Çok üzgünüm nasıl dayanırım kuşumun yokluğuna

benim arkadaşımın kuşuda intihar etmişti. ilgiden bir süre yoksun kalsınlar kuşlar intihar ederler.
alışmak zordur eminim, benimde evde kedim var şimdiden aklıma geldikçe bi gün öleceği kafayı yiyecekmiş gibi oluyorum. insanın çocuğu gibi oluyo bu hayvanlar. başın sağolsun..

benim arkadaşımın kuşuda intihar etmişti. ilgiden bir süre yoksun kalsınlar kuşlar intihar ederler.
alışmak zordur eminim, benimde evde kedim var şimdiden aklıma geldikçe bi gün öleceği kafayı yiyecekmiş gibi oluyorum. insanın çocuğu gibi oluyo bu hayvanlar. başın sağolsun..

ilgisiz degildikki hep ilgilenirdik bazen işlerimi bırakır tüm günümü oğluşumla geçirirdim ama neden böyle yaptı bilmiyorumsenağlama inşallah ALLAH sizin kedinize çok uzun ömürler verir

ınsan hayatta en sevdiği insanları bir daha görememesine ve onların sonsuz yokluğuna bile alışırken , sizbir kuşun yokluğuna daha kolay alışırsınız sanıyorum, belliki çok büyük kayıplar yaşamamışsınız Allah daha beterinden saklasın ne diyim...

başın sağolsun canım allah daha büyük dertler vermesin üzme canını emi tatlım :1hug:
benimde bir kuşum var hiç susumuo bırbır bide benim için en anlamlı insandan gelen hediye eğer ilerde yaşlanarak ölürse dayanamam oyüzden götürüp bir kuşçuya vermeyi düşünüyorum ölümünü görmktense
bukadar üzülme purpleminde dediği gibi insanlar evlatlarını kaybediyor tekrar başın sağolsun:çok üzgünüm:

hayvan sewgisi çok güzel ama ölen bir kuşun yeri bir şekilde doldurulur allah daha büyük kayıplardan korusun insanlar çok büyük acılar yaşıyor annelerini ewlatlarını kardeşlerini kaybediyorlar amansız hastalıklarla savaşıyorlar bu senin için bi dert deil en fazla kötü bir anı olabilir.....

İnsan hayatta en sevdiği insanları bir daha görememesine ve onların sonsuz yokluğuna bile alışırken , sizbir kuşun yokluğuna daha kolay alışırsınız sanıyorum, belliki çok büyük kayıplar yaşamamışsınız Allah daha beterinden saklasın ne diyim...

sizden alıntı yapıyorum ama birçok arkadaşla çok farklı düşündüğümüz için yazmak istedim sözüm direkt olarak size değil yani..

arkadaşımızı çok çok iyi anlıyorum ben.
size o kadar sıradan geliyor tahmin edebiliyorum
belli ki çok büyük kayıplar yaşamamışsınız diyebilecek kadar basit geliyor.
yada bende bişi oldu sandım ayol falan diyebiliyorsunuz

7 yaşında babamı kaybettim yeterince büyük bi kayıptır sanırım.
büyük ailemde kimse yok anneanne dede babaanne dede.
artı teyzemi kaybettim.
sanırım büyük kayıplar yaşamışımdır yeterince.

Allah korusun ama o kadar değer verdiğin bi parçan olmuş bişiyi kaybetmenin acısı o kadar büyükki. günlerce ağlayabiliyorsun.
bunu kimsenin anlamasını beklemicem.
konuyu açan arkadaşla birebir aynı şeyi düşünüyorum.
o resme bakarken de içim acıdı.
başın sağolsun arkadaşım. Allah sabır versin.!

hayvanını kaybedince üzülüyor insan. ister istemez bağlanılıyor çünkü. ama yinede Allah başka dert vermesin.

arkadas acisini paylasmis neden yadirgiyorsunuz ki

ne kadar yuregi guzel insanmis ki bir hayvana boylesine deger vermis :kahve:

canim ya icinin nasil acidigini inan anlayabiliyorum,benimde miniciklerim ölmüstü cok aglamistim

insan oylesine baglaniyor ki onlara ,oylesine sevdiriyorlar ki kendilerini :çok üzgünüm:

simdi iki tane daha aldim ,rabbim hepimizin sevdigi hayvan yada insan (farketmez) uzun yasam versin hepsine insallah :Saruboceq:

Hayvana deger veren insan , merhameti bol olan insandir unutmayalim a.s.

Başınız sağolsun.

Bir süre gözünüzün önünden hiç gitmeyecek,kötü olur çok bilirim.

Ama sabredin,bir süre sonra imkanlarınız elverdiği düzeyde başka hayvanlar beslersiniz.

Hatta zor durumdaki hayvanlara yardımcı olursunuz.Sokak kedilerine su ve mama bırakırsınız.

Bunlar acınızı biraz hafifletebilir belki.

sizden alıntı yapıyorum ama birçok arkadaşla çok farklı düşündüğümüz için yazmak istedim sözüm direkt olarak size değil yani..

arkadaşımızı çok çok iyi anlıyorum ben.
size o kadar sıradan geliyor tahmin edebiliyorum
belli ki çok büyük kayıplar yaşamamışsınız diyebilecek kadar basit geliyor.
yada bende bişi oldu sandım ayol falan diyebiliyorsunuz

7 yaşında babamı kaybettim yeterince büyük bi kayıptır sanırım.
büyük ailemde kimse yok anneanne dede babaanne dede.
artı teyzemi kaybettim.
sanırım büyük kayıplar yaşamışımdır yeterince.

Allah korusun ama o kadar değer verdiğin bi parçan olmuş bişiyi kaybetmenin acısı o kadar büyükki. günlerce ağlayabiliyorsun.
bunu kimsenin anlamasını beklemicem.
konuyu açan arkadaşla birebir aynı şeyi düşünüyorum.
o resme bakarken de içim acıdı.
başın sağolsun arkadaşım. Allah sabır versin.!
allah bundan sonra size büyük acılar yaşatmasın.alıntı yaptığınız susuz arkadaşımız,ben ve benim gibi düşünenler şunu demek istedi bir kuşun,kedinin,köoeğin yeri başka bir hayvanla doldurulabilir ama insanların yoklukları dolurulamaz çok hayvan besledim hayvalarıda çook sewerim ölen hayvanlarımda oldu hepsinide çook üzüldüm ama hiçbiri genç yaşta ölen dayım,dedem kadar beni sarsmadı,depresyona sokmadı.burada eleştirilen arkadaşımızın hayvanının ölmesini dert edinmesi değil yazdığı başlıktır belkide biran endişeye kapılarak açtığınız başlık böyle çıkıyor ondan.daha öncede dediğim gibi bu dert değil kötü anı yada tecrübe hiçbişey insanı amansız hastalık yada insan ölümünden fazla yoramaz......

allah bundan sonra size büyük acılar yaşatmasın.alıntı yaptığınız susuz arkadaşımız,ben ve benim gibi düşünenler şunu demek istedi bir kuşun,kedinin,köoeğin yeri başka bir hayvanla doldurulabilir ama insanların yoklukları dolurulamaz çok hayvan besledim hayvalarıda çook sewerim ölen hayvanlarımda oldu hepsinide çook üzüldüm ama hiçbiri genç yaşta ölen dayım,dedem kadar beni sarsmadı,depresyona sokmadı.burada eleştirilen arkadaşımızın hayvanının ölmesini dert edinmesi değil yazdığı başlıktır belkide biran endişeye kapılarak açtığınız başlık böyle çıkıyor ondan.daha öncede dediğim gibi bu dert değil kötü anı yada tecrübe hiçbişey insanı amansız hastalık yada insan ölümünden fazla yoramaz......

teşekkür ederim.
yani sizde benimle hemfikirsiniz aslında. gerçekten can acıtan bir olay.
bunu başka acılarla kıyaslamak da yanlış aslında.
sonuçta arkadaşımızın canını yakan bu şuan.
ve anlattığından görebileceğimiz kadarıyla kusursuz bir hayatta kuşum öldü diye ağlayıp şımarlıklık yapmıyor.
teyzemin ölümü de beni çok sarstı,babamın ölümü de, kuşumun ölümü de.
bunların hepsinin yeri farklı tabii ki..
ama "bu da sorun mu"diyecek kadar kücümsendiğini görünce bu üzüntünün rahatsız oldum.
Allah kimseye böyle acılar yaşatmasın.

elbette ne insanlar ölüyor, ne acılar çekiliyor ama o küçücük kuşun da bir canı vardı.
yanık acısını herkes bir şekilde tatmıştır. küçümsemeyin lütfen...

ben kuşunuza çok üzüldüm gerçekten. çok talihsiz bir şekilde, çok acı çekerek ölmüş. :çok üzgünüm:

dikkatsizlik mi dersiniz, kaza mı dersiniz, yanlış zamanda yanlış yerde bulunması mı dersiniz bilmem ama intihar değil. kuşların intiharı bu şekilde olmuyor.
kuşları salınca çok dikkatli olmak gerekiyor. benzer şekilde, talihsizlikler yüzünden olan çok olay duyuyorum. hem üzülüyorum hem kızıyorum.

ablanıza da geçmiş olsun.

ilgisiz degildikki hep ilgilenirdik bazen işlerimi bırakır tüm günümü oğluşumla geçirirdim ama neden böyle yaptı bilmiyorumsenağlama inşallah ALLAH sizin kedinize çok uzun ömürler verir

sağol canım benim amin. insandan farkı yok bu canlılarında. sadece konuşamıyorlar :)
üzülme diycem kızacaksın, ama en doğrusu bu. insanlar nelerin üzerini örtüyorlar alışıyorlar zamanla. alışırsın hayatım sende, biraz özlemi kalır o kadar :çok üzgünüm:

canım benimde çok hayvanım oldu çoğunu kaybettik hastalıktan kazadan sebepsiz yere. belliki üzülmüşsün ama daha neolsun falan yazmışsın. öyle söyleme lütfen. ailen sağolsun sen sağol. hemen yarın yavru bi kuş alıyosun hayatım yoksa geçmez böyle ağlayarak olan olmuş malesef. yeni kuşun gelince onuda çok seveceksin oyalanırsın alışırsın merak etme. kendini yıpratma canım a.s.

Hayvan acısından cok acı bir durum çorbanın içine düşüp haşlanmış...
keşke orta yerde uçmasına izin vermeseydiniz...
kardeşinizi bekledigini sanmıyorum sadece yandıgı için acı cekmiş zavalla ve bir süre ölememiş..biz insanlar mistik konular cıkarmayı seviyoruz bu olaylardan ama normal bi durum bu ..
ben de kaynar bir havuza düşşem ölürüm..
asıl üzüldügüm kızkardeşiniz oldu ona da cok geçmiş olsun..

Bende kusumu kaybettigimde 1 hafta aglamistim hiç susmadan kahrolmustum...dert ortagimdi benim yaa
canim benim..ama gitti...
ama ben yerine bir daha kesinlikle baska bir hayvan almadim cunku insan çok kotu baglaniyor, kaybettiginde de çok kotu oluyor.
bazi arkadaslara garip gelebilir ama gerçekten hayvan sevgisi çok baska birsey...
mesela bir komsum var, çocuklari terk ettiler onu, esini de kaybetti. kimsesi yok, arayani yok, sorani yok sadece bir muhabbet kusu var. onu kaybederse, onuda kaybederiz gibime geliyor. bana ihanet etmeyen tek varligim der yazik çok uzulurum ona :-(

X