Dedikoducu akraba

minnie

Guru
Kayıtlı Üye
20 Şubat 2010
9.453
9.732
Merhaba arkadaşlar eşimin amcasinim eşi ile ayni apartmanda oturuyoruz amca vefat etti epey zaman oldu.Baslarda hiç sorun yaşamadık herşey yolunda gitti.birbirimize sık yada habersiz gelip gitmedik görüşmelerimiz az olurdu ama kapida balkonda görünce samimi bir şekilde konuşurduk. Ben doğum yaptim arada haber vererek bebegi sevmeye geldi ben herzaman mesafeyi korudum hiç bir zaman çizgiyi aşmasına izin vermedim.bu yenge hanim evinde pek vakit geçiremeyen gün içinde sık sık dışarı çıkma ihtiyaci hisseden biri.bu çıkmalar elbette bizi ilgilendirmez ama apartman önünde oturmaya başladı o oturunca yanina diğer kadinlar toplanıyordu ve uzun uzun oturuyorlardı. Ben girişte oturuyorum balkonumun dibinde birilerinin olmasi bizi rahatsiz etti yaz günü cam kapatsak olmuyor açsak evdeki konuşmalar dışarı çıkıyor onlarin konuşmaları evde duyuluyor. Eşim bu konuda kadini uyarmış bu çok bozulmuş ertesi gün konuşmak için eve geldi.sadece eşimin degil benimde rahatsiz olduğumu duyunca baya bozuldu o günden sonra surati asıldı sağdan soldan yanina gelen kadinlara durumu anlatmış onlarda bana tavir aldi.kimse yanlış anlamasın ama gürültü olmasa bile kapi önünde oturmak bana çok tuhaf geliyor. Neyse o günden sonra surati düştü sonra yavaş yavaş eskisi gibi olmasada biraz düzeldi. Daha sonra apartmanla ilgili başka bir hadise yaşandı o hadiseyle beraber bi komşu eşime sizin dedikodunuzu yapıyor evinizde olan tartışmaları,yada sizinle olan konulari anlatıyor dikkat edin demiş. Ayrica diğer konuda da benim eşimin doldurdugunu düşünüyor beni sucluyormuş ben bunu duyunca çok üzüldüm ve soğudum ama yine de yüzyüze bakıyoruz diye bişey demedim.ertesi gün bir başkasından beni olaylarla ilgili sorumlu tuttuğunu ve yine arkamdan konuştuğunu duyunca nevrim döndü (şu an konuları açık açık anlatamıyorum tanidik cikar diye) sık sık dışarı çıkmadigım için karsilasmadik. pazar günü biz dışarı çıktık o sirada balkonda oturuyordu ben slm vermedim hatta o tarafa bakmadim içimden gelmedi.belki dogru değildi ama yapmak istemedim arkamdan konuşan insana slm veremezdim.bu arada hepsini olmasada eşimle karşılaşıp konuştuğu icin benim arkamdan konuştuğunu duyduğumu biliyordu eşim yüzüne vurmuş duyduklarını. Yaklaşık bir haftadir böyle olaylarin bu noktaya gelmesini istemezdim ama oldu bu kadın zaten çevresinde çok az kişiyle barişiktir nedenini şu an daha iyi anladim. Son durumda şu sabah instagram hikayede herkes ettiğini bulur tarzında özlü söz paylaşmış tamam paylaşabilir ama dm de atmış zaman zaman dm den toplu mesaj atıyordu ama bunu herkese attığından emin degilim sinirlerim bozuldu ne yapayım arkadaşlar bi yanim bişey yapma Allah indan bulsun enerjini harcama eline daha fazla koz verme diyor diğer yanim huzursuz.evde zaten çok yoğunum bebek iş güç sizce ne yapmalıyım?fikirlerinize ihtiyacim var

Bu yenge kaç yaşında? İnstagramdan hikayede laf sokmalar, dm den bu şekilde mesaj göndermeler falan. Canı sıkıntısından saracak yer arıyor anlaşılan, bazı insanlar negatif enerji ile beslenir, demek ki o da öyle. Salın gitsin. Bebeğiniz var evinizin işi gücü var, hareketli ve yorucu bir ı kadar pozitif bublar. Kimsenin negatifliğini yüklenmeyin. Çok rahatsız oluyorsanız instagramda takipten çıkın ve çıkarın.

63 yaşında boşluktan kime saracagini şaşırdı en kadim dostuyla küstü ben mesafeli olmama ragmen bana bulaştı. Zaten yorgunluktan günü zor bitiryorum bi de bu var.dediginiz gibi negatif enerji ile besleniyor

Ben olsam yüzleşirdim. Sen benim aile içi kavgamı sorunumu dinleyip Bi de millete mi anlatıyorsun diye. Sonra da yüzüne bakmazdım bir daha selam falan vermezdim.
Bi yandan bende yüzleşmek istiyorum bi yandan da eline daha fazla koz vermesem mi diyorum inanin arada kaldim zaten yorucu bi hayatim var bi de bu eklendi.esim bazi şeyleri yüzüne vurmuş bu arada

63 yaşında boşluktan kime saracagini şaşırdı en kadim dostuyla küstü ben mesafeli olmama ragmen bana bulaştı. Zaten yorgunluktan günü zor bitiryorum bi de bu var.dediginiz gibi negatif enerji ile besleniyor
63 yaşındaki kadına laf anlatmaya gerek yok. Dediğin gibi sıkıntıdan saracak yer arıyor. Sen hayatındaki pozitif enerjilere yönel, tartışma yada hesap sor aya gerek yok, kendine onun negatif enerjisini yüklersin. Yok saymaya devam et. Daha fazla konuşacak arkandan o zaman, ama sen cevap vermeyince mecbur susacak. Rahatsız olursan instagramdan da çıkar, bitti gitti. Yolu açık olsun

Türkiye de milyonlarca ev varken bir akrabayla aynı binada oturmak bence yapılabilecek en en yalnış kesim. Surda sorun yaşamıyorum diyen biri çıkarsa inanmam ya da daha sorun yaşamamistir derim .bu illlaha erkek tarafı ya da kız tarafı olmak ile de ilgili değil . Kadın yalnız kalmış mecbur size saracak yoksa vakit geciremez ki

Baktınız geri çekilmiyor, hayatı size zorlaştırma devam ediyor, imkanınız varsa taşının oradan

Bi yandan bende yüzleşmek istiyorum bi yandan da eline daha fazla koz vermesem mi diyorum inanin arada kaldim zaten yorucu bi hayatim var bi de bu eklendi.esim bazi şeyleri yüzüne vurmuş bu arada
O zaman madem foyasının ortaya çıktığını biliyor, direkt selamı sabahı kesin. aile içi meseleni konu komşuya malzeme yapan birine yüz çevirmen çok normal.

Aslinda bende bu düşüncedeyim hem enerjimi harcamayim hemde eline yeni malzemeler vermeyim diyorum. Belki yok saymak en güzeli ama o zamanda karşı taraf tarafindan zayıf algilanmak istemiyorum

O zaman madem foyasının ortaya çıktığını biliyor, direkt selamı sabahı kesin. aile içi meseleni konu komşuya malzeme yapan birine yüz çevirmen çok normal.
Kestim zaten .aslinda arada düşünüyordum aynı apartmandayiz bi meraba deyip geçeyim mi diye ama şu an imkansız gibi

Aslinda bende bu düşüncedeyim hem enerjimi harcamayim hemde eline yeni malzemeler vermeyim diyorum. Belki yok saymak en güzeli ama o zamanda karşı taraf tarafindan zayıf algilanmak istemiyorum
Yanlış algılasın be olacak. Kendin söylüyorsun karşı taraf. Bir taraflaşma oluşmuş. Hiç önemseme düşüncelerini yenge hanımın. Kendi hayatına devam et, konulur konuşur susar, sen cevap verirsen uzar ve olay büyür. Tek taraflı konuşup dursun.

Yuzlesmem, muhatap olmam, sorarsa soylerim neden konusmadigimi ve evimden ayagi kesilmişken de bi daha asla o kapıyı aralamam.
Dert de edinme, kurtulmussun iste.

Çok haklisin o kadar mesafeli davranmama rağmen bu hale geldim.dedigin gibi çok çok yanlış hatta insan kendi ailesi ile bile ayni apartmanda yaşamamalı

En azindan sosyal medyadan engeli basayim bari.esime kalsa sen eli masalı degilsin hakkindan gel diyor ama çamura bulaştım daha fazla içinde debelenmeye gerek yok diye düşünüyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…