Çok şaşkınım ikizmiş

benimde kayinvaldem geldi 24 saat dayandi bende onu kapiya koydum bize yardim edecek kisi lagzim dirdir edecek degil
allaha cok sükür bebislerin salig sorunu yok erken dogma acigini nerdeyse kapatilar.
kendileri nefes aliyorlardi bunuda ciger ignesine borsluyuz sakin ihmal etme bu cok büyük avantas.
benlen dogum eden baska bir anne vardi hem onun bebeki daha büyüktü kiloluydu uzun zaman makinada kaldi tek bebek diye erken dogabilir diye tahmin etmemisler sonra acil olunca kec kalinmis.

insallah seninkilerde cabuk toparlarlar dogduktan sonra.
kendine bak iyi beslen stres yapma ve bol bol yürü eger sorunun yoksa birde balik yagi al günde bir kapsül beyini erken gelistiriyor

arkadaşım bişey sorucam sana bu yapılan ciğer iğnesinin ismi ne acaba biliyomusun?ve sana kaçıncı haftada yapıldı bu iğne?bende erken doğum yaptım ikizdi benim bebeklerim 26 haftalık doğum yaptım ciğerleri gelişmemiş benim bebeklerimin kaybettim (

Canım yarın randevum saat 4 te. Bu ciğer iğnesini mutlaka söylicem doktora. bebeklerinin iyi olmasına çok sevindim.kilolarıda çok azmış ama Allah yüzünüze bakmış.

Canım ben balık tüketmeye çalışyorum, hergün ceviz yiyorum, haftada 1 de ıspanak.sanırım yeterli olur.

Bebek bakmak zor iş, hele bide yanındakiler dırdır yaparsa ay ben çok sinirli biriyim hiç dayanamam valla.zaten ben de 2 anneye de güvenmiyorum.onlarda kaldıramazlar.kafan rahat olsun tek bak daha ii bence.

ignenin ismini bilmiyorum ama dr. sorabilirim birinci igne 24 haftaliken ikinci 28 haftaliken eger 28 haftaya yetismiyorsa seseryandan 12 saat öncede vurula biliniyor eger bu imkan yoksada o ignenin spreyi var bebege dogdugu gibi solunum yoluyla veriliyor ki ciger damarlari yapismasin diye bize gerek duyulmadi benimkiler 28+3 dogdular ve kendileri nefes aliyordular

yazgülü ailede anne tarafında ikiz doğum ya da düşük hikayesi var mı?Bir de hamile kalşdığın ay yumurtlama belirtilerin belirgin miydi?Kasık ağrıların akıntıların fazla mıydı?

seninn üçüzmüü canımmmm:1shok:

Evet doktoruna sorarsan çok sevinirim canım ya iğnenin ismini

Canım bu cok guzel bır duygu,bende ılk ıkızlere hamıle oldugumda boyle sasırmıstım ama korkmadım,cunku bu cok guzel ve ayrıcalıklı bır durum,kendımı bu nedenle hep sanslı hıssettım.benım normal yolla,tek yumurta 3 yasında ıkız ogluslarım var,ınan o zorlu donemlerı okadar cabuk gecıyo ki.yanı bence sen korkma,sadece bu guzel ve ayrıcalıklı duygunun tadını cıkar.yerimseniben

Son düzenleme:
Evet doktoruna sorarsan çok sevinirim canım ya iğnenin ismini

ilacin üreticisine göre ismi deyisiyormus icerigi Corticoide veya Cortine ilk igne 24 haftaliken ikincisi 28 haftaliken acil durumda 24 saat icinde 3 igne vurulabilinirmis

Dogdukdan sonra oksisenle birlikde icerigi Surfactant Proteine olan sprey verildimi bebekde ciger damarlari kapanmiyormus.

doktorum uluslar arasi gecerli latin isimlerini verdi daha faydali olur cünkü her ilac her ülkede piyasada olmuyor.

umarim yardimci olabildim.

valla cok güzel simdi saskinsin sana tuhaf geliyor sonra sende tadini cikaracaksin.ben ilk gebelikgimdeki ikizlerden birini 2,5 aylikken kaybettim benim gebelik te normal yollaydi.ama hala icimde hevesim var rabbime olcaksa yine ikiz olsun diyorum.hic korkma rabbim kolayligini verir

Umuttayeşerençiçekler mrhabalar canım.Umarım bebeklerinde sen de iisindir.Dün dr um bana açtı ciğer iğnesi konusunu.Bayramdan sonra gelin yapalım dedi. Dün doktorumuzla uzun uzun konuştuk.Kafamda soru işareti kalmadı. Çok şükür bebeklerimde iyiler. Bu arada biz cinsiyetleri kesin bilmiyoduk ama üçüde kız gibi demişti önceden.Dün birinin erkek olduğunu öğrendik, bu da çok güzel bi süpriz oldu bize.

sana kolaylıklar diliyorum canım.

buna sevindim cinsiyet önemli degil önemli olan salikli uzun ömürlü olmalari ama insanoglu ikisinide istiyor banada hepsi erkek demistiler sonra biri kiz denildi bende cok sevinmistim. kizim olsun diye yeniden deniyecektik saten üc var birde sans ya 3+3 olurdu kaydirigubbakcemile3
esime bazen takiliyorum kiz tek kalmasin bir kiz daha olsun. aman ha ben evi terk ederim diyor:1shok:

canım aynısını bana da diorlardı:) 3 kız var artık bide erkek olsun diye. Bide tüp bebek tedavisiyle hamile kaldıktan sonra arkasından kendiliğiden gelebilir diyorlar ya.Amannnnnnnnnnnnn.bunlar sağlıkla doğsun bana yeter.Allahım artık olmayanlara versin.
canım sana çok teşekkür ederim bu ciğer iğnesinden bahsetmen çok iyi oldu.a.s. dr konuyu kendisi açtı ama ben önce sekreterine söylemiştim. o mu hatırlattı bilmiyorum.Neyse önemli oan haberdar olmak ve önlem almak.

arkadaşlar dr.dan yeni geldik 4+6 günlükken keseyi görmüştük tek kese vardı. bugünde kalp atışını dinlemeye gittik bi de ne görelim keseler iki olmuş :) hepimiz şok olduk dr.da dahil. hemen ayrıntılı ultrasyona girdim emin olmak için bebeklerimin kalbide atıyordu çok şükür bebeklerden biri 6+3 diğeri 6+0 haftalık gözüküyor dr.um normal olduğunu söyledi diğerini yetişir merak etme dedi. ayy çok mutluyuz eşimle onca çektiğimiz sıkıntının ardından ikiz bebek sahibi olmak hala bize ütopik geliyor.

gözlerim doldu ya gerçekten sizin adınıza çok sevindim. dilerim allah mutluluğunuzu daim eder bebeklerinizle birlikte bir ömür...huzurla kalın...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…