Daraldım😑

Matmazel -

Guru
Kayıtlı Üye
17 Temmuz 2021
6.585
21.352
iyi geceler kızlar🌜⭐⭐⭐
Ailemden 2saat uzaklikta oturuyorum, gorumce ve kv ile gorusmuyorum onlar yakindalar
Cocuk olduktan sonra yuzume krem zor surer oldum esim cok yardimci oluyor camasir mak camasir atmak asmak evi supurmek cocukla ilgilenmek vs ama mutfaga karismaz hic. Ben ise asiri yoruluyorum komsu vs de yok cevremdeki evlerde yasli insanlar oturuyor evlerin mesafesi birbirine uzak kisacasi burada tek basimayim
Esim bugun cok bunaldigini arada cikip gezmek istedigini kahveye falan gitmek istedigini soyledi 😵‍💫 dedim kac yillik evliyiz hic gitmedin kahveye ne alaka🥴 evde bunaldim yani omur boyu dipdibe mi oturcaz dedi kendisi bana🥴
bende bunu soyledigin iyi oldu dedim
gerilme hayatim yani azcik cikip birkac mahalleden arkadasimi da gormeyeyim mi dedi
Gor goruyorsun zaten duyan da disari salmiyoruz evde zincirledik sanar dedim
Herkes evli ama hep disarlardalar dedi
Bende dedim hanimlari da kredi kartlarini patlatiyorlar avmde, bende oyle yapayim o zaman dedim hfshfjk
kizlar bazen kendim evde cocukla cebellesirken benden riza alir cikar arkadasiyla gorusur taniyorum kisileri de hani aramam hadi ne zaman geliyosun falan diye darlamam bile
Gecen annemlere gittim 3 gun kaldim 4.gun gelip aldi bizi cocuk yokken de 5 gun falan kaliyordum neymis cocugu ozluyormus hemen
Neyse aksamki o lafindan sonra carladim bende o zaman annemlere gittigimde hemen gelip alma gez toz sokaklarda dedim
Dun gece bebis hic uyutmadi gozlerim aciyor aslinda ama sinirlendim uyku tutmadi suraya icimi dokeyim dedim emziren anne olarak kakaolu süt iciyorum uzaklara bakip..😒

Gititğim cafelerde bebek arabalı çok çift,anne görüyorum .
Yaz günü bide bebek eve bağlı kalmanıza sebep değil ki.
Çıkın siz de.
Zaten haftada bir iki defa disaridayiz
Beyfendi arkadaslariyla daha sık gorusmek istiyormus bizden bagimsiz olarak

iyi geceler kızlar🌜⭐⭐⭐
Ailemden 2saat uzaklikta oturuyorum, gorumce ve kv ile gorusmuyorum onlar yakindalar
Cocuk olduktan sonra yuzume krem zor surer oldum esim cok yardimci oluyor camasir mak camasir atmak asmak evi supurmek cocukla ilgilenmek vs ama mutfaga karismaz hic. Ben ise asiri yoruluyorum komsu vs de yok cevremdeki evlerde yasli insanlar oturuyor evlerin mesafesi birbirine uzak kisacasi burada tek basimayim
Esim bugun cok bunaldigini arada cikip gezmek istedigini kahveye falan gitmek istedigini soyledi 😵‍💫 dedim kac yillik evliyiz hic gitmedin kahveye ne alaka🥴 evde bunaldim yani omur boyu dipdibe mi oturcaz dedi kendisi bana🥴
gerilme hayatim yani azcik cikip birkac mahalleden arkadasimi da gormeyeyim mi dedi
Bende dedim hanimlari da kredi kartlarini patlatiyorlar avmde, bende oyle yapayim o zaman dedim hfshfjk
kizlar bazen kendim evde cocukla cebellesirken benden riza alir cikar arkadasiyla gorusur taniyorum kisileri de hani aramam hadi ne zaman geliyosun falan diye darlamam bile
Gecen annemlere gittim 3 gun kaldim 4.gun gelip aldi bizi cocuk yokken de 5 gun falan kaliyordum neymis cocugu ozluyormus hemen
Neyse aksamki o lafindan sonra carladim bende o zaman annemlere gittigimde hemen gelip alma gez toz sokaklarda dedim
Dun gece bebis hic uyutmadi gozlerim aciyor aslinda ama sinirlendim uyku tutmadi suraya icimi dokeyim dedim emziren anne olarak kakaolu süt iciyorum uzaklara bakip..😒
Valla çık dışarı gezdirsin kocan sıkılıyorsa. Emzirme önlüğü al bu sıcaklarda ince müslin ideal, otomobil varsa orda da emzirirsin. Evde durdukça insan daralıyor. Azıcık para harcat çenesi düşmüş kocanın:KK70:

Haftada bir dışarıya çıkmasında ne gibi sakınca var ki.
Eşler olarak özel alanlarınız neden yok ?
Tum gun cocukla ugrasiyorum yemek yapmaya calisiyorum o gelince cocugu tutuyor mutfak islerini hallediyorum cocugu yika et saat 9oluyor zaten gun bitmis oluyor
Zor uyuyan bir bebek, pilim bitmis oluyor
2 haftada bir cikiyor arkadaslariyla
Ben ise hic
Hepsi uzaktalar zaten

Tum gun cocukla ugrasiyorum yemek yapmaya calisiyorum o gelince cocugu tutuyor mutfak islerini hallediyorum cocugu yika et saat 9oluyor zaten gun bitmis oluyor
Zor uyuyan bir bebek, pilim bitmis oluyor
2 haftada bir cikiyor arkadaslariyla
Ben ise hic
Hepsi uzaktalar zaten
Mesela bebeğinle sabah güne başladın kaç aylık bilmiyorum da kahvaltı vs den sonra at bebek arabasına git avm gez mağazaları kendine bi kahve ısmarla. Arkadaş şart değil ki. Hava al evde sürekli kalma sana da yazık.
Eşinle de gez yalnız da gez. Evin işlerini de dert etme bırak b.k götürsün. Dışardan söyle amaan boşver ya.

iyi geceler kızlar🌜⭐⭐⭐
Gitsin ne var bunda.

Mesela bebeğinle sabah güne başladın kaç aylık bilmiyorum da kahvaltı vs den sonra at bebek arabasına git avm gez mağazaları kendine bi kahve ısmarla. Arkadaş şart değil ki. Hava al evde sürekli kalma sana da yazık.
Eşinle de gez yalnız da gez. Evin işlerini de dert etme bırak b.k götürsün. Dışardan söyle amaan boşver ya.
Avmye gitmek cok istiyorum toplu tasimaya binmeye cesaretim yok cunku birkac kez yakinimdaki marketleri gezdim bebisle, eve nasil dondum bilmiyorum resmen depar attim
Oyle ciglik cigliga agliyordu ki oysa ki alti temizdi karni toktu ama asla durmadi
Kucagima alip tek elimle bebek arabasini surup kan ter icinde eve varmistim, huysuz benimki🥲

Ben burda ne gibi sorun var anlamadım . Sizde alın çıkın yavrunuzu. Sık sık dip dibe olmak istiyor insan ilk zamanlar ama 6 yıllık evli biri olarak salın diyorum . Bende çok geziyorum kocam da fırsat bulunca çıkar birbirimizden haberimiz olur . Birbirmizle de vakit geçiririz ama kendisine de Vakit ayırmasını isterim . Hemen hemen her gün dışardayım saat 5-6 olmadan evimde olurım . Çıkmadan yemeğimi hallederim ki eşim bişey demesin diye asla demez de ben yine mahal vermek istemiyorum. Dışarda dediğim çocuğumu oyun parkına götürür ona yemek yedirirken kahvemi içer geri evime gelirim . Ki eşiniz size yardım da ediyormuş daha ne istiyorsunuz bence fazla kurcalamayın eşinizin arkadaşlarını tanıyorsanız zaten saygı duyun ki oda size saygı duysun

Bu arada bebeğiniz kaç aylık? Ebeveynli oyun atölyelerine bakabilirsiniz. İnanın veli gruplarından da çok arkadaş ediniyor insan.
Benim oyun grubundan görüştüğüm bir grubum var. Çocuklar birbirini unuttu biz çocuksuz çıkıyoruz. Bu tip seçenekleri değerlendirmelisiniz.

Avmye gitmek cok istiyorum toplu tasimaya binmeye cesaretim yok cunku birkac kez yakinimdaki marketleri gezdim bebisle, eve nasil dondum bilmiyorum resmen depar attim
Oyle ciglik cigliga agliyordu ki oysa ki alti temizdi karni toktu ama asla durmadi
Kucagima alip tek elimle bebek arabasini surup kan ter icinde eve varmistim, huysuz benimki🥲
Bak huysuz bebek gerçekten çok zor . Benim oğlum maşAllah şimdi 4 yaşına girecek vala kudurmuş 🤣 çok usluydu küçükken olsun canları sağ olsun . Ama dediğim gibi siz yine kendi ruh sağlığınız için parka yada dinlenebiliceginiz yerlere gidin evde durup kendinizi yemeyin

Alıştırmazsanız böyle gider ama.
Böyle böyle alışacak. Siz yanlış yapıyorsunuz eşiniz değil.
Ben bebeğim kış bebeği olduğu halde 20 günden itibaren her gün sokak sokak gezdim.
Ağlamadı mı ağladı? Tutturdu. Bazen beni rezil etti. Ama bazen de bebek arabasında uyudu ben bir kahve içtim mesela. Bunları denemeden eve tıkılmak çözüm değil

Problem eşinizin çıkmasında değil sizin çıkmamanızda. Bebek oldu diye eve tıkılırsanız yaz günü eve olmaz ki.
Kendinize arkadaş ortamı edinmeye çalışsanız? Hiç mi çevreniz yok? Bebek grupları mesela? Yada komşu?
Annemlere gittigimde komsu arkadas orda oldugu icin guzel zaman geciyor ama esim hemen cocugu ozledim diyip geliyor
Ayar oluyorum oyle olunca
E eve geldigimizde de adam arkadaslarini ozluyor
Bebekle ilgileniyor hakkini yiyemem ama benimde insan gormeye ihtiyacim var
Burada komsuluk yok malesef
Bir arkadas edinmistim onunda esi paronayakti kimlesin nerdesin diye goruntulu arayip duruyordu adam, etrafi goster diyordu bende boyle sacmaliklara gelemem onla da mesafe koydum arama
Burasi merkeze hayli uzak bir yer keske bebek gruplari gibi birsey olsa ne iyi olurdu

Gitsin gitmesin demiyorum da ben evde oturayim o gezsin gibi bi tavra burunuyor
Beni gicik eden de bu
Yani sizde haklısınız akşama kadar çocuk bakmak zor iş adam da akşama kadar çalıştı. İkinizde bence yorgunsun o arkadaş ayağına kaçak ama sizin öyle bir şansınız yok. Bence kv ile aranızı düzeltin arada gelsin baksın çocuğa sen de eşinle birlikte çıkıp kafanızı dinleyin.

Alışmadığı için dışarıda huzursuz oluyor.

X