cvs testi yaptiranlar bakabilir mi?

Canım bizde ense kalinligi yoktu belki ondan onermemislerdir . Benim ikili test sonucum çok riskli çıktığı için cvs yaptırdım. Zaten doktorum cvs bile riskli demişti ama ben yine de yaptırdım Artık gerisi Allaha emanet. Allah hepimizin yardımcısı olsun.. .
Insallah sag salim alirsin kucagina bebegini...

canım yaaa allah yardımcın olsun...bahsettiğin test nedir bilmiyorum haftasını hatırlamıyorum ama ikili testten bir hafta sonramıydı tam bilemiyorum cvs yaptırdık 2-3 gün sonra ön sonuç olumlu çıktı ardından 20 küsür gün sonra kesin sonuç çıktı ondada temiz çıktı doktorumuz 22. haftada ayrıntılı ultrasona bakıcaz ondada bişey yoksa tamamdır dedi 22. haftada gittiğimizde gayet iyi herhangi bir şey yok ense kalınlığı azalmış dedi, 32. haftada gittiğimizde ise ense kalınlığına dair hiçbirşey kalmamış dedi...durum böyle rabbim gönlümüzdekini bizim için hayırlı eyler inşallah...
AMIN cnm insallah... 14.haftadan sonra olan ense kalinligi bisey ifade etmiyomus ama bizde 11.haftada olan ense kalinligi yuzunden illaki bisey vardir dediler hep o yonde arastirdilar tum sonuclar temiz cikmasina ragmen array yaptirdik ve surpriz kötü sonuc onda çıktı inanki cok zor bi durum :KK43: ayrintili ultrasonumda bile o kadar yüksek degildi ense kalinligimiz ama iste testi yaptirip ogrenecegimiz varmis demek ki

rabbim rabbim ...sınavımız gerçekten ağır..sizlere sabır ve güç diliyorum gerçekten çok zor bir durum...ne desem bilemiyorum...allahım sağlıkla versin oğlumu kucağıma inşallah...ve bu durumda olupta yüreği pır pır evlatlarını bekleyen annelere rabbim sağlıklı olarak versin evlatlarını kucağına

rabbim rabbim ...sınavımız gerçekten ağır..sizlere sabır ve güç diliyorum gerçekten çok zor bir durum...ne desem bilemiyorum...allahım sağlıkla versin oğlumu kucağıma inşallah...ve bu durumda olupta yüreği pır pır evlatlarını bekleyen annelere rabbim sağlıklı olarak versin evlatlarını kucağına
Amin canım Allah herkesin bebeklerini sağlıkla kucağına almayı nasip etsin.

Merhaba lar bende cvs testi yaptırdım sonuç down sendrom lu ayrıca kalp kapağı tek denildi 14 haftada bi kaç doktora gittim aldırmayı önerdiler. Yasama ihtimali düşük ameliyat bile önceliği olmayacağını zaten özürlü olduğu için yüzde yırmi otuz ihtimal verdiler.şimdi böyle üstten anlatıyorum. Yaşadığımı bir ben bilirim üniversite de ümit bulamadım özel muayeneye gidip azcık bir ihtimal aradım .tüm ümitlerimi Yıktılar.ama aldirmadim 12. Hafta da 2.8 olan ense kalınlığı on gün içinde iki tarafta anormal bir şişlik gözlendi 15 haftada biri yok oldu ne yapcam bilmiyorum sadece dualara sığındım doktorlardan nefret ediyorum Rabbim benim durumumda olanlara yardım etsin

Merhaba lar bende cvs testi yaptırdım sonuç down sendrom lu ayrıca kalp kapağı tek denildi 14 haftada bi kaç doktora gittim aldırmayı önerdiler. Yasama ihtimali düşük ameliyat bile önceliği olmayacağını zaten özürlü olduğu için yüzde yırmi otuz ihtimal verdiler.şimdi böyle üstten anlatıyorum. Yaşadığımı bir ben bilirim üniversite de ümit bulamadım özel muayeneye gidip azcık bir ihtimal aradım .tüm ümitlerimi Yıktılar.ama aldirmadim 12. Hafta da 2.8 olan ense kalınlığı on gün içinde iki tarafta anormal bir şişlik gözlendi 15 haftada biri yok oldu ne yapcam bilmiyorum sadece dualara sığındım doktorlardan nefret ediyorum Rabbim benim durumumda olanlara yardım etsin
Canım geçen sene aynı şeyleri yaşadım sana umut olmak isterdim ama 12.haftadayken normal doğumla aldırmak zorunda kaldım.kalp problemi olmasaydı belki aldırmazdım ama 5.ayda anne karnında da yaşamayacagını ögrendim.nekdr zordu anlatamam.rabbim sabır versin ne diyecegimi bilemiyorum 1degil 10larca doktor aynısını söyledi ve mecbur kaldım.ayrıca tüp bebekle cok zor elde ettigim bir gebelikti.aldırmadıysan sadece kararın için şunu diyebilirim senin hayati riskin varsa iyi düşün.ileriki haftalarda bağlandıktan sonra çok zor olur.lütfen kararını psikolojik olarakta saglık olarakta erken zamanda ver.rabbim yar ve yardımcın olsun

Canım geçen sene aynı şeyleri yaşadım sana umut olmak isterdim ama 12.haftadayken normal doğumla aldırmak zorunda kaldım.kalp problemi olmasaydı belki aldırmazdım ama 5.ayda anne karnında da yaşamayacagını ögrendim.nekdr zordu anlatamam.rabbim sabır versin ne diyecegimi bilemiyorum 1degil 10larca doktor aynısını söyledi ve mecbur kaldım.ayrıca tüp bebekle cok zor elde ettigim bir gebelikti.aldırmadıysan sadece kararın için şunu diyebilirim senin hayati riskin varsa iyi düşün.ileriki haftalarda bağlandıktan sonra çok zor olur.lütfen kararını psikolojik olarakta saglık olarakta erken zamanda ver.rabbim yar ve yardımcın olsun
B

Gerçekten mi bende biliyorum yaşama şansı az dediler ama kalbinin attığını bile bile son veremem ki benim değil onunda değil bu seçim 17 haftalık oldu Rabbim ona nefes verdiği sürece aldiramam beşinci ay falan demediler dogsada zor ihtimal yinede herşeyi Rabbim bilir o meleğim çünkü gerçekten zor benim için en iyi siz anlarsınız.Rabbim kimseye yaşatmasın

Allah inşallah size tekrar evlat sahibi olmayi nasip eder.sağlıklı bir şekilde hayırlı silla alırsınız kucağıniza benimde olmadı bir buçuk sene ilaç çatlama iğnesi falan bunlar etken birde kırk yaşında olmam dediler buda bizim sınavımız olan kıymetini bilmez olmayan da özlem duyuyor.hergün rüyalarımda zaten anlatamam korkularımı duygusal çöküntü lerimi

Çok iyi anlıyorum
Allah inşallah size tekrar evlat sahibi olmayi nasip eder.sağlıklı bir şekilde hayırlı silla alırsınız kucağıniza benimde olmadı bir buçuk sene ilaç çatlama iğnesi falan bunlar etken birde kırk yaşında olmam dediler buda bizim sınavımız olan kıymetini bilmez olmayan da özlem duyuyor.hergün rüyalarımda zaten anlatamam korkularımı duygusal çöküntü lerimi
O kadar iyi anlıyorum ki şuan bende 1yıl aradan sonra tekrar tüp bebekle hamile kaldım 6haftalık daha ama gecen yıl yaşadıklarımdan sonra sevinemiyoruz bile.ne olacak kaygısıyla bu hamilelik nsl gececek bilemiyorum.yine test yine stresli test sonucu bekleyişi.yani yaşadıklarınız hic kolay degil kendimden bildiğim için.bebekte kalp yada baska problemler yoksa bırakın dokunmayın.benimkinde kalpte de sorun çıkmıştı.rabbim ne kdr istedigimi biliyor.eminim ki sizde yanlış bir karar vermezsiniz.allah yardımcınız olsun duacınızım

Çok iyi anlıyorum

O kadar iyi anlıyorum ki şuan bende 1yıl aradan sonra tekrar tüp bebekle hamile kaldım 6haftalık daha ama gecen yıl yaşadıklarımdan sonra sevinemiyoruz bile.ne olacak kaygısıyla bu hamilelik nsl gececek bilemiyorum.yine test yine stresli test sonucu bekleyişi.yani yaşadıklarınız hic kolay degil kendimden bildiğim için.bebekte kalp yada baska problemler yoksa bırakın dokunmayın.benimkinde kalpte de sorun çıkmıştı.rabbim ne kdr istedigimi biliyor.eminim ki sizde yanlış bir karar vermezsiniz.allah yardımcınız olsun duacınızım
Bence hiç bi testi yaptırmayın yok ikili yok üçlü gerek yok önceden varmiydi çoğu varsayım kalp sorunu zaten ultrasonda belli oluyor içini ferah tut doktor lar aynı şeyin olmazsa ihtimali yok diyor.. inş görürsünuz sapasağlam olucak günde 18 Ayetel kursi elini karnına koyup okuyun biliyorsanız hergün yasin okuyun dualara sığının benimde tek dayanağım bu inanin

Bence hiç bi testi yaptırmayın yok ikili yok üçlü gerek yok önceden varmiydi çoğu varsayım kalp sorunu zaten ultrasonda belli oluyor içini ferah tut doktor lar aynı şeyin olmazsa ihtimali yok diyor.. inş görürsünuz sapasağlam olucak günde 18 Ayetel kursi elini karnına koyup okuyun biliyorsanız hergün yasin okuyun dualara sığının benimde tek dayanağım bu inanin
Çok şükür bende dualarla ferahım bu sefer tabi kuşku olmuyor degil.hergun okuyorum kuran rabbim kabul etsin.manevi rahatlık olmasa zaman geçmez.hayırlı hbrlerimi vermeyi çok isterim allah nasip ederse

Ikili 3lu testleri insanlara zaten yanlış anlatiyorlar.tarama testleri kesinlik vermez bilmem kaç kadın da şukdr olasılıkla olabilir diye bir oran veriyor.çogu insanda çocuğum sakat dogack diye endişe duyuyor.bilgilendirilmiyor dogru sekilde

Yani aynı annenin yine aynı sorunla karşılaşma ihtimali yüzde bir gibi çok düşük ihtimal ve inanın sapasağlam olucak
Çok şükür bende dualarla ferahım bu sefer tabi kuşku olmuyor degil.hergun okuyorum kuran rabbim kabul etsin.manevi rahatlık olmasa zaman geçmez.hayırlı hbrlerimi vermeyi çok isterim allah nasip ederse

Allah inşallah sağlıklı bir şekilde kucağıniza almayı nasip eder.Rabbim kimseye yaşatmasın böyle bir durumu herkesin evladını bağışlasın

Ikili 3lu testleri insanlara zaten yanlış anlatiyorlar.tarama testleri kesinlik vermez bilmem kaç kadın da şukdr olasılıkla olabilir diye bir oran veriyor.çogu insanda çocuğum sakat dogack diye endişe duyuyor.bilgilendirilmiyor dogru sekilde
Insallah allah saglıkla huzurla kucagınıza almayı nasıp eder

Merhaba. Ben de cvs yaptırdım. Yaptırması kolay ama beklemesi zor bir süreç . Yaşadıklarımı anlatmak istiyorum. Kadınlar Kulübü'nde yazılanlardan çok bilgi aldım. Belki benim de faydam olur düşüncesiyle yazıyorum.
Hamileliğim güzel gidiyor. mide bulantım vs. hiç biri yok.Hatta bebeğimin gelişimini bir haftaönden tamamlıyor. Şu an 18. haftanın içindeyiz.
İkili testlerimde kan değerlerim ve total değerlerim normal çıktı.1/3800 lerde.( yuvarlayarak yazdım )yaş riskim 1/188 çıktı. 37 yaşındayım. İlk hamileliğim.Doktorum beni her ihtimale karşı Büyükçekmece Kolan Hastanesi'ne Altan Cebeci ye yönlendirdi. ( Gerçekten iyi bir doktor. Perinatolog kendisi. Daha sonraları çevremden onunla ilgili güzel şeyler duydum ve ben de memnun ayrıldım ). Herşey normal rutin kontrol diye gittiğimiz muayeneden ruh gibi cıktık.
Daha önce 1mm ölçülen ense kalınlığı 2.6 ölçüldü. Bebeğimin kalbinden sağ koluna giden aatr damarın nefes borusunun arkasından geçtiği (ARSA) tespit edildi. Ve ayrıca plesentada kısmi mol gebelik ihtimalinden söz edildi ki bu en tehlikelisi idi. Anneyi kanser hastası yapabilen ve doğumdan sonra ya dakürtajdan sonra önlem amaçlı 1 yıl kemoterapi görmeyi gerektiren bir durum. Altan bey bizi Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi Perinatoloji bölümüne sevk etti. Genetik tarama önerdi. ( özelde çok pahalı olur sizi zorlar orası alanında çok iyidir diyerek yolladı. )
Kanunide önce muayene oldum (doç.dr Mehmet Aytaç Yüksel'e cok memnunum ve çok güven duydum kendisine ). Aynı teshisi o da koydu. Akabinde heyete girdim ve 13.üncü haftamda olduğum için ve mol gebelik riskinden dolayı cvs yaptırma kararı çıktı.
Şunu belitrmeliyim ki amniyosentez işlemi daha kolay. Benden bozuk plesentedan ve bebek kesesinden parça alındı. plesenta parçası patolojiye kese parçası genetiğe gitti. Pataloji sonucu bir hafta sonra temzi çıktı yani mol gebelik değildi. 16 nisan 2018 tarihinde genetik sonucu çıktı ve sayısal veya gross yapısal kromozom anamolisi görülmemiştir diye sonucum çıktı çok şükür.
15 martta işlem yapıldı 16 nisan da sonuç aldık ama ömrümüzden ömür gitti. Son zamanlarda stersten korkudan vazgecme dşüncesinden çok ağladım. Genetik sonucunu alıp bir cesaret doktor önce bakıp temiz sonucunu görünce eşimin göğsünde sevinçten ağladım. Ben riski olan anne adayına cvs ve amniyosentezi öneririm. Tıbbın imkanlarından faydalanılmalı. Elbette kudret ve takdir Allah'ın. Tedbirinizi alıp Allah'a sığınmak en güzeli. Allah'ım hepimizin evladını korusun sakınsın. Umudunuzu yitirmeyin . Güzel günler diliyorum.

X