Çok üzülüyorum. Lütfen yaşayan akıl verir mi?

Cogsicagtir02

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Ocak 2021
2.216
1.100
32
Merhaba arkadaşlar. 31 yaşındayım.Yaklaşık 7 8 aydır ilac kullanmadan adet görmüyorum. Sebebi de yaptığım diyetti. 48 kilolara kadar düşüp sonra tekrardan 52 53e çıktım. Fakat adetim kesildi. Doktora gittiğimde de herhangi bir sorun yok dendi. Doğum kontrol hapı verdi. 2 ay kullandım. İlac bittikten sonra adet oluyordum. Bu ay da ilaçsız bir iki gün lekelenmem oldu sadece. Yine olmadım. İlac kullanmak da istemiyorum.soğan suyu içiyorum 7 8 gündür faydası olur mu bilmem. Açıkçası korkum çocuk sahibi olamamak ileride. Bu sorunları yaşayan var mı? Suan adet görüyor musunuz neler yaptınız ? Yazın evlenme durumum var. Korkuyorum

Ne gibi bi diyetti canım? Belki olman gereken kilonun altında oldugun içinde dengen bozulmuş olabilir anlamadım ki

Ne gibi bi diyetti canım? Belki olman gereken kilonun altında oldugun içinde dengen bozulmuş olabilir anlamadım ki
Tek öğün de yaptım. Aralıklı oruç da. Ama ben diyetten sonra bir hafta çok fazla yedim. Tatile gitmiştim ailemin yanına. Bizimkiler köyde yaşıyor. Soğuktu baya ondan mı yoksa diyetten çıkıp bir anda yemek yememden mi bilmiyorum. 165 boyunda 52 53 kilo civarıyım. Aslında normal boyuma göre de anlamadım

16 saatten uzun suren acliklar ostrajen salgiaini etkiliyor. Vucut yoksunliga girince ilk once dogurganligi kisitliyor. Sorun uzun sureli ac kalmis olmaniz, sonrasinda cok yemis olmaniz ya da cok kilo vermis olmaniz degil. Ketojenik beslenme grubuna uye olun facebookta. Orada boyle seyler konusuliyordu. Orada eski yazilanlari okuyun, gerekirse siz de post acin. Gecmis olsun.

Aslında normal kilonuz da... acaba pcos falan mı var sizde? keşke kendinizi bu kadar kısıtlamasaydınız ama olan olmuş artık

Doğum kontrol hapının hiçbir zararı yok. Heleki hormonların verdiği bi düzensizlikse hepsini dengeliyor.
İlaca devam

Teşekkür ederim

Yazını okurken bi an ben mi yazdım diye şüpheye düştüm. O kadar aynı ki yaşadıklarımız. Geçen sene Ağustos ayına kadar tıkır tıkır olan adetlerim aralıklı oruç ve tek öğünle bozulmaya başladı. Başlarda 1 hafta gecikmeli oluyordum ama hazirandan bu yana ilaçla oluyorum ve dr a gittiğimde kilon çok az muhtemelen ondan olmuyorsun dedi 47 den tekrar 53 e çıktım ama yine olmuyorum. Daha önce pkos un adını bile duymamıştım haziranda gittiğim dr pcos olduğunu da söyledi. Onu da uzun süreli yaptığım açlıklar tetikledi muhtemelen. Çünkü o zamana kadar asla pcosum falan yoktu. Gitmediğim dr kalmadı hepsi kadın doğum ilacı tarlusal duphaston veriyor başka yaptıkları bişi yok. Bende inat ettim ilaç kullanmayacağım dedim bitkisel macunlar deniyorum bakalım kim kazanacak

Soğansuyu kürünü tamamladın mı faydasını gördün mü

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…