Çok utanıyorum..Bakarmısınız!

canımın içi
3 ay sonra göreceksinki beyler hanımların yanında senfoni yapıyor da utanmıyorlar
senin o ufak dırt ının önemi yok :)

Osuruk Nedir ?
Osuruk vücuttaki toksinleri atmanın bir yoludur.Mide ve bağırsaklarda
biriken aşırı miktardaki gazın baskı yapması sonucunda osururuz. Osuruklar
ana olarak beş çeşit gazdanoluşur;

Nitrojen(N2),karbondioksit(CO2),hidrojen(H2),metan (CH2),oksijen(O2)
Bunlardan metan patlayıcıdır.Yandığı takdirde mavi renk,güçlü bir alevi
olur.Bunu kendi kıçınızda denemeyin...

Tabi bunlar tek başına osuruğa o kokuyu vermezler.Kokunun nedeni karbon(C) ve sülfürdür(S).

Nasıl osururuz?

Ağzımızı her açışımızda içeri hava girer ve döngü başlar.Tahmin edeceğiniz
üzere,içeri giren hava dışarı çıkmak zorundadır. Bu durumda hava,sekiz
metrelik bir sindirim tünelinden geçtikten sonra dışarı çıkabilir. Hava,önce
midemize girer.Bu sırada hala sadece oksijen ve nitrojenden oluşan havanın
bir kısım oksijeni burada emilir,geri kalan mideden bağırsağa
geçer.Fermantasyon sonucu ortaya çıkan karbondioksit de birleşime
katılır.Osuruğa gürültülü,yüksek ve sulu sesi ile kokusunu verebilmek için
bağırsaklarda protein ve karbonhidrat olması gerekir.Sindirim sırasında
bakteriler fermente olup kalan besinlere saldırır.Bu sırada diğer gazlar
üretilir.Bazı yiyecekler gaz yapar;lahana gibi selüloz açısından zengin
besinler,fasulye,mantar...

Çıkmayan osuruğum nereye gider?

Çıkmak isteyen gaz içerde durmaz.Kaale almayabilirsiniz,bastırmaya
çalışabilirsiniz,suçu başkasına atabilirsiniz,ama eninde sonunda kokulu
gerçek ortaya çıkacaktır.Zaten osurmazsak vücudumuzdaki toksinler tekrar
kana karışıp bizi zehirler.Aynı zamanda da karın bölgesinde şişkinlik ve
ağrıya neden olur.Daha az osuruğun sırrı,yemek yerken konuşmamaktır. Eğer
yemek yerken konuşursanız ,gaz bir delikten içeri girecek ve bir başka
delikten de dışarı çıkmak isteyecektir.

Osuruk Çeşitleri (buradan itibaren sözlükten alıntıdır)

polat (ya da fırat):
polat ya da firat, genellikle ayakta iserken cisi zorlayayim derken kacan kucuk capli osuruklardir. cok sik karsimiza cikan bu durumda cikan "polat" ya da " firat " sesinden sonra yapilacak en iyi sey hic bir sey olmamis gibi yapmaktir. kesinlikle yaninizda iseyen kisi ile ne kadar samimi olursaniz olun, bir polat tan sonra bu konuda saka falan yapmaya kalkmayin. bu her iki tarafi da rahatsiz eder.

yusufffff:
yusuf , polat in tersine, sessiz , sinsi bir osuruktur.fakat osuruk
konusundaki ilk kurali unutmamak lazimdir:" sesin siddeti ile kokunun siddeti ters orantilidir". bu bakimdan, bir yusufffff durumu ile karsilastiginizda kisa sure sonra herkes durumu anlayacaktir. bazen bir yusuf bir polat ya da firattan cok daha utanc verici olabilir. tum osuruklarda oldugu gibi kesinkes farketmemis gibi yapin. en buyuk hata"off cok kotu kokmus, kim yapti bunu yaa" gibi sucu baskasina atmaya calismaktir.bu hem ortamdakileri rahatsiz eder, hem de supheyi sizin ustunuze ceker. sunu bilin ki, yusuf durumlarinda yuzde doksan oranla suclu kisi ilk konusan ya da sikayet edendir. bu tuzaga dusmeyin. karsinizdaki bir kisiye belli belirsiz anlamli bir bakis, ustaca yapildiginda supheyi onun ustune cekebilir. ama en guvenli yol hic bir sey yokmus gibi yapmaktir.

katotopark:
katotopark olayi , basiniza gelebilecek en kotu osuruk durumlarindan biridir. cunku bu durum yukarida bahsedilen kurala istisna olarak hem gurultulu, hem de yusuf kadar olmasa da oldukca kokuludur. aksamdan kalma ya da ishalin yan etkisi olan katotopark in tek iyi yani, cok ekstrem durumlar disinda genelde sicarken olmasidir.yani o korkunc "katotopark" sesi duyuldugunda kabinde kimin oldugunu disaridakiler ilk anda bilmeyecektir. bir katotopark olayinda, ilk yapilmasi gereken
sey sakin olmaktir.kesinlikle katotopark gerceklestigi anda tuvalette
bulunan herkes gidene kadar kabinden cikmayin. cok hastaymis gibi inlercesine sesler cikararak katotoparki hakli gostermeye calismak cok yaygin bir hatadir. bunu yapmayin. çevredekiler inlemenizden sesinizi taniyabilir. herkes gidene kadar bekleyin, aksama kadar surse bile. bu beklemede size en buyuk zorlugu bir "gazi " cikaracaktir.
Bir katotopark örneği için bkz.ImageShack - Image Hosting :: 715xc.jpg

gazi:
gazi diye, sanki bu sicis olayina yillarini vermis, bu yolda buyuk
fedakarliklar yapmis gibi magrur sekilde sican kisilere denir.bu gibi
kisiler, tuvaletten buyuk zevk alir ve en az yarim saat kalirlar.cogu
gazi tuvalete gazete ve dergi ile girer, ve karsilastigi herkesle sohbet
ederek , defalarca ellerini yikayarak ve sac duzelterek tuvaletteki
sureyi uzatmaya calisir.bu gibileri iyice taniyip onlarla ayni anda
tuvalette olmaktan ne pahasina olursa olsun kacinmak gerekir. yoksa olasi bir katotopark durumunda neolacagi belli olmaz. gazilere karsi sizin gibi dusunen meslektaslarinizla birlesin. gazileri taniyip, gazisiz tuvaletleri bulmak icin isbirligi yapin.

sıgınak:
sıgınak, genelde cok az kisinin gittigi tuvaletlerdir.binadaki bos
bir kat, genelde bayanlarin calistigi bir buro, siginak bulabileceginiz
yerlerdir.bir siginakta her zaman huzur ve guven icinde sicabilirsiniz. gaziler genelde siginaktan uzak dururlar cunku onlar icin tuvalet sosyal bir kaynasma yeridir.

yoldas:
yanyana iki kabinde sicmak durumda kalan iki kisiye denir. bir yoldas durumudan ne pahasina olursa olsun kacinin. gene de bir yoldas varsa yaninizda, tuvaletten cikis anini cok dikkatli ayarlamaniz gerekir. eger yoldasiniz bir gaziyse sizinle sohbet ederek kendini belli edecektir.bu, butun tuvalet kulturunde karsilasabileceginiz en utanc verici bir durumdur.turkce bilmiyormus ya da sagirmis gibi yapin.ya da sesinizi degistirerek cok kisa cevaplar verin ve ne olursa olsun hemen kacin oradan. yaninizdakinin gazi oldugunu anlamanin bir yolu da gazete ya da dergi hisirtisi gelip gelmedigine dikkat etmektir. geliyorsa gazi sizle sohbet etmeye baslayamadan hemen kacin.eger yoldasiniz bir gazi degilse sizin kadar rahatsizdir durumdan. bu durumda basiniza gelebilecek en kotu sey ayni anda cikip karsilasmaktir.cikacaginiz ani yoldasa belli edin, gurultulu bir sekilde toparlanin ve sifonu cekin. goreceksiniz yoldasiniz siz gitmeden cikmayacaktir.

öksürük:
bazen bulundugunuz kabine girmeye calisan olabilir. sahte bir oksuruk ile onlari kovun. sahte oksuruk bundan cok daha farkli islere de yarayabilir

bomba:
buyuk , top seklinde bir diskiya denir. bunun en buyuk dezavantaji suya dusunce cok ses cikarmasidir.eger tuvaletten ciktiginizda size anlamli anlamli bakan yuzler gormek istemiyorsaniz, bombanin dusus anini bir oksuruk ile kamufle edin.burada cok ince bir nokta vardir. bombayi ya da polat'i kamufle edebilse de, hic bir oksuruk bir katotopark i kamufle edemez. etse bile bunun sahte bir oksuruk oldugu hemen anlasilir. oksurugu katotopark durumlarinda ne olursa olsun kullanmayin.

kütük:
kutuk bombanin tersine tek parcalik ince uzun bir diskiya denir.kutukun avantaji, suya dusme sesi cikarmamaktir.dezavantaji ise uzun surehavada kalip ortami fena halde kokutmasidir. kutuk un geldigini anladiginizda kicinizi mumkun oldugu kadar asagiya bastirarak suya yakinlasmaya veucus suresini minimize etmeye calisin.gene de koku cok fazlaysa , herkes gidene kadar
yerinizden cikmayin.

sifon:
onemsiz bir hijyen ayrintisi gibi gorunen sifon sizi bazen en zor durumlardan kurtarabilir. ornegin bir katotopark i kamufle etmenin tekyolu sifonu tam zamaninda cekmektir. ama bu gorundugunden cok daha zordurcunku katotopark genellikle apansiz gelir.ayrica bir yoldas durumuda sifonu yerli yersiz cekmek, yoldaslar arasindaki sessiz guveni sarsabilir. bu uyarilara uymanizi tavsiye ederim.

erkeklerın okadar cok ıgrenclıklerı warkı takma canım bıraz zaman gecınce onlar gozunun ıcıne baka baka yapar unut gıutsınnnn takma

tüm arkadaşlara sonuna kadar katılıyorum bu kadar takma derim olayı seyrine bırak bu arada gülmekten bi hal oldum yorumları okurken:roflol::roflol::roflol: alemsiniz kızlar Allah da sizleri güldürsün emiiiiiiiii:roflol::roflol::roflol:

ilk yıl utanılır, 2. yıl gızlıden yapılır parfum sıkılır, 3. yıl sen yaparsın o parfum sıkar :roflol: ,kahkahalrla gulunur, ılerleyen yıllarda en abartılı osuruk sesi bıle olagan karşılanır. Bunun için de soğumak bıraz abartılı olmas mı kuzum?

sız evlısınız hem sevgılı, hem eş, hem arkadaş, hem kankisiniz artık...

uzun evlılıklerde tum boşlukları doldurursan başarılı olursun şeker. kankı de ol, geyıkte yap, sexsi ol, merhametlı ol, elmanın dıger yarısı ol...

emınım eşın gulmuş, sana sarılmak ıstemıştir. ben uyurken o haltı yedıgımde eşim sarılır bebek muamelesı yapardı, hatta bır gece canını seven kaçsın dıye evde kovalamaca oynamıştık..camları açıp ımdat yok mu benı kurtaran dıye bagırırken gulmekten altıma kaçırmıştım(gerçekten kaçırdım) :eek: evlılık çok eglencelı bırşey aslında hep o alımlı cazıbelı kadın olacagına arasıra bebegı, mıncıkladıgı kuçuk kız çocuguda olabılırsın.

Allahım ya demekten başka bir şey bulamıyorum ınsanlar nelere takılıyor

ohoooo millet sevgilisiyle karsilikli yarisini yapiyor bunun sen esinden cekiniyosun canim benim yaa hic takilma gercekten rahat ol gayet insani bir davranis

bu ne demek yaa yarisiyorlar allahim yarabim daha neler duyacam :roflol::roflol::roflol:

Kizlar uyku halinde kaza olmasini anlarimda uyanik bilincli bir sekilde esiyin gozune baka baka gaz cikarilmasi cok igrenc kafamçokkarıştı bunu hic bir kadinin yapacagini dusunmek bile istemiyorum ama erkeklerinde kesinlikle yapmamasi lazim , ben 23 yilik evliligimde esimden oyle birsey duymadim uyku haric gozume bakarak gaz yapsa tiksinirimde vallahi -tatlicadiarzu-

Bu normal birşey bunu neden takıntı haline getirdinizki eğer eşiniz zaten bunu ayıplıyorsa o zaman eşinizden fazla birşey beklemeyin...

ya tamam bu konu eşler arasında çok abartılmamalı bence de
ama yanlışlıkla kaçtı diye de sorun edilmesi utanılması gereken bir şey de değil bence
bu kadar sorun etmeyin, insan eşinin her haline tanık oluyor yeri gelince, olmalı da zaten

doğal birşeyi çok büyütmüşsün. tabi yeni evli olduğunuz için utanmanda doğal. bir süre geçince aldırmıyor insan. boşver gül geç herşeyi kafana takarsan senelerin geçmez.

ay bunumu dert ediyorsunkaydirigubbakcemile3
allah başka dert vermesin canım
doğal olan şeyden niye utanıyorsun

Kız anam cok mu uzun cok mu gürültülü oldu anlamadım ki delikafadulden

olur böyle seyler,tamam üzüldün belki ama,rahatsızım bıraz dersın olur bıter gercektende.daha nelerı görücen emınım ki kaydirigubbakcemile3

canım valla bnde bişey diceksin sandım he eşinden mi utanıyosun ben sözlüyken yaptım be gülerken kaçırıdm bu sefer daha çok güldük aman eşin o senin kocan ya

insanlik hali olabilir yani normal bi durum
yeni evli oldugundan dolayi belki utanmissindir ama öyle
abartilacak bi durum degil. gaz bu isteyerek cikmiyorki sonucta esinde senin yaninda
gazi cikabilir gayet normal bi durum bosver kafana takma:dance:

canım valla bnde bişey diceksin sandım he eşinden mi utanıyosun ben sözlüyken yaptım be gülerken kaçırıdm bu sefer daha çok güldük aman eşin o senin kocan ya

anam çok güldüm ya kaydirigubbakcemile3insanlık hali işte millet sözlüsünün yanında bile kaçırabiliyomuş demekki kaldıki senin kocan yani.

bişey olmamış gibi devam et seni seviyosa ne diye taksın böyle basit şeylere olabilir yaniii...sen unutturmak istiyosan ona bunu en iyisi onun karşısına çok güzel bi şekilde çık ozmn aklı gider :KK70::KK70::KK70:

çokk abarttmışsın tatlım ya... :)))

evlilik bu birbirinizin en kötü halini ve en iyi halini görmeyi kabul etmek değilmidir evlilik...
bile bile yapsan neyse ama yanlışlık olmuş. annem ameliyat olacağında annemin lağmanını babam yapmış geçen sene. evlilik budur canım. senden böyle küçük bir şey için tiksinecekse hiç evlenmeseydi...

arkadaşlar psikolojim bozuk durumda çok kötüyüm.bu sabah ya söylerken bile utanıyorum yerin dibine giriyorum.eşimin yanında gaz kaçırdımsenağlama hiç böyle bi huyları olan bi insan degilim nasıl oldu anlamadım uyku sırasındayken ben eşimde uyanık işe gitmek için hazırlanıyo ve ben....... of ya şaka gibi.n yapıcam ben yüzüne bakamıyorum.kesin artık onun gözünde bütün cazibemi yitirmişimdir.belkide benden sogumuştur çok.ya niye böyle oldu anlamadım son zamanlarda inanılmaz bi gaz problemim var.özelliklede uyku sırasında.bi fikriniz varmı ne yapsam.özür mü dilesem yoksa böyle devam mı etsem bişey olmamış gibi.sinirlerim bozuk.kendime çok kızıyorum:eek:klava: ki biz daha yeni evliyiz çocuk felanda yok.of ya çok ayıp.kendimden utanıyorum.:çok üzgünüm:

Kızmayın ama çok güldüm, ya bir gün hastalanırsanız geçici olarak altınıza kaçırırsanız yada eşiniz!! hiç düşündünüzmü bunları? Eski sevgilimin bir rahatsızlığı vardı ve ben onu en kötü en utanılacak durumda iken gördüm destek oldum, o an çok utanmıştı ama daha sonra bu bizi yakınlaştırdı.. Çünkü insanız robot değil, belki ilerde senin doğumuna bile girecek şu atandığın adam..

akşam akşam öldürdün beni gülmekten.ayol süper starlar bile gaz çıkarır yani bunda ne var ki bu kadar abartıp,kendini üzüyosun.sonuçta o senin eşin.sen hiç mi duymadın onunkini.insanız canım.bazen olabilir böyle şeyler.ki sen uyku esnasında diyosun yani gayet doğal.sakın kafana takma.inan bana bu dünyadaki en son üzüleceğin şey budur.sevgi dolu günler

hahay ay ne olacak allaskına,
uzuldugun syee bak
uzulme boyle seylere olur gecer yenı evlısın sanırım alısırsın kötu bısey degıl dahası
ama tabı banyoda olsa daha ıyımıs ama ne yaparsın işte olsun bı seferlıkkk

X