Dayak Yedim Bir De Üstüne para Ödedim.....

ShellShock

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
26 Ağustos 2016
3.616
3.867
Merhaba hanımlar.
Özellikle hukuk konusunda bilgisi olanlardan değerli yorumlarını, yol göstermelerini rica ediyorum.
2013 senesinde kız arkadaşımla yürüken yolda serseriler laf attı. Cevap vermedik. Devam ettiler. Bu serserilerin kız arkadaşlarıda cevap vermediğimiz için saçma salak bir şekilde sataşıp ne olduğunu anlamadan saçıma yapıştılar arkadaşımı ve beni dövdüler ve çok kalabalıklardı. O dönem liseye gidiyordum . Her neyse biz karakola gittik darp raporu falan aldım 2014 senesinde mahkememiz vardı. Baronun bana atadağı avukat 'kızım gençsin uğraşma bunlarla geri çekil' dedi. Bende geri çekildim. Ancak karakolda annem beni o halde görünce biraz sert çıktı ama kesinlikle kötü bir laf etmedi. Üstlerine yürüdü karşı tarafın ailesinin benim çocuğuma yaptığınızı ödeyeceksiniz falan dedi. Her neyse bunlar annemden şikayetçi olmuşlar tehdit etti sizi öldüreceğim, kızınızı öldüreceğim demiş annem. 2015 senesinde annem savcıya ifade vermiş. Ben öyle bir şey demedim falan diye. Dün annemi polisler yakalama kararın var diyerek götürmüşler . Kadın bir aradı salya sümük ağlıyor . Shell bugün 4 e kadar adliye veznesine 1860 TL yatırmazsam cezaevine gönderecekler 93 gün yatacakmışım dedi. Bende çok korktum hemen eksi bakiyeden 2000 çekip gidip yatırdım. Ancak çok canım sıkıldı hem annemi o halde görmeye hemde hem dayak yiyip üstüne para ödediğime. Gelelim soruma... Ben 18. asliyeden (anneme ceza ve yakalatma kararı çıkartan asliye) çıktı istedim karar dilekçesini. Ordaki kadın bana 2017 yasasına göre tehdit suçunda mağdur taraf uzlaşmazsa (savcı arayıp soruyormuş) direk ceza kesiliyormuş. Suçlu tarafın savunmasına gerek yokmuş. Ancak ellerinde ne bir delil var ne bir tanık. Tanık varsa da zaten yalancı şahitliktir. Zira annem öyle bir tehditte bulunmadı bile. Ben bu konunun arkasını bırakmak istemiyorum. Eski davamı tekrar açma gibi bir imkanım var mı? Ya da bu karara itiraz edebilir miyim? Ya da bu pislik aileden bunun hesabını nasıl sorabilirim? Vicdanları olsa hem kızını dövdük hem şikayetçi olmayalım derlerdi zaten.... Değerli yorumlarınız bekliyorum...

Son düzenleme:
Oha ya şok oldum.
Bu nasil is?
Yavuz hirsiz ev sahibini bastirirmis. Insallah yapabilecegin birsey vardir
sormayın aklım durdu artık inşallah...
Böyle bir şey nasıl olur ama ya .Her önüne gelen birbirine iftira atsın oh ne güzel dünya .Sorgusuz sualsiz ceza kesiliyor .Hukuki bilgim yok ama Allah yardımcın olsun demeye geldim..
çok teşekkür ederim
inanmıyorum sabah sabah şok oldum. ülkemin adaleti yine çalışıyor.bence sizde karşı dava açın.
kesinlikle öyle... mağdur olan benim para ödeyen yine ben
araştırıyorum elimden ne gelirse yapacağım ve bu işin peşini bırakmayacağım

bende sizin için araştıracağım tanıdık birilerine belki yardımcı olcak birini buluruz inşallah

Ülke de adam öldür ama tehdit asla etme...
Bı tiwit vardı "Ülkemde hukuk guguk olmuş"...
Böyle bi ceza bana saçma geldi, katili anası babası saklasa bile ceza almıyor. Duygusal bağdan dolayı.
Annenize nasıl ceza verilir. Detaylı okumamış heralde cezayı veren kişi.
Önlerinde milyon dosya var.
Bırakmayın bence davanın peşini tekrar açabiliyor iseniz açın..

Karara itiraz edin tabi
Bu Ne demek?
Darp raporun var sonuçta
aslında ikisi farklı dava benim darp raporum bunda geçerli olur mu bilmiyorum ama annem itiraz edebilir mi karşı dava açabilir miyiz annemin bir anne olarak tepkisinin çok normal olduğunu ve tehdit suçunun kanıtlanmasını isteyebilir miyiz acaba bilemiyorum...
bende sizin için araştıracağım tanıdık birilerine belki yardımcı olcak birini buluruz inşallah
çok teşekkür ederim
kesinlikle öyle... Allah kahretsin ki nerde mağdur var ona işliyor adalet. ki adalet bile değil... inanın peşini bırakmayacağım ne gerekiyorsa yapacağım

tutuklanması gereken o kadar pislik varken boşluk anında soylenmis bir sözün pesine mi düşmüşler

Kimsenin savunması alınmadan ceza verilmez. Zqten annenizin savunması da savcılık aşamasında alınmış. Annenize dava ile ilgili tebligatların yapılmış olması gerekir, çünkü dava açılmadan ceza verilemez. Dosyada tebligatlar usulüne uygun değilse karar düzeltme yoluna gidersiniz. Anneniz hakkında yakalama çıktıpına göre karar kesinleşmiştir. Bu sebeple temyize gidemezsiniz. Ama karar düzeltme yolu açıktır.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…