Cuma Zayıflama Yarışması Üyelerinin Paylaşım Alanı

Ama yeterince zaman veriyoruz mesela ben izne ayrıldım 4 hafta listede yokum 69 la ayrıldım 71 le geri döndüm 2 kiloyu geri vermek için 1 ay verildi bence bu süre yeterli. Şimdi daha fazla kilo aldıysa ne olacak diyenler olabilir üye izne ayrılırken bu kuralı bilerek ayrıldığı için kilo almadan dönmeye gayret edecektir kilo alırsa vermek için 1 ay zamanı olduğunu da bilecek. Yarışmayı ciddiye alan uğraşır zaten ciddiye almayanlarda böylece elenmiş olurlar.
Bak o dediyini ben de düşündüm kaptanım ama çok güzel yanıtlamışsın,aydınlandım şimdi,bitanesinnn...benden de ok o zaman...

Kaptan ve kaptan yardımcısı arkadaşlarım,bildiğiniz üzere izinden dönen üyülerin kilo alması listelerde bir takım sorunlara yol açıyor,her soruna birlikte çözüm bulduğumuz gibi buna da bulucağız...şimdi baharın bize sunduğu bir kaç şey oldu,ben de şöyle toparladım.Aşağıdaki gibi 4 şık belirledim,en çok oy alan şık uygulanır ve karar defterine geçirilir...

1. İzinli üye kilo aldıysa kilosunu vermeden listeye eklenmesin.

2. İzinli üye kilo aldıysa kilosu vermesi için ona 1ay gibi bir süre tanınsın ve o süreçte kilosunu veremezse diskalifiye edilsin.

3. Üyeye mecbur haller dışında izin verilmesin ve döndüğünde 1.şık uygulansın.

4. Üyeye mecburi haller dışında izin verilmesin ve döndüğünde 2.şık uygulansın.

1.TAKIM 2.ŞIK
2.TAKIM
3.TAKIM
4.TAKIM
5.TAKIM
6.TAKIM

7.TAKIM
1 ŞIK
8.TAKIM
9.TAKIM
13.TAKIM
14.TAKIM

(İZİNLER KONUSUNDAKİ ŞAHSİ FİKRİM BUDUR,HER NE KADAR DİSKALİFİYE LAFI HOŞUMA GİTMESEDE NET OLUNMALI BU KONUDA :KK24:İZNİNE GİDEN SONRA CEFASINI ÇEKER :110:)

Acaba diğer takım kaptanları nerede?bu konuyu sonuca bağlamak gerek...Katılan kaptan arkadaşlarım zahmet edip oylamada iştirak etmeseler de anladığım kadarıyla çoğunluk aynı kararda...şunu derleyip toplayıp 1 oylama haline getirmek gerek...şimdi...

Gerekmedikce üyeye izin verilmesin,izinden dönen üye kilo alırsa ona kilosunu vermesi ve listeye girmesi için 1ay verilsin.bu sürede kilosunu veremezse diskalifiye olunsun...

1.TAKIM EVET/HAYIR
2.TAKIM EVET/HAYIR
3.TAKIM EVET/HAYIR
4.TAKIM EVET/HAYIR
5.TAKIM EVET/HAYIR
6.TAKIM EVET/HAYIR
7.TAKIM EVET
8.TAKIM EVET/HAYIR
9.TAKIM EVET/HAYIR
13.TAKIM EVET/HAYIR
14.TAKIM EVET/HAYIR

Son düzenleme:
Acaba diğer takım kaptanları nerede?bu konuyu sonuca bağlamak gerek...Katılan kaptan arkadaşlarım zahmet edip oylamada iştirak etmeseler de anladığım kadarıyla çoğunluk aynı kararda...şunu derleyip toplayıp 1 oylama haline getirmek gerek...şimdi...

Gerekmedikce üyeye izin verilmesin,izinden dönen üye kilo alırsa ona kilosunu vermesi ve listeye girmesi için 1ay verilsin.bu sürede kilosunu veremezse diskalifiye olunsun...

1.TAKIM EVET
2.TAKIM EVET/HAYIR
3.TAKIM EVET/HAYIR
4.TAKIM EVET/HAYIR
5.TAKIM EVET/HAYIR
6.TAKIM EVET/HAYIR
7.TAKIM EVET
8.TAKIM EVET/HAYIR
9.TAKIM EVET/HAYIR
13.TAKIM EVET/HAYIR
14.TAKIM EVET/HAYIR

Konunun başlangıcını kaçırdıysam kusura bakmayın ama şahsi fikrim diskalifiye olmaması. Zaten bekleyecek aldığı kiloyu verene kadar. Kimseye zararı yok. O yüzden gereksiz geldi bana. Yapıcı olmak iyidir. Püsküüt saolsun burada yıllardır insanlar kilo versin diye uğraşıyor. Bizler de bu şekilde 3 5 kişinin de olsa kilo vermesini zorlaştırmayalım derim. Sonuçta kimsenin şartlarını bilmiyoruz.

Konunun başlangıcını kaçırdıysam kusura bakmayın ama şahsi fikrim diskalifiye olmaması. Zaten bekleyecek aldığı kiloyu verene kadar. Kimseye zararı yok. O yüzden gereksiz geldi bana. Yapıcı olmak iyidir. Püsküüt saolsun burada yıllardır insanlar kilo versin diye uğraşıyor. Bizler de bu şekilde 3 5 kişinin de olsa kilo vermesini zorlaştırmayalım derim. Sonuçta kimsenin şartlarını bilmiyoruz.
Canım merhaba evet diskalifiye kararı belki ağır ama burada biz niçin varız ? kg vermek için...
Disiplinli olmak şart bu yolda zaten verilen süre bir ay o zaman zarfında alınan kg istersen gider, istemezsen gitmez.Sorumluluk verilerek gidecek üye izne ve kg almayacak belki buda önlenecek.Caydırıcı kurallar bazen şart tabi bu benim düşüncem ama başka açılardan da bakmak istersin diye fikrimi söyledim sana.
Ve tabi üye kg alıp takıma döndüğü zaman asıl sorun başlıyor. Belki takımını o hafta derece olarak aşağılara düşürüyor diğer üyeler o kadar emek verirken o hafta kg almış üye bir geri dönüyor takımın yüzdesi düşüyor..Bunu engellemek için çareler arıyoruz zaten...

Canım merhaba evet diskalifiye kararı belki ağır ama burada biz niçin varız ? kg vermek için...
Disiplinli olmak şart bu yolda zaten verilen süre bir ay o zaman zarfında alınan kg istersen gider, istemezsen gitmez.Sorumluluk verilerek gidecek üye izne ve kg almayacak belki buda önlenecek.Caydırıcı kurallar bazen şart tabi bu benim düşüncem ama başka açılardan da bakmak istersin diye fikrimi söyledim sana.
Ve tabi üye kg alıp takıma döndüğü zaman asıl sorun başlıyor. Belki takımını o hafta derece olarak aşağılara düşürüyor diğer üyeler o kadar emek verirken o hafta kg almış üye bir geri dönüyor takımın yüzdesi düşüyor..Bunu engellemek için çareler arıyoruz zaten...
Tabi ki haklısın.
O yüzden kesinlikle kilolarını vermeden dönmemeli bence de listeye.
Ben yalnızca insanların bazen sıkıntılı dönemlerde olduğunu ve tam bu döneme denk gelip diskalifiye olursa belki de ilerleyen dönemlerde zayıflama ihtimali engellenecek diye düşünüyorum. Aslında genel değil de istisnalar için aksini düşündüm

Tabi ki haklısın.
O yüzden kesinlikle kilolarını vermeden dönmemeli bence de listeye.
Ben yalnızca insanların bazen sıkıntılı dönemlerde olduğunu ve tam bu döneme denk gelip diskalifiye olursa belki de ilerleyen dönemlerde zayıflama ihtimali engellenecek diye düşünüyorum. Aslında genel değil de istisnalar için aksini düşündüm
CAnım tabiki sıkıntılı dönemler olur zaten üye döndüğü esnada bizlere bunu anlatacaktır.Ama işte dediğin gibi sadece istisna bir durum bu.Süre vermemiz gerekki toparlansın biran önce kucaklayalım onu yoksa belkide kg vermesi ayları bulur o da kötü değilmidir ?

CAnım tabiki sıkıntılı dönemler olur zaten üye döndüğü esnada bizlere bunu anlatacaktır.Ama işte dediğin gibi sadece istisna bir durum bu.Süre vermemiz gerekki toparlansın biran önce kucaklayalım onu yoksa belkide kg vermesi ayları bulur o da kötü değilmidir ?

Tabi ki 2 taraftan da bakmak gayet mantıklı.
Ben biraz duygusal davranıyor olabilirim :)
Bakalım arkadaşlar ne diyecek. Zaten takım fikri de değil yalnızca görünce ilk düşüncemi paylaştım. Ne kadar fazla fikir o kadar iyidir diyenlerdenim Aprilcim

1.TAKIM EVET
2.TAKIM EVET/HAYIR
3.TAKIM EVET/HAYIR
4.TAKIM EVET
5.TAKIM EVET/HAYIR
6.TAKIM EVET/HAYIR
7.TAKIM EVET
8.TAKIM EVET/HAYIR
9.TAKIM EVET/HAYIR
13.TAKIM EVET/HAYIR
14.TAKIM EVET/HAYIR

Tabi ki 2 taraftan da bakmak gayet mantıklı.
Ben biraz duygusal davranıyor olabilirim :)
Bakalım arkadaşlar ne diyecek. Zaten takım fikri de değil yalnızca görünce ilk düşüncemi paylaştım. Ne kadar fazla fikir o kadar iyidir diyenlerdenim Aprilcim
Evet canım zaten hepimiz duygusalız,öyle güzel arkadaşlıklar kuruluyor ki burada kim ister tabi arkadaşı gitsin.Bende o yüzden takımımda böyle bir diskalifiye olmasın diye uğraşacağım üyeden çaba görürsem.Hayırlısı ne ise o olsun canım grsrz :KK25:

arkadaşlar kaç gündür okuyorum ama diskalifiye olayında bende kaptan yrd cım hm gibi düşünüyorum gogo kaptan güzel bir örnek vermiş ama o izinli olduğu sürede 2 kg almış 2 kg da 1 ayda zaten verilir ama izin bazen 2-3 ay olabiliyor çeşitli rahatsızlıklar olabiliyor o zaman çok daha fazla kg alınıyor bu da 1 ayda verilemiyebilir o yüzden listeye girmemesi şartı yeterli bir ceza gibi geliyor

Ben şu an takım kaptanı olarak tamda bu durumu yaşıyorum aslında...
5 haftalığına yurtdışına gittim ve tüm yeme içme düzenim alt üst oldu ve sonuçta 4 kilo falan aldım.. Döndüğümden beri (2 ay oldu) 2 kilo verdim aldım vedim aldım. Netice itibariyle izinden dönmüş olduğum halde giderkenki kiloma ulaşamadığım için kendimi listeye eklemiyorum. Ne etap raporlarında ne listelerde adım geçmiyor fasülyeden takılıyorum gibi sanki.. Ama takım kaptanı olduğum için burada olmak mecburiyetindeyim. Kendi kendimi diskalifiye edemem..
Kilo vermek için takım içindelki mesajlarıma bakabilirsiniz, yediklerim, menülerim vs.. Hatta diyetisyene gitmeye başladım artık.. Yani bir çaba içindeyim. Şimdi 1 ay içinde bu kadar çabama rağmen 2 kilo verdim diyelim. Ama izne ayrılırkenki kiloma ulaşamadım diye diskalifiye cezası haksızlık olur gibi geldi. Kendimden örnek veriyorum ama sağlık sorunu sebebiyle ayrılmış bir arkadaşımız var, 3 aydır izindeydi ve 7 kilo almış. Tekrar bizimle diyete devam etmek istiyor. Şimdi ben ona 1 ay içinde 7 kilo verirsen takıma girersin diyemem. Ne zaman aldığı kiloyu verirse o zaman listeye girer, o zaman süresince de biz ona destek olmaya devam ederiz.. ( zaten 6 ay süresince izin kullanıldığında yeniden takıma girmek istediğinde yeni üye olarak işlem yapılıyor diye hatırlıyorum )

Çok uzun oldu kusura bakmayın :)

Ben bu oylamayı, diskalifiye olduğu sürece çok gereksiz buluyorum..
Sonuç ne olacak şimdiden görür gibiyim.. İzinli üye 1 ayda kilo veremeyip diskalifiye olacak, mazereti geçerli bir mazeret olacak, tekrar burda o üye alınsın diye oylama yapılacak, burda diskalifiye olsun diyen kaptanlar o üyenin kabulu için evet oyu kullanacak...
Sonuç bu...
Zaten izinli üyenin 1 ay içinde veremediği kilolara diskalifiye acımasızca olur..Hepimiz aynı hızla kilo veremeyiz, bazısı hızlı alır yavaş verir ki örnekleri de görüyoruz..
İşte bu yüzden oylamaya katılmıyorum, dediğim gibi bana göre çok gereksiz ve devamında külfetli olacak..

kaptanlarim ve sevgili editorum
bu oylamada cogunluga gore oyumu kullanmis sayin lutfen.Orta yol bumak adina her yorumu okudum gerci hepsinden birazina katiliyorum.Bence diskalifiye edilmeli cok agir bir cezaysa dikkat etmeli, hastalik konusu olmadiktan sonra verilir verilmez degil. Helede yen alinan kilo yerlesmeden gidebilir ben boyle dusunuyorum.Takimda bir + bir - cikiyorsa sonuc ve istenen kilo verilmiyorsa aklima gelen saglik sorunundan sonraki ilk secenek kacamak vardir, zayiflamak istemiyordur.Kendimden biliyorum cunku.Bogazi tutarsam gidiyor, tutmassam 3-5 diye kosarak geliyor.
Diskalifiye olmakta caremidir degildir, cunku yeni bir uyelik almak 5 dakikayken.
Ama alina karar ne olursa uygulanip tarafimcada onaylanacaktir.Hepinize musmutlu guzel bir gun dliyorum

1.TAKIM EVET
2.TAKIM EVET/HAYIR
3.TAKIM EVET/HAYIR
4.TAKIM EVET
5.TAKIM EVET/HAYIR
6.TAKIM EVET/HAYIR
7.TAKIM EVET
8.TAKIM HAYIR
9.TAKIM EVET/HAYIR
13.TAKIM EVET/HAYIR
14.TAKIM EVET/HAYIR

Dn1:kişilerin neden izin kullanmaya gereksinim duyduklarını bilemeyiz o yüzden bunu engellemek etik olmaz.
Dn2:izindeki üye kilo almışsa ,evet kilosunu vermeden listeye girmesin ama diskalifiye de etmek haksızlık olur,herkezin metabolizması farklı çalışır.

X