Cuma Zayıflama Yarışması Üyelerinin Paylaşım Alanı

541. ETAP DEĞERLENDİRME RAPORU

KAYNAK: https://www.kadinlarkulubu.com/foru...sonuc-listeleri.153328/page-147#post-53285555
Kilo veren ve vermek için gayret eden herkesi tebrik ediyorum. :KK9::nazar:

ETAP BİRİNCİSİ / TAKIM :KK9: :nazar:

samp01e4e001315fc00e.jpg

ETAP BİRİNCİSİ / YARIŞMACI :KK9: :nazar:
Yarışmamız 541. Etap birincisi 7. Takımdan CocoChanelmademoiselle !

Kendisini kutluyor ve başarısının sırrını paylaştığı için teşekkür ediyorum.

ETAP NOTLARI:

1. TAKIM
Rastgele kontrol uygulamasında bu hafta kura 1. takıma isabet etti.
Tebrik ediyorum, hata yok.

2. TAKIM
ayperest ile ilgili olarak;
Üyemizin 2017 yılı izin hakları dolmuştur, bilginize.

6. TAKIM
Sakine_zeynep sena ile ilgili olarak;

13. TAKIM
55olmakistiyorum ile ilgili olarak;

14. TAKIM
Üye sayınız giderek azalıyor. Deneme süresinde olan üyeniz var mı? Eğer yoksa, bir an önce yeni üye davet etmenizi öneririm.
Bir probleminiz var ise de lütfen paylaşım alanında paylaşınız.

ETAP MEZUNLARI

• 1. Takımdan four dahlia mezun oldu, tebrikler. :KK9: :nazar:
  • 3. Takımdan ciftligininhanımı mezun oldu, tebrikler. :KK9: :nazar:
  • 7. Takımdan igdedali mezun oldu, tebrikler. :KK9: :nazar:
  • 7. Takımdan Kajupi mezun oldu, tebrikler. :KK9: :nazar:
  • 12. Takımdan anka_misali mezun oldu, tebrikler. :KK9: :nazar: (Mezuniyet sonrası dönüş yaptığından, ikinci kez karne hazırlanmamaktadır.)
  • 12. Takımdan zeynepbbb mezun oldu, tebrikler. :KK9: :nazar:

Mezunların karnelerini bir sonraki etaba kadar hazırlayacağım, mezunlar topiğinden takip edebilirsiniz.
Arzu ediyorlarsa, başarı hikayelerini başlıkta paylaşabilirler:
http://www.kadinlarkulubu.com/forum...ismasi-mezunlarinin-basari-hikayeleri.767149/
eline saglik bahar ablacim :)

541. ETAP DEĞERLENDİRME RAPORU

KAYNAK: https://www.kadinlarkulubu.com/foru...sonuc-listeleri.153328/page-147#post-53285555
Kilo veren ve vermek için gayret eden herkesi tebrik ediyorum. :KK9::nazar:

ETAP BİRİNCİSİ / TAKIM :KK9: :nazar:

samp01e4e001315fc00e.jpg

ETAP BİRİNCİSİ / YARIŞMACI :KK9: :nazar:
Yarışmamız 541. Etap birincisi 7. Takımdan CocoChanelmademoiselle !

Kendisini kutluyor ve başarısının sırrını paylaştığı için teşekkür ediyorum.

ETAP NOTLARI:

1. TAKIM
Rastgele kontrol uygulamasında bu hafta kura 1. takıma isabet etti.
Tebrik ediyorum, hata yok.

2. TAKIM
ayperest ile ilgili olarak;

6. TAKIM
Sakine_zeynep sena ile ilgili olarak;

13. TAKIM
55olmakistiyorum ile ilgili olarak;

14. TAKIM
Üye sayınız giderek azalıyor. Deneme süresinde olan üyeniz var mı? Eğer yoksa, bir an önce yeni üye davet etmenizi öneririm.
Bir probleminiz var ise de lütfen paylaşım alanında paylaşınız.

ETAP MEZUNLARI

• 1. Takımdan four dahlia mezun oldu, tebrikler. :KK9: :nazar:
  • 3. Takımdan ciftligininhanımı mezun oldu, tebrikler. :KK9: :nazar:
  • 7. Takımdan igdedali mezun oldu, tebrikler. :KK9: :nazar:
  • 7. Takımdan Kajupi mezun oldu, tebrikler. :KK9: :nazar:
  • 12. Takımdan anka_misali mezun oldu, tebrikler. :KK9: :nazar: (Mezuniyet sonrası dönüş yaptığından, ikinci kez karne hazırlanmamaktadır.)
  • 12. Takımdan zeynepbbb mezun oldu, tebrikler. :KK9: :nazar:

Mezunların karnelerini bir sonraki etaba kadar hazırlayacağım, mezunlar topiğinden takip edebilirsiniz.
Arzu ediyorlarsa, başarı hikayelerini başlıkta paylaşabilirler:
http://www.kadinlarkulubu.com/forum...ismasi-mezunlarinin-basari-hikayeleri.767149/
Eşimin iş saatlerinin gece olmasi gündüz evde olmasi kızımın okul saatleri, okul sonrasi ilgilenme derken takima vakit ayıramıyorum sanirim bu yüzden takimin motivasyonu düşüyor kendi kendine dönmek zorunda kaliyor yeni üyelerle fazla ilgilenemiyorum vakitsizlikten o yüzden gelen geri gidiyor takimda da cok kisi olmayinca:olamaz: önerim ve ricam başka takımdan bi arkadaş bizim takima kaptan olmak isterse takim disipline girip toparlanacaktir :dua:

Eşimin iş saatlerinin gece olmasi gündüz evde olmasi kızımın okul saatleri, okul sonrasi ilgilenme derken takima vakit ayıramıyorum sanirim bu yüzden takimin motivasyonu düşüyor kendi kendine dönmek zorunda kaliyor yeni üyelerle fazla ilgilenemiyorum vakitsizlikten o yüzden gelen geri gidiyor takimda da cok kisi olmayinca:olamaz: önerim ve ricam başka takımdan bi arkadaş bizim takima kaptan olmak isterse takim disipline girip toparlanacaktir :dua:
ayni sorun bizde de var şimdilik bir arkadas idare ediyor fakat kalici olmak istemiyor.eger 2.bir gonullu cikarsa ortaya haberim olsun

Öncelikle kolay gelsin.
Kaptanlık, öncelikle zaman ayırabiliyor olmayı gerektiriyor. Olmazsa olmaz koşul bu.
Neticede bir takımın değil, o takımı oluşturan ve kilo vermek için burada olan arkadaşlarımızın sorumluluğunu alıyorsun. Bunun telafisi yok.

Karar defterine baktığımda 3 kaptan var sana destek olması gereken. Lütfen aranızda konuşarak, bu konuyu bir an önce çözümlendirin.

Sana referans verenler:
toplight toplight
askrhpozitif askrhpozitif

Ve bir de kardeş takım kaptanın var:
@Rzgrece

Konuyu bu hafta aranızda konuşup, sonucu bizlerle paylaşmanızı rica ediyorum.

@akrep33 Canım sonuç listesine bir baktım şimdi de bizim ortalamayı hem yanlış hesaplamışız hemde derecelerde bizim sonuncu olmamız gerekirdi
Eksi olan bir bildirim ortalamamız var maalesef :KK43:

Ben düzeltmeyi yapabiliyorum dimi :KK66: hani sıkıntı yoksa sen uğraşma benim hatam giremedim dün liste için :KK43:
Hemen düzelttim ama üst dereceleri etkilemiyor tabiki :KK66:
oynakbasi34 oynakbasi34 kaptanım..
Ben 541. etabı kendi listelerime aktarma işini bitirmiştim.
Bir hata yapmamak adına soruyorum. Sadece senin takımının ortalaması değişti değil mi? Çünkü zaten artık, yeni analiz formatında dereceler ilgi alanımda değil. Takımların ortalaması önemli. Seninki de değişti değil mi? Ona göre düzenlemem gerekiyor çünkü.

oynakbasi34 oynakbasi34 kaptanım..
Ben 541. etabı kendi listelerime aktarma işini bitirmiştim.
Bir hata yapmamak adına soruyorum. Sadece senin takımının ortalaması değişti değil mi? Çünkü zaten artık, yeni analiz formatında dereceler ilgi alanımda değil. Takımların ortalaması önemli. Seninki de değişti değil mi? Ona göre düzenlemem gerekiyor çünkü.

Bizim ortalama değişti ve derecelendirme yapılırken bizim sonucu olmamız gerekirken sanırım eksi işaretini @akrep33 kaptanımız gözden kaçırmış onu düzelttim :KK66:

A Anka kaptanım, (ve elbette bütün kaptanlarım)

Senin yönlendirmen doğrultusunda, benim de daha adil olduğuna ikna olduğum yönteme göre analizleri düzenlemeye başladım. Normalde de benim analiz şablonum hep hazır olur, her hafta etap bildirimlerini şablona ekler güncellerim. Yoksa her analiz döneminde, her takım için onlarca haftaya bakmak biraz karışık ve hata yapmaya meyilli olur.

Bu nedenle de yeni formatı hazırladım.
Buna göre, analizlerde karne notu artık olmayacak, çiçekler olmayacak, sınıfı geçti/kaldı olmayacak.
Etaptaki üyelerin bilgilerini içeren tablomuz aynı kalıyor.

Değişen; takımların etaplarda aldıkları derecelere göre düzenlenen tablonu artık takım ortalamalarına göre düzenlenecek olduğu.

Her takımın, analiz dönemi boyunca olan etaplardaki ortalamaları yazılacak listeye ve sonra genel ortlama alınacak.
Ve bütün takımlar bu genel ortalamaya göre derecelendirecek. Aynı sonuç listelerinde her etapta yapılan gibi.

Tablomuz şu şekilde:

Fikir sana ait olduğu için, bu tabloyu görmeni istedim. Tamam mıdır? Var mı başka bir öneri? (konuyu dağıtmadan, konu dahilinde)

A Anka kaptanım, (ve elbette bütün kaptanlarım)

Senin yönlendirmen doğrultusunda, benim de daha adil olduğuna ikna olduğum yönteme göre analizleri düzenlemeye başladım. Normalde de benim analiz şablonum hep hazır olur, her hafta etap bildirimlerini şablona ekler güncellerim. Yoksa her analiz döneminde, her takım için onlarca haftaya bakmak biraz karışık ve hata yapmaya meyilli olur.

Bu nedenle de yeni formatı hazırladım.
Buna göre, analizlerde karne notu artık olmayacak, çiçekler olmayacak, sınıfı geçti/kaldı olmayacak.
Etaptaki üyelerin bilgilerini içeren tablomuz aynı kalıyor.

Değişen; takımların etaplarda aldıkları derecelere göre düzenlenen tablonu artık takım ortalamalarına göre düzenlenecek olduğu.

Her takımın, analiz dönemi boyunca olan etaplardaki ortalamaları yazılacak listeye ve sonra genel ortlama alınacak.
Ve bütün takımlar bu genel ortalamaya göre derecelendirecek. Aynı sonuç listelerinde her etapta yapılan gibi.

Tablomuz şu şekilde:

Fikir sana ait olduğu için, bu tabloyu görmeni istedim. Tamam mıdır? Var mı başka bir öneri? (konuyu dağıtmadan, konu dahilinde)

Evet çok güzel olmuş eline sağlık. Aslında ben fikri sundum ama sonucu nasıl yaparız bilememiştim sen çok güzel toparladın... Ellerine sağlık. Bence böyle senin için de az zahmetli olur.

Ayrıca bence bir de performansta olduğu gibi alt limit belirleyelim. Birinci analizde o alt limitin altında kalan takım uyarı alsın. İkinci analizde de devam ettirirse bir ceza alsın. Üçüncü analizde hala alt limiti geçmediyse sonraki analiz döneminde analizi yapılmasın. Sonuçta bu analizler takımın durumunu göstermek için. Durumu kotu olan takım kendini düzeltmiyorsa sen de yorulmazsın. Benim fikrim tabii ki bu diğer arkadaşlar da fikrini belirtirse konu tamamen şekle girer.

Evet çok güzel olmuş eline sağlık. Aslında ben fikri sundum ama sonucu nasıl yaparız bilememiştim sen çok güzel toparladın... Ellerine sağlık. Bence böyle senin için de az zahmetli olur.

Ayrıca bence bir de performansta olduğu gibi alt limit belirleyelim. Birinci analizde o alt limitin altında kalan takım uyarı alsın. İkinci analizde de devam ettirirse bir ceza alsın. Üçüncü analizde hala alt limiti geçmediyse sonraki analiz döneminde analizi yapılmasın. Sonuçta bu analizler takımın durumunu göstermek için. Durumu kotu olan takım kendini düzeltmiyorsa sen de yorulmazsın. Benim fikrim tabii ki bu diğer arkadaşlar da fikrini belirtirse konu tamamen şekle girer.

Teşekkürler.. Benim için az zahmetli mi bilmiyorum, tek tek üye bazında analizler zor, bu da ona etki edecek bir değişiklik değil. Ama zaten konu benim için zor/kolay olması değil. Adaletli ve yapılabilir olması arasında optimum bir noktada buluşabilmek.

Gelelim diğer konuya:

Performans uygulamasındaki gibi burada da 0,30% alt limit olabilir.

Yılda 3 kez analiz yapıyorum.
Ocak analizinde 0,30 % altında kalan takım uyarı alır.
Mayıs analizinde de 0,30% altında kalırsa yılın son analizi olan Eylül analizinde takım es geçilir, analizi yapılmaz.
Her yıl sonunda da uyarılar sıfırlanır.

Ara ceza için aklıma bir şey gelmedi. Performans uygulaması için zaten sonuç listesi cezamız var. Ceza mükerrer olabilir, takibi zorlaşabilir.

Aklına başka bir öneri gelen olursa konuşmak için vaktimiz var.. Ocak 2018 de başlayacak yeni yılın analizleri..

Öncelikle kolay gelsin.
Kaptanlık, öncelikle zaman ayırabiliyor olmayı gerektiriyor. Olmazsa olmaz koşul bu.
Neticede bir takımın değil, o takımı oluşturan ve kilo vermek için burada olan arkadaşlarımızın sorumluluğunu alıyorsun. Bunun telafisi yok.

Karar defterine baktığımda 3 kaptan var sana destek olması gereken. Lütfen aranızda konuşarak, bu konuyu bir an önce çözümlendirin.

Sana referans verenler:
toplight toplight

@Rzgrece

bir kaç gündür özel problemlerden dolayı kendi takımıma bile uğrayamadım düzenime girdiğime göre 14. takımla da ilgilenebilirim

Öncelikle kolay gelsin.

Sana referans verenler:
toplight toplight

@Rzgrece

elimden geldiğince destek olmaya çalışırım tabiki:KK200:

seaBahAR seaBahAR innuk adlı uyenin geçmişini yazabilir misin. Bi kaç kez girmiş bir kere mezun olmuş karıştırdım biraz.

175. etap 74,5 giriş
224. etap 56,8 mezun

Mezuniyetten sonra 2013 de dönmüş 68,2 ile. Ancak yarıştığı 10. takım, 321. etapta kapatılınca da kendisinden haber alınamamış. Yani ayrıldı vs. notu yok. Bu nedenle izinli kabul edebilirsin.
Kayıtlardaki son kilosu, 320. etap 64,7

X