Demir eksikliği

benimde galibe demir eksikliğim var galiba ne yapmalıyım

kesinlikle doktora git derim..bende senin gibi düşünürdüm hatta iğneden inanılmaz korktuğumdan vazgeçerdim ama bir cesaretle gittim..ben ilk gidişimde kontrol amaçlı gitmiştim yani doktorada öle dedim zaten..oda benm vitaminsizlik,kansızlık,guatr,şeker gibi sorunlarım varmı die baktı ve sadece demir eksikliğm çıktı işte..ben ilk doktordan memnun olsaydım tek tüp kan alınacaktı ama başka doktor olduğundan hemde korktuğum halde 3 tüp alındı ayrıca parmağımdanda...yani korkun var die gidimiyorsan asla durma git :) kendi başına ilaç kullanma..sonuçta belki o sorunun yok ama başka var bilemezsinki... bende b12de başlamış hatta onun ilacınıda verdi mesela..

İnşallah olumlu bir sonuç alırsın canım . Sadece bu ilaçlara karşı mı böylesin yoksa normalde de ilaç içemiyor musun ?
Gerçi ilaçlarını kullanıyorsun , mutlaka etkisini gösterir.
Benim hep öyle oluyordu .
Pekmez de yemeye çalış . İyi gelir kansızlığa.

teşekkür ederim..ben hiç bir ilacı içemiyorum hatta şurup bile zor gider malesef..içersemde minicik olanları işte zorlanarak uğraşıp içerim..ilaçlar bitti şükür bu hafta tekrar gideceğim..ben faydalı şeyleri niyese yiyemiyorum :) yani pekmezi yiyemiyorum..kaç kez uğraştım hatta tahin bile aldım yok kavonoz öylece duruyor..kokusuna dayanamıyorum.yani ne et ne pekmez yerim işte böylede demir eksikliği çıkar bende :))

bişey daha sormak istiyorum..adet düzensizlikleri demir eksikliğinden olabilir mi?? belki doktora danışan vardır ondan sormak istedim... yani adet düzensizliği içinde mi gitsem die düşünüyorum..çok ama çok az geliyor gelincede nerdese 2 günde bitiyorda.(( düşünüyorum acaba demir eksikliği yüzündenmi die...

arkadaşlar benimde demir eksikliğim var..4 aydır ilaç kullanıyorum..bu arada diyetteyim..diyetisyene gidiyorum..73 den 63 indim..sonra durdu..tahlil yaptırdığımda çıktı..demir eksikliği olunca kilo verilmezmiş aklınızda olsun..diyetisyenim kesinlikle bekmez yemeyeceksin..şeker deposundan başka bişey değildir..ısıl işlem gördüğü için içinde vitamin mineral kalmazmış boşuna tüketmiş olursun dedi..kırmzı et,yumurta,ciğer,yeşillikler,baklagil yiyeceksin yanında limonlu su portakal suyu yada c vitamini alacaksın dedi..ben dediklerine uyuyorum..3 ay sonunda kontrole gitti demirim yükselmiş..6 ay kullanacaksın depoların dolsun dedi doktor.. 2 ayım kaldı..sonuçları burdan paylaşırım..bu arada kesinlikle çay ve kahve gazlı içecekler yasak dedi..vucuttaki olan demiride götürüyo dedi doktor..

ben vejetaryen olduğum için genelde yaşadığım sorundur. pekmez iyi gelir, yeşil mercimek önerebilirim. demir depolarının dolmasını sağlamak için düzenli yemek gerekiyor tabii.

bende tedavi gordum demir eksikligi icin 1 yil once son kan testim sonuclarim positif cikmisdi onun icin ilac kullanmayi birakdim ama tekrardan demirim azalabilirmi acaba tekrar ilac kullanmam gerekir mi?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…