Cuma Zayıflama Yarışması Üyelerinin Paylaşım Alanı

B bilinmeyenkullanici cnm inan bende çok üzülüyorum ama dışardan gelen adapte olamıyor yönlendirdiklerimde olmamış, biri çıkar ben yaparım derse seve seve yardımcı olurum her konuda

Referans konusunda da aldım ağzımın payını
Üstüme düşen neyse yapmaya razıyım yardım konusunda
Aynen referans olayı da sıkıntı kaptan da zaten biraz zorlama gelmişti kaptanlığa.
Ben de elimden geleni yaparım ama ben yokken nasıl olacak derdine düştüm.

Aynen referans olayı da sıkıntı kaptan da zaten biraz zorlama gelmişti kaptanlığa.
Sen ne kadar olmıcaksın cnm

Referans olayı bencede sıkıntılı. Biri çıksa bile,
diğer takımlardaki arkadaşları tanımıyoruz. Tanıyıp güvenmediğimiz kişiyede nasıl Referans olalım :KK43:

Sen ne kadar olmıcaksın cnm

Referans olayı bencede sıkıntılı. Biri çıksa bile,
diğer takımlardaki arkadaşları tanımıyoruz. Tanıyıp güvenmediğimiz kişiyede nasıl Referans olalım :KK43:
3 haftadan fazla olmıcam ben haftayadan itibaren. Gözüm arkada kalmayacak olsa mezun olucam da takımı böylece bırakamıyorum

Canım takımdan bır üyem kaptanlık gorevını ıstıyor
Tecrubesı yok zaten zamanla ogrenmedıkmı
Yardımda ederız o konuya hakım olana kadar
Yalnız referans sorunu nasıl olacak

Anka kaptan devraldı sanırım takımı ona soralım canım A Anka
Canım takımdan bır üyem kaptanlık gorevını ıstıyor
Tecrubesı yok zaten zamanla ogrenmedıkmı
Yardımda ederız o konuya hakım olana kadar
Yalnız referans sorunu nasıl olacak

Aynen ben aldım canım. Sen gönder yine de tecrübe kazansın sonra ona devredeyim. Çünkü takım gerçekten sıkıntılı görünüyor tecrübesi yoksa toplayamaz o da kaçar. :-) yeni üyeler çağırdım ben. Kazen bildirim gönderecek. Onlarla devam ederiz inşallah :KK52:

Aynen ben aldım canım. Sen gönder yine de tecrübe kazansın sonra ona devredeyim. Çünkü takım gerçekten sıkıntılı görünüyor tecrübesi yoksa toplayamaz o da kaçar. :-) yeni üyeler çağırdım ben. Kazen bildirim gönderecek. Onlarla devam ederiz inşallah :KK52:
Hayırlı olsun

En Büyük TÜRKİYE CUMA ZAYIFLAMA YARIŞMASI 553. EtapEn Büyük TÜRKİYE
( 12 OCAK 2018-19 Ocak)

***13.TAKIM 553.ETAP***

nefertityy (73.8/72.5/1.3/%1.76)izne ayrılmak ıstıyor

Bademellaa (56.7/57.1/+0.4/%+0.71)

phılosophergirl (65.1/64/1.1/%1.69)

Deli ve Cesur(53.4/ 52.2/1.2/%0.75)ortalama 3 e bölündü(2 hafta bıldırımde bulunmamıştı)Aglamaktankorkma nicc degiştırdı

keryneia (58.7/58.4/0.3/%0.51)

Zerra (66.6/)sabıt

Bengi_(55.2/)sabit

umudum2 (66.6/)sabit

NEHIR34(73.2/72.8/0.4/%0.55)

sevimlimmm (62.9/62.5/0.4/%0.63)

Behmen (76.2/75.8/0.4/%0.52)

Allonsy(85.8/84.8/1/%1.17)2.1.18 tarıhınde 89.2 kılo takıma gelen yenı üye hedef kılo 55

13. Takım ortalaması:%0.572

Zahmetlerin için teşekkürler.

******** bu bölümü herkesin okumasını rica ediyorum.

Sistem işleyişinde bir sorun olduğunu düşünüyorum.
1- Zaten olay ilk başta "kaptan" seçiminde başlıyor. Neredeyse 1.5 yıllık bir izin döneminden dönen
esmerm91 esmerm91
e kaptanlık veriliyor. İzin dönüşü 538. etap, sonra kaptanlık, sonra 551. etapta ayrılma kararı.

2- Kaptana referans olanların devreye girmesi gerekir. Önüne gelen, özellikle de tecrübesiz ve kaptanlığın ne kadar önemli ve ağır bir sorumluluk gerektirdiğini kavrayamanlar kaptan olmasın diye bu referans sistemini önerdim ve oya sundum.
Lazım olunca referanslar devreye girmiyorsa zemin sallantıda demektir.
Referans kişiler:
@Rzgrece ve sahgull sahgull kaptanlarımızdır.

3- Takımın kardeş takımları 1. ve 13. takımlardır. Yani ;
deadline deadline
ve

berilceee berilceee
kaptanlarımız.

4- Dolayısı ile katıldığımız ve/ya katılmadığımız bir sebeple kaptan vazifesini, takımını sağlama almadan bırakıp giderse ortada bir konsey oluşmaktadır. Bakınız 2 referans ve 2 kardeş takım var.

Sonuç olarak; bir takımın sorununu bu konsey çözemiyor ise, alınan kararlarda bir mantıksızlık var demektir.
Zorlamaya da gerek yok. En ufak bir sallantıda ivmesini kaybeden takımı suni teneffüsle hayata döndürmeye de gerek yok. Oturmayan bir takımda yeni üye olsa ne olur olmasa ne olur?
Gerekirse takım kapanır ve üyeler başka takımlara dağılır. Hiçbir üye, zorlama ile kaptanlık veya yardımcılık yapmamalıdır. Çünkü bu aynı sorunun tekrar tekrar ve tekrar karşımıza çıkmasına sebep olur.

Not: Çok hızlı yazdım, hatalarım varsa affola.

Son düzenleme:
Yeni üye çılgınlığı ile ilgili bir de bilgi vereyim yeri gelmişken;

Şu anda yarışmada aktif olarak bulunan yarışmacı sayımız yaklaşık 120 kişi civarında.
İzinde olan yarışmacı sayımız ise yaklaşık 600 kişi civarında.

Söyleyeceklerim bu kadar.

1- Zaten olay ilk başta "kaptan" seçiminde başlıyor. Neredeyse 1.5 yıllık bir izin döneminden dönen
esmerm91 esmerm91
e kaptanlık veriliyor. İzin dönüşü 538. etap, sonra kaptanlık, sonra 551. etapta ayrılma kararı.

2- Kaptana referans olanların devreye girmesi gerekir. Önüne gelen, özellikle de tecrübesiz ve kaptanlığın ne kadar önemli ve ağır bir sorumluluk gerektirdiğini kavrayamanlar kaptan olmasın diye bu referans sistemini önerdim ve oya sundum.
Referans kişiler:

deadline deadline
ve

berilceee berilceee
kaptanlarımız.

4- Dolayısı ile katıldığımız ve/ya katılmadığımız bir sebeple kaptan vazifesini, takımını sağlama almadan bırakıp giderse ortada bir konsey oluşmaktadır. Bakınız 2 referans ve 2 kardeş takım var.

Sonuç olarak; bir takımın sorununu bu konsey çözemiyor ise, alınan kararlarda bir mantıksızlık var demektir.
Zorlamaya da gerek yok. En ufak bir sallantıda ivmesini kaybeden takımı suni teneffüsle hayata döndürmeye de gerek yok. Oturmayan bir takımda yeni üye olsa ne olur olmasa ne olur?
Gerekirse takım kapanır ve üyeler başka takımlara dağılır. Hiçbir üye, zorlama ile kaptanlık veya yardımcılık yapmamalıdır. Çünkü bu aynı sorunun tekrar tekrar ve tekrar karşımıza çıkmasına sebep olur.

Çok haklısın aslında ben de takım kapansın demiştim hiç karışmamıştım ama kalan üyeler takımın kapanmasını istemiyorlar ben de yardım etmek istedim. Son kez deneyelim olmazsa son seçenek kaptmak zaten artık.

Yeni üye çılgınlığı ile ilgili bir de bilgi vereyim yeri gelmişken;

Şu anda yarışmada aktif olarak bulunan yarışmacı sayımız yaklaşık 120 kişi civarında.
İzinde olan yarışmacı sayımız ise yaklaşık 600 kişi civarında.

Söyleyeceklerim bu kadar.
O zaman bu izin için bi kısıtlama gelsin. Atıyorum 6 ay izinden dönmeyen otomatik olarak yarışmadan ayrılmış olsun. Mümkün mü acaba böyle bir şey

******** bu bölümü herkesin okumasını rica ediyorum.

esmerm91 esmerm91

Referans kişiler:

deadline deadline
ve

berilceee berilceee
kaptanlarımız.

4. Takım uzunca bır süredır sorunlu
Üye gonderdım
Lısteyi yapayım dedım
Gecıcı bır süre takımla ılgılenmeyı teklıf ettım öncekı donemlerde
Ama her seferınde bır sekılde halloldu dendı
Bu son konudada takımda kaptan teklıf ettım ama yıne hallolmuştu konu
Şimdi referans olduysak ve haberdar olmadığımız konularda ne kadar sorumlu olmalıyız bılemıyorum
Yada bazen referans olduğumuz takım kaptanının sorunlarından da haberdar olmuyoruz
Bılmedıgım ıcın sormak öğrenmek ıstıyorum
Kaptanlar haberdar etmesede referans oldum dıye takımı takıbebı alalım

Hayırlı sevgı dolu günler

O zaman bu izin için bi kısıtlama gelsin. Atıyorum 6 ay izinden dönmeyen otomatik olarak yarışmadan ayrılmış olsun. Mümkün mü acaba böyle bir şey
Gıdenın geldıgı cok az gördüm Şahsen
İzin konusunda cenazesı,hastası,hamıle olan var
Ayrılma işi pek adıl olmaz sanırım

Anka kaptanim aslinda 4.takimda bayaa bir uye var gordugum kadariyla kazenle konusmaya gerek varmiydi mesela bizde 5 uye var denemede olanlarda var ama listedekiler yeterli katilimi yapsalar yeter
Izinli uyelerle de ilgili olarak izne ugrayip hic takima hatta kk ya ugramayan uyeler oldugu gibi duzenli takimda olup kg veremedigi icin listeye giremeyen uyeler de var buna nasil cozum olur bilemedim

X