Değiştirmeye çalışan flört

baklavacheesecake

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
7 Haziran 2017
2.796
3.058
Arkadaşlar bir flörtüm vardı. Vardı dediğim de iki hafta önce falan. Daha tanışalı bir gün olmuştu, ilk buluşma çok güzel geçmişti. Ertesi gün birden “sarışın olsana” dedi. Esmer olmam dışında sorun yok. Eskiden sarı saçlarım vardı evet ama hiç görmedi o hâlimi, yani eğer sarışın olup sonradan esmer olsam hak verebilirdim. Sonra ona sarışın olduğumda saçlarımın yandığını söyledim, hani bekliyorum ki “o zaman yapma” diyecek hani bana bir zarar geleceğinden endişelenecek. Aksine, “doğru şekilde yaparsan bir şey olmaz” dedi.
Hatta ona dedim ki, “konuşmayı bırakalım sen sarışın biriyle tanış” cevap: “tamam bırakalım sen sarışın ol tekrar tanışalım :)”
Ben de fiziksel görüntüm ile ilgili yapılan yorumlara dayanamıyorum çünkü çevremde gördüğüm ve yaşadığım kadarıyla bu saç rengiyle başlıyor en sonunda aldığımız nefese kadar değiştirme çabalarına giriyor erkekler. Olduğum gibi kabul edilmeme durumunu çok yaşadım.
Kızdığımı anlayınca “şaka ya çok alınıyorsun” moduna girdi.
Günlerce buluşmak istedi ben kabul etmedim, ona uzun bir mesaj yazdım ve günlerce konuşmadık.
Dün beni aradı ve çok kötü kavga ettik, “tedavi ol,” “çocuk gibisin” dedi. Konuşmayı kestik ama aklım kaldı sizce hata mı ettim?

Ona şunu söyledim, “insanlara şaka yaparken onların ne yaşadığını bilemezsin” şey diyor “başka insanlar senin travmalarını takmaz ama, her şeyde travmam var mı diyeceksin?”

Narsist kişilik bozukluğu belirtilerin var psikoloğa git de.

Amacı sizi eksik hissettirmek. 2 haftalık ilişkide sizin enaniyetinizi kırarak istediği kıvama getirmek için söylüyor.

İletişimi kesin sakın saçınızı boyamayın.
Hayır zaten şöyle oldu, iki haftalık bir ilişki bile yok. Konuşmayı kestik, dün hortladı. Bakın bu mesajlar çarşamba günü geçti.

Eklentiler

• IMG_2271.jpeg
    IMG_2271.jpeg
    121,5 KB · Görüntüleme: 162
Ona şunu söyledim, “insanlara şaka yaparken onların ne yaşadığını bilemezsin” şey diyor “başka insanlar senin travmalarını takmaz ama, her şeyde travmam var mı diyeceksin?”
Boş yapmasın ya vakit kaybı engelle gitsin

Uzun uzun mesaj yazmışsın hiç gerek yokmuş

Arkadaşlar bir flörtüm vardı. Vardı dediğim de iki hafta önce falan. Daha tanışalı bir gün olmuştu, ilk buluşma çok güzel geçmişti. Ertesi gün birden “sarışın olsana” dedi. Esmer olmam dışında sorun yok. Eskiden sarı saçlarım vardı evet ama hiç görmedi o hâlimi, yani eğer sarışın olup sonradan esmer olsam hak verebilirdim. Sonra ona sarışın olduğumda saçlarımın yandığını söyledim, hani bekliyorum ki “o zaman yapma” diyecek hani bana bir zarar geleceğinden endişelenecek. Aksine, “doğru şekilde yaparsan bir şey olmaz” dedi.
Hatta ona dedim ki, “konuşmayı bırakalım sen sarışın biriyle tanış” cevap: “tamam bırakalım sen sarışın ol tekrar tanışalım :)”
Ben de fiziksel görüntüm ile ilgili yapılan yorumlara dayanamıyorum çünkü çevremde gördüğüm ve yaşadığım kadarıyla bu saç rengiyle başlıyor en sonunda aldığımız nefese kadar değiştirme çabalarına giriyor erkekler. Olduğum gibi kabul edilmeme durumunu çok yaşadım.
Günlerce buluşmak istedi ben kabul etmedim, ona uzun bir mesaj yazdım ve günlerce konuşmadık.
Dün beni aradı ve çok kötü kavga ettik, “tedavi ol,” “çocuk gibisin” dedi. Konuşmayı kestik ama aklım kaldı sizce hata mı ettim?
Uzasın yol alsın, tedavilik olan kendisi. Sen canın nasıl istiyorsa öyle ol. Seni her halinle seven biri ile ol

Yani ben hatalı değilim değil mi
Hatan şurada, adama yazdığın mesaj gereksiz ve içerik olarak yanlış. Olay şaka değil ki, adamın kontrolcü olması. Böyle yazarsan amma alıngansın bi şaka yaptık be der geçer ama herif ilk günden sana saçma sapan dayatmalarda bulunuyor. Rahatsız olduğun taraf bu, şaka falan da değil yani kıvırmasına izin vermişsin.

Böyle tiplere boşa açıklama yapma, adam sonunda sana psikolojisi bozuk bile demiş. Gerek yok, 2 hafta olmuş zaten güzel giden bişeyi bozdun falan arabesk laflar etmişsin. Başka da hatan yok, şutla gitsin.

Hatan şurada, adama yazdığın mesaj gereksiz ve içerik olarak yanlış. Olay şaka değil ki, adamın kontrolcü olması. Böyle yazarsan amma alıngansın bi şaka yaptık be der geçer ama herif ilk günden sana saçma sapan dayatmalarda bulunuyor. Rahatsız olduğun taraf bu, şaka falan da değil yani kıvırmasına izin vermişsin.

Böyle tiplere boşa açıklama yapma, adam sonunda sana psikolojisi bozuk bile demiş. Gerek yok, 2 hafta olmuş zaten güzel giden bişeyi bozdun falan arabesk laflar etmişsin. Başka da hatan yok, şutla gitsin.
Hayır alıngansını şimdi söylemedi, o konuşma iki hafta önce geçtiğinde kırıldığımı söyledim o zaman dedi. Şimdi demedi, şimdi dediği ise sen 26 yaşındasın ama benim karşımda resmen dört yaşında bir kız çocuğu var.

Gayet aklı başında bir kadın diyordum ki son cümleniz beni benden aldı ,ne demek " hata mı ettim?En büyük hata bu kalasa şans vermeniz olur.

M.l mı ne!? M.llarla işin olmasın yoksa sen de m.llaşırsın.

Aynen böyle yapacağını yapıp delirtip çıldırtıp sonra şaka ya ne alıngan şeysin diye işin içinden çıkacak. Sarışın istese gider sarışın bulur alt tarafı flört yani, 5 yıllık sevgilisine dese şunu yap diye, o anlaşılır. Adamın derdi o değil, huyu bu. Üstüne varıp varıp pabucun pahalı olduğu noktada şaka yaptım diye sıvışıyor. Sorumluluk alan, suç kabul eden yapısı yok. Ömür yer sonra yine şaka yaptım hemen de bitsin zaten ömrün diye trip atar.

Aslında sıkıntı hala üste çıkmaya çalışması ve seni anlamaması.

"Abartıyorsun, şaka yaptım, ne kadar alıngansın, çocuk gibisin vs..."
Bu cümleleri duyunca kaçacaksın, net.

Benzerini yaşadım. "Keşke biraz daha uzun olsaydın" dedi, haliyle bozulup senin gibi "Git uzun birini bul o zaman" diyip tersledim. Bin kere özür diledi. Şaka yaptım dedi. Komik değildi dedim. Sonra gene özür diledi, uzatmadım kapattım konuyu. Artısı çok olduğu için devam ettik ama bu büyük bi eksiydi onun için.

Hayır zaten şöyle oldu, iki haftalık bir ilişki bile yok. Konuşmayı kestik, dün hortladı. Bakın bu mesajlar çarşamba günü geçti.
Sizi o kadar da önemsemeyen ve yeni tanıdığınız birine çok fazla açıklama yapmışsınız ve anlam yüklemişsiniz iletişim kurmayın bence duygularınız var çünkü bu çocuk çocuktan bir cacık olmaz size

Aslında sıkıntı hala üste çıkmaya çalışması ve seni anlamaması.

"Abartıyorsun, şaka yaptım, ne kadar alıngansın, çocuk gibisin vs..."
Bu cümleleri duyunca kaçacaksın, net.

Benzerini yaşadım. "Keşke biraz daha uzun olsaydın" dedi, haliyle bozulup senin gibi "Git uzun birini bul o zaman" diyip tersledim. Bin kere özür diledi. Şaka yaptım dedi. Komik değildi dedim. Sonra gene özür diledi, uzatmadım kapattım konuyu. Artısı çok olduğu için devam ettik ama bu büyük bi eksiydi onun için.
İşte acaba ben de mi affetseydim onu düşünüyorum :KK43:

İşte acaba ben de mi affetseydim onu düşünüyorum :KK43:

Adamdan hoşlanmış mıydın ? Olumlu özellikleri var mıydı ?
Ama gördüğüm kadarıyla seni kırdığını anlamamış ve ısrarla devam ettirmiş kabalığını.
Bana , senin tavrın çok doğru geldi.
Burdan geri adım atma bence. Sınırlarını her zaman koru.
Ha özür dileseydi, mahcup olsaydı bu konuyu bi köşeye atıp gözlemle derdim.

bu ilk degil bir mal daha vardı ayni boyle ondan sonra sarisin olup sacini yakmistin, mavi lens kullanmaya baslamistin.
bence sen sunu düşün. neden annem babam gibi beni elestirip duran - fiziğime laf eden insanlari hayatima cekip duruyorum
malesef buna bir cozum bulmazsan bu gider baskasi gelir salak sacma talepler yine de degismez

X