Daha aktif nasıl olurum?

ruya35

...I wİsH I kNeW...
Kayıtlı Üye
21 Mayıs 2008
146
0
mrb aslında benmkı dert değil belki ama..üniversitede küçük bir şehrin küçük ilçesindeyim ve imkanlarım çook az.1.dönem burdan hemen gitmeyi istedğm için kendimi derslerime vermştm ama olmadı..2.dönem başlar başlamaz ilk iş olarak sosyal olmak ve boş zamanı değerlndrmk adına ehliyet kursuna kaydoldum bursuma güvenerek.ama bursumun az verileceğni öğrendiğmde maalesef bunu şimdilik ertelemek zorunda kaldım..
daha sonra en büyük hayalim olan foklore kaydolmak istedim.. binbir çeşit sorundan dolayı kurs bu sene açılamyckms ve ben yine öylece kaldım..en son iki kursa daha kaydolmk istedim ne hikmetse birinin saatleri uymadı diğeri ise dolduğu için alınmadım..ve ben 3 gün hatta 4 günümü boş boş kendime hiç birşey katmadan geçirmeye başladım..
yani sorun bendemi ne istesem hep bi terslik çktı..
şimdi bn ne yapabilirim.daha sosyal ve aktif olabilmek için???fikir bekliyorum

Üniversitedeki en faal kulüplerden kendine uygun olanlara katılabilirsin belki.

Onların etkinliklerinde aktif görev alman çok yararlı olur,hem bugün hem de gelecek için.

canım eğer bulunduğun yerde sosyal olabilme adına çok alternatifin yoksa,yapıcağın en güzel şey kitap okumaktır bence.üniversitede okuduğum kitapların onda birini okuyamıyorum şimdi ev,çocuklar filan. kitapların seni başka alemlere taşıyacağına inanıyorum

nursunaz ın dediği gibi bol bol kitap okuyabilirsin.
bununla birlikte;

dil kursuna gidebilirsin.
ünv de sosyal kulupler oluyor. onlardan zevkine uyan bir kursa gidebilirsin.
başka ilgili olduğun alanlar varsa, bu alanlardan birinde part time çalışabilirsin. hem keyif alacağın birşeyler yaparsın, hem de cep harçlığın çıkar. mesela fotoğrafçılık gibi, ilgi alanın ne ise artık...

ya da derslerine sıkı bir şekilde asılır, büyük ünv lerden birine yatay geçiş şansını denersin...

biz sabahlara kadar kagit oynar film izlerdik arkadslarla toplanip hihoyyyt
ben iyi bir örnek olmadi ama delikafadulden

üniversitedeki kulüplerden birine katıl,arkadaşlarınla çık,sinemaya,tiyatroya git,sosyal aktivitelere katılın birlikte,bowling oynamaya gidin...

belediyelerin güzel kursları oluyor bedava onları dene bence

küçük yerer bile olsa belediyelerin kursları oluyor
onlara katıl.derslerine ağırlık ver öncelikle tabii
kitap okumak iyi bir hobi..
bizim birkaç arkadaş ünideyken takı yapıp satardı
böyle becerilerin varsa bu tarz şeylerle uğraşabilirsin
hem de biraz para geçer eline.
ama ne olursa olsun asla pes etme..bugunlerin kıymetini bil
ne olursa olsun öğrencilik gibisi yok

ewt o belediyelerin kurslarına başvurdum zaten ama dediğim gibi.üniversiteminde böyle sosyal aktiviteleri hiç yok zaten okul dağın başında..film bol bol izliyoruz zaten geceleri..kitapta çok okuyorum..takıda yapıyordum önceden ama yanımda almamıştım..bu güzel bir fikir teşekkür ederim

Siz başlatın üniversitede aktivite.Örneğin bir tiyatro oynayın,yada masa tenisi gibi
maçlar düzenleyin.................................................

bir fotoğraf makinası al madem küçük yerdesin çok malzeme vardır özellikle köylerde.fotoğraf siteleri var onlara kaydol paylaşırsın.üniversitende fotğraf kulubu kurabilirsin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…