Cuma Zayıflama Yarışması Üyelerinin Paylaşım Alanı

akrep cim bende bilemedim şu an 422-423. etaptayız arkadaş 412. etapta ayrılmış 300 gr fazlası var
arkadaş tatilden yeni dönmüş tatil dönüşü takıma gelmiş
Aslında kapanan 13. takımdan transfer diye not düşülüp, etap sayısına göre kilo bölünüp takım listesine eklenebilir..

akrep cim bende bilemedim şu an 422-423. etaptayız arkadaş 412. etapta ayrılmış 300 gr fazlası var
arkadaş tatilden yeni dönmüş tatil dönüşü takıma gelmiş
bana göre bu hafta aldığı o küçük kiloyu veremezse bu hafta verip, haftaya etap sayısına bölerek listeye alabilirsin. takım kapanınca motiveside düşmüştür bence 1 haftada halleder aldığı kiloyu :KK66:

bana göre bu hafta aldığı o küçük kiloyu veremezse bu hafta verip, haftaya etap sayısına bölerek listeye alabilirsin. takım kapanınca motiveside düşmüştür bence 1 haftada halleder aldığı kiloyu :KK66:
işin doğrusu yeni tatilden dönmüş ve yaklaşık 10 hafta yarışmada bulunmayan biri için çok az kilo almış muhtemelen bu hafta azimle verir ve de listeye girer diye düşünüyorum

sevgili kaptan arkadaşlarım ve seaBahAR seaBahAR gene bir sorum olacak benim 8 temmuzda takıma gelen bir arkadaşımız var bu hafta listeye girmesinde sorun yok dimi reel olarak 3. cuma olmadı yalnız gecen hafta bildirim yapılmadığı için
6 temmuz girişli bendede 2 uye var. ben almayı duşunuyordum ama siz sorunca bakalım yanıta göre artık :KK66:

Bende de var , ne yapmalıyız bilemedim. Ama şöyle bir sorun var ki geçen cuma kilo bildirimi yapmadıkları için neyi baz alıcaz? Sanırım sonraki cuma'ya kalacaklar :KK66:
ama ondan önceki cuma diğer üyelerle beraber kg bildirimi yaptılar bana göre alınması lazım sonuçta etaplar birleşmeseydi bu hafta listede olacsklardı ama bilemedim şimdi

Öncelikle genel bir ricam var.
Karar defterimizin işlerliği açısından bu ricada bulunuyorum.
Soruların bütün cevapları karar defterinde olmalı. Eğer yoksa ve/ya var ama yoruma açıksa (bence.. diye başlayan cümlelere kuruluyorsa) Karar defterimiz eksik ve/ya yoruma açık demektir ki bu da yanlış bir durumdur.

Sorularınızı sormadan önce, karar defterinde ilgili bölümü okuyun lütfen.
Cevap bulamıyorsanız sorunu o an için çözmekten ziyade karar defterini de düzenlememiz gerekir.

Görebildiğim kadarı ile üç soru var. Karar defterinden yola çıkarak cevaplıyorum. (karar mercii olarak değil)

1- Kapalı takımdan transfer olan üye:

TAKIMLAR ARASI TRANSFER
Etap listesinde, üyenin durumu "x takıma transfer olmak istiyor" notuyla belirtilir. Bir sonraki etapta transfer olduğu takımın etap listesine "x takımından transfer oldu" notuyla dahil edilir.
Üye aynı etapta, birden fazla takım listesinde yer alamaz.

İlgili işleyiş sadece aktif üyeleri kapsar. İzinli üyeler, izin dönüşlerinde istedikleri takımdan devam edebilirler.

Üyenin aynı etapta birden fazla takım listesinde yer alma sakıncası doğmuyor, çünkü takım kapandı.
Zaten izinli üyeler dönüşlerinde istedikleri takımdan başlıyorlar.
Yanına "kapanmış olan 13. takımdan transfer oldu" notu düşülerek üye takıma alınır.

Karar defteri ve cevap açık.

2- İzin döneminde kilo alan üye ne zaman takım listesine alınır?

İzinli Üyenin Dönüşü

a- İzinden kilo alarak dönen üye, izin döneminde aldığı kiloyu verene kadar takım listesine giremez.

Ekstrem durum:
1) Üyenin izin döneminde hamilelik veya sağlık koşulları nedeniyle kilo aldıysa, bu kural uygulanmaz. "Yeni üye" gibi işlem yapılır.

2) 6 aydan daha uzun süreli izin döneminden, kısa sürede verilemeyecek bir kilo (yarışmacının kilosunun %5 ve üstü) alarak dönen yarışmacıya da bu kural uygulanmaz. B maddesindeki gibi hesaplama yapılarak, üyenin aldığı kilo izin dönemine bölünür.

Üye izinde aldığı kiloyu verince takım listesine alınabilir. Ekstrem duruma da girmediğine göre karar defteri ve cevap açık.

3- Yeni üyelerin takım listesine alınması:

YENİ ÜYENİN DENEME SÜRESİ UYGULAMASI
Yeni üyenin deneme süresi EN AZ İKİ haftadır.
Üyenin takıma geldiği günkü kilosu KAYIT KİLOSU olarak not edilir. Deneme süreci başlar.
En az iki hafta olması gereken deneme süresi bitiminde, üye takıma kabul edildi ise; bildirim listesinde güncel kilo ile giriş kilosu arasındaki fark alınacak ve üyenin kayıt kilosu ve kayıt tarihi mutlaka belirtilecektir.
Üyenin takım listesine girdiği günkü kilosu : GÜNCEL KİLO
Bir önceki Cuma günkü kilosu : GİRİŞ KİLOSU

Son satır soruyu cevaplıyor.
Bir önceki Cuma bildirim yapılmadığı için üyemizin giriş kilo bilgisi yok.
Bu haftaki kilosunu giriş kilosu olarak alıp haftaya listeye alacaksınız.

Soruların bütün cevapları karar defterinde olmalı. Eğer yoksa ve/ya var ama yoruma açıksa (bence.. diye başlayan cümlelere kuruluyorsa) Karar defterimiz eksik ve/ya yoruma açık demektir ki bu da yanlış bir durumdur.

Cevap bulamıyorsanız sorunu o an için çözmekten ziyade karar defterini de düzenlememiz gerekir.

Görebildiğim kadarı ile üç soru var. Karar defterinden yola çıkarak cevaplıyorum. (karar mercii olarak değil)

TAKIMLAR ARASI TRANSFER
Etap listesinde, üyenin durumu "x takıma transfer olmak istiyor" notuyla belirtilir. Bir sonraki etapta transfer olduğu takımın etap listesine "x takımından transfer oldu" notuyla dahil edilir.

İlgili işleyiş sadece aktif üyeleri kapsar. İzinli üyeler, izin dönüşlerinde istedikleri takımdan devam edebilirler.

Üyenin aynı etapta birden fazla takım listesinde yer alma sakıncası doğmuyor, çünkü takım kapandı.
Yanına "kapanmış olan 13. takımdan transfer oldu" notu düşülerek üye takıma alınır.

İzinli Üyenin Dönüşü

a- İzinden kilo alarak dönen üye, izin döneminde aldığı kiloyu verene kadar takım listesine giremez.

Ekstrem durum:
1) Üyenin izin döneminde hamilelik veya sağlık koşulları nedeniyle kilo aldıysa, bu kural uygulanmaz. "Yeni üye" gibi işlem yapılır.

2) 6 aydan daha uzun süreli izin döneminden, kısa sürede verilemeyecek bir kilo (yarışmacının kilosunun %5 ve üstü) alarak dönen yarışmacıya da bu kural uygulanmaz. B maddesindeki gibi hesaplama yapılarak, üyenin aldığı kilo izin dönemine bölünür.

Üye izinde aldığı kiloyu verince takım listesine alınabilir. Ekstrem duruma da girmediğine göre karar defteri ve cevap açık.

Üyenin takıma geldiği günkü kilosu KAYIT KİLOSU olarak not edilir. Deneme süreci başlar.
En az iki hafta olması gereken deneme süresi bitiminde, üye takıma kabul edildi ise; bildirim listesinde güncel kilo ile giriş kilosu arasındaki fark alınacak ve üyenin kayıt kilosu ve kayıt tarihi mutlaka belirtilecektir.

:oops::oops::KK16::KK16:
çok haklısın herşey çok açık ama sen anlatınca daha anlaşılır oldu sanki :KK35::KK52:
iyiki varsın :KK23:

TAKIMLAR ARASI TRANSFER

İzinli Üyenin Dönüşü

Ekstrem durum:

Çokk teşekkür ederiz Baharcım :KK60:

TAKIMLAR ARASI TRANSFER

İzinli Üyenin Dönüşü

Ekstrem durum:

teşekkürler baharcım

Arkadaşlar bende böyle bir diyet grubuna katılmak istiyorum. 9 aydır ders çalıştığım için hiç hareket etmedim ve 15 kilo aldım. Sınavı halledersem veririm dedim. Sınavı da kazandım ama diyete 1 aydır başlayamıyorum. Bende bir gruba dahil olmak istiyorum. Diyet moduna girince yapabiliyorum.

Arkadaşlar bende böyle bir diyet grubuna katılmak istiyorum. 9 aydır ders çalıştığım için hiç hareket etmedim ve 15 kilo aldım. Sınavı halledersem veririm dedim. Sınavı da kazandım ama diyete 1 aydır başlayamıyorum. Bende bir gruba dahil olmak istiyorum. Diyet moduna girince yapabiliyorum.
canım yanlış yere yazmışsın aşağıdaki başlığa yazman gerekir ihtiyacı olan takım çağıracaktır
http://www.kadinlarkulubu.com/forum...arismasina-katilmak-isteyenler.71509/page-811

ETAP DEĞERLENDİRME RAPORU

KAYNAK: http://www.kadinlarkulubu.com/forum...sonuc-listeleri.153328/page-109#post-41741300
Kilo veren, vermek için gayret eden herkesi tebrik ediyorum. :KK9::nazar:

GENEL
Performans uygulaması 13. turumuz, ceza alan takım olmadan sona erdi. Bütün yarışmacıları tebrik ediyorum.
Detayları linkten takip edebiirsiniz:
http://www.kadinlarkulubu.com/forum...iflama-yarismasi.638656/page-12#post-41747244
14. turumuzun da en az bu kadar başarılı geçmesini dilerim. :nazar:

2. TAKIM :KK42:
Lütfen yeni üyelerin hedef kilo takibini dikkatli yapın. Böyle toplu hedef listesi verildiğinde tek tek kontrol etmek benim için de ekstradan iş oluyor.
Yanlış hatırlamıyorsam geçen sene de sizin takımda böyle bir toplu liste hedef düzeltmesi yapmıştım, ancak devamında kontrol sağlamayınca problem çözülmüş olmuyor.

Size önerim şu: Yeni üye hedef takibi yardımcı kaptanın net görevi olabilir. Bir kişiye net görev tanımı yapıldığında gözden kaçma ihtimalinin düşük olduğunu düşünüyorum. Elbette karar sizindir.

Yazdığınız hedeflerle ilgili notlarım var. Şimdi sırayla gidiyorum.
cemre cemre: 400. etapta yarışmaya katıldığında hedef kilosu 50 olarak verilmiş. Şimdi 61 diyorsunuz.
Hedef kilo ile ilgili bölümü okursanız, böyle bir düzeltme yapamayacağımı anlayabilirsiniz.
hepberanın hedefi listemde 60 görünüyor, 55 olarak düzeltiyorum. Kendisini de azmi için tebrik ediyorum.
losefar da hedef kilosu belirtilmemiş üyelerdendi, bu şekilde düzelmiş oldu.
lusyen32 nin hedefi listemde 60 görünüyor, 59 olarak düzeltiyorum. Kendisini de azmi için tebrik ediyorum.
secret_88: Listemde hedefi 53 olarak görünüyor. Hedefine yaklaştığı için 54 olarak revize edemiyorum.
uhs hedefi listemde 60 görünüyor, 58 olarak düzeltiyorum. Kendisini de azmi için tebrik ediyorum.
Diğer üyelerin hedefleri zaten bildirdiğiniz şekilde listemde yazıyor.
Bilginize.

3. TAKIM :KK9: :nazar:
3.Takım üyelerinden Olvidos mezun oldu. Karnesi:
http://www.kadinlarkulubu.com/forum...ismasi-mezunlari.126756/page-48#post-41755767
Başarı hikayesini aşağıda linkini vermiş olduğum başlığımızda paylaşmasını rica ediyoruz. (Mecburi değildir.)
http://www.kadinlarkulubu.com/forum...ismasi-mezunlarinin-basari-hikayeleri.767149/

4. TAKIM :KK42:
Bildirim listenizde 5 tane diskalifiye var. Aynı durum 418. etapta 2. takımda da olmuştu.
Siz bir üye aldığınızda ben de arka planda bir çok iş yapıyorum. Üyeyi önce üye listesine, sonra sıralama listesine ve en son da analiz raporuna ekliyorum. Yani tek bir üye benim için üç işlem anlamına geliyor. Diskalifiye edilince de bunları tek tek silip, diskalifiye listesine taşıyorum. Özetle bir arpa boyu çukurlu yol.
Elbette biliyorum bir üyeyi diskalifiye etmek kimsenin severek yapacağı bir iş değildir ve yine biiyorum ki siz kaptanlarım en son noktaya gelmeden diskalifiye kararını vermiyorsunuz.
Sadece yeri gelmişken, sizin nezdinizde bütün takımlardan bir ricada bulunmak istiyorum. Deneme süresini en az iki hafta olarak belirledik biliyorsunuz. Buradaki "en az" sözünden yola çıkarak, gerek diskalifiye gerekse bir sürü angarya iş çıkmaması adına üyenizin aktifliğinden ve size fayda sağlayacağından emin olmadan almayın listelerinize, lütfen.

ETAP BİRİNCİSİ :KK9: :nazar:
Yarışmamız 421. Etap birincisi; 6. Takımdan kaldi2sene arkadaşımızdır.
Kendisini kutluyor ve başarısının sırrını paylaştığı için teşekkür ediyorum.

CEZA PUANI
Her etap bitimini takiben yayımladığım raporda yer alan takımların, gerekli hallerde vermeleri gereken cevaplarını en geç Perşembe gününe kadar paylaşım alanmızda yayımlamaları şarttır.
Verilmeyen her cevap tarafımca 1 ceza puanı olarak kaydedilecek ve toplam 3 ceza puanına ulaşan takım kırmızı kart alacaktır..
Kırmızı kart alan takımların güncel üyeleri karne alamayacak ve aylık olarak hazırladığım bireysel sıralama listesinde yer alamayacaklardır..

Şu ana kadar ceza puanı alan takımlar:
4. Takım : 1 Ceza Puanı (287. etap değerlendirme raporu)
8. Takım : 1 Ceza Puanı (306. etap değerlendirme raporu)
14. Takım : 1 Ceza Puanı (404. etap değerlendirme raporu)
BİLGİ:

Etap değerlendirme raporu; takımların Karar Defteri'nde yazılı olan kararlara uyumunun denetlenmesidir. İlgili kararlar yarışmanın başlangıcından bu yana sisteme dahil olmuş yaklaşık 1.300 kişinin oybirliği ile alınmış kararlardır. Kararları değiştirebilir, yeni kararlar önerebilir ve oylamaya sunabilirsiniz.
Oylama hakkının istisnaları; ceza puanı uygulamasının yanısıra, benim gönüllü olarak hazırladığım aylık sıralama listesi ve mezuniyet karnesi koşullarıdır.

Ellerine emeğine sağlık Baharcım biraz geç oldu ama:KK36::KK36:

Hepinizin geçmiş bayramı mübarek olsun arkadaşlar :KK36::KK36: Minik bir moladan sonra kaldığımız yerden devammm hepimize başarılar:KK5::KK5::KK5:

En Büyük TÜRKİYECUMA ZAYIFLAMA YARIŞMASI 422. & 423.ETAP SONUÇ LİSTELEREn Büyük TÜRKİYE
10 Temmuz 2015-24 Temmuz 2015

***6.TAKIM 422. & 423.Etap***

45derya45(79,8/78,9/0,9 /%0,38 )420. Etapta izne ayrılan üye yüzdesi 3 e bölündü

baldandane(90/0 /0 /%0)Kilosu Sabit
battaniye1 (73,4/ 76,3/ -2,9/%-1,98)Etapların birleşiminden dolayı yüzdesi 2 ye bölündü
kaldi2sene(71 / 70,8/ 0,2/% 0,14)Etapların birleşiminden dolayı yüzdesi 2 ye bölündü
makres76 (59,7/60 /-0,3 /%-0,25 )Etapların birleşiminden dolayı yüzdesi 2 ye bölündü
masalim88(73,9/ / / % )2. Kez bildirimde bulunmadı
selvos88(77,8/77,3 /0,5 /% 0,32)Etapların birleşiminden dolayı yüzdesi 2 ye bölündü

6.Takım Ortalaması: %-0,20

En Büyük TÜRKİYECUMA ZAYIFLAMA YARIŞMASI 422. & 423.ETAP SONUÇ LİSTELEREn Büyük TÜRKİYE

***4 . TAKIM 423. ETAP***

E-brulim(/62.5/ / /%)İzne Ayrılmak İstiyor

Parfym (/73.2/72.2 /1.0 /%0.68)kilosu 2'ye bölündü

AKovser (/53.4/ 53.8/+0.4 /%-0.37)kilosu 2'ye bölündü

gunes-86 (/67.2/68.3 / +1.1/%-0.82)kilosu 2'ye bölündü

fyzanur (/67.0/ 66.5/0.5 /%0.37)kilosu 2'ye bölündü

Hsevda (/65.1/65.1 / 0/%0)kilosu 2'ye bölündü sabit

Hafize_isvicre (/68.9/ / /%)bildirimde bulunmadı

4. takım ortalaması % -0.02

45derya45(79,8/78,9/0,9 /%0,38 )420. Etapta izne ayrılan üye yüzdesi 3 e bölündü

battaniye1 (73,4/ 76,3/ -2,9/%-1,98)Etapların birleşiminden dolayı yüzdesi 2 ye bölündü
kaldi2sene(71 / 70,8/ 0,2/% 0,14)Etapların birleşiminden dolayı yüzdesi 2 ye bölündü
makres76 (59,7/60 /-0,3 /%-0,25 )Etapların birleşiminden dolayı yüzdesi 2 ye bölündü
selvos88(77,8/77,3 /0,5 /% 0,32)Etapların birleşiminden dolayı yüzdesi 2 ye bölündü

***4 . TAKIM 423. ETAP***
E-brulim(/62.5/ / /%)İzne Ayrılmak İstiyor

Parfym (/73.2/72.2 /1.0 /%0.68)kilosu 2'ye bölündü
AKovser (/53.4/ 53.8/+0.4 /%-0.37)kilosu 2'ye bölündü
gunes-86 (/67.2/68.3 / +1.1/%-0.82)kilosu 2'ye bölündü

fyzanur (/67.0/ 66.5/0.5 /%0.37)kilosu 2'ye bölündü
Hsevda (/65.1/65.1 / 0/%0)kilosu 2'ye bölündü sabit

Hafize_isvicre (/68.9/ / /%)bildirimde bulunmadı
4. takım ortalaması % -0.02

***5.TAKIM 423.ETAP***
toplight (64,5/65/-0,5/-%0,39) yüzdeler 2 ye bölündü
kb196(71,5/72/-0,5/-%0,35) yüzdeler 2 ye bölündü
kollontai (59,5)sabit
blanche_ea (58,8/)sabit
hedef 38beden ( 80,5/79/1,5/0,94) yüzdeler 2 ye bölündü
muska77 (88,7/86,6/2,1/%1,19) yüzdeler 2 ye bölündü
hmyr_19 (92,3/)1. kez bildirimde bulunmadı
imseval (115,6/115,1/0,4/%0,18) yüzdeler 2 ye bölündü

Merops (73,9/72,90/0,1/%0,14)413. etapta kapanan 13. takımdan transfer kilosu 10'a bölündü (nick değişikliği dilarasahra)
5. TAKIM ORTALAMASI :% 0,19

X