Corona belası

crn_21

Aslan anası
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
1 Aralık 2011
3.221
3.867
36
Kızlar merhaba. Bazilarinizin bildiği üzere 9 aylık bebeğim Corona oldu. Dün geceyi hastanede geçirdik ve ateşi kontrol altına alındığı için taburcu olduk. Gelin görün ki beklenen oldu ve gece itibariyle bendede belirtiler başladı. Ateşim var,kemiklerim fena ağrıyor,geniz akıntısı da var,bir de halsizlik... Normal şartlarda eşim önümüzdeki 3 gün evde ama kendisinde ileri derece alerjik astım var. Ona bulaşırsa Allah korusun çok ağır gecireceginden korkuyorum. O yüzden bebek de daha bulasiciligini devam ettirdiği için ondan full yardım alamam. Yine maskeyle gelip biraz kucağına vs alıyor ama taktiği maske bile tıkıyor onu,ciğerler biraz problemli malesef. Annelerde de kronik rahatsızlıklar var zaten olmasa bile gelmeleri taraftarı değilim. Hasta olup bir başına kalmış anneler yada Corona olup izole olmak zorunda kalmış ufak bebeği olan anneler bana akıl verin nolur beynim durdu. Ne yapabilirim. Serum taktırmaya gitsem rahatlatır mi beni? Ateş vs neyse de hiç halim yok ve bebeğim çok hareketli

Eşinizde böyle bir problem varsa bence bir süre ayrı kalın en azından eşinize bulaşmasın. Evde siz kalın eşinizin gidebileceği bir yer varsa gitsin. Bir ibitiyacınız olursa kapıdan getirir. Adamı da tehlikeye atmayın. Geçmiş olsun tez vakitte iyileşirsiniz inşallah

Bebegimizde hastalık pazartesi başladı salı teshis kondu o zamana kadar zaten hep iç iceydik ama zararın neresinden dönersek kar diye ayrı odalardayiz. Sıkıntı şu ki ben yalnız kalabilecek durumda değilim. Giderek kötüleşiyorum. Az önce kanım çekildi bayilcak gibi oldum. Çok zor bi durumda kaldık

Kekik suyu demleyip için. Halsizliği ağrıları ve ateşi geçiriyor. Bende geçen ay zature oldum ateş kemik ağrısı baş ağrısından 3 gün yatakdaydim. Evdeki hiç kimsede hastalık yoktu olmadida. Anlamadım bende bebeğime bile bulasmadi. Geçti antibiyotikle . İnşallah sizde atlatirsiniz .

Çok geçmiş olsun, çok zor bir durum Üzüldüm sizin adınıza
Çok teşekkürler. Eşimde de biraz belirti başlamış sal gitsin bulaşan bulaştı dedi ama içime de sinmiyor. Koronanin yaygın olduğu dönem hasta olmadık simdi olduk şaka gibi
İnşallah çabuk geçer elimden geleni yapıyorum ama insan yakınları için endişeleniyor işte

Nerden bulaştınız acaba? Bulabilseniz portakal, limon suyunu sıkıp için, bebegede verin portakal bence c vitamini iyi gelir.

Muhtemelen gorumceden geldi hastaymış söylememiş bir araya geldik bebeğe portakal kararsız kaldım nette 1 yaş oncesi önerilmez yazıyor
Nerden bulaştınız acaba? Bulabilseniz portakal, limon suyunu sıkıp için, bebegede verin portakal bence c vitamini iyi gelir.

Muhtemelen gorumceden geldi hastaymış söylememiş bir araya geldik bebeğe portakal kararsız kaldım nette 1 yaş oncesi önerilmez yazıyor
Ne çektin be gelmeyeymiş görümce iyileşene kadar, el kadar bebek kaç gündür perişan delik deşik oldu yavrum. Allah şifa versin üzüldüm valla

Ben de bebeğimin daha 40ı çıkmadan olmuştum serum çok rahatlatıyor. Doktor ekstra birkaç ilaç da verir ve mutlaka c vit takviyesi al

Ne çektin be gelmeyeymiş görümce iyileşene kadar, el kadar bebek kaç gündür perişan delik deşik oldu yavrum. Allah şifa versin üzüldüm valla
Amin çok teşekkürler. Allah'a havale ettim ama çok sinirliyim

Ben de bebeğimin daha 40ı çıkmadan olmuştum serum çok rahatlatıyor. Doktor ekstra birkaç ilaç da verir ve mutlaka c vit takviyesi al
Bebekle ilgilenme vs süreci nasıl idare etmistiniz? Emiyor muydu? Paroldan başka bişey içmiyorum ben

Amin çok teşekkürler. Allah'a havale ettim ama çok sinirliyim
Vallahi haklısın ama işte yapacak bir şey yok olan olmuş eziyeti kuzuya kalmış

Bir kaç gün iyileşince görüşse ölürdü sanki

Sizin tüm ev hasta var mı sana bir faydaları yok

Bari yemek falan göndersinler yemişler bir halt

Evi temizlesinler siz bir odadan başka odaya geçin işe yarasınlar

Sen de şöyle vitaminli bir serum falan yaptırsan fena olmaz sağlam kalman için

Ben de benzer bir dönemden geçtim pandeminin ortasında 5 aylık bebeğim eşim ben evde kapalı hepimiz hastaydık.
Evde serum hizmetleri oluyor istersen öyle bir şey çağırabilirsin ben c vitamini almıştım damardan. Ayaklanmam gerekiyordu.
Onun dışında günde 30 damla d vitamini ve sağlıklı yiyecekler 1 gün kalkamayacak kadar kötüydüm 2 gün süründüm sonra geçti

Bebekle ilgilenme vs süreci nasıl idare etmistiniz? Emiyor muydu? Paroldan başka bişey içmiyorum ben
Bebek küçük olduğu için gün içinde uyuyordu. O benim için bir avantajdı. Hala aktif emziriyorum, güvenli kategorideki ilaçlardan veriyorlar

Paşamı cok özledim diyip duruyordu sırf gormek için sakladı kesin ve bu daha önceden hasta olduğunu benim bildiğimi bilmiyor. Kaynanada işin icindeymis. O da alerji sanmismis dün yemek yapıp gönderdiler zaten
Serum benim de aklımda hızlı toparlanmam lazım inşallah yatağa düşürmez beni
Ben henüz sürünme evresinde değilim ama kıyısında geziyorum. Halsizlik olarak sabah daha kötüydüm su an bi tık daha iyiyim. Sizin de kötü olmuş valla

Ya bir dünya şey söylenir de işte .. güya seviyor, seven insan ben hastayım gelmeyin der
Kocan ne diyor görümce ile anasının yediği bu halta, ben de sinirlenirim haşlarım fırçalarım herkesi el kadar bebek yani ağır atlatsa ne olacak risk yani

Ben kendi bebeğime verdim oda 9 aylık doktoruma sordum verebilirsin dedi çok şükür birsey de olmamıştı. İşte böyle insanlar yüzünden insanlar perişan oluyor

Ben kendi bebeğime verdim oda 9 aylık doktoruma sordum verebilirsin dedi çok şükür birsey de olmamıştı. İşte böyle insanlar yüzünden insanlar perişan oluyor
Ufak bişey denerim olmazsa. Bebiş iyi çok şükür tamamen iyileşti de biz perişan olduk işte. Birebir grip gibi. Tat koku gitmedi,deli gibi burnum akiyor bide başım ağrıyor
Allah'a havale ettim salağı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…