Cyclo progynova yakın zamanda kullanan var mı ?

ben uzun süredir kullanıyorum. adetlerim kendimi bildim bileli düzensiz en son fsh yüksek çıkmıştı. hem adet düzenler hem de menopozdan kaynaklı sıkıntıların giderilmesinde yardımcı östrojen ve progesteron içeriyor, ayrıca bazı kadın doğum doktorları hamileliği kolaylaştırsın diye veriyormuş. rahim duvarın çok kalın rahmi koruyalım deyip devam ettirmişti doktorum. zaten başka türlü kendiliğimden regl olmuyorum. yan etkisini yaşamadım ben, yasmin kullanmıştım bundan önce o baya duygu durum bozukluğu yapmıştı. ilaçların bi kısmı östrojen içerdiğinden menopozdaki hastalarda şikayetleri azaltma yönünde etkili. ilaç bittikten en çok 8 gün sonra regl oldum ben, regl bitiminden sonraki gün yeni kutuya başlanıyor, her gün aynı saatte içmek önemli. ben uyumadan önce içiyorum, yan etkisi olursa da hissetmiyorum.

Merhaba bende bu ilacı kullanmaya başlayacağım doktora gittim pko yok ultrason ile baktığında herşey normal sadece hormon testlerinde ki sonuçlarım yüksek çıktı doktor strese bağlı olduğunu söyledi kist vs yok değilsin dedi yani biraz baktım okuduğum yorumlar da pko lu hanımlar kullanıyormuş bu ilaç onun için mi
Sadece pkolular değil, ilk hormon testi yaptırdığımda benim Fsh 14.66 çıktı. Sonra bir ay bitkisel ilaç kullandım. 12.30 a düştü. Normal değer 10 un altında olması gerekiyor o yüzden hormonu dengelemek için doktor bana bu ilacı verdi. Hem hormonum düştü hemde adetim 3. Gün kesiliyordu 6 güne kadar çıktı. Bende de stres kaynaklı yaşadığım bir şeyden dolayı böyle yüksek geldi. (Ayrıca menepoza giren bayanların genelinde kemik erimesi gözüktüğü için kemikleri korumak amaçlıda veriyolar)

ben uzun süredir kullanıyorum. adetlerim kendimi bildim bileli düzensiz en son fsh yüksek çıkmıştı. hem adet düzenler hem de menopozdan kaynaklı sıkıntıların giderilmesinde yardımcı östrojen ve progesteron içeriyor, ayrıca bazı kadın doğum doktorları hamileliği kolaylaştırsın diye veriyormuş. rahim duvarın çok kalın rahmi koruyalım deyip devam ettirmişti doktorum. zaten başka türlü kendiliğimden regl olmuyorum. yan etkisini yaşamadım ben, yasmin kullanmıştım bundan önce o baya duygu durum bozukluğu yapmıştı. ilaçların bi kısmı östrojen içerdiğinden menopozdaki hastalarda şikayetleri azaltma yönünde etkili. ilaç bittikten en çok 8 gün sonra regl oldum ben, regl bitiminden sonraki gün yeni kutuya başlanıyor, her gün aynı saatte içmek önemli. ben uyumadan önce içiyorum, yan etkisi olursa da hissetmiyorum.
Bakın siz de farklı yapıyorsunuz şu ilaç içme durumu kafamı çok karıştırıyor. Adet bittikten sonra mı içilir yoksa ilacı bıraktıktan sonra mı? Doktora sorduğumda adetle alakası yok 21 gün kullam 7 gün ara ver sonra başla dedi. İlk ay 8 . Günde oldum ama bu ay yani 2. Ayda 10 gün oldu tık yok

Benim ilacım biteli 12 gün oldu hala adet görmedim Kanamam kesilmiyordu Benim kistten kaynaklı bi durum vardı vermişti doktor ilacın 15. Sinde Kanamam kesilmişti ilaç biteli de 12 gün oldu ama hala adet görmedim 7 gün içerisinde adet oluyor diye okumuştum
merhabalar.durumunuz nedir merak ettim.bende 1 hafta oldu ilacı bırakalı hala adet olamadım.ocak ayında kullanmıştım aynı ilacı ilaç bitmeden adet olmuştum o ay.

merhabalar.durumunuz nedir merak ettim.bende 1 hafta oldu ilacı bırakalı hala adet olamadım.ocak ayında kullanmıştım aynı ilacı ilaç bitmeden adet olmuştum o ay.
Ben neden adet olmuyorum diye doktora gittim 20 gün falan adet olmamıştım doktor kontrolü sonrası normal dedi bana. Ben kimyasal gebelik geçirdikten sonra kullanmıştım Kanamam çok uzun sürdügü için ardından adet oldum yani bi sorun olmadığını da doktor demişti. Hormonlar kendini şaşırıyor bazı durumlarda canınızı sıkmayın. Adet olursunuz mutlaka 😊

Ben neden adet olmuyorum diye doktora gittim 20 gün falan adet olmamıştım doktor kontrolü sonrası normal dedi bana. Ben kimyasal gebelik geçirdikten sonra kullanmıştım Kanamam çok uzun sürdügü için ardından adet oldum yani bi sorun olmadığını da doktor demişti. Hormonlar kendini şaşırıyor bazı durumlarda canınızı sıkmayın. Adet olursunuz mutlaka 😊
inşallah çok teşekkür ederim.bende 2022 şubat ayında kimyasal gebelik geçirdim.çok geçmiş olsun.ALLAH tekrar yaşatmasın

evet ama normal kullanımı sizin dediğiniz gibi yani 21 gün kullan 7 gün ara ver ve tekrar başla şeklinde. amaç siklusu düzene sokmak verilen hormanlarla. ben olmayı bekliyorum bitince terar başlıyorum

X