çok üzgünüm suyum azalmış

Waterlilycim,ben ilk oglumu37 haftasi dolmamisti dogurdum.suyum geldi sancisiz falan.oysaki 1 hafta sonrasina sezeryan randevum vardi.
36 haftaya girmis bebeklerin dogumu erken dogum olarak kabul edilmiyor.yani bugun dogursan bile gayet normal.sakin bosu bosuna moralini bozup bebeisinide gereksiz yere strese sokma canim.
saglikli olsun,kuveze ihtiyaci olmasin yeter..kilosunu bosver...naasilsa gerekli kiloyu dogduktan sonrada alir,kilo cok iyi bisey olsa hepimiz sisman olmak isterdik.. :)

Son düzenleme:
CAnım çokgeçmiş olsuun:KK43:( stresini anlıyorum ama arkadaşların da dediği gibi bebişlerimiz zamanını doldurdu bu saatten sonra ne zaman isterlerse gelebilirler:)) unutmaki senin psikolojin bebeğinede geçiyooor :KK43: bence kuzunu strese sokma senden daha çok etkileneceğinide unutma...herşey çok güzel olacak buna inan... inan ki enerjini pozitif yönde göndeer

moralini bozma hicbirsey olmayacak insallah merak etme doktorunla konus kafana her ne takiliyorsa rahatlarsin canim.. bende artik hic su icemiyorum ilk aylarda 2 litre icerdim hergun ama simdi en fazla 3 bardak fazlasini icemiyorum bakalim benim su durumum nasil olucak ... Allah hepimize kolayliklar nasip etsin amiiin

öncelikle geçmiş olsun canım .sakın moralini bozma. o bahsettiğin kasılmalardan iki haftadır benim de var.ağrı yok ama karnım sertleşiyor .bunun için drum nidilat başladı. bol bol dinlen su iç dua et.RABBİM hepimizin yardımcısı olsun. gebelik şekeri de var bende.:CüvCüv::CüvCüv:

geçmiş olsun canım.
Kasılmalar için nidilat demişsin ama büyük ihtimal sende tansiyon yüksekliği de vardır nidilatı onun için vermiştir.
Allaha emanetiz hepimiz.

sevgili waterlily hiç kendini suçlama bak arzunun da plesanta yaşlanmış dediyd doktor ertesi günü doğum yaptı bazı olacakların önüne geçemiyoz Allah onunu ne zaman dünyaya geleceğinin planını çoktan yaptı suyun azalması olabilir normal bana geçen ay dediydi doktorum 1 hafta sonra başka doktora gittim normal dedi seninkine de sınırda demiş yani hiç yok anlamına gelmiyo hem içerde kilo alımı durduysa doğuruverirsin dışarda kucağında cuk cuk emer kocaman olur 37. haftadasın zaten planlı sezeryanlar hep 38. haftada yapılıyo yat uzan keyfine bak bebeğinin son hazırlıklarını yaptır eşine annenlere

aynen dediğin gibi hazırlıklar eşimle anneme kaldı. ellerinden geldiğince yappıyorlar. ben çantamı falan da hazırlamıştım zaten hep erken doğurucam gibi hissediyordum inşallah hayırlısı olur. sütümüz de bol olur inşallah.

kızlar hepinize tekrar teşekkür ederim bana moral verdiniz. şimdi sadece hareketlerine dikkat edip bol bol dinleneceğim. inşallah bebeğim sıkıntıya girmeden atlatırız bunları.

Arkadaşim hiç canini sikma bendede aynisi oldu kziim 37 haftalik bile değişldi doğum yaptiğimda kilosuda 2440 gr di doğduğunda kuvesde falanda kalmadik gayet sağlilkiydi yanliz ilk başta biraz ememde sorun yaşadik güçsüzdü ememiyodu fazla oyuzden sarilik oldu 12 saat bi tedavi gördu ama hemen hemen her bebkte oluyo o zaten canini sikma herşeyde vardir bi hayir.ondan sonrada kziimi sadece anne sütüyle buyuttum şuan 10 aylik alalh şükür gayet sağlili canini hiç sikma tamam sezaryanda kötu bişey değil benim çok rahat geçti yeterki kafan rahat olsun bebğine de bol sut gelsin inşallah .hadi kendine iyi bak..

canım insan buna üzülürmü bebeğinin kilosuda haftasıda gayet iyi.ben 38.haftadayım artık bir an önce hayırlısıyla sağlıklı bir şekilde doğsun diye dua ediyorum.benimde suyum azmış doktor 1 aydır kontrole çağırıyor günde 4.5 litre su içiyorum ama hala az suyu.bu hafta tekrar gideceğim hemen alalım dese inan mutlu bile olurum.sen hiç üzme kendini önemli olan eli ayağı düzgün sırreten vede sureten hayırlı sağlıklı evlat versin Allah hepimize...bu sıralar kadir gecesi olma ihtimali çok yüksek dualarımızda birbirimizi unutmayalım arkadaşlar...

canım daha önce bende "oruçtan mıdır bilmem suyum azalmış" diye konu açmıştım...
ilk söylendiğinde 4 eylüldü o zaman daha 35inci hafta bile olmamıştı... şimdi 37ye yaklaştım ve bebek hala içerde:))
merak etme ..
benimde pazartesi kontrolum var.. bakalım neler olacak??

Kızlar bugün kontrolümüz vardı çok şükür suyumda azalma olmamış, bu seviye bizi bayram sonuna kadar idare edermiş.Kalp sesleri ve nst de iyi çıktı. İnşallah sorunsuz bir bayram haftası geçiririz hepimiz.

canım ben de aynı sorunla 37. haftada sezeryan oldum kızım 2940 doğdu şimdi Allaha şükür çok iyi... yalnız suyun çoğalmasının çok su içmekten ziyade ayağa kalkmamakla daha fazla ilgisi var.kesinlikle fiziksel aktivitelerini minumuma indir.sürekli uzat ayaklarını ya da yat. üzülme bunun için sen kendine ve bebişine iyi bak yeter.Allah hayırlı doğumlar nasip etsin

canım biliyosun aynı dertten muzdaribiz:KK43:(
benim bugün muayenem vardı su dışında her şey normall...
doktorum bana eşimle ilişkiye girmemi istedi.. salı nst ye çağırdı sancı durumuna göre doğumu başlatacağız dedi???
inşallah sezeryan olmam ya.. ben ekim annesi olacaktım ama:))

canım biliyosun aynı dertten muzdaribiz:KK43:(
benim bugün muayenem vardı su dışında her şey normall...
doktorum bana eşimle ilişkiye girmemi istedi.. salı nst ye çağırdı sancı durumuna göre doğumu başlatacağız dedi???
inşallah sezeryan olmam ya.. ben ekim annesi olacaktım ama:))

Hayırlısı olsun canım. İnşallah gönlünce olur.
Eğer salı gece yarısından sonra doğurursan ekim annesi olursun yerimseniben

slm basligi yeni gordum..gecmis olsun...insallah bebegini sag salim kucagina alirsin.benim de bir arkadasimin 6,5 aylikken suyu azalmisti dr 7. ayini doldursun sezeryanla alalim demis dun konustuk telefonda bebek dogmus,1500 kg mmis...kuveze koymuslar...ama saglikliymis dr buyuk ihtimalle yasar demis..
canim sen hic canini sikma,insallah sag salim bebegine kavusursun bazen boyle sorunlar olabiliyor...Allah seni de bebisini de korusun.

ekim geldi bebişim hala gelmedi.. ekim annesi olabileceğim inşallah??
benim cumartesi nst var bayramın ilk günü ciddi cidddi doğuma gider gibi gittik ama sancı çıkmadığı için beklemeye devam dediler:)))
sizde durumlar nasıl???

Bir daha nst ye bağlanmadım ben. Doktorum bebek hareketleri iyi olursa gerek yok demişti. Pazartresiyi bekliyoruz. Yatış işlemleri yapılacak, çarşamba da sezeryan inşallah. Dinlenmeye devam.

X