Dedem nenemi dövüyor

80 yaşında ağız burun düzleyen adam kendine iki kap yemeği de koyar merak etmeyin

benim dedem o yaşta neler yapiyordu suan 90 yasinda 4.evre akciger kanseri artik pek vakti kalmadı hala bile yemeklerini isitir tuvaletine dusuna girer

Acımasın goturmeyin yanına elleri kırılsn insallah tivbe estagfurullah tanimadigim adama da beddua gonderdim

Hani nene birsey yapamiyor anliyorum, ama cocuklar niye birsey yapmayip geri gitmesine izin verdi orasini anlamadim. Karisini döven bir kenarda geberebilir, canim acimaz. Artik sikayet etmeniz lazim. Neneye de otur oturdugun yerde diyeceksiniz. Karisini bu kadar döven biri bi zahmet tek basina kalsin

Dedenin hakkı güzel bir dayak. Bir çarpacaksın Allah’ına kavuşacak, böylesinin aldığı nefes israf.

Bizim burda bir ablayi eski esi hep ölümle tehtid edip duruyordu. Oglu gidip "onun sacinin teline bir kere daha dokun, seni kendi ellerimle gebertirim" diye sıkıstırdıktan sonra anca kesti. Bazen anladigi dilden konusacaksin böyle pisliklerin

Adam 80 yaşında akıllanmamış gençliğini düşünemedim.eski kadınlarda bu var.dedem yaşlılığında babanneme gençliğinde vermediği sevgiyi verdiydi🤣ama gençken almanyaya gidip 5 çocukla babannemden ayrılmaya kalkmak,pis kokuyo almanların kadınları mis kokuyo demeler🤣🤣kadına dünyanın eziyeti..babannem her gün arkasından ağlar.
Dedenize gidip konuşun korkutun en azından.o kadın döner yine durmaz

Hani nene birsey yapamiyor anliyorum, ama cocuklar niye birsey yapmayip geri gitmesine izin verdi orasini anlamadim. Karisini döven bir kenarda geberebilir, canim acimaz. Artik sikayet etmeniz lazim. Neneye de otur oturdugun yerde diyeceksiniz. Karisini bu kadar döven biri bi zahmet tek basina kalsin
Şikayet etse nolacak 80 yaşında adamı içeri mi alacaklar

Muhtemelen almazlar, ama yinede yapardim. Bana kalsa nene coktan bosanmasi gerekirdi. Davada kullanirdim. Ama belki ögrenilmis caresizlikten istemez, ama bir daha o pisligin yanina göndermezdim.
Kadın seni dinlemez döner.bizde de vardı oradan biliyorum

Dedem oldu olası zor ve pislik biriydi hem şiddet felan di ama yasliyken dovemiyordu nenemi kendi göremiyor 80 yaşında dedem sinirlenmis nenemi yüzünü parcalayacak şekilde dövmüş nerdeyse gözünü çıkaracak seviyeye gelmiş komşular yetişmiş nenem şimdi bizim evimizde kendimi dedeme karşı tutamıyorum birkere kavgada ayırırken dedemi çok kötü fırlatmıştım hep vicdan azabı çekmiştim bunlar çözüm değil gerçekten ondan kurtulmak istiyoruz onu ruh hastanesine yada huzur evine gönderemez miyiz birgün nenemi öldürecek diye çok korkuyorum yada biz bu kavgalarda dedeme zarar vereceğiz diye korkuyorum

Hanımefendi iyimisiniz? Ne diye polise şikayetçi olmadınız?

Dedem oldu olası zor ve pislik biriydi hem şiddet felan di ama yasliyken dovemiyordu nenemi kendi göremiyor 80 yaşında dedem sinirlenmis nenemi yüzünü parcalayacak şekilde dövmüş nerdeyse gözünü çıkaracak seviyeye gelmiş komşular yetişmiş nenem şimdi bizim evimizde kendimi dedeme karşı tutamıyorum birkere kavgada ayırırken dedemi çok kötü fırlatmıştım hep vicdan azabı çekmiştim bunlar çözüm değil gerçekten ondan kurtulmak istiyoruz onu ruh hastanesine yada huzur evine gönderemez miyiz birgün nenemi öldürecek diye çok korkuyorum yada biz bu kavgalarda dedeme zarar vereceğiz diye korkuyorum
Nenenizi o pislikle beraber bırakmayın...

Genel bilgilendirme yazıyorum dayım nenemle dedemi kendi evine götürmek istiyor ama nenem annemle kalmayı tercih etti sanırım. Nenem bizle kalıcak artik dedem gidicek ama tabi bilemiyorum nenemde biryerde acıyor ona inşallah tez zamanda ölür dedem kurtuluruz
İnşallah evime döncem ben diye tutturmaz nine

Hanımefendi iyimisiniz? Ne diye polise şikayetçi olmadınız?

Çünkü bizim ülkemizde aile içi şiddeti neredeyse bütün sülale bilir ama kimse şikayet etmez.
"Elleri kırılsın" denir, "erkekler hep böyle, ne yapacaksın. çocukların için katlanacaksın" denir.
Ama "şikayet edelim" denmez. "Ne de olsa baban/kocan"dır çünkü. Sabretmek lazımdır, durulacaktır.
Bir an önce durulması için dualar salık verilir, eşinin eziyetine sabreden kadınlar cennetle müjdelenir.
Elden ayaktan düşünce çoğu durulur da, kendilerini kime baktıracaklar yoksa.
Tabi böyle 80'nine gelip durulmayan, k*çını kaldıramayıp kendine iki kaşık yemek koyamayan ama kadının yüzünü gözünü dağırmaya gelince aslan kesilenler de çıkar elbette. O zaman da "şimdiye kadar sabrettin, bundan sonra da sabret" olur.
Arada bir ömür heba olmuş, bir kadın işkence ve korkudan başka bir şey tanımamışsa da "kader işte".

burada yazanlarla gaza gelip dedene el kaldırayım deme sakın. hem yanlış ve iğrenç bişey nenene yaptığı gibi, hem de yaşlılar düşse direkt kemikleri kırılıyo banko ve asla iyileşmiyo -bu da ölümcül bi detay.

Huzur evine birakin ya ne polisi? Hep serbest birakiyolar

Adam 80 yaşında akıllanmamış gençliğini düşünemedim.eski kadınlarda bu var.dedem yaşlılığında babanneme gençliğinde vermediği sevgiyi verdiydi🤣ama gençken almanyaya gidip 5 çocukla babannemden ayrılmaya kalkmak,pis kokuyo almanların kadınları mis kokuyo demeler🤣🤣kadına dünyanın eziyeti..babannem her gün arkasından ağlar.
Dedenize gidip konuşun korkutun en azından.o kadın döner yine durmaz
Oysa o zavallı kadın o 5 cocukla her gün duş alıp parfüm mü sürünecekti, eminim birinin beşiğini bile sallamamıstır :/Oylesine geldigi zaman tekmeyi oyle vuracaksın kı fizanı boylayacak, yavas yavas döt korkusu baslıyor tabi, mis kokan kadınlar pisliğini temizlemez, onlar da biliyor🤨

Dedenizi saglik durumu iyi degil
Polis esliginde saglik durumuna bakinilmasi lazim Normal degil hic degil bu öfke durumu ne o ne siz zor durumda kalin acilen yapilmasi gerekn bu

burada yazanlarla gaza gelip dedene el kaldırayım deme sakın. hem yanlış ve iğrenç bişey nenene yaptığı gibi, hem de yaşlılar düşse direkt kemikleri kırılıyo banko ve asla iyileşmiyo -bu da ölümcül bi detay.
Dedeme vurmam ben birker ayırırken itmistim çok acı çekmiştim burda döv öldür demek kolay ama insan yapamıyor

Şikayet etse nolacak 80 yaşında adamı içeri mi alacaklar
Almasalar dahi o korku yetiyor.
Benim dedem de böyle birşey yaptı ve anneannemi o evden çıkaramadık maalesef.
Jandarma çağırmıştık sağolsunlar gelip dedemi baya korkuttular ve düzenli olarak ziyaret ettiler.
Dedem hiç sesini çıkaramadı bir daha.

Aradan 4-5 sene sonra anneannem vefat etti.Çok konuşuyor diye bahane bulup dövdüğü kadının arkasından bülbül gibi şakıyordu diye ağlarken yırttı kendini kalp krizi geçirdi iki kere. Hala hayatta ama annem dahil hiçbir çocuğu aramıyor artık tek yaşıyor. Aklıma geldikçe hala deli oluyorum parçalayasım geliyor adamı ama yaşlılar maalesef çıkmıyor o evden kolay kolay,gençken bıraktırmadılar şimdi benim aylığım mı var diye kimseye güvenmediği için çıkamıyorlar.
O yüzden dedeyi sağlam sarsıp bir şekilde emniyetle vs korkutmak şart.

ay o nenenizi dövüyor nenenizse hala onu düşünüyor. ne acı hayat. eğer bakarsanız nenenize iyi olur ona da yemek götürürsünüz arada kadının içi rahat eder. yemeği de hak etmiyor da neyse.

X