Cuma Zayıflama Yarışması Üyelerinin Paylaşım Alanı

Diskalifiye listesi de yapacaklarım arasında..

Performans uygulamasına gelince..
Fikir bana aitti.. ve bana kalırsa son derece mantıklı bir uygulamaydı. Zamanında oylamaya sundum, kabul edildi.
Çok uzun süreler her hafta verileri girmekle debelendim.
Sora bir gün birileri çıktı ortaya ve bu uygulamanın mantıksız olduğuna karar verildi, yine oylandı, bu fikir de kabul edildi.
Ve uygulamayı bitirdik.

İlgili topiğin sonuna da bir kapanış mesajı yazdım. Bir daha bu konu oylamaya açılmayacaktır minvalinde bir açıklama..
Çünkü çocuk oyuncağı gibi oluyor böyle.. aç kapa artema mıydı o.
şakası bir yana.. emeklerimin hiçe sayılması da benim adıma üzücü oluyor.. Öyle ya, bir gün kaldırılacak olan uygulama için onca yıl boşuna zaman ve emek harcamış oluyorum.

Sonuç olarak; takımların dereceleri analiz dönemlerinde kullanılıyor ve karne notunu belirliyor.
Ancak etap olarak bakınca sana katılıyorum, 1. veya sonuncu olmak adına değişen bir sonuç yok.
1. ye nasıl bir ödül verilebilir ve/ya sonuncuya nasıl bir ceza.. Tabii konu ödül olunca güven ortamı da önemli, kilonun fotoğrafla paylaşımı bile gerekebilir.. Mesela 1. olan takımın en çok kilo veren üyesine pro üyelik gibi? Siz konuşun da ben Kazenle görüşürüm, ricamızı iletirim. Bir sonuç katedebilir miyiz bilmiyorum.. taslak konuşuyoruz şu anda..
Açıkçası başka da pek bir fikrim yok, yarışmayla ilgili bütün fikirlerimi geçtiğimiz 10 yıl içerisine tüketmiş durumdayım.
Sizler ne dersiniz, var mı fikri olan bilemiyorum.. :kahve:
Tabiki sende haklısın cnm
Her nekadar şahsım adına uygulamanın kaldırılmasına, yarışma hırsı açısından üzülmüş olsamda sonuçta oylamayla karar verildi

Sadece fikir olarak.....
Belki sonuncu olan takım ceza olarak, aynı hafta 1.olan takımın
Sonraki hafta liste düzenlemesini ve paylaşımını yapabilir

1.olan takımada
Diğer takım kaptanları veya sorumluları
Kutlama mesajı yazabilir -ki üyeler bişey başardıklarını daha iyi sindirsinler

Takım kaptanlarımıza öneri olarakda...
Bazı üyelerimiz yarışma sonuçlarından ve ciddiyetinden bihaberler
Bu yüzden herhafta sonuç derece listelerini takımlarında paylaşırlarsa, hangi takımlar dereceye girmiş görebilir ve hırs yapabilirler diye düşünüyorum
Bazı üyeler takımın kaçıncı olduğunu bile merak etmiyor,
Dereceye girmese bile takımın kaçıncı olduğu duyrulması gerekir

Bireysel birincilik için...
Işin içine pro üyelik girerse bence bu kişileri sağlıksız beslenmeye daha çok iter kanaatindeyim
Çünkü hepimiz biliyoruzki normal sağlıklı menülerle uçuk kilolar verilemez

Takımlarda Fotolu bildirime kesinlikle katılıyorum
Cuma günleri kim ne yapmış diye diğer takımlara bakarken
" Ben artıyım ama sabit yazın " diye mesajlar görebiliyoruz.
Yada bildirim yapmayan üyeye sabit yazılması gibi durumlar olabiliyor

Bide az kilosu olupta çok kilo verenler merak uyandırmıyor değil
Belli bi yüzdenin üzerinde olanların mutlaka fotolu bildirim yapması gerekir diye düşünüyorum

Daha önce ki uygulama tam olarak nasıl işledi bilmiyorum ama ...hemen her yarışın doğasında var olduğu gibi , 1. olan takıma ödül , sonuncu olan takıma ceza verilmesi fikrini destekliyorum .

Ödülün ve cezanın teşvik edici / caydırıcı olması ile hırs küpüne dönmüş yarışmacılar görme kabusu arasındaki ince çizgiyi korumak adına ; pro üyelik ödülü fikrini desteklemiyorum. Sırf bu ödülü alabilmek için diyetle alakası olmayan sahte diyet üyelerini görmek istemem şahsen.

Ceza olarakta ödül olarakta yarışın içinden fikirler tercih edilmeli .

Mefkurem Mefkurem in örneği güzel ... geliştirebilir. O hafta sonuncu olan takımdaki artı çıkan/sabit çıkan üyeler ve takım kaptanı tek tek tüm takımlara mesaj yazabilir . Mesaj içeriği özür mahiyeti taşıyabilir.
Yine ödül olarak 1.olan takıma tüm takım kaptanlarından tebrik mesajı yazılabilir .

Tartı fotosu konusunda da fikir birliği sağlanırsa ... benim için olumlu .

Ödül olarak pro üyeliği ben de desteklemiyorum zira bu sefer de sonuçları ile uğraşmak zorunda kalırız.
Ödül de ceza da yarışan takımların sınırlarında gerçekleşmeli.
Mefkurem Mefkurem in fikri güzel. Tüm takım kaptanları ilk üçe giren takım ve bireysel yarışmacıları tebrik edebilir, motivasyon açısından iyi olur.
Sonuncu takım da bir dahaki etapda takım ve kişi yüzdelerini kontrol edebilir mesela.

Arkadaşlarım, aranızda bir fikir birliği oluşursa bana haber verin olur mu.. Fikirleriniz güzel. Oylama başlatın dersem karışabilir gibi geliyor. Ses çıkartmamış olan kaptanlarımız da dahil olurlarsa fikirler olgunlaşabilir.

Bir acelemiz yok, akla her an yeni bir fikir gelebilir.

498. ETAP DEĞERLENDİRME RAPORU

KAYNAK: http://www.kadinlarkulubu.com/forum...sonuc-listeleri.153328/page-132#post-49513369
Kilo veren, vermek için gayret eden herkesi tebrik ediyorum. :KK9::nazar:

GENEL

• Takım yönetim kadroları olarak Karar Defterindeki kurallara hakim olunuz.
  • Takım listelerinizde üyelerin nicklerini olduğu gibi yazmaya lütfen özen gösteriniz.
  • Yeni üyelerinizin yarışma geçmişini, gerek sonuç listeleri gerekse diskalifiye topiğinden araştırınız.

ETAP NOTLARI

7. TAKIM
ada81 ile ilgili olarak;
Yeni üye olarak listeye almışsınız ancak, mevcut üye listemizde yer alıyor.
17.06.2015 tarihinde 74,4 kilo ile yarışmaya katılmış. 424. etapta ayrılmış.
Kontrol ederek,aynı üye olup olmadığına dair bilgi veriniz lütfen.

9. TAKIM
Rastgele kontrol uygulamasında bu hafta kura 9. takıma isabet etti.
Tebrik ediyorum. Hata yok.

ETAP BİRİNCİSİ :KK9: :nazar:
Yarışmamız 498. Etap birincisi; 10. Takımdan Neslihan__ arkadaşımızdır.
Kendisini kutluyor ve başarısının sırrını paylaştığı için teşekkür ediyorum.

Sevgili Kaptanlar :KK3:

Herkese hayırlı geceler :KK68:

4.Takım kaptanı gogo2405 gogo2405 in uyarısı üzerine bir hatamı öğrendim :olamaz:
496. Etapta listemize dahil olan antiaging arkadaşımız takıma ilk geldiğinde daha evvel yarıştığını belirtmişti aslında, Üstelik bizim takıma gelmeden evvel 4.cü takımda uzmanvet olarak yarışmış ve 390. etapta izne ayrılmış :KK66: Yalnız nik değişikliğinden haberim olmadığı için onu belirtmedim ve dalgınlıkla yeni üye olarak kaydını yapmışım :oops:

Hatamı nasıl düzeltebilirim bana bir yol gösterirseniz sevinirim :KK66: şimdi ilk günlerden Seabahar bari o işlede uğraşmak zorunda kalmasın :KK66:

• Yeni üyelerinizin yarışma geçmişini, gerek sonuç listeleri gerekse diskalifiye topiğinden araştırınız.

ETAP NOTLARI

7. TAKIM
ada81 ile ilgili olarak;

İyi akşamlar seaBahAR seaBahAR .

498.etapta takım listesine aldığım ada81 ada81 nın , daha önce 424. etapta 14. takımdan bildirimsiz izne ayrılan üye olduğu bilgisini şu an itibarıyla öğrenmiş bulunmaktayım .

Gerekli teyiti yarışma geçmişinden ve yarışmacının kendisinden aldım .

Bu duruma göre ilgili etabın sonuç listesinde ; 7. takım listesi ;

***7.TAKIM 498. ETAP***

Betulina(79.9/79.5/0.4/%0.50)
saydin78(65.5/64.1/1.4/%2.14)
tuba52(89.9/88.8/1.1/%1.22)
roxen2303(61.1/61/0.1/%0.16)
Ausencia(68.1/65.9/2.2/%3.23)
masumm(74.2/72.7/1.5/%2.02)
DelyDoly(89.7/89/0.7/%0.78)
cydnz_1(83.3/81.6/1.7/%1.02)
geçen hafta bildirimde bulunmayan üyenin yüzdesi 2 ye bölündü .
Ahu060812(86.4///%)kilosu sabit
kelebekolacam(78.8/78.7/0.1/%0.13)
Sekercikiz(67.6/66.7/0.9/%1.33)
fatmanurkaya (111.8/110.8/1/%0.89)
ada81 (72.1/75.3/+3.2/% -0.06 )
424.etapta bildirimsiz izne ayrılan üye geri döndü.Yüzdesi 75'e bölündü
mimu88 (80.6/79.3/1.3/%1.61)yeni üye.Başlangıç tarihi 9 Aralık , başlangıç kilosu 82.8 , hedef kilosu 65

7. Takım Ortalaması % 1.069

Olarak değişmiştir . Yeni hesaplama ile 7. takımın değişen ortalaması 498. etap sonuçlarında sıralama değişimine sebep olmamaktadır .

İlgili madde gereği alınacak bir ceza varsa ; konu hakkında bildirim bekliyorum .

Kolay gelsin .

Son düzenleme:
Sevgili Kaptanlar :KK3:

Herkese hayırlı geceler :KK68:

4.Takım kaptanı gogo2405 gogo2405 in uyarısı üzerine bir hatamı öğrendim :olamaz:
496. Etapta listemize dahil olan antiaging arkadaşımız takıma ilk geldiğinde daha evvel yarıştığını belirtmişti aslında, Üstelik bizim takıma gelmeden evvel 4.cü takımda uzmanvet olarak yarışmış ve 390. etapta izne ayrılmış :KK66: Yalnız nik değişikliğinden haberim olmadığı için onu belirtmedim ve dalgınlıkla yeni üye olarak kaydını yapmışım :oops:

Hatamı nasıl düzeltebilirim bana bir yol gösterirseniz sevinirim :KK66: şimdi ilk günlerden Seabahar bari o işlede uğraşmak zorunda kalmasın :KK66:

Birebir aynı olmasa da benzer bir ''daha önce yarışmış, izne ayrılmış '' yarışmacı durumunu , yeni üye girişi olarak yazmışım bende ( bilmiyordum )

Yukarıdaki şekilde düzenleme yaptık .

Sende yarışmacının izne ayrıldığı dönem kilosunu http://www.kadinlarkulubu.com/forum...ama-yarismasi-sonuc-listeleri.153328/page-132 listelerinden bulup , ayrı kaldığı dönem haftasına yüzdesini bölüp , yeni ortalamanızı yazabilirsin .

İyi akşamlar seaBahAR seaBahAR

496.etapta takım listesine aldığım
@antiaging nın , daha önce 4. takımdan izne ayrılan üye olduğu bilgisine vakıftım ilk takıma geldiğinde ama dalgınlıkla yeni üye olarak kaydını listeye yapmışım deneme süresinden sonra :oops: Bugünde yarışmacı arkadaşımızın 390. etapta izne ayrılan uzmanvet yarışmacısı olduğunu 4. Takım kaptanı @gogo2405 tarafından öğrenmiş bulunmaktayım .
Nik değişikliğinden haberim yoktu ama gerekli düzeltmeyi hemen yaptım;

Gerekli teyiti yarışma geçmişinden aldım .

Bu duruma göre ilgili etabın sonuç listesinde ; 8. takım listesi ;

*** 8. Takım 496. Etap *** dördüncü

oynakbasi34 (109 / 109 / 0 / 0 %) Sabit
Diademe ( 72,7 / 72,6 / 0,1 / 0,14 %)
yst38 ( 75.4 / 72,4 / 3 / 0,50 % ) 387. Etapta izne ayrılan üye geri döndü, yüzdesi 8e bölündü
geberik gelin ( 76,8 / 77,4 /+0,6 / - 0,78 % )
IŞILDURU ( 85 / 84,4 / 0,6 / 0,51 % )
Yena ( 110,5 / 110,5 / 0 / 0 %) Sabit
aygul_1991 ( 77,8 / 76,9 / 0,9 / 1,16 % )
antiaging ( 63 / 69,8 / + 6,8 / -0,10 % ) 390. Etapta izne ayrılan Uzmanvet nick değişliği ile 4.takımdan kilo artışıyla Transfer oldu, yüzdesi 106ya bölündü
Esrasi ( 63.7 / 67 /+ 3,3 / - 0,17 % ) 467.etapta 10.takımdan bildirimsiz izne ayrılan üye kilo artışı ile geri döndü. ( %5 ve 6 ay kuralından faydalanarak ) Yüzdesi 30 a bölündü
serenalar ( 79,7 / 79 / 0,7 / 0,88 % ) Yeni üye, başlangıç 1 Aralık / baslangıc 82,5, hedef 70
ozlemyb ( 101,5 / 99,5 / 2 / 1,97 % ) Yeni üye, başlangıç 28 kasım, başlangıç 103,6 kg, Hedef 63 kg

8. Takım Ortalaması; 0,374 %

Olarak değişmiştir . Yeni hesaplama ile 8. takımın değişen ortalaması 496. etap sonuçlarında sıralama değişimine sebep olmamaktadır .

İlgili madde gereği alınacak bir ceza varsa ; konu hakkında bildirim bekliyorum .

Kolay gelsin .

En son 489. etapta rapor hazırlamışım.. Şimdi geldik 498. etaba.

Yani anlayın nasıl iş birikmiş.. Yavaş yavaş yapmaya başlıyorum. Elbet biter bir gün.. :bicak:
Geçmişte kalmış etapları hazırlama canım.
Buraya, bizlere haklı olarak gücenmenin cezasını çekme bence:KK15:

İyi akşamlar seaBahAR seaBahAR

496.etapta takım listesine aldığım
@antiaging nın , daha önce 4. takımdan izne ayrılan üye olduğu bilgisine vakıftım ilk takıma geldiğinde ama dalgınlıkla yeni üye olarak kaydını listeye yapmışım deneme süresinden sonra :oops: Bugünde yarışmacı arkadaşımızın 390. etapta izne ayrılan uzmanvet yarışmacısı olduğunu 4. Takım kaptanı @gogo2405 tarafından öğrenmiş bulunmaktayım .
Nik değişikliğinden haberim yoktu ama gerekli düzeltmeyi hemen yaptım;

Gerekli teyiti yarışma geçmişinden aldım .

Bu duruma göre ilgili etabın sonuç listesinde ; 8. takım listesi ;

*** 8. Takım 496. Etap *** dördüncü

oynakbasi34 (109 / 109 / 0 / 0 %) Sabit
Diademe ( 72,7 / 72,6 / 0,1 / 0,14 %)
yst38 ( 75.4 / 72,4 / 3 / 0,50 % ) 387. Etapta izne ayrılan üye geri döndü, yüzdesi 8e bölündü
geberik gelin ( 76,8 / 77,4 /+0,6 / - 0,78 % )
IŞILDURU ( 85 / 84,4 / 0,6 / 0,51 % )
Yena ( 110,5 / 110,5 / 0 / 0 %) Sabit
aygul_1991 ( 77,8 / 76,9 / 0,9 / 1,16 % )
antiaging ( 63 / 69,8 / + 6,8 / -0,10 % ) 390. Etapta izne ayrılan Uzmanvet nick değişliği ile 4.takımdan kilo artışıyla Transfer oldu, yüzdesi 106ya bölündü
Esrasi ( 63.7 / 67 /+ 3,3 / - 0,17 % ) 467.etapta 10.takımdan bildirimsiz izne ayrılan üye kilo artışı ile geri döndü. ( %5 ve 6 ay kuralından faydalanarak ) Yüzdesi 30 a bölündü
serenalar ( 79,7 / 79 / 0,7 / 0,88 % ) Yeni üye, başlangıç 1 Aralık / baslangıc 82,5, hedef 70
ozlemyb ( 101,5 / 99,5 / 2 / 1,97 % ) Yeni üye, başlangıç 28 kasım, başlangıç 103,6 kg, Hedef 63 kg

8. Takım Ortalaması; 0,374 %

Olarak değişmiştir . Yeni hesaplama ile 8. takımın değişen ortalaması 496. etap sonuçlarında sıralama değişimine sebep olmamaktadır .

Kolay gelsin .
Ceza yok canım. Bilakis öğrenir öğrenmez düzeltmeni yaptığın için teşekkürler hassas şekerlik:KK68:
Liste sıralamasını da etkilemiyormuş ek liste düzenlemesine de gerek yok o zaman.
Başarılar:KK15:

KAYNAK: http://www.kadinlarkulubu.com/forum...sonuc-listeleri.153328/page-132#post-49513369

GENEL

• Takım listelerinizde üyelerin nicklerini olduğu gibi yazmaya lütfen özen gösteriniz.

ETAP NOTLARI

7. TAKIM
ada81 ile ilgili olarak;

9. TAKIM

Ellerine sağlık canım:KK200:

GENEL

ETAP NOTLARI

7. TAKIM
ada81 ile ilgili olarak;

9. TAKIM

Emeğine sağlık baharcim teşekkürler.
Geçmişte kalmış etapları hazırlama canım.
Buraya, bizlere haklı olarak gücenmenin cezasını çekme bence:KK15:
Katılıyorum arkadaşıma
Ellssa Ellssa Teşekkür ederim :KK66: sağ olsun gogo2405 gogo2405 uyardı benide hatamı telafi etme şansım oldu :KK66:
Bundan sonra çok daha dikkatli olurum :KK66:
Emeğine sağlık canım.

GENEL

ETAP NOTLARI

7. TAKIM
ada81 ile ilgili olarak;

9. TAKIM

Tekrar teşekkürler Baharcim birinciligimin nişanesi olarak yaptigin kurdelemi de profilimde gururla avatar olarak kullanacağım..:KK200::KK15:.

Tabiki sende haklısın cnm
Her nekadar şahsım adına uygulamanın kaldırılmasına, yarışma hırsı açısından üzülmüş olsamda sonuçta oylamayla karar verildi

Sadece fikir olarak.....
Belki sonuncu olan takım ceza olarak, aynı hafta 1.olan takımın
Sonraki hafta liste düzenlemesini ve paylaşımını yapabilir

1.olan takımada
Diğer takım kaptanları veya sorumluları
Kutlama mesajı yazabilir -ki üyeler bişey başardıklarını daha iyi sindirsinler

Takım kaptanlarımıza öneri olarakda...
Bazı üyelerimiz yarışma sonuçlarından ve ciddiyetinden bihaberler
Bu yüzden herhafta sonuç derece listelerini takımlarında paylaşırlarsa, hangi takımlar dereceye girmiş görebilir ve hırs yapabilirler diye düşünüyorum
Bazı üyeler takımın kaçıncı olduğunu bile merak etmiyor,
Dereceye girmese bile takımın kaçıncı olduğu duyrulması gerekir

Bireysel birincilik için...
Işin içine pro üyelik girerse bence bu kişileri sağlıksız beslenmeye daha çok iter kanaatindeyim
Çünkü hepimiz biliyoruzki normal sağlıklı menülerle uçuk kilolar verilemez

Takımlarda Fotolu bildirime kesinlikle katılıyorum
Cuma günleri kim ne yapmış diye diğer takımlara bakarken
" Ben artıyım ama sabit yazın " diye mesajlar görebiliyoruz.
Yada bildirim yapmayan üyeye sabit yazılması gibi durumlar olabiliyor

Bide az kilosu olupta çok kilo verenler merak uyandırmıyor değil
Belli bi yüzdenin üzerinde olanların mutlaka fotolu bildirim yapması gerekir diye düşünüyorum

bu sonucu sayfada paylaşma fikri aklıma hiç gelmemişti bizim takımda da kacıncı oldugumuzu merak eden pek yok açıkcası bende her hafta bu listeyi paylaşacağım artık.
resimli paylaşmayı biz paartesi bildirimlerinde yapıyoruz fakat paylaşamayan arkadaslarım bana resim atıyo ben gruba atıyorum biraz zaman alıcı oluyo ama o da mantıklı bence bi çekinme oluyo çünkü resimsiz küçük minik sahtekarlıklar yapabiliyoruz:KK22:
ödül/ceza fikri bence de geri gelmeli biraz endişe olurda daha dikkatli oluruz gibi geliyor

sormak istediğim birşey var yeni üye girişi yapabilmek için önceki haftadan kilo vermiş olmak mı gerekiyor.
mesela ilk giriş kilosu 65 diyelim 2 haftada 2 kilo vermiş 63 olmuş ama bu cuma artı da 63,200 olmuş diyelim
bi hafta daha mı bekletmem gerekiyor

sormak istediğim birşey var yeni üye girişi yapabilmek için önceki haftadan kilo vermiş olmak mı gerekiyor.
mesela ilk giriş kilosu 65 diyelim 2 haftada 2 kilo vermiş 63 olmuş ama bu cuma artı da 63,200 olmuş diyelim
bi hafta daha mı bekletmem gerekiyor
(63/63.2/+0.2/%-0.37) olarak yazılıp listeye girebilir tatlım

X