Cok yorgunum, dunyadan da sogudum.

Tek çocuk kalıp 3 yaşında kreşe verseydiniz çocuğu kreşe bırakıp akşama kadar yatardınız valla hayali bile güzel.
Benim tek çocuk 3 aylık ben depresyondan çıkamadım daha tüplerimi alın dedim almadı doktor o derece durumum vahim
Ben de aklım olsa tekte kalırdım vallahi.Su an pişman mıyım hem evet hem hayır oğlumun gülüşü unutturuyor ama uykusuzluk yalnizlik çok zor

Ben 6 yıllık evliyim.2.cocuktan sonra tükendim.Bebegim 7 aylik.Gece çok sık uyandi ve oynadi oyle uyudu benim uykum 2 kere bölündü yetmedi sabah7 de kalkti 6 satlik uykuylayim.Kaynanam üst katında oturuyor bugün ona ciktik ailecek 11 de kalkmışlar.Benim çok gücüme gitti bu durum.Onlar hep geziyor düğün dernek gidiyorlar ben 2 cocuk haftasonu bile evdeyim havalar şansıma güzel olursa en fazla parka çıkabiliyor apartmanda komşuluk yok 1 tane komşum var onla görüşüyorum ama bu hafta da yakını kız kaçırmış düğüne diye İstanbul a gitti.Cocugumu kimseye birakip ise giremiyorum kursa gidemiyorum ki cevre yapabileyim.Yapayalniz uykusuz kaldim.Esimle yalnız bile kalamadım büyük kızımı babaannesine gitmiyor kardeş kiskancligina.Esim de beni suçluyor ne annelik yapabiliyorsun ne kadınlık biliyorsun diye.Hungur hüngür ağladım sabahtan beri.
Bin bir çeşit korunma yöntemi varken, uygulamayarak dünyaya çocuk getirdiyseniz serzenisiniz hayata ya da diğer insanlara değil eşinize olsun. En çok da çocuğu ceyizinde getirdiğini düşünen eşine.

Kaynanama guvenmedim tabiiki gezebilir zaten hak etmis cektigi zahmetin kaymagini yiyor.Ama onun gezdiğini görüp bu berbat havalarda iki çocukla eve yqlniz başıma takılmak bana koyuyor tabiikide.
çocukların bakımıyla alakalı eşinizden daha fazla destek isteyin. hafta sonu eşinizle dışarı çıkmıyor musunuz?
ben olsam arada hafta sonu çocuklarla birkaç saat ilgilenmesini ister, tek başıma da dışarıda biraz gezerdim.
kafa toplamaya ihtiyacın var gibi.

6 saat uyku benim hayat rutinim. gayet yeterli.

komşunuzda varmış bede o da yoktu

milletiin uykusunu kııskanacağınıza arka arkaya bakamayacağınız çocuk yapmasaydınız

sorunlarınız basit. eşiniz baksın arada siz tek kalın dinlenin. geçici bi süreç yaşadıklarınız.

İki yaşında oğlum var sosyal hayatım sıfır onu bırak ne evle ne kendimle doğru düzgün ilgilenemiyorum.Tirnağın varsa başını kaşiyacaksin kimsenin umrunda olmuyor kendi hayatına bakıyor herkes .Ben kendimi bunun bir süreç olduğunu düşünerek teselli ediyorum. Eşim dahil kimseden destek görmüyorum . Öğlen çocuğu alıp parka çıkıyorum orda başka annelerle sohbet ediyorum .Kimseye boşuna gönül koyma kendini üzdüğünle kalırsın içinde bulunduğun durumu kabullenmek ten başka çare yok şimdilik

Ben 6 yıllık evliyim.2.cocuktan sonra tükendim.Bebegim 7 aylik.Gece çok sık uyandi ve oynadi oyle uyudu benim uykum 2 kere bölündü yetmedi sabah7 de kalkti 6 satlik uykuylayim.Kaynanam üst katında oturuyor bugün ona ciktik ailecek 11 de kalkmışlar.Benim çok gücüme gitti bu durum.Onlar hep geziyor düğün dernek gidiyorlar ben 2 cocuk haftasonu bile evdeyim havalar şansıma güzel olursa en fazla parka çıkabiliyor apartmanda komşuluk yok 1 tane komşum var onla görüşüyorum ama bu hafta da yakını kız kaçırmış düğüne diye İstanbul a gitti.Cocugumu kimseye birakip ise giremiyorum kursa gidemiyorum ki cevre yapabileyim.Yapayalniz uykusuz kaldim.Esimle yalnız bile kalamadım büyük kızımı babaannesine gitmiyor kardeş kiskancligina.Esim de beni suçluyor ne annelik yapabiliyorsun ne kadınlık biliyorsun diye.Hungur hüngür ağladım sabahtan beri.
Kız benim çocuklar biri 11 biri 7 yaşında haftanın 7 günü 6.45-7 de kalkıyorum okul ve kurslar olduğu için kahvaltı hazırlamaya ahahahah 6 saat uyku neyine yetmedi 😃

Uykusuzluk değil sorun, eşinizin anlayışsızlıği sizi yoran.
Size destek olsun, yükünüzü hafifletsin, anneliğinizden, kadınlıginizdan vurana kadar.
Büyük çocuğunuz gec uyuyormuş onu duzene koyarsanız, en azından akşam birkaç saat size kalabilir.

Kaynanama zaten kızmıyorum ben hayata adil olmadığı için kızıyorum miller kaymağını yiyor arabalara biniyor günlere dugunlere gidiyor ama ben iki çocukla evlere tikiliyorum
Bu tür konulara girecek olursak her insan mutsuz olur sakıp sabancı cok zengin ben fakirim demek gibi bir şey bu, herkesin imkanı hayat şartı farklıdır arabanız yok mu? yoksa taksiye atlayıp gidebilirsiniz bir yerlere, eşiniz gezmeye gelmiyor mu? Tek gidiyorum diye rest çek,,

Cok yorgun oldugunuz icin boyle hissediyorsunuz, kendinizi suclamayin. Kimsenin suclamasina da izin vermeyin.
Bence bakis acinizi degistirin kimse size destek olmak zorunda degil, sizin cocuklariniz tum sorumlulugu sizin ve esinizin almasi gerekiyor.
Gunu guzel planlarsaniz belki kendinize de zaman ayirabilirsiniz. Cocuklar buyuyecek bunlar gececek unutmayin. :)

Cok yorgun oldugunuz icin boyle hissediyorsunuz, kendinizi suclamayin. Kimsenin suclamasina da izin vermeyin.
Bence bakis acinizi degistirin kimse size destek olmak zorunda degil, sizin cocuklariniz tum sorumlulugu sizin ve esinizin almasi gerekiyor.
Gunu guzel planlarsaniz belki kendinize de zaman ayirabilirsiniz. Cocuklar buyuyecek bunlar gececek unutmayin. :)
Evet cocuklar büyüyecek ve ben boşa geçen yollarıma yanacağım maalesef.Hicbir şeyin karşılığını bu dünyada goremiyorumm

Merhabalar
Eşiniz su katılmamış hödük. Onu bir kenara alalım.
Şu an ben 8de uyanıyorum ama oğlum bebekken 5-6 gibi ayaktaydım ve 2 saatte bir uyandık uzun süre. O zamanlar geçmek bilmiyordu, uyumak istiyordum, dinlenmek istiyordum, ne zaman dinlenirim diyordum ama bugün artık uyuyabiliyorken bebeklik fotoğraflarına bakıyorum ve o günleri özlediğmi farkediyorum. Üstelik uzun bir süremiz pandemi ile geçti. Siz de özleyeceksiniz her anne gibi. Tavsiyem anda kalmaya bakın🥰
Asla bebegimin bebekligini özlemiyorum ve büyüdüğünde de özlemeyen bu yaşadıklarım yüzünden bırakın coxuk istemeyi şu an ameliyat olabilsem yumurtaliklarimi aldiririm

Bebeğim daha 22 aylık. Doğduğu gündün beri 6 saat hiç uyumadım. Sürekli olumsuza odaklanmışsınız. Biraz daha olumlu şeylere odaklanın. Evet yaşadıklarınız çok zor ama sizi çıkmaza süren başkalarından bir şeyler beklemek ve kendinizi kıyaslanmayacak kişilerle kıyaslamak.

Valla herkes bir cool, herkes bir olgun, masallah kizlar size. Ben oyle degildim, malesef bu uykusuzluk ve yalniz kalmislik uzerine kvnin huzurumu bozup hic destek olmamasi canimi sikti mi sikti. Zor muydu cok zor. Ben kizmana hak veriyorum, aile isek birbirimize zor durumda destek olmamiz gerektigini dusundugumden onda. Bilsem ki yaslaninca benden destek istemeyecek, diledigi kadar ben surunurken yardim etmesin, ki etmedi. Ama ihtiyaclari oldugunda ilk oglundan yani benden isteyecekleri de belliyken, bilemiyorum. Evet adaletsiz, biz gezerken kavga cikarirdi, gezemedik heman o gezmeye basladi. Ben de sinirliyim ama elimden birsey gelmiyor. Neyse sinir bozucu, saclarim heo beyazladi, iki cocugumu buyuttum, hastayken bir corbasini bile ne ben ne cocuklar icti. Kurt kisi gecriri ama yedigi ayazi unutmaz derler. Gececek durumu kabul edip kendi kosullarinda mutlu olabilmen icin ugrasman gerek. Biz ailelerden beklentiyi kestik, herkes kendi icin yasiyor. Kabullenmesi zor ama imkansiz degil. Allah saglik versin bu gunler de gecer.

Tabiiki de hayır.Her evli çift gibi esim de başbaşa kalmak istiyor tabiiki(siz anladiniz)ama benim büyük cocuk asla 10dk bile olsa yapniz bırakmıyor ve geç yatiyor
Kendinizi bununla avutmayın. Eşiniz sizi sevse ve sizinle başbaşa kalmak istese “kadınlık yapamıyorsun” demez, yükünüzün farkında olup hafifletmeye çalışırdı. Siz de eşinize hak veriyorsunuz baya baya. Bravo.

X