Daha işe başlamadan vazgeçeceğim 🤦‍♀️

Allah razı olsun kızlar. Soğanı unutmuştum. Oğlum hasta gece bende yapayım.

Sadece gece öksüren çocuk olursa alerji olabilir. Reflü olmasın diye uyumaya yakın süt vermeyin. Çarşafları sık değiştirin. Halıları kaldırın. Peluş oyuncakları kaldırın. Burnunu açık tutmaya çalışın.

Bugüne kadar şükür hiç ciğere inmedi. Dün doktora gösterdik sadece üst solunum yolundaymış.

Ben ekonomik olarak o ise giderdim kızım acil ölümcül hasta değilse ben böyle düşünüyorum kızınız iyileşir siz birdaha hemen iş bulabilirmisiniz bilmiyorum.Yada çalışmayabilir siniz seçeneğiniz varsa sonuçta para lazım dediniz sizede kızınıza da hayatda bazen şartlar bizi nereye zorlarsa o tarafa yol almak durumundayız.Bazen insanların seçim yapması lükstür.Sakın kırılıp güvenmeyin bana sizi anladım uzun vadede en yararlı olan çalışma zorunluluğunun oldugu gerçeğiyse buna bir an önce başlamanız gerekir .Geçmiş olsun

Nasıl gelip alın diyorlar ya, çocuklar hasta hasta çok gidiyor.
Herkes çocuğun her burnu aktığında evde duramaz ki, ateş düşürücüsünü bile çantasına koyup gönderen oluyor.
Ben de anlamadım valla. Ateşi varsa, göz enfeksiyonu varsa falan etrafa saçmasın diye yollanmamasını anlarım, kendim zaten göndermem de, oğlumun ateşi ve halsizliği olmadığı, alerjiye bağlı renksiz bir burun akıntısının olduğu gün, yolladıktan 1 saat sonra arayıp 'zaten salgın var, oğlunuzun grubundaki çocuklar daha küçükler burunlarını silemiyorlar, oyuncakların dezenfeksiyonu vs.' bir dünya masal anlattı müdür. Çocukların burnu akmıyorsa, 24-36 ay grubu çocukların ortak kullandığı oyuncakların dezenfeksiyonun bozulmadığını zannetmesi ayrı bir facia tabi asgari ücretin 1,5 katı aylık ücret alıyorlar, bir de ucuz merdiven altı kreşe yollasak ne yapacaklar acaba?

Alerjik bir durum olabilir diye düşündüm. Göz ardı etmeyin derim. Geçmiş olsun.

Arkadasimin oglu ilk ayinda 3 kere hasta oldu ama isi birakmadi. Onun da tek bir akrabasi yok bir sekilde idare etti. Izin aldi erken cikti vs. Sizi ise alan sirket 2.5yasinda ilk kez krese baslayacak bir cocugunuz oldugunuzu biliyorsa bir sure idare edecektir. Umarim kurumsal bir firmadir da rahatca bu sureci atlatirsiniz. Benim oglan da ilk ayinda 1 kere hasta oldu. Ben krese baslamadan once takibini yapan doktorumuza goturdum, takviye verdi. Onu 3 ay boyunca duzenli kullanacagiz. Siz de takviye kullanabilirsiniz. Ama ger turlu hasta olacaklar cok normal. Allah hepimizin yardimcisi olsun.

Oksuren cocugu krese cagirmalarina ben de sasirdim. Bugun oglum az oksurmus diye beni aradilar hemen gidip aldim. Eve geldik oksuruk duymadim bile. Odasinin kapisini bile acik biraktim oksururse duyayim diye ama yok oglen 14.30dan beri yanimda hic oksurdugunu duymadim. Kres 2 oksuruge beni arayacaksa ohoo isimiz yas :)

Astım değildir sanmıyorum. Bir üst solunum yolu enfeksiyonu geçirdi, geçiriyor. Bizlerde de olur ya sonrasında geniz akıntısı, burun akıntısı ve öksürük.
Alerjik yada reflüsü olan çocuklar gece öksürüyor genelde.
Gündüz iyiyse gönderin tabi ki 1 saat gidecekmiş zaten ama sonrasında da hastalanacak ,ilk senenin maalesef böyle bir handikapı var.
Bağışıklığını yüksek tutmaya bakın,beslenmesine uykusuna dikkat edin daha hızlı toparlar hastalık döneminde,belki daha hafif atlatır. Benim oğlum 6 kızım 12 yaşında,kışın c vitamini takviyesi veriyorum genelde(oğlum portakal,mandalina ,limon vb c vitamini kaynaklarını sevmiyor pek)hastalanacağını anladığım zaman probiyotik takviyesi veriyorum,o da iyi geliyor. Geçen sene anaokulu,bu sene ilkokul ben bu şekilde çok hasta etmeden atlattırdım dönemi. Ha ben hiç hastalanmadığım kadar hastalandım geçen kış, doktor çocuklar tasıyıcı olabiliyor demişti. Sanıyorum haklıydı,hafif burun akıntısı sıfır ateşle okuldan gayet keyifli geldiği günlerden sonra ben çok hastalandım.
Bu sebeple kendinize de bağışıklık anlamında özenli davranın derim.
Bu sene işe başlamasanız seneye başlasanız yine ilk sene bağışıklık kazanana kadar üç aşağı bes yukarı benzer şeyler yaşanacak zaten,seneye bakacak ekstra biri olmayacaksa zaten birşey değişmeyecek.
Deneyin bir şekilde altından kalkarsınız diye düşünüyorum. Baktınız olmuyor ona göre bir karar verirsiniz. Hakkınızda hayırlısı olsun.

Maydonoz diye bir kelime yok.

Çok teşekkür ederim. İlk haftamızı atlattık. Çalışmayı çok özlemişim o kadar iyi geldi ki anlatamam. Kızım da kreşe ilk girişte ağlıyor ama sonrasında arkadaşlarıyla oynayıp etkinlik yapıyormuş. Ve onu almaya gittiğimizde bize sarılıp ağlaması ya da herhangi bir ağlaması yok. Gayet normal bir şekilde yanımıza geliyor. Orda stresli, üzgün olmadığını gözlemliyorum. Bu da beni umutlandırdı. Artık daha iyi bir şekilde işe gidip geliyorum ve sizin dediğiniz gibi düşüyorum. Ne kadar ertelersem erteleyeyim, en geç anaokulunda 5-6 yaşında bile olsa bu süreç yaşanacak en azından biz atlatmış oluruz o zamana kadar

Gerçekten zormuş işiniz

Cok sevindim masallah cok kolay adapte olmus. Calismak gercekten insana kendini cok cok iyi hissettiriyor. Cocugunun guvenli bir alanda eglendigini biliyorsan ap ayri bi kafa rahatligiyla calisiyor insan. Benim oglum 3 hafta bizi okula surukledi, birkac saat takilip ciktik. 4.haftasinda artik hoscakal diyip ogretmeninin elini tutarak iceri girdi. Ve uyumaya bile basladi. Ben de bu hafta ayri bi keyifle calistim. Insallah ilk senelerini en az hastalikla atlatiriz.

Aminnn. Sizin adınıza da çok sevindim ❤ maşallah

Hayırlısı olsun inşallah hep böyle güzel devam etsin süreç

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…