Pilav Tarifleri CookPlus Sponsorluğunda : Pilavlar !

En başarılı bulduğunuz Pilav tarifi

• Ankete Katılan
    175
Merhaba

Günaydınlar ve iyi bir hafta sonu olsun herkese.

Yine çok çok güzel tarifler ve her biri ayrı ayrı ihtimamla, her biri, ayrı ayrı emek ve çok güzel sunumlarla paylaşılmış.

Tüm katılımcı arkadaşları, öncelikle -sadece bu yarışmaya katılmış oldukları için bile- naçizane tebrik etmek isterim.

Tüm tarifler için söyleyebileceğim bir başka ortak nokta ise; gerçekten her biri -asla hayır denemeyecek kadar- hoş olmuş. İnsan, eline bir kaşık veya çatal alıp hemen başına geçivermek istiyor. : )) İnanın hepinizin tariflerine, ayrı ayrı -en az yarım sayfa sürecek kadar- yazabilirim. Ancak, gerek sayıca epey fazla katılım olması nedeniyle, gerekse burada çok fazla yer işgal edeceği için, böyle bir şeyden vazgeçmek en doğru karar olacak sanırım.

Ama bir iki satırla da olsa -bu kadar emek ve zaman harcayan herkese- yazmadan da edemeyeceğim yine :))

Sayın Lambrusco Hanım,

Çok çok lezzetli bir pilav olduğu aşikar. ''Sponsor parça'' deseniz, o da başka bir harika zaten. Çok güzel görünüyor pilavınız. :))

Sayın bibiskremversem Hanım;

Okumaya başladığım an itibariyle, sonuna kadar yüzümde tebessüm hiç eksik olmadı inanın. İddialı olup olmamaktan ziyade, yarışmaya katılmış olmak dahi büyük başarı zaten. Böylesine keyifli bir tarifi yapanın elinden çıkmış pilavın, tadından yenmeyecek kadar güzel oluğunu düşünüyorum. Hele ki; kuru fasulye ve turşuyla -Memleketim klasiği- vazgeçilmezi ''kuru, pilav'' ın bu haliyle bu yarışmadaki yerini almasını sağladığınız için de ayrıca teşekkür etmek istiyorum. :))

Sayın RUYAbuse Hanım,

Hem kuşbaşı hem de parça etli olarak, ayrı ayrı emek harcayarak pilavınızı gerçekten şenlendirmişsiniz. Her şeyiyle çok beğendim. :))

Sayın superisi96 Hanım,

Anneye, ne kadar inanılmaz bir sürpriz olmuştur acaba? Çok çok güzel olmuş, o ne güzel bir tabak öyle? Bu arada '' Bir gün, bir küçük hanımdan, pilav pişirme konusunda - 14 dakika - gibi, oldukça önemli ve çığır açacak bir püf noktası ve önemli bir sır öğrenecek insanlar '' deseler, asla inanmazdım. :)) Ellerinize sağlık. :))

Sayın eylül05 Hanım,

Damak tadıma çok uygun ve çok güzel olmuş. O sos ve o köftelerle birleşmiş bir pilavın lezzetini düşününce dahi tadı ve kokusunu hissediyor adeta insan. Şu an olsa da yesem diye geçiriyorum içimden. :))

Sayın mujum Hanım,

Ay ne güzel bir pilav olmuş o öyle? Dumanı tütüyor ve ye beni diyor adeta, fotoğrafıyla bile. Sizin de elinize sağlık.

Sayın Tweety Hanım,

Özellikle, adım adım her bir renk değişimini bile fotoğraflamış olmanız ve sunumunuza bayıldım. Bir kaç kez baktım tekrar tekrar son haline. Müthiş ve tablo gibi bir tabak olmuş hakikaten çok çok hoş bir sunum olmuş. Ellerinize sağık. :))

Sayın HanimKelesimiGetir Hanım,

Çok ama çok değişik ve ilginç bir tarif. Sotelenmiş tatlar çok güzel, bir de dereotu zaten çok sevdiğim bir şey, ayrıca görüntü ve sunum olarak özel sofralarda dahi çok şık, hem tadıyla hem sunumuyla farklı ve harika bir tarif. Ellerinize sağlık.

Sayın vuslat79 Hanım,

Sizin de tarifiniz ve sunumunuz çok güzel ve değişik olmuş. Sarımsak, karabiber ve domates soslu tavuk etinin pilavla buluşması inanılmaz lezzetli olmuştur. Sunum ise çok çok zevkli ve ayrıcalıklı olmuş. Bu arada, şu bir kaç damla limonun pilava yaptığı bu önemli etkiyi de ben hiç bilmiyordum, bunun için de ayrıca kendi adıma çok çok teşekkür etmeden geçmek istemiyorum. :))

Sayın adilemir Hanım,

Zaten siz de belirtmişsiniz, sebzelerdeki sarımsak ve yoğurt beraberinde pilavla birleşince eminim çok lezzetli ve aynı zamanda çok da hafif bir yiyecek olmuştur. Rengarenk görünüyor.

Sayın Dilaraginosss Hanım,

Sizin tarifiniz de çok ilginç olmuş. İç pilav tek başına bile, en çok sevdiğim pilavdır benim. Milföy hamuruyla böyle farklı şeyler hiç yapmamıştım. Bir diğer katılımcı arkadaşın kafesli pilavı da çok ilginç ve hoş olmuş. Siz -fırına atıveriyorsunuz- demiş olsanız da uğraştırıcı bir tarif yine de. Ellerinize sağlık. Çok lezzetli görünüyor.

Sayın kamuran85 Hanım,

Bezelye pilava gerçekten çok ama çok yakışıyor zaten, mısır da eklenmiş, fırında kanatla birlikte sık sık tüketilse de bıkılmayan lezzet. Dolayısıyla -tabii ki beğenilmiştir. :)) Ellerinize sağlık ve bir gün büyümüş bebeğinizin minik avuçlarıyla yarısı dışarıya, yarısı yerlere, ancak bir kısmının ağzına gittiği, son derece keyifli ve mutlu sofralarınız için de hazırlamanız temmennilerimle, yavrunuzu sağlıcakla kucağınıza almanızı diliyorum.

Sayın volere Hanım,

Renkli bademli pilav... Lütfen, hemen yarın yemekli misafirim gelsin de hemen yapayım, diyecek kadar heyecanlandırdı beni. Ne hoş olmuş böyle renkli pilav... Püre ve pirzolayla beraber olunca eminim tadı da çok çok güzel olmuştur. Çok hoş görünüyor gerçekten. :))

Sayın Pegasus07 Hanım,

Sizin tarifinizi göremediğim için yorum yapamayacağım doğal olarak. Belli ki kendinizce bir takım önemli sebepleriniz nedeniyle bu kararı almış olmalısınız. Eminim sizin tarifiniz de çok ama çok güzel olmuştur. Kararınıza saygı duymak gerek mutlaka ama yine de öyle veya böyle bir şekilde emek verilmiş bir şey varken ortada, neticenin bu şekilde olması çok üzücü geliyor insana taktir edersiniz ki. :KK43:(

Sayın sulofe Hanım,

Sizin de tarifinizi ve sunumunuzu çok çok beğendim. Badem ve dolmalık fıstıklar pişerken pilavın içine katılmasından çok daha hoş ve çok daha lezzetli oluyordur sizin yaptığınız gibi servis aşamasında ve o şekilde ilave edildiğinde. Oldukça görkemli görünüyor ayrıca. Çok ama çok beğendim. Ellerinize ve emeğinize sağlık.

Bu yarışmaların; Arkadaşların tariflerini incelerken -her birinde, tadına bile bakamadan sadece yutkunup durmak- yarışmanın en zor yanı.

Ancak, en az onun kadar zor olan bir başka yanı ise -hiç şüphesiz oy verme zamanı- çünkü, tek bir oy hakkımız var, malum...

Yapılan şey her ne olursa olsun - özellikle emeğe saygı adına- ve katılan arkadaşların heyecanını paylaşabilmek adına, yarışmayı sürekli mutlaka takip etmeyi çok gerekli görmeme ve çok arzu etmeme, öncelik vermeye çalışmama rağmen, ne yazık ki kategorilerin hepsini takip edemedim ve oylamaların bir kısmına katılamadım.

Kimi, henüz başladığında ilk tariflere göz atıp sonrasındakileri takip edemedim, kimi oylama zamanını kaçırmış oldum vs.vs.

Tüm bu süreçlerde, takip edebildiğim kadarıyla, elemekte sürekli beni zorlayan ve hakikaten her bir tarifi muhteşem olan, mutlaka oy vermek istediğim arkadaşlardan biri Sayın egunal Hanım'dı ve henüz oy verebilmek bana kısmet olmadı hiç. :KK43:(

Bir de (sanırım avatar olarak ifade ediyorsunuz) sadece, kullanıcı resminden dolayı aynı kişi olduğunu fark edebildiğim, onu değiştirmiş olsa, forum içinde arasam da bulamayacağım bir başka arkadaşa da daha önce oyumu vermeyi çok istememe rağmen, O'na da vermek kısmet olmamıştı bir türlü.

Şimdi yazarken adına baktım, adra'ymış. :)) Zaten -asla hayır diyemeyeceğim bir lezzeti- pişirme aşamasında da o kadar güzel görüntülemiş ki -servis ve sunuma geçmeden- direk pilav tenceresindeki haliyle, çalakaşık yeme isteği uyandı bende.

Tüm tarifler hepsi bir başka ve çok çok güzel ama -tüm tariflerden sadece birini yemek hakkın olsa hangisini seçersin?- diye sorulsa, vazgeçmek istemeyeceğim pilava ve tarifin sahibine oyumu kullanmak için sabırsızlanıyorum şu an.

Buradaki yazdıklarımın ve yapacağım oylamanın, hiç bir arkadaşımın birinciliğine faydası olmayacak belki, farkındayım veya hiç bir anlamı da olmayabilir belki kimileri için. Ama neredeyse son saatlerindeyken karşılaştığım bu kategoriye katılan arkadaşlara, düşüncelerimi paylaşmadan geçmektense, yorumumu yapıp oyumu kullanmanın -çok daha doğru ve samimi bir davranış olacağı kanaatindeyim.

Sayın adra Hanım,

Emeğinize ve ellerinize sağlık diyorum ve oyumu da sizden yana kullanıyorum. Bu arada, bugüne kadar karşılaştığım tüm yorumlarınızı, tavrınızı, sohbetinizi ve yaklaşımlarınızı çok beğendiğimi de söylemeden edemeyeceğim. :))

Böylesine kalabalık bir forumda, biz kadınların -gerek bugünlerimiz gerekse yarınlarımız için- pek çok şeyi olumlu anlamda değiştirip düzeltebilecek adımlar atabileceğimiz atılım ve girişimlere vesile olabilecek faydada ve müştereklerde buluşabilmek umut ve temennisiyle.

Her daim sevgi, saygı, anlayış, hoşgörü, mutluluk dolu, keyifli ve faydalı sohbetler ve paylaşımlar diliyorum.

Sevgimle

yorumunuz çok güzel çok teşekkür ederim zahmet edip teker teker yazmışsınız:KK16:evet anneme çok büyük sürpriz oldu:KK9:
Tekrardan çok teşekkür ederim,sizi de aramızda görmek isteriz :KK16:

:KK1::KK1::KK1::KK1::KK1:
en ucuz ne ise onu yapalim o zaman :KK9:

ay yok, bence cok guzel birsey dusunmussunuz :128: hem cesit de bol olur... :21:
daha dun bir arkadasla sohbet ediyorduk "et zaten aroma niyeti kullanılıyordu simdi patates de oyle mi olacak demistik" tam ustune sizin yorumu gorunce o aklıma geldi.

ay yok, bence cok guzel birsey dusunmussunuz :128: hem cesit de bol olur... :21:
daha dun bir arkadasla sohbet ediyorduk "et zaten aroma niyeti kullanılıyordu simdi patates de oyle mi olacak demistik" tam ustune sizin yorumu gorunce o aklıma geldi.

Patateste almis basini gitmis desene :KK31:
Cok almaya gerek yok yarismalik alinsa yeter o zaman :nazar:

Ben de çok isterdim:KK16:Sen de aynı sofrada olmak istediklerimdensin:KK54:

:KK19::KK19::KK19:

Bil mukabele...

Resim alalım :KK53:

Hımm olabilir :KK14:der sonra ortadan bir süreliğine kaybolabilirim baştan söyleyeyim :KK52:

E ben senide daha yaşlı sanıyorudum :44:

Niye böyle kafamı karıştırıyorsunuz benim anlamadım ki ben :KK31:

Şöyle yapalım ben Ajda Pekkan modelini uyguluyorum :KK14: 29 dan sonra her yıl için 0 ekliyorum :21:sizlerde deneyin inanılmaz kolaylık sağlıyor yaş hesabında :KK14:

O taktiği abim uyguluyor , uzun zamandır yaş almadığı için ikiz olduk artık :KK52:

Daha yaşlı mı :KK53::KK53:

:KK60:Çok ciddiyim burda Aus ve Usha hariç kimsenin peşine düşmem:KK60:

Ben de eklemiyorum:KK19:

Ne desen haklısın , düş peşime :KK55: Kategori kolaymış , bir patates salatası attırıveririm :KK9:

Evet yiyorlar.:KK56:Bulaşıkları da yıkasalar çok iyi olacak ama.:KK1:

:KK60::KK60::KK60::KK60:

Sen yarışmaya her katıldığında en keyifle takip ettiği kısım ailenle diyalogların :KK1:

Ushacım kendi adıma teşekkürler ediyorum:KK16:

:KK19::KK19:

Canım, nice yıllara... Sevdiklerinle birlikte, sağlıklı, huzurlu, çok çok mutlu uzun ömür diliyorum:KK16::KK16:

Çok teşekkür ederim vuslatcım , amin inşaAllah canım :KK16:

Civcivler fenerbahçe rengini anımsatıyor:KK19:

Evet ne güzeller değil mi :KK52: Bir fenerli olarak çok memnunum bu durumdan .

Dogum gunun kutlu olsun aus Ailenle ve sevdiklerinle beraber nice yaslar gor INSALLAH,
ALLAH saglikli uzun omurler versin:KK16::KK34:

Çok teşekkür ederim tiviticim :KK16:

Aminnnnnnnnnnn cümlemize :KK19:

Tebrik için 2 saat daha bekliyorum
:KK34:

twtyy şimdiden tebrik ederim..Ben de oyumu senden yana kullandım..Ne olur ne olmaz son anda elden birincilik gitmesin..:KK66:)

Neyse kızlar hepinize iyi akşamlar ben kaçıyorum..

5February,
Ausencia,
backwood,
berree,
BitterKuzucuk,
buzin,
BuzlarUlkesi,
Dilay80,
eessrraa_esra,
egunal,
essen791,
exmadon,
hm22,
Lucky7,
lunamoon,
Mercani,
merve02,
MUKUROSE,
Nevreste,
PembeLokum,
piskKo,
pufpuff,
RUYAbuse,
Surrender,
tatlikedi,
tatlmmm,
true_blood,
vuslat79,
_Ruzgargulu_,
__BADE__

oy veren herkese cok tessekur ediyorum...:KK16:

O taktiği abim uyguluyor , uzun zamandır yaş almadığı için ikiz olduk artık :KK52:

Daha yaşlı mı :KK53::KK53:

:KK17:ama sen ''benim arkadaşların çocukları liseye gidiyor'' gibi bir cümle kurmuştun diye hatırlıyorum :26:

Birde benim beyinde evlilik yaşı biraz yüksek olunca :KK53: :KK60::KK60::KK60:

:KK17:ama sen ''benim arkadaşların çocukları liseye gidiyor'' gibi bir cümle kurmuştun diye hatırlıyorum :26:

Birde benim beyinde evlilik yaşı biraz yüksek olunca :KK53: :KK60::KK60::KK60:

Doğru , benim arkadaşlar Allah muhafaza evde kalırız diye erkenden evlenivermişler , şimdi hepsi boyunca çocuklarla bir ben 4 yaşındaki veletle :KK1:

Bende yüksek o yaş ushacım , 26 da evlendim acaba erken mi dedim hep :KK1:

Doğru , benim arkadaşlar Allah muhafaza evde kalırız diye erkenden evlenivermişler , şimdi hepsi boyunca çocuklarla bir ben 4 yaşındaki veletle :KK1:

Bende yüksek o yaş ushacım , 26 da evlendim acaba erken mi dedim hep :KK1:

Bende 28 de evlendim bendensin :KK60::KK60::KK60:

:KK60::KK60:
Yaptın mı yemeklerini:KK56::KK9:
Yeni kategori patates yemekleri:KK23:

Patates kolay :KK14:

Kendi resmimi eklerim :KK60::KK60::KK60:

X