Coronavirüs Türkiyede

humukulasyon

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
14 Şubat 2020
32
97
Kızlar Sağlık Bakanı Fahrettin Kocanın bu gece 12.40 civarı açıkladığına göre Türkiyede koronavirüs İlk vakası görüldü. Pozitif test çıkan kişi erkekmiş ve şuan da hayattan izole edilmiş durumda. Açıklamayı dinlerken açıkçası biraz gerildim. Fakat panik yapmamak en önemlisi. Zaten gelecekti ve geldi. Bu zamana kadar da Ülke olarak süreci iyi yönetiyorız. Kalabalık illerde yaşayanlar lütfen mümkün olduğunca kalabalık yerlere girmeyin.

ben kendimce şu önlemleri aldım:
mümkün olduğunca kalabalık ortamlara girmiyorum.
dışardayken temasta bulundugumda mutlaka ellerimi bol sabunla yıkıyorum. ve yanımda limon kolonyası taşıyıp sık sık ellerime sıkıyorum.
eve gelince de telefonumu eşyalarımı vs siliyorum.

siz neler yapıyosunuz ve ne düşünüyosunuz bu konu hakkında. Neler yapılmalı bundan sonraki süreçte sizce güzelce atlatır mıyız bu dönemi. Artık biz de kırmızıyız haritada. Tek dileğim italya ve iran gibi aniden yükseliş olmaması😢

Valla ben kendime bulaşmayacagindan emimim asiri pinpirikliyim disarda kimseyle temasa girmem hicbirseye dokunmam ellemem kapilara tuvalete vs
.. ama benim kocam pis kesin o bulastirir bana cok gerildim şuan 🙄🙄🙄 zaten butun hastaliklari eve o getiriyo bana bulaştiriyoooo. Neyse bunlari niye yazdim bilmiyorum siz yabanci degilsiniz 😉

güzel beslenin , iyi uyuyun hijyene dikkat edin ve stres yapmayın . ölüm bazında etkileme oranı hala düşük ve biz bu virüs konusunda hala dünyadaki en sanslı ülke sayılırız . muhtemelen okullar tatil olur .
çok büyük kayıp vermeden atlatacagımıza eminim

geç bile kaldı virüs.geldiği,geleceği belliydi zaten.okulu tatil etseler bile işe gitmek zorunda olan insanlar var.önlenmesi çok zor gibi inşallah daha fazla yayılmaz.toplu taşıma istanbulda kullanmamak imkansız gibi birşey artık hakkımızda hayırlısı diyorum ben.vakayıda bence isim vermeden hangi ilde ne yolla geldi nereden geldi bunları açıklamaları gerekirdi belki şuan onunla temasa geçen insanlar elini kolunu sallayıp gezdi nereden bilelim:işsiz:

Hangi ildeymis soylendi mi?

Keske daha fazla bilincli olsak. Öksürürken hapsirirken ağzını kapatmayan dusuncesiz insanlar hala var. Bireysel cabalar bir yere kadar. Herkesin ama ozellikle risk grubunda olanların Allah yardimcisi olsun.
Ucakta kasıtlı gorevliye hapşurmus ya biri. Yabanciydi sanirim. Maalesef dengesiz insan da cok.

X