Dedem nenemi dövüyor

Aile içi şiddet şikayete bağlı suçlardan değildir. Yani neneniz yerine siz de polise ihbar edebilirsiniz. Tıpkı buraya yazdığınız gibi yetkililere durumu bildirin, onlar dedenizi uygun bir yere yerleştirirler

Tövbe yarabbi dedeye bak bi laf geldi aklıma 80 den sonra teneşir paklar derler yanlış bilmiyorsam 🙄
40ından sonra azanı teneşir paklar derler, dede daha beter, tam paklar da ecel gelmemiş işte. Allah ömür vermiş işte tövbe et karının gönlünü al, yok. Pislik geldim öyle ölcem illa diyor

Hani diyoruz ya bunlar değişmez adam olmaz diye can çıkmadan huy çıkmıyor bir örnek daha... Alsınlar annelerini oğulları yanına yedekleme ara ara herkes de kalsın yazık kadında yaşlıdır oda bir sıcak yemek konsun önüne iki değer ve gün görsün yatırın dedenizide bakım huzur evıne naparsa yapsın

Tövbe yarabbim k.bakmayın valla istemsiz güldüm. Benin dedem gözümün önüne geldi. Yani bu yaşından sonra halla neyin şiddeti be dedo valla rahatlık batıyor. Biliyor kadın da gitmeyecek. Şikayet edilse bişey olmaz ama uygun dille uyarılır korkutulsa belki yeltenmez birdaha.

alırım dedemi karşıma bir güzel konuşurum
bir daha yaparsa polise gideceğimi , nenemin yalnız olmadığını net bir şekilde dile getiririm.
ailemde de benzer bir şey vardı.
döven adam çocuklar büyüyünce aklını başına devşirdi baktı ki kadın yalnız değil

evdeki kadını döven adam güçlü olsa sokakta kavgaya karışır
korkaklar zaten basın yaygarayı size de hiçbir şey yapamaz

Bu eski kadınlar dayak yese de kocası ne yapar onsuz onu düşünüyor çok yazık. Çoğumuzun aslında büyüğü böyle belki de. İnşallah o eve bir daha dönmez. Ömrü zaten ne kadar kaldı ki çile çeksin artık

Cennetlik nine cehennemlik dede. Yazık kadına ya, kendisine bu kadar eziyet eden adamı düşünüyor hâlâ, sal işte gebersin tek başına. Bu kadar fedakâr olmamak lazım, hayat dersi niteliğinde konu, çok üzüldüm

Dedem oldu olası zor ve pislik biriydi hem şiddet felan di ama yasliyken dovemiyordu nenemi kendi göremiyor 80 yaşında dedem sinirlenmis nenemi yüzünü parcalayacak şekilde dövmüş nerdeyse gözünü çıkaracak seviyeye gelmiş komşular yetişmiş nenem şimdi bizim evimizde kendimi dedeme karşı tutamıyorum birkere kavgada ayırırken dedemi çok kötü fırlatmıştım hep vicdan azabı çekmiştim bunlar çözüm değil gerçekten ondan kurtulmak istiyoruz onu ruh hastanesine yada huzur evine gönderemez miyiz birgün nenemi öldürecek diye çok korkuyorum yada biz bu kavgalarda dedeme zarar vereceğiz diye korkuyorum
Allahin cezalari yedisinde neyse yetmisindede bunlar boyle oluyor. Allaha bazen isyan ediyorum rabbim affetsin gercekten son gunlerde benimde sabrim taşti artik kötüler direk ölsün istiyorum kadin gelmis 80 yasina belki. Gün görmemis dahada gorecegi olmaz. Bari alin su kadincagizi yaniniza biraz gezdirin uedirin icirin mutlu edin son gunlerini iyi gecirsin. Digerininde onune kuru ekmegi islatin bir celik bardakta suyu onune firlatin tukurup kapiyi cekip cikin. Kimse burda beni sacma sapan linclemesin artik kotuye kotu olacagim dunyanin sonu gelmis

Ya dedenizin Alzheimer gibi bir rahatsızlığı yok değil mi.. Çünkü öyle bir olay yaşanmıştı yakın çevremde dede hastaydı ve bazen eşine şiddet uyguluyordu bilmeden.. İlk aklıma gelen bu oldu. Yoksa da nineyi göndermeyin imkanlar uygunsa.. İnsan yaşlanınca durulur der ki ölüme ne kaldı bari kıymet bileyim sizin dede gerçekten ne olsun istiyor acaba ?

Elleri kırılsın!Ninen bunca zaman neler çekmiştir bu zalimin elinden..Bu zalimlerin sonu gelse artık ya!Ninenizi koruyun,bu herif yüzünden canı tehlikede.

Nene kendini gözünü çıkartacak kadar döven adamın nesini düşünüyor daha.O yaşta dayak atan adam kendi kendine de bakabilir kusura bakmayın.Nene aklını başına toplayıp cocuklarıyla kalması lazım artık canına susamadıysa

Dedem oldu olası zor ve pislik biriydi hem şiddet felan di ama yasliyken dovemiyordu nenemi kendi göremiyor 80 yaşında dedem sinirlenmis nenemi yüzünü parcalayacak şekilde dövmüş nerdeyse gözünü çıkaracak seviyeye gelmiş komşular yetişmiş nenem şimdi bizim evimizde kendimi dedeme karşı tutamıyorum birkere kavgada ayırırken dedemi çok kötü fırlatmıştım hep vicdan azabı çekmiştim bunlar çözüm değil gerçekten ondan kurtulmak istiyoruz onu ruh hastanesine yada huzur evine gönderemez miyiz birgün nenemi öldürecek diye çok korkuyorum yada biz bu kavgalarda dedeme zarar vereceğiz diye korkuyorum
Götürün nörolojiye anlatın durumu birkaç ilaç yazdırın. Zıbarsın sabahtan akşama kadar. En azından kadıncağıza zararı dokunamaz. Bir değil iki ayağı mezara girmiş hala kadın döveceğim diye uğraşıyor kepazeliğe bak.

Nineyi de bir doktora götürseydiniz keşke. Ne hasar aldı kim bilir çok yazık çok..

Genel bilgilendirme yazıyorum dayım nenemle dedemi kendi evine götürmek istiyor ama nenem annemle kalmayı tercih etti sanırım. Nenem bizle kalıcak artik dedem gidicek ama tabi bilemiyorum nenemde biryerde acıyor ona inşallah tez zamanda ölür dedem kurtuluruz
Dayınız niye ikisini birden alıyor? O herif yine döver kadını orada yanında olduktan sonra. Dayınız 24 saat başlarında nöbet tutacak değil ya. Nine iyi düşünmüş gitmemekle. Siz de bırakmayın.

X