Tatlı Tarifi Damla Sakızlı Muhallebi-Resimli

pinaripekci

pinaripekci.blogspot.com
Kayıtlı Üye
6 Nisan 2009
3.830
14
45
muazzammmm..

margarin eritilir..

125 gr margarin
3 fincan un
1 lt süt
1 su bardağı şeker
1 paket damlasakızı
1 pk kakolu bisküvi

eriyen margarine un eklenip kokusu kalmasın diye hafifçe kavrulur.daha sonra diğer malzemeler ilave edilip muhallebi şeklinde hazırlanır.undan dolayı topaklanma olabilir ben diğer malzemeleri ilave edince ezici rondo ucuyla karıştırıorm geçio o topaklar aklınızda olsn..bisküviler rondoda ezildikten sonra borcama serpilir.üzerine muhallebi ilave edilir.1-2 saat buzdolabında beklettikten sonra soğuk servis edilir.afiyetler olsun canlarımm..

Son düzenleme:
12072009002.jpg

12072009006e.jpg

12072009011j.jpg

Son düzenleme:
Sütlü tatlıları pek sevmem ama görüntüsü mest etti beni
tarif için tşkler ellerine sağlık

ayy çok hoş görünüyo

çok teşekkür ederm cnm benm.tavsiye ederm çok hafif oluyor..a.s.

Sütlü tatlıları pek sevmem ama görüntüsü mest etti beni
tarif için tşkler ellerine sağlık

ben sütlü tatlıları severm ama damla sakızlı olanları daha bir severm bunu tavsiye ederm cnm.güzel yorumun içinde çok teşekkürler..a.s.

hmmmmmmm bakmam lazim bizim burdaki türk marketlerinde damlasakizi bulabilirmiyim diye
ellerine saglik canim buda harika görünüyo
tatlilari döktürmüssün yine masallah:nazar:

aman pinarcim döktürmüssün masallah:nazar:
inan nefis süper görünüyoor canim:asigim:
gelde beni ye diyorcokacimcoookcokacimcoook
pinarcim ellerine emegine saglik süpersin sen:nazar:a.s.opuyorumnanaktan

hmmmmmmm bakmam lazim bizim burdaki türk marketlerinde damlasakizi bulabilirmiyim diye
ellerine saglik canim buda harika görünüyo
tatlilari döktürmüssün yine masallah:nazar:

inşallah bulursun tatlm bulamasanda bol vanilyalı bir muhallebi yap o da fena değil..teşekkür ederm cnm bnm guzel yorumun için..opuyorumnanaktan

canım çok güzel olmuş eline saglık cokacimcoook . görüntü müthis seklini nasıl verdin ? :S

tatlıyı yaptıktan sonra uzerıne yıldız şeklinde birşey koyup ona göre kestim cnm neyle ıstersen onunla kes sende şık görünüyor böyle..teşekkür ederm bitnm..

aman pinarcim döktürmüssün masallah:nazar:
inan nefis süper görünüyoor canim:asigim:
gelde beni ye diyorcokacimcoookcokacimcoook
pinarcim ellerine emegine saglik süpersin sen:nazar:a.s.opuyorumnanaktan

balım senın kadar olmasada yapmaya calışıorm işte..eksik olma bitnm öpüorm çok..ayrıca hazırlıklarda allah kolaylık versın cnm bnm..opuyorumnanaktana.s.

ellerine sağlık. pınarcım bu aralar mutfakta çok güzel işler çıkarıyorsun. damla sakızını çok severim. not aldım tarifini

ellerine sağlık. pınarcım bu aralar mutfakta çok güzel işler çıkarıyorsun. damla sakızını çok severim. not aldım tarifini

teşekkürler perim sizin kadar olmasada bende mutfakta vakit geçirmeyi çok seviyorum..yorum için teşekkürler bitnck perim bnm..opuyorumnanaktan

ya arkadaşım emeğine sağlık ama ben bu damla sakızı nedir hiç kullanmadım. Damla sakızı deyipte alıyorsunuz. Cahilliğimi hoş görür cevaplarsanız memnun olurum.

ya arkadaşım emeğine sağlık ama ben bu damla sakızı nedir hiç kullanmadım. Damla sakızı deyipte alıyorsunuz. Cahilliğimi hoş görür cevaplarsanız memnun olurum.

estağfirullah cnm damla sakızı benim bildiğim kadarıyla sakız ağacının gövdesinde oluşan hoş kokusuyla şu sıralar ozellıkle tatlılarda kullanılan vanılya gıbı bır koku verıcı madde.eskıden balmumuyla bırlıkte sakız olarak cıgnerlermıs bunu ama gunumuzde pek rastlamadım.market ya da aktarda sorarsan sana hemen damla sakızı verırler balım opuorm çok..

estağfirullah cnm damla sakızı benim bildiğim kadarıyla sakız ağacının gövdesinde oluşan hoş kokusuyla şu sıralar ozellıkle tatlılarda kullanılan vanılya gıbı bır koku verıcı madde.eskıden balmumuyla bırlıkte sakız olarak cıgnerlermıs bunu ama gunumuzde pek rastlamadım.market ya da aktarda sorarsan sana hemen damla sakızı verırler balım opuorm çok..

teşekkür ederim canım sağol.Şeniz

X