Cok yorgunum, dunyadan da sogudum.

Kaynanama zaten kızmıyorum ben hayata adil olmadığı için kızıyorum miller kaymağını yiyor arabalara biniyor günlere dugunlere gidiyor ama ben iki çocukla evlere tikiliyorum
Yorgun ve bunalmış olmanızı anlıyorum haklısınız. Üstelik eşiniz de tam bir hödük. Size destek olması gerekirken bi de en sert şekilde eleştiriyor.

Ama olayın hayatın adil olmamasıyla alakası yok. Neden sabancı ya da koç ailesinden doğmadım diye sorgulayacaksak işin içinenden çıkamayız. Sizin sorguladığınız şey millet geziyor ben neden evdeyim kısmı. Bu da seçimlerle alakalı. Benim de yaklaşık 5 yaşında bir oğlum var ve 6 saat uykuyu görmeden, pandemide evden çıkmadan seneler geçirdim. Ama çocuk yapmayı seçmeseydim bunları yaşamazdım. Senelerdir evli ve çocuksuz arkadaşım var abartmıyorum her ay bir tatile gidiyor, senede 5 kere falan yurtdisina gidiyor. Çocuk yapmadı kadın ve ev mev alma işlerine girmedi, borcu harcı yok. Mesleği güzel zamanında çalıştı çabaladı şimdi karşılığını alıyor. Ben ne yaptım? İkinci evin kredisini ödüyoruz şu anda, biraz da biriktirdik, çocuk yaptık, ücretsiz izne çıktım, memurum gelirim belli. Eee hayat adil değil mi diyeyim şimdi.

Ha kayinvalideniz haftada birkaç saat olsun çocuklara göz kulak olmuyor sizi dinlendirmiyorsa gönül koyabilirsiniz. Ama o kadar yani. İster 11de kalkar ister ikindide.

1.5 saatte 1 uyaniyor.Yenidogan gibi emmek istiyor ama geri uyumuyor
Benim 3 aylık sadece mama içmesine rağmen 2 saatte bir uyanıyor uyku diyr bisey yok hayatımda ağır bir depresyondayım yalnızım en yakınlarım tarafından da en zor zamanda yalnız bırakıldım ben sizi anlıyorum suan oğlum hasta hastaneye geldim emzirme odasında ağlıyorum kucağımda

Benim 3 aylık sadece mama içmesine rağmen 2 saatte bir uyanıyor uyku diyr bisey yok hayatımda ağır bir depresyondayım yalnızım en yakınlarım tarafından da en zor zamanda yalnız bırakıldım ben sizi anlıyorum suan oğlum hasta hastaneye geldim emzirme odasında ağlıyorum kucağımda
Sizi anlıyorum aynı duyguları yaşıyoruz.En yakınlarımız bakmadığı için depresyondayım zaten

Ben çocukla 6 saatlik uykuylayım demesine takıldım. Küçük bebekle 6 saat uyku lüksünü yaşayabilen kaç anne var şu dünya üzerinde
Sanırım parça parça yatmaktan bahsetmiş olabilir bir buçuk saatte uyanıp geri uyanmak onu toplayıp 6 saat demiştir

Benim 8 aylık bebeğim nerdeyse saat başı uyanıyor valla halinize şükredin 😂

Ben 6 yıllık evliyim.2.cocuktan sonra tükendim.Bebegim 7 aylik.Gece çok sık uyandi ve oynadi oyle uyudu benim uykum 2 kere bölündü yetmedi sabah7 de kalkti 6 satlik uykuylayim.Kaynanam üst katında oturuyor bugün ona ciktik ailecek 11 de kalkmışlar.Benim çok gücüme gitti bu durum.Onlar hep geziyor düğün dernek gidiyorlar ben 2 cocuk haftasonu bile evdeyim havalar şansıma güzel olursa en fazla parka çıkabiliyor apartmanda komşuluk yok 1 tane komşum var onla görüşüyorum ama bu hafta da yakını kız kaçırmış düğüne diye İstanbul a gitti.Cocugumu kimseye birakip ise giremiyorum kursa gidemiyorum ki cevre yapabileyim.Yapayalniz uykusuz kaldim.Esimle yalnız bile kalamadım büyük kızımı babaannesine gitmiyor kardeş kiskancligina.Esim de beni suçluyor ne annelik yapabiliyorsun ne kadınlık biliyorsun diye.Hungur hüngür ağladım sabahtan beri.
6saat uyku gayet iyi ben 3 saat uykuyla bazen 2 saat uykuyla sabah kalkıp işe gidiyordum.

Sanırım parça parça yatmaktan bahsetmiş olabilir bir buçuk saatte uyanıp geri uyanmak onu toplayıp 6 saat demiştir
Konu sahibini anlıyorum ben tek çocukla yaşıyorum benzerlerini üstelik daha büyük bebeğim ama yine de uyku problem hala. Ama bebek büyüten hemen hemen herkes aynı durumda başkalarına bakıp sitem etmek biraz yersiz. Bunalmış ve içinden geçenleri dökmek istemiş yadırgamıyorum. Yine de 6 saat hiç az değil 😂

Benim 8 aylık bebeğim nerdeyse saat başı uyanıyor valla halinize şükredin 😂
Görüyor ve arttırıyorum benim 20 aylık bebeğim saat başı uyanıyor. Emerek uyuyan bebeklerde büyüdükçe daha da zorlaşıyor biraz daha büyüyünce düzene girerler inşallah az daha sabretmek lazım

6 saat uyku az mı 🤦🏻 ben en son ne zaman 6 saat uyuduğumu hatırlamıyorum. Bir de bebek 2 kere uyandırmış diye ahlanıyor şükür namazı kılacağına 🤦🏻 çocuğu bırakıp çalışınca yaşam rahatlamıyor bu arada. Yük 2 ise bunu 10'a falan çarpın. Aman ne bileyim bu konu sinirlerimi bozdu gidiyorum 🙄

Ben 6 yıllık evliyim.2.cocuktan sonra tükendim.Bebegim 7 aylik.Gece çok sık uyandi ve oynadi oyle uyudu benim uykum 2 kere bölündü yetmedi sabah7 de kalkti 6 satlik uykuylayim.Kaynanam üst katında oturuyor bugün ona ciktik ailecek 11 de kalkmışlar.Benim çok gücüme gitti bu durum.Onlar hep geziyor düğün dernek gidiyorlar ben 2 cocuk haftasonu bile evdeyim havalar şansıma güzel olursa en fazla parka çıkabiliyor apartmanda komşuluk yok 1 tane komşum var onla görüşüyorum ama bu hafta da yakını kız kaçırmış düğüne diye İstanbul a gitti.Cocugumu kimseye birakip ise giremiyorum kursa gidemiyorum ki cevre yapabileyim.Yapayalniz uykusuz kaldim.Esimle yalnız bile kalamadım büyük kızımı babaannesine gitmiyor kardeş kiskancligina.Esim de beni suçluyor ne annelik yapabiliyorsun ne kadınlık biliyorsun diye.Hungur hüngür ağladım sabahtan beri.
Çocuk küçükken altı saatlik uyku çok iyi yalnız,buna söylenmeyin.Benim rekorum 15 dakika ile sabah işe gitmekti.

Sakami bu, kayinvalide geziyor diye onumu kiskandimiz?
Bu ulkede gelinler bakimiyacagi cocuklar neden dogurur, neden kaynananin yakasindan bi dusmez cidden asla anlamiycam.

Kaynanalar kendi cocuklarini büyutüp tam yasamalari gereken zamanda torunlar atiliyor baslarina. Cidden bu kaynana somürgesi tek bizim ulkede vardir heralde.

Aile planlamasını biraz farklı mı yapsaydiniz birini bı okula başlatıp duruma göre ikinciyi falan ....hayır baya dolmussunuz ondan dedim ....büyüyüp gittiklerinde eşinizle başbaşa kalacaksınız ne annelik ne kadınlık diyerek yaptığı küçümser konuşmayı beğenmedim .....tek çocuk yapıp çalışıp al sende temizlik çocuk bakımında destek ol yapsanız iyi olurmuş o eşe.....neyse sağlıkla büyüsün çocuklar moralinizi bozmayın öyle yada böyle geçecek bu günler eşinizden destek isteyin onun sen evdesin işin ne bakacaksın elbet tavrına göz yummayin.

Kaynanama zaten kızmıyorum ben hayata adil olmadığı için kızıyorum miller kaymağını yiyor arabalara biniyor günlere dugunlere gidiyor ama ben iki çocukla evlere tikiliyorum
Ya valla yazmaayım dedim de duramıyorum maalesef ki ? Hangi milletten bahsediyorsun sen ? Hayat kime adil davranacak diyorsun ki kv 11 de kalkmış . Kalkar tabi neden kalkmasın kadın ununu eleyip asmış . O çocuk büyütürken sen neredeydi bi düşün ne yapıyordun ? 2 . Çocuğu yapıp gelip burada ağlıyordunuz yapmasaydınız yaparken kv yemi sordunuz ? Benim oğlum 4.5 yaşında bazen gece hala 2 kere uyanıyor beni çağırıyor ben öleyim mi ? 7 aylıkken gece saat başı kalkar 03:00 den sonra uyumazdı hiç . Biz ne yapalım ölelim mi ? O kocayla baş başa kalıp ne yapacaksınız yine mi çocuk ? Allah sizin gibi fesat gelin vermesin bize aminnnnnn

Oldu siz sevişin çocuklara biz bakarız. 🤦‍♀️😐

Malesef şuan çocuklarınız küçük olduğu için öyle bir süreçtesiniz Çocuğu olan herkes iyi kötü bu süreçten geçti eşinizin yardımı olmadan olmaz ama kendinizi yıpratır durusunuz Kayınvalideniz ne güzel eli ayağı tutuyor kimseye (özellikle eşinize ve size)muhtaç değil geziyor kendi işini görüyor ne mutlu başkalarına odaklanmayın bunun size hiç bir faydası yok 6 saat uyku aslında yeterli ama sizin bedensel ve ruhsal yorgunluğunuz olduğu için yetersiz geliyor öncelikle çocuğunuzun uyku saatlerini düzene koyun planlı davranın hergün aynı saatte uyutmaya çalışın mesela gece uykusuna gideceği vakitte oyunu kesin daha sakin aktiviteler yapın (kitap okumak gibi ) 7 aylık bebe zordur yürümek ister diş çıkartır bebekliğin en zor döneminin başındasınız şuanda ama hepsi geçicek bunu bilerek yaşarsanız sizin için daha kolay olur.Asıl sorun bence eşiniz onun bu öküzlüğü geçermi asıl düşünülmesi üzülünmesi gereken kısım malesef o

X