Çok sıkıldığımı kırmadan nasıl söylerim?

Yalnizbiranne

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
11 Kasım 2019
1.484
1.503
İyi geceler hanımlar. Benim dünya iyisi bir kayınpederim var. Beni çok aşırı seviyor. Ne istersem alır, ne istersem yapar, hastalandığımda kıyamaz. Kızı yok ondan biraz fazla üstüme düşüyor diye düşündüm hep. Sürekli konuşur, mesajlaşırdık ama bugünlerde sabah akşam yazıyor mesaj atmadığı bir gün dahi yok,sık sık arıyor hemen hemen her gün. Kayınvalidem de sabah akşam arıyor. O apayrı da, kayınpederimin mesajlarına artık bir cevap veriyorsam bir vermemeye, aradığında açmamaya başladım. Çünkü artık aşırı derecede boğuldum bu telefon trafiğinden. Hayatımda hiç bir gelin - kayınpederin bu kadar telefonla iletişim kurduğunu görmedim. Bu akşam bana yazmış canım kızım sana çok mesaj atıyorum seni üzmüyorum değil mi diye. İşte şimdi tam yeri geldi söyliyim boğulduğumu diyorum. Ben bu kadar sürekli sürekli görüşmek istemiyorum. Kırmaya da hiç kıyamıyorum. Nasıl söyliyim ki üzülmesin?

Ay bilemedim. Sabah akşam ne konuşabilirsiniz ki? Ne yazabilir yani sürekli? Eşiniz ile konuşabilirsiniz bu durumu.

Eşinize bu durumdan bahsettiniz mi onun haberi var mı ? Aramak neyse de sürekli mesajlaşmaya anlam veremedim ben. Benim kayınpederim beni sadece oğluna ulaşamadığında arar şaşırdım bu yüzden bayağı

Ay bilemedim. Sabah akşam ne konuşabilirsiniz ki? Ne yazabilir yani sürekli? Eşiniz ile konuşabilirsiniz bu durumu.
Her gün aynı mesajları yazıyor nasılsın iyi misin canım kızım güzel kızım çocuklar nasıl diyor, dualar yazıyor, yaptığı işleri yemekleri filan yazıyor, onlar öyle bizimle yaşamasa da evin içindeki her şeyi bilmek istiyorlar, kayınpederimin kötü niyeti olmasa da ben aşırı aşırı aşırı boğuluyorum artık, bazen düşünüyorum yapayalnızlar gelen gidenleri yok bi yere gidemiyorlar o yüzden sürekli kafaları bizde ama dediğim gibi ben bu iletişim şeklini sürdüremiyorum. Çoook uzun zamanlar telefon kullanmadım onların yüzünden. Açık açık söylediğim de oldu sıkılıyorum bu kadar telefonla uğraşmaktan gibisinden. Bir süre sonra gene aynı oluyorlar

Ev işlerinizden dolayi fazla telefonla ilgilenemediginizi söyleyin. Ya da mesaj attıklarında kısaca konusup bi isiniz oldugunu sonra yine konusuruz demeyi deneyebilirsiniz. Zamanla mesajlarda azalır diye düşünüyorum
Onu söyledim, 2 bebeğim var fazla telefonu elime alamıyorum filan diye söyledim. İnce düşünebilen insan değiller. Çok iyi bir insan ama düşünemiyor beni sıkabileceğini. O sanıyor ki gelinimin çok üstüne düşüyorum sürekli arayıp soruyorum sevgimi gösteriyorum.

Herkes iyi niyetli de ben mi fesatim anlamadım.
Kimse de kayınpeder sapik mi dememiş
Ben çok gerildim okurken açıkçası
Günahını almak istemem ama iyiye yoracak da nesi var ?

Eşinize bu durumdan bahsettiniz mi onun haberi var mı ? Aramak neyse de sürekli mesajlaşmaya anlam veremedim ben. Benim kayınpederim beni sadece oğluna ulaşamadığında arar şaşırdım bu yüzden bayağı
Bahsettim eşime. Çok eski bir sorun bu aslında benim için. Eşim hep der ki mesafe koy. Dikkat et ne olursa olsun sonuçta erkek der. Bi ara bana kızıyordu sen istiyorsun ki hiç aramasınlar hiç gelmesinler. Artık ailesini ona şikayet etmeyi çoktan bıraktım çözüm bulmuyor çünkü. Mesafe koy diyor sadece idare et normal değiller diyor. Kötülüğü yok ta işte ölçüsü ayarı yok iletişimlerinin. Ben de bi yandan üzülüyorum ölüp gidecekler pişman olurum diye. Şaşırıyorum ne yapacağımı

Bi insan neden kp le bu kadar sıkıfıkı olurki ne gerek var en başından böyle alıştırmışsınız bu saatten sonra ne yapsanız alınır tabi adam.

4 senedir evliyim sapıkça bir hareketini bakışını dahi görmedim. Saf iyi niyetli biri. Kızım olmadı diye kızım yerine koydum dedi. Gerçekten öyle davranıyor da işte çok sık mesaj atıyor nasılsın çocuklar nasıl diye sabah akşam bi yere gitsek gelsek filan bilmek istiyor bazı önemli şeyleri atıyorum izmir e anneme gittik evden çıkınca, oraya varınca filan haber etmemizi istiyor indik diye haber etmesek kırılıyor. Hep aklım sizde diyor

Of onu ben de düşündüm ama söylemek istemedim. Artık öyle pis bir zamandayız ki herkesten her şeyi bekliyoruz. Umarım sadece iyi niyetinden böyledir adam.

İnsan kayinpederden ne ister ve ne yaptirir merak içindeyim doğrusu? Neler istediniz, yaptirdiniz?
Kaç senelik evliyim kp den bir şey istemedim, aklima gelmiyor ne istenebilecegi bu derece.

Sabah aksam ben kendi annemle bile konusmuyorum, gunde bir defa konusuruz. Ne buldunuz bunca zaman.

Boyle alıştirinca mesafe koymakta zor tabi

Aynen
İşsiz mi adamcağız ya bu kadar vakti nerde buluyor

Ben annemi bile her gün aramıyorum ki arasam da konuşacak şey bulamam
Ben de annemle 2 3 günde konuşurum bazen daha da açıyoruz hatta arayı farkında olmadan.bu telefon trafiği hep boğdu beni, diyorum ya bazen telefonu bilerek kapattım, bazen sırf onların yüzünden aylarca kullanmadım, bazen onlara telefonla konuşmayı sevmiyorum dedim, telefondan her gün konuşunca çok sıkılıyorum dedim. Ne desem olmadı hep akılları bizde. Artık bu iş boğulmayı filan da geçti fenalık geçiriyorum bi yandan da vicdan azabı çekiyorum bana dışardan bakan kişiler olarak bir şeyler söyleyin lütfen

Dengzsiz ve gereksiz bir kp
Msjini sessize al aramasinida
Bi aksam cvp ver oda nezaketen
O ne oyle ya zirt pirt
Ben babami 2gun ust uste goruncz boguluyorum kaldiki kp

Ay bende fesatlardanim galiba. Hic hos degil bence. Babaniz degil sonucta. Adami bosasaniz el olacak kisi. Ne boyle gece gunduz devamli aramalar, mesajlar falan. Ben hic hoslanmazdim acikcasi. Neler duyuyoruz. Kendi esiniz de demis zaten nihayetinde erkek mesafe koy diye. Bence de hazir sormusken, soyleyin. Yetisemiyorum surekli mesajlasmaya, telefona, mesgulum kusura bakmayin vs. diyin. Illaki "rahatsiz" oluyorum demenize gerek yok. Sonrada yaptiginiz gibi cevap vermemeye baslayin. Herkes biraz haddini sinirini bilsin canim aa..

Kötü niyet sezmediniz madem, bence sıkılıyorum diye belirtmenize gerek yok. Islerim var telefon elimde olamiyor hep demeye devam edin. 5 10 mesajdan aramadan birine cevap verirsiniz, boyle boyle daha da azalir diye dusunuyorum.

Ben zaten kimseden bir şey isteyen biri değilim çok zorda kalmadıkça. Mesela eşim yok eve 1 hafta gelmicekti, evde bi kaç eksik vardı ben hem hastaydım hem de çocuklarla çıkamadım ondan az bişeyler istedim ihtiyacım olan, o da eli kolu dolu dolu geldi çocuklara da istemediğim halde bir sürü şey almıştı. Bu geldi aklıma şimdi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…