouge

Nirvana
Kayıtlı Üye
3 Ekim 2007
3.550
914
Meme kanseriyle deodorant arasında ilişki var mı?""""""""ALINTIDIR""""""""

Birçok bilim adamı ikisi arasında ilişki olduğundan bahsediyor. Üzerinde özellikle durdukları, suçlu olarak gördükleri ise alüminyum. Piyasada satılan deodorantların üzerindeki içeriği dikkatli okuyunca hepsinin içeriğinde alüminyum chlorohydrate olduğunu göreceksiniz.Fazla alınan alüminyum, uzun dönemde sağlık sorunlarına yol açabilir. Bu nedenle, alüminyum içeren deodorant ve vücut ürünlerini kullanmayınız.
"""""ALINTIDIR"""""

Arkadaşlar açmış olduğum konuda görüldüğü gibi , alüminyum içeren deoların göğüs kanseri yaptığı kanıtlanmış .Piyasaya baktığımızda market ürünlerinin hepsinde bu maddeden var .İçinizde alüminyum içermeyen deo kullanan var mı ? Ben eczaneye sordum vichy önerdiler aldım .Ama deodorant etkisi sıfır , hem pahalı hem etkisiz .Para çöpe gidiyor .Sizler bu konuya ne kadar dikkat ediyorsunuz ?Kullandığınız ürünleri yazar mısınız ?

günlük su ve sabun etkili cözüm kıs mevsiminde
ama yazın yeterli olmuyor mecburen kullanıyoruz ama buna gelene kadar hayatımızda o kadar zararlı seyler varki kansere sebeb olan
hele birde genetik ise benim kayın babam ve iki kardesi kesinlikle deodorant kullanmadı ama hepsinide kanserden kaybettik bence bu iste genetik cok önemli böyle seylere kafa takıpta para simsarlarının eline düsmemek lazım benim fikrim su ve sabun en güzeli ve en sağlıklısı

3 farkli marka var suan evde gercekten hepsinde var aluminyum benneyaptımki Ozellikle koltuk altini aldiktan hemen sonra kullanmamak gerekiyormus

Bu konu beni de çok rahatsız ediyor. Piyasada çok bilinen, marketlerde satılan pek çok deodorant ve roll on tarzı ter önleyicinin içeriklerini okudum. Alüminyum bileşikleri hepsinde var.İthal orjinal parfüm satan parfümerileri dolaştım. Bu parfümlerin özellikle stick deodorant şeklinde olanlarında alüminyum bulunmuyor.En azından içerikleri listesinde yok. Şu anda Kenzo summer ve D&G light blue nun sticklerini kullanıyorum. Parfümle birlikte daha da güzel kokuyor üstelik :)

3 farkli marka var suan evde gercekten hepsinde var aluminyum benneyaptımki Ozellikle koltuk altini aldiktan hemen sonra kullanmamak gerekiyormus

Evet canım , bütün deodorantlarda var .Son yıllarda göğüs kanserindeki artışa bakarsak insan ister istemez aradaki ilişkiyi düşünüyor.Üstelik bilim adamlarını da açıklaması var .Ben kendi adıma açıkçası korktum .İnsan bile bile niye sağlığını riske atsın .Dediğim gibi vichy de yok ama o da çok etkisiz bir ürün .Eczacı bir de sebamed i söyledi onu denemedim .

İki tane aynı markanın deodorantı , pudralı olanda var alüminyum chlorohydrate , pudrasızda yok :uhm: Acaba pudrayla alakalı birşeymi alüminyum chlorohydrate?

Canım bu dediğin markalarda alümiyum yoksa hemen alırım .İçeriklerine baktın mı ?a.s.

İki tane aynı markanın deodorantı , pudralı olanda var alüminyum chlorohydrate , pudrasızda yok :uhm: Acaba pudrayla alakalı birşeymi alüminyum chlorohydrate?
Canım pudra ile ilgisi olduğunu sanmıyorum .Çünkü marketlerdeki bütün dolara baktım (stick, rolon, sprey, pudralı) hepsinde var .

Sebamedin bikac urununu kullandim gercekten guzeldi kesinlikle deniycem cunku her deodorant kullanisimda tedirgin oluyordum daha once duymustum cunku gogus kanseriyle iliskisini ve icim rahat etmiyordu ama sebamedin urunleri biraz daha saglikli digerlerine oranla dedigin gibi bile bile niye kullanalim..konuyu actigin cok iyi oldu a.s.

Ama bendeki pudrasızda yok görünüyor ablam fisfisfis Tesadüf dün aldım :roflol:
Canım benim inşallah yoktur .Ben bu konuda bayağı kararlıyım ,bu maddeyi içeren ürün kullanmamaya .Benim fikrime göre, bir markanın bir ürününde bu madde varsa ,diğerinde de vardır .Ne diyeyim birtanesi umarım senin dediğin doğrudur:1hug::1hug:Şeniz

Kenzo nun kutusunu attım ama light blue nun içeriğini yazıyorum
Alcohol denat, propylene glycol, sodium streatae, glycerin, acua/water, polysorbate 20, limonene, triclosan citral

bence hç deodorant kullanmayın en güzeli isterseniz bir hafta yıkanmayın yinede ter kokmuyosunuz hem fiyatı uygun hemde uzun süreli DEOTAK KREM..ben kendimi bildiğim bileli kullanıyorum çok ta memnunum deodorant ASTIMA BİLE YOL AÇIYO..sevgiler

ARkadaşlar konu başlığını tesadüf gördüm ve söz konusu sağlık olunca cevap yazmayı kendime vazife olarak gördüm. Ben iki senedir Naturalive diye doğal ürün hazırlayan firmanın roll on nu kullanıyorum. İçinde alüminyum ve alkol içermiyor. İlgilenen arkadaşlar internet sitesini inceleyebilirler. Dediğim gibi en azından biraz daha gönül rahatlığı ile kullanıyorum.Tavsiye ederim.

Alvin Connor doğal taş deodorant, ıslatıp koltukaltına sürülüyor. İngiltere'de üretiliyor ve ödüllü bir ürün. Eczanelerde satılıyor

Merhaba arkadaşlar,
deodorantların içindeki özel bazı maddeler yüzünden kanser yaptığı ingilteredeki hastaneler ve üniversiterce kanıtlandı.
ben şahsen bana lilakutu aracılığı ile gelen doğal deodorantı görene kadar kanserle ilişkisini bilmiyorum

Göğüs kanseri deodorant kullanımından sonra artmaya başlamış arkadaşlar,türkiyde sekiz kadından biri risk grubundaymış.
hele ciltteki tüyler yeni traşlanmışsa falan daha çok etki ediyor

Maddenin ismi Alüminium Chlorohydrate

bu konu ile ilgili bilgilendirici bir yazı paylaştım ve gönderebildiğim herkese gönderiyorum,herkes lütfen okusun kendi kendimizi hasta etmeyelim
aramızda anneler var,emzirenler,hamileler evlenecek olanlar düşünmek bile istemiyorum:

lanaturel diye bi markanınki geldi elime ama emin değilim biraz kullanıp görüşlerimi yazıcam

konuyla ilgili yazımı ve dikkat edilmesi gereken noktaları blogumda okuyun lütfen,sağlığımız için bilinçlenelim..

xxxxx

Son düzenleyen: Moderatör:
bende alüminyumsuz deodoratlar ve roll onlar tercih ediyorum. nivea nın alüminyumsuz rollon ve deoları var. ben memnunum . sizde bi deneyebilirsiz. diğerleriyle aynı fiyat ve kokusuda hoş :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…