Daha Az ile Daha Fazlası

Herkese günaydın ☀️ saat biraz ilerlesin diye bekliyoruz ev sahibimizi arayacağız bakalım ne rakam verecek . Geçen sene bu zamanlar ev arıyorduk zor bir durumdaydık . Bu arada biz doğuda bi ilçede görev yapıyoruz geçen sene geldik . Ev burada çok büyük bir problem . Çok zor şekilde bu eşi bulduk gece gündüz 2 ay ev aramıştık sokakta insanları durdurduk kapıları çaldık vs . Neyse evi bulduk içinden birisi çıkıp bize devretti ama o zaman buranın kira 5000 civarıyken evi 2500 e verdi ev sahibi . Nedenini anlayamamıştık ta ki eve girene kadar 🤣 ahır bile olsa daha iyi olacağı için bu evi bize ucuza vermişler . Bizde 2 ay tadilat yaptık kendi başımıza evde kapılar dolaplar mutfak tezgahı boyandık 5 er kat . Duşa kabin yaptırdık derzleri sıfırdan yaptık. Girişe ayakkabılarımız için dolap aldık mecbur balkona küçük kiler dolabı evi boyatttık yerler o kadar kirliydi ki tüm evi ben elimden telle 3 tur kazıdım evde temizlikçi çalıştırdık 2 gün ama oda ben burada yoktum diye dolandırdı bizi . Neyse derken evi adam ettik çok şükür ki geçenlerde ev sahibimizi aradık kira arttırımı için daha erken rahat olun konuşuruz sizi üzmeyeceğim kendim de üzülmem dedi . Bakalım ne isteyecek . Önce kirayı yollayayım da ona göre ödemeleri yapacağım . Öğleden sonra da alışveriş yapacağım .

Herkese günaydın ☀️ saat biraz ilerlesin diye bekliyoruz ev sahibimizi arayacağız bakalım ne rakam verecek . Geçen sene bu zamanlar ev arıyorduk zor bir durumdaydık . Bu arada biz doğuda bi ilçede görev yapıyoruz geçen sene geldik . Ev burada çok büyük bir problem . Çok zor şekilde bu eşi bulduk gece gündüz 2 ay ev aramıştık sokakta insanları durdurduk kapıları çaldık vs . Neyse evi bulduk içinden birisi çıkıp bize devretti ama o zaman buranın kira 5000 civarıyken evi 2500 e verdi ev sahibi . Nedenini anlayamamıştık ta ki eve girene kadar 🤣 ahır bile olsa daha iyi olacağı için bu evi bize ucuza vermişler . Bizde 2 ay tadilat yaptık kendi başımıza evde kapılar dolaplar mutfak tezgahı boyandık 5 er kat . Duşa kabin yaptırdık derzleri sıfırdan yaptık. Girişe ayakkabılarımız için dolap aldık mecbur balkona küçük kiler dolabı evi boyatttık yerler o kadar kirliydi ki tüm evi ben elimden telle 3 tur kazıdım evde temizlikçi çalıştırdık 2 gün ama oda ben burada yoktum diye dolandırdı bizi . Neyse derken evi adam ettik çok şükür ki geçenlerde ev sahibimizi aradık kira arttırımı için daha erken rahat olun konuşuruz sizi üzmeyeceğim kendim de üzülmem dedi . Bakalım ne isteyecek . Önce kirayı yollayayım da ona göre ödemeleri yapacağım . Öğleden sonra da alışveriş yapacağım .

Genel konuşayım. Ben bir şeyden fiyat alırken fiyatı hallederiz gibi genel konuşanlardan hoşlanmıyorum. Net bişey söyle ben de ona göre bileyim. Ben de bi yerde botoks yaptırıyorum ara ara. Her seferinde fiyatı hallederiz diyor. İşlemden sonra söylüyor fiyatı. Baştan söylesene

Genel konuşayım. Ben bir şeyden fiyat alırken fiyatı hallederiz gibi genel konuşanlardan hoşlanmıyorum. Net bişey söyle ben de ona göre bileyim. Ben de bi yerde botoks yaptırıyorum ara ara. Her seferinde fiyatı hallederiz diyor. İşlemden sonra söylüyor fiyatı. Baştan söylesene
Evet bende sevmiyorum belki o işlemi yaptırmayacaksın fiyat fazla geliyor dimi ? Evden çıksak kesinlikle şuan sokaktayız ve bir daha asla ev bulamayacağımız için zaten şuan kiranın bedelinin bizim için bir önemi yok 🤣

Evet bende sevmiyorum belki o işlemi yaptırmayacaksın fiyat fazla geliyor dimi ? Evden çıksak kesinlikle şuan sokaktayız ve bir daha asla ev bulamayacağımız için zaten şuan kiranın bedelinin bizim için bir önemi yok 🤣
AAaa neden ? Sıkıntılı bir bölge mi

Merhabalar

Ben de bugün çocuğun okul taksidini, kredi kartı borcunu, ev kredisini ödedim. Günü gelmemiş ev kirasını ayırdım. Haftaya bir tatilim var. Yurtdışı çıkış harcımı ayırdım. Kaç gün önceden ödesem geçerli olur bilemediğim için son 1-2 gün öderim diye düşündüm. Saçımı boyattım. Onun parasını ödedim. Gün paramı ödedim. Bir miktar birikime ayırdım. Aslında birikim dediğim henüz yatırım yapmadım da yok gibi davranıp ek hesaba aktardığım unuttuğum para. Bir süre sonra altın almayı planlıyorum.

Selam akşam oldu hızlıca .
Günün harcamalarını yazıyorum hemen
400 tl benim telefonum 200 tl başka bir fatura ödedim
4000 tl ev kirası yolladım
1500 tl kadar markette harcadım bakliyat makarna az sebze soda süt vs . 5 kg dolmalık biber aldım temizleyip buzluğa koyacağım birazdan . Yemek olarak buzluktan mantı yaptım . Sabahtan işleri halletik öğlen market öğleden sonra aldıklarımı yerleştirdim oğlumu parka götürdüm . Eşimin çıkışından sonra eve döndük birlikte . Oğlumu yatırıyorum o uyuyunca biberleri halledip ders notlarımı temize çekip dinleneceğim çok yoruldum 🥹yarın kredi kartını vs kapatacağım şehir dışı olacak çok harcama olur

Merhabalar,
Dün süt aldık 3kg eşim aldığından fiyatını bilmiyorum, yoğurt mayaladık. Dolapta katmer vardı onu pişirdik yedik, dolmabiberden 2 tane kalmış bizde kızartma yaptık şakşuka..oğlumun mamasını yaptık aşağı gezmeye indik..
akşam kirlileri ayırdım, sabah kahvaltıya görümceme gittim
Eve geldim terası yıkadım oğlumu oynattım sonra evdeki dağınıklıkları kaldırıp oğlumun kırılan 2 oyuncağını atılacaklara ayırdım. Bir makine çamaşır çalıştırdım.
Eşim çarşafları değiştirdi ben bulaşıkları kaldırdım.
Oğlumun banyosunu yaptırdık onu uyuttum bende biraz uzandım..
iki günde para harcamadım 🥳

Selam hastanede kan vs verdim onlara ödeme yapmadık sağlık sigortam karşıladı . Sabah aç çıkmıştık
600 tl kahvaltı
80 tl feribot
200 tl eşimin motorsikletine plaka için ödeme yaptık
700 tl kadar kuruyemiş
150 tl süpürgemin düğmesi kırıldı servisten orijinal parça aldık
30 tl oğluma mısır aldım.
Evde kullandığımız internet iptal ettirmeye çalışıyoruz şuan tarifesi 1200 tl olmuş biz 600 tl ye anlaşmıştık geçen sene . Şimdi yeni bir internet alacağız

Kiraci kirayı yatırmış, biraz altin aldim maasla birleştirip.
Pazar günü konserve faslını bitirme niyetindeyim. Haftaici mantı yapmak istiyorum buzluğa, kardeşim yanımdayken kolay olur

600 tl yemek ödedim
1500 tl benzin
1000 tl sigara aldım
80 tl dönüş için feribot
325 tl watsonsta indirim vardı fondöten aldım bir daha bu fiyata bulamam kullandığım ürünü
650 tl oğluma oyuncak
1000 tl kedimize ve papağanımıza mama aldım .
Atm kartımı yuttu ve kullanılamaz olmuş 😏 yeni kart söyleyeceğiz ama maaş kartı tekti çok zor olacak şimdi bize 😣
45000 bin tl kredi kartını ödedim. Artık azalıyor önümüzdeki ay daha az sonra bitiyor inş

Sabah oğlumla uyandık oynadık biraz gezmeye çıkardım eve geldik kahvaltı yaptık,
Eşim akşam renklileri çalıştırmış asmış bulaşıklarıda yıkamış akşam oğlum uyurken mutfak kapısını sildim 5 dkda vileda attım yatak odasına ve mutfağa oğlum emeklediği için yerler sık sık siliniyor, ayakkabılıkta boş bir ayakkabı kutusu vardı onuda hemen atılacaklar bölgesine,
Aşağı indim çöpler atıldı..
Akşam arkadaşımızın çocuğunu görmeye gideceğiz oraya bir çeyrek verilecek zamanında kenara ayırmıştım..

Sıcaktan hiç ev işi yapasım gelmiyor. Yarın konserveler yapılıp bitseydi gözümde büyüdü. Yemek ne yapsam karar veremedim daha .bos bos oturuyoruz evde bugün. Grup daha aktif olsa keşke. Yazmayı seviyorum

Selam sabahtan beri bi sakin durmadım . Eşim nöbete gitti sabah kedi halıya kusmuş onu makinaya attım. Oğluma kahvaltı yaptırdım kendim yiyecekken interneti bağlayacak adam aradı o gelene kadar atıştırdım topladım . İnternetle ilgili bir sorun var kaç kişiyle konuşarak zor çözdük yarım günüm buna gitti sırf . Adam bitti nevresimler değiştim oğlumla oyun oynarken komşu abla geldi 2.5 kg fasülye getirdi . 5.5 kg daha almıştım onu buzluğa koymuştum . Kahve ikram edeyim dedim geldi kahvemizi içtik o gitti 3 makina çamaşır yıkadım akşama bulgur pilavı pişirdim öğlene oğluma çorba yaptım yedik kaldırdım. Şimdi etkinlik yaptırıyorum 14:30 da çarşıya gideceğim modemi ilçe servisine verdiler onu alıp döneceğim . Sonra ara öğün yaparız 16:00 gibi de temizliğe başlarız 19:00 a biter yemek banyo kitap 20:00 yatış . Oğlum uyuduktan sonra fasulyeyi temizler dolapta atarım . Ders çalışır yatarım ancak olur . Bugün mutfak parasıyla ilgili karar verdim . Eskiden haftalara böler o bütçe dışına çıkmazdım yine öyle yapacağım . Haftalık paramızı eşimle ortak hesaba attım oradan harcayacağız diyelim ki haftalık 3000 tl hakkım var o para biterse başka bir şey almak yok elimizdekini kullanacağız.

Oğlumun mamasını yaptım yedirdim. Uyuttum.
Trendyoldan oyuncak sipariş etmiştim eğitici oyuncaklar 2 tanesi gelmiş. Kampanya vardı 3 tane daha gelecek toplamda 700 tl harcadım tanesi 140 gibi birşeye geldi.
Ben buraya genel olarak hem harcamalarımı hem rutinlerimi hem biriktirme hedeflerimi hemde minimalizm için evde oluşan fazlalıklardan kurtulduklarımı yazmayı düşünüyorum ☺️ böylece daha fazla teşvik edici oluyor.
Araba satılmadı.. alacağımız arabanın fiyatı da biraz yükselmiş..
birazdan yatak odasının da kapısını sileceğim, yarın misafirimiz gelecekmiş.. onun içinde ufak bir plan oluşturmam lazım ☺️
Bekleyen işler;
Çamaşırlar katlanacak..

X