çokmu paronayak oldum sizce

E

EU1

Ziyaretçi
arkadaşlar 24+2 günlük hamileyim 2 gündür sanki bebeğim daha az oynuyo karnımda sert gibi korkuyorum ilk gebeliğim acemilik ne kötü çok panik oluyorum acaba bişeymi olcak diye beni rahatlatın lütfen

Canım panik olma lütfen..
Çok endişeleniyorsan doktoruna bir görün..
Bebek 24 saat devamlı oynamazki
oradaki zamanının çoğunu uyuyarak geçiriyor Annesi..

Bebeğin her hareketini hissedemiyoruz.Güçlü vuruşlarını hissediyoruz şimdilik.Benim de bazı günler hiç hissetmediğim oluyor.Müzik dinletmeyi denedin mi hiç?Benimki her zaman dinlettiğim müziğe tepki veriyor.Bir dene istersen.

Bebeklerin günde en az 20 kez tekmelemesi gerekiyormuş bi yerde okumuştum ayrıca doktorumda söylemişti ,,,,diğer çocuklarımda doktor bana bebeğin hareketlerini en iyi duymak için sol tarafına doğru uzan ve yarım saat bekle mutlaka haraket edecektir dedi uyguladım ve gerçektende baya hareketleniyor bebiş,,,,yani bebek en rahat anne sol yanına uzandığı zaman oynuyor isterseniz bir deneyinn sevgilerr:1hug::nazar:

Bebeklerin hafta sayisi artikkca haliyle büyüyorlar ve anne karnindaki hareket alanlari daha da azaliyor hayatim.fazla hareket etmeyecektir fakat tekmelerini hissedebilirsin.Birde havalar cok sicak malum eger yeteri kadar su icmiyorsan bebeginin hareketleri de azalabilir.Mümkün oldugu kadar bol su icmeye calis.Eger genede süphelerini geciremiyorsan jinekologuna bir ugra hic olmazsa icin rahatlar arkadasim.Ama genelinde endiselenmene gerek yok.

tatlım 28. haftaya kadar bebeklerin hareketleri tutarsız olur takip edemezsin yani hiçmi hiç endişelenme bence ancak 28. haftadan sonra hareketler takip edilmeye başlar
28. haftaya kadar heraketler çok belirgin değildir zaten çok fazla hareketli değildirler.

valla bende senin gibiyim çok kötü bir takıntı oldu bendede şuan 25. haftamdayım ama 2 gün az oynadımı veya arada birkaç saat oynamadığı zaman hemen panik oluyorum benimde ilk hamileliğim oluyor böyle şeyler hattaa dün bile apar topar doktora taşınıyordum ailem bildiği için takıntımı engelledi ve 1 saat sonra benimki hareketlendi 28. haftadan sonra sanıyorum takip etmek gerekiyormuş şu haftalar tutarsız oluyormuş çünkü

X