Cuma Zayıflama Yarışması Üyelerinin Paylaşım Alanı

"Yeni üye gibi" işlem daha önce hiç yapmadım ama bunu aramızda konuşmuştuk kaptanimla, haksızlık olarak gormustuk bizde ama karar defterinde yazıyor demişti. İyi ki de bize bu seçeneği sundunuz..
Olması gerekenin bu şekil olduğunu dusunuyorum.
kollontai (58.7/61,3/+2.6/%-0.55) 455. etapta sağlık sorunları nedeniyle izne ayrılanüye geri döndü. Yüzdesi 8 e bölündü.

sagolasın canım ben takımlara mesaj yazar toparlarım net bisey cıkmayınca eski orneklere gore yaptım.

bencede etap sayısına bolunmeli ama kilo aldıysa yeni baslangıc kilosu olmalı.
örn. üye izne ayrılırken 75 kiloydu 6 etap sonra 80 kilo olarak dondu, bu durumda 80 kilo baslangıc kilosu olmalı o hafta da diyelim 0.5 kilo verdiyse ama yuzdesi bolunmeli yani,

(80/79.5/0.5/%bölü6 olmalı )

benim önerim bu.
tüm kaptanların mesajlarını toparlayınca tekrar cevap yazarım :)

9.TAKIM ___

Extrem durum 1 de _yeni üye gibi işlem yapılacağı için üyenin aldığı kilonun bölünmeyeceği anlamına geliyor

Bencede "yeni üye gibi" ibaresi kaldırılıp extrem durum 2 de ki gibi uygulama yapılırsa daha adil olur

aslında buda takıma haksızlık oluyor, mesela dün böyle olacağı söylenseydi ben listeye girmezdim takım kaptanı olarak kendi takımımın ortalamasını düşürmek yerine beklemeyi tercih ederdim verilecek kilom az en fazla 2 hafta liste dısu kalırdım, ama herhangi bir üye kısa sürede 10 kilo alıp dondu diyelim ve listeye bu sekilde alındı cok fazla ekside olacagı icin bence o takıma ve uyelerine haksızlık olur, mesela ben bu ameliyatımda toplamda 5 kilo falan aldım ama bi onceki ameliyatımda 1.5 ay gibi bir surede 13 kilo almıstım

kaptanlarım birde izinden donen uyenin baslangıc kilosu izne ayrıldıgı etap kilosu mu olmalı yoksa izinden dondugu zman ki kilosu mu bu da bizim dun cok kafamızı karıstırdı???

O zaman senin yaptığı da haksızlık oluyor canım üyelere. O zaman kimse ekşi diye almasın takıma. Bu dusunce yanlış. Evet 1 etap eksi olmak bu kadar zoruna gitmemeli. Kilo verince alkışlıyoruz alincada arkasında durmaliyiz. Ben +20 ilede gelse tereddüt dahi etmeden alırım. Liste onun hakkıdır. Kaptan olmakta bunu gerektirir...

kaptanlarım birde izinden donen uyenin baslangıc kilosu izne ayrıldıgı etap kilosu mu olmalı yoksa izinden dondugu zman ki kilosu mu bu da bizim dun cok kafamızı karıstırdı???
Tatlım zaten başlangıç kilo üye ilk takıma geldiğinde bahar onu kayıt altına alıyor

İzinden döndüğünde, izine ayrıldığı kiloyla hesap yapılır

bi üyem o şekilde gelse bende tabiki alırım takıma, takımdaki üyede artı kiloyla gelebiliyor sonuçta, ben kendim girmezdim dedim, ortalamayı düşürmemek için, ama üye gelirse tabiki alınır. burada bahsettiğim diğer üyelere haksızlık olduğunu düşünmemdi. karar ne çıkarsa ona uyarım zaten bu benim fikrim.

Tatlım zaten başlangıç kilo üye ilk takıma geldiğinde bahar onu kayıt altına alıyor

İzinden döndüğünde, izine ayrıldığı kiloyla hesap yapılır
canım öyleyse ekstrem durum içinde bunu uygulamak gerekir yani anladığım kadarıyla. yeni üye gibi işlem yaptığımızda yeni başlangıç kilosu almak mı gerekir anlamında sormuştum.

Kişisel olarak söylemedim zaten, genel olarak söyledim. Bi de şu bakış acimda var. 98 ile başladım 80 de sağlık nedeni ile ayrilsam 85 le geri donsem baslangicimin 85 olmasını istemem, sonuçta emek vererek kurtuldugum 13 kilom yok sayılacak.
Artisiyla eksisiyle üye üyedir önceden yarismistir. Listeye girer yada girmez artisi ile bu üyeye bırakılmalı.

orası da öyle tabi benim başlangıç kilom da 72 normalde :) dün 63.8 yazdık ben dün yaptığımızın doğru olan olduğunu düşünüyorum başlangıç kilosu olarak, yüzde bölünmeli bencede ama sağlık ve ya hamilelik nedeniyle alınan kilo için listeye eksi şekilde sokmak çok adil gelmedi, bakalım sonuç ne çıkacak :)

Ben tam tecrübeli değilim yardım alarak ya da okuyarak 2 şekilde sağlık sorunları ile ilgili ayrılan işlem yapmıştım birincisi

sahgull: (66,7/67,7/-1/-0,30) 447.etapta sağlık sorunları nedeniyle izne ayrılan üye geri döndü yüzdesi 5'e bölündü

Sağlık sorunları ile ilgili ayrıldı geri dönüşünde 1 kg alarak geldi biz bu şekilde yansıttık.

İkincisi ise ;

ecemavi: (79/78/1/1,27) 379.etapta hamilelik nedeni ile izne ayrılan üye geri döndü başlangıç kilosu 79 hedef kilosu 63

1) Üyenin izin döneminde hamilelik veya sağlık koşulları nedeniyle kilo aldıysa, bu kural uygulanmaz. "Yeni üye" gibi işlem yapılır.

Hamilelik olduğu için yeni üye gibi işlem yaptık ama sağlık sorunları da diyor o zaman sahgull arkadaşımıza yanlış işlem yapmış oluyoruz kilo alarak döndü ama 5 hafta sonra girdiği için biz sadece yüzdesini böldük.

kollontai geçmişte bir kere böyle bir durumla karşılaşmıştık ilk liste paylaşımımda hamilelik nedeniyle izne ayrılan üyemi izin dönemi sayısına yüzdesini böldüm. Fakat yanlış olduğu söylenince yeni üye gibi işlem yaptık tekrar düzelttik. Tabiki yeni üye gibi işlem yapmak o zaman da bana yanlış gelmişti çünkü sonuçta üye hamilelik döneminde almıştı kiloyu.((bakınız 456.etap 1.Takım))

Neyse benim fikrim a maddesindeki 1 . şıkkı kaldırmak nasıl 6 aydan uzun süre izin döneminden kilo alarak gelen üyenin yüzdesi bölünüyorsa sağlık ve hamilelik nedeniyle gelen üye de aynıdır. Onunda bölünmelidir ilgili etap sayısına.

Henüz yeni ve deneyimsiz olduğum için ne derece doğru olur bilmiyorum ancak şahsi düşüncem.
sağlık nedeniyle kilo veren yarışmacılarda eksiyle döndüklerinde listeye alınıp bölünüyorsa, bence kilo alıp döndüklerinde de aynı şekilde olmalı. hamilelik gibi bir durumda beslenmeye dikkat bile edilse ister istemez kilo alımının önüne geçilememekte sağlık sorunu ile hamilelik ayrı kategoriler bence nitekim sağlık nedeni ile izne ayrılıp çıktığı kilosuna düşmeden listeye girmeyen üyelerimiz oldu. Birde yeni üye gibi başlangıç yapıldığında diyelim ilk girişi 75 kilo izne ayrılıp dönüp 68 le geldi yeni üye gibi işlem yapılmış olsa e aradaki 7 kilo ya yazık onca emek var.. bu şahsi fikrim umarım ortak bir noktada çözüme ulaştırırız. sevgiyle kalın.

şahsi fikrim olması gereken bu bence..

Sevgili takim kaptanlarim gec cevabim icin affiniza siginiyorum.
Yurt disinda yasiyorum ve saat farkindan oturu foruma bu saatlerde girebiliyorum.
Bende 4. takimin kaptanligini yeni devraldim ve henuz takimimizda boyle bir durumla karsilasmadik.
Ancak benim sahsi fikrim saglik sorunu veya hamilelik gibi bir durum sonrasinda takima donen uye icin yeni uye gibi islem yapmak yerine; izinli uyenin donus uygulamasi b secenegindeki gibi islem yapmak gerektigini dusunuyorum.
Yani izinden saglik sorunu veya hamilelikle kilo alan uyeninde yuzdesi, ilgili etap sayisina bolunmelidir,sevgiler...

canım yaptıklarınızı yazmışsınız ama sence hangisi yapılmalı birde kaçıncı takım?
canım kaçıncı takım?

Araya giriyorum: Son mesaj yazdığım üyenin geri dönüşü ile ilgili mesajları okumuyorum.
Sevgili kollontai sonucu bildirecek.
Atlamış olan varsa hatırlatmak istedim.

Başka bir konuda bana yazacağınız varsa adımı etiketleyin lütfen.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…