Çocuk Hastalıkları çoklu gıda ve inek sütü alerjisi olan anneler cocuklarınızın başka nelere alerjisi var

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

zeliselci

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
26 Ocak 2017
28
5
32
meraba arkadaslar ben daha önce oplumun nerdeyse hiç mama içmediğini yazmıştım bu mama reddini hala yasıyoruz. inek sütü alerjisi be coklu gıda alerjisi teşhisi kondu ve ek gıdaya gectik ama cok zorlanoyorum sanırım pirinç bile alerji yaptı oğlumda kusuyor sürekli mama istemiyor falan cünkü bunun gibi sizde yazar mısınız cocuklarınızda nelere alerji cıktı

meraba arkadaslar ben daha önce oplumun nerdeyse hiç mama içmediğini yazmıştım bu mama reddini hala yasıyoruz. inek sütü alerjisi be coklu gıda alerjisi teşhisi kondu ve ek gıdaya gectik ama cok zorlanoyorum sanırım pirinç bile alerji yaptı oğlumda kusuyor sürekli mama istemiyor falan cünkü bunun gibi sizde yazar mısınız cocuklarınızda nelere alerji cıktı
Süt yumurta ,patlıcan ,mercimek nohut gibi bakliyat . 3 yaşında tamamen geçti ama pek bakliyat vermiyorum yinede

Çapraz alerjisi vardır Facebook'ta alerji ile yaşam platformuna yazarsanız orda dosyalarda var nelere alerjisi olabilir. Bu alerji işi dipsiz bir kuyu deneye yanıla öğreniyoruz

Keçi sütünü denediniz mi? Kızımda da inek sütü alerjisi var. Günlük keçi sütleri var onlardan kullanıyorum. Bir de siyah incir ve fıstığa alerjisi var.
Geçmiş olsun.Oğlunuzun sağlıkla büyümesi dileğiyle.

Sizinki de Geçer inşallah, üstelik bizimki çok ağırdı, kandaki süte yumurtaya spesifik IgE değerleri çok yüksekti, çok şükür düzeldi, zaman alıyor ama düzelecektir inşallah
çok sevindim umarım benimkinde de hiç bi alerji kalmaz heşeyden yesin istiyorum

Benim bebeğimin de süt,yumurta,kırmızı et,kuruyemiş,susam,pazı,bezelye,armut,kimyon a alerjisi var.
İkimiz de diyet yapıyoruz. Umarım hepsi geçer.
Bright crystal sizinki ne zaman azalmaya,geçmeye başladı?

Benim bebeğimde de alerji var şuan 8 aylık 2. ayında keşfettik hemen hemen herşeye karşı alerjisi var zaten ek gıda denemelerine de anca 7 .ayda baslayabildik.Emzirirken keçi peynirine ve yoğurduna da ciddi tepki vermişti ben yaklaşık 5 ay boyuca sadece buğday ekmeği ve zeytinle beslenmek zorunda kaldım dersem yeridir. Ve nuhun ankara haşlama makarna... Şuan deneme yapıyoruz. denemelerde armut elma kayısı havuc muz enginar kabak patates bulgur ve pirinç yedi. armut havuç kabak enginar kesinlikle alerjik çıktı.Makatta ciddi çatlaklar oluştu hatta pili denilen bağırsağın sinirli iç kısmının dışa sarkması sorunu bile oluştu.. sebze yediremiyorum cocuguma napıcağım konusnuda da hiç bir fikjrim yok :KK43: Tabi et yumurta yogurt kuruyemiş bunlar zaten yemedikleri arasında..

Sizinki de Geçer inşallah, üstelik bizimki çok ağırdı, kandaki süte yumurtaya spesifik IgE değerleri çok yüksekti, çok şükür düzeldi, zaman alıyor ama düzelecektir inşallah
Merhaba kan testi kaçıncı ayda yaptırdınız acaba.Bebeğim 1 aylık süt alerjisinden şüpheleniyorum test sonuç verirmi acaba

X