Cyclo progynova yakın zamanda kullanan var mı ?

feyza25nur

Üye
Kayıtlı Üye
5 Aralık 2022
480
134
26
Merhaba arkadaşlar,
Benim Fsh değerim 12 çıktı. Doktorum bana cyclo progynova verdi. Yakın zamanda kullanıp fayda gören var mı

Ben kullanıyorum ama fsh için değil hem hamile kalmamı kolaylastırsın diye ama alırken eczaneye sormuştum değerleri düzenlemek için çok etkili bir ilaç oldugunu söylemişti

Bir şey sormak istiyorum. Ben de yeni başladım bu ilaca. 21 gün kullan 1 hafta ara ver diyor. Diyelim ki 6. gün adet olursak adet bittikten sonra mı yeni ilaça başlanmalı yoksa 21-7 düzenine mi uyulmalı? Yani adetliyken de kullanacak mıyız? Umarım ne demek istediğimi anlatabilmişimdir.

21 gün kullanıcaksınız ve adet olmayı bekleyeceksiniz zaten 2 3 gün içinde olursunuz. Adet bittikten sonra başlayın..
Bu arada ilaç sizde yan etki yaptı mı ben içtiğimden beri sol göğsümün tarafına ara ara ağrı vuruyor

Zaten adet görememe problemim var ve bugün 5. Gün hala tık yok göğüslerimde hassasiyet ve büyüme var sadece. Onun dışında gerçek bir ağrı yok. Doktorunuza danışın bir de elle muayene yaptığınızda herhangi bir şey elinize geliyor mu? Yanlış hatırlamıyorsam prospektüsünde böyle yan etkisinden bahsediyordu

Evet bahsediyor kitle tarzı bir şey yok ama ilacı kullandığımdan beri ara ara bir ağrı giriyor. İlacı kullanmadan yan etkilerine bakıp çok stres yaptım sanırım belkide psikolojik olarak.
Doktorunuz ne kadar süre kullanmanızı önerdi. 2 3 gün içinde adet olmazsanız bi sorun isterseniz devam etmek için. Ben 1 kutu kullanıcam sonra fsh testi yaptırıp göstericem ona göre farklı tedavi uygularız dedi

Benim işler çok karışık. Adet için değil kemik erimesini önlemesi için verdi doktorum. Daha doğrusu o adetle ilgilenmiyor(Endokrin doktoru). Bir kutu daha var. Onu da içtikten sonra gideceğim. İlaçla bile adet olamamanın sebebi ne? Bir yıl önceki teste yumurtalarım var denmişti

Allah şifa versin. Erken menepozda kemik erimesi oluyor. Kemik erimesi nedeniyle kullanıldığınıda duymuştum bu ilacın

Evet amaç kemikleri korumak
Merhaba bende bu ilacı kullanmaya başlayacağım doktora gittim pko yok ultrason ile baktığında herşey normal sadece hormon testlerinde ki sonuçlarım yüksek çıktı doktor strese bağlı olduğunu söyledi kist vs yok değilsin dedi yani biraz baktım okuduğum yorumlar da pko lu hanımlar kullanıyormuş bu ilaç onun için mi

Aslında prospektüsüne de bakılırsa orada menopozlu kadınlar için kemikleri korumaya yarar tarzı bir ibaresi var. Zaten ilaçlar tek bir hastalık için değil bir çok hastalık için tedavi sağlar. Hem pcos, hem kemik hem de hipo hipo için işe yarıyor

Benim ilacım biteli 12 gün oldu hala adet görmedim Kanamam kesilmiyordu Benim kistten kaynaklı bi durum vardı vermişti doktor ilacın 15. Sinde Kanamam kesilmişti ilaç biteli de 12 gün oldu ama hala adet görmedim 7 gün içerisinde adet oluyor diye okumuştum

Ben 8. Gün oldum. Artık umudu kesmiştim. Siz tekrar bir doktora görünün isterseniz. Ben d eyeni kullanmaya başladım pek bilgim yok maalesef

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…