değerlerimi değerlendirin lütfennnn....

ece ayxsxe

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Mayıs 2008
255
0
40
ESTRADİOL 66,06
FSH 6,34
LH 5,97
TSH1,88
PROGESTERON 1,68
PROLAKTIN 23,16
IS 490,99
DEĞERLERİM BUNLAR DEĞERLERİMİ DEĞERLENDİRİSENİZ ÇOOK SEVİNİCEM.DRUMDAN BİŞİ ANLAMIYORUM NE TEDAVİ VERİYOR NEDE AÇIKLAMA YAPIYOR. SADECE SOYUYO BİZİ WALLA. ŞİMDİDEN HEPİNİZE TEŞEKKUR EDERİM..:emir_bebek::uhm::emir_bebek:

sitedeki değerlerinizmi bunlarbenneyaptımki
hayret bunca yıllık üyeyim 5 paralık değerim yok çok kırıldım sayın yetkililertatlicadiarzu

Merhaba Ece Ayşe doktorlar hastalarını gerçekten bilgilendirmiyorlar bende sonuçlarıma internetten baktım sizde öyle yapabilirsiniz çok geçmiş olsuna.s.

ESTRADİOL 66,06
FSH 6,34
LH 5,97
TSH1,88
PROGESTERON 1,68
PROLAKTIN 23,16
IS 490,99
DEĞERLERİM BUNLAR DEĞERLERİMİ DEĞERLENDİRİSENİZ ÇOOK SEVİNİCEM.DRUMDAN BİŞİ ANLAMIYORUM NE TEDAVİ VERİYOR NEDE AÇIKLAMA YAPIYOR. SADECE SOYUYO BİZİ WALLA. ŞİMDİDEN HEPİNİZE TEŞEKKUR EDERİM..:emir_bebek::uhm::emir_bebek:

canım prolaktinin normal değerleri 1.20-29.93 arasında progesteron - , folikül 0.1-0.3 , luteal f. 1.2-15.9 ve post men 0.1-0.2 arasında olmalı imiş.bende önümdeki sonuç kağıdıma bakıyorum.bu değerler arasında ie sorun yok deniyor.ama verdiğin diğer değerler bende bakılmadı.şimdide bu aklıma takıldı bak.

CANIM BEN ŞUANDA LABARATUVARDAYIM ORDAN YAZIYORUM PROGESTERON:0,2-1,7 NORMAL DEĞERLERİ
LH : 0,2-15
FSH :2-10
PROLAKTİN:1,39 - 24,2
TSH:0,3-4
ESTRODİOL:23-145
BUNLAR NORMAL DEĞERLER.SENİNKİDE NORMAL DEĞERLER ARASINDA KORKMA CANIMCIM.:uhm::icecream:

Ona dikkat etmeden bilgisayardan aldim zaten ama çoğuda 3.gün bakiliyor zaten.
Yinede dokturuna açik açik sorup öğrenmesi daha iyi olur.

CANIM BEN ŞUANDA LABARATUVARDAYIM ORDAN YAZIYORUM PROGESTERON:0,2-1,7 NORMAL DEĞERLERİ
LH : 0,2-15
FSH :2-10
PROLAKTİN:1,39 - 24,2
TSH:0,3-4
ESTRODİOL:23-145
BUNLAR NORMAL DEĞERLER.SENİNKİDE NORMAL DEĞERLER ARASINDA KORKMA CANIMCIM.:uhm::icecream:

yüreğimi ferahlattın allah razı olsun. ne muradın varsa versin. çok sağol canım.

canım degerlerın normal.hatta yumurtan 3.gunde bayagı ıyı..:nazar:estradiol 66 cıkmıs cunku..:nazar:

rosem yumurtladığın zaman e2 nin en az kaç olması lazım biliyormusun. benim 154 dü dr. yumurtan kalitesiz demişti.

ESTRADİOL 66,06
FSH 6,34
LH 5,97
TSH1,88
PROGESTERON 1,68
PROLAKTIN 23,16
IS 490,99

Değerlerin gayet normal eğer progesteronuda adetin 3. günü ölçtürdüysen oda normal birde adetin 21. günü ölçtürtüyorlar onu çünkü ozaman 10 üzeri çıkmalı ve yumartlama olup olmadığını gösterir o ay.Yanlız en sondaki IS ne onu bilmiyorum.

rosem yumurtladığın zaman e2 nin en az kaç olması lazım biliyormusun. benim 154 dü dr. yumurtan kalitesiz demişti.

Canım benim bildiğim yumurtlamayı gösteren hormon progesterondur ve adetin 21. günü ölçülür tabi bu 28 günde bir adet olanlar için geçerli bir gündür.Bu hormon belli bir rakamın üstündeyse yumurtladığını gösterir 10 un üzerinde ise yumurtladığını ve kaliteli olduğunu gösterir.E2 hormonu yumurtalık rezervlerini gösteren hormonlardan biri diye biliyorum

X