Çok sakinim yardım edin

A

alpert

Ziyaretçi
ben çok sakin ve çok anlayışlı çabuk sinirlenmeyen biriyim iyi gibi gözüküyorama bu özellilklerim bana zarar veriyor insanlar beni çok seviyor ama otorite kuramıyorum eşim çoçuğum kayınvaldem arkadaşlarım.benden çekinmiyor direk herşeyi söylüyorlar bu beni yıpratıyor rahatsız olduğumu söylüyorum özür diliyorlar tekrar aynı..mmesela kayınvaldeme gidiyorum yemek hazırlamaya bile tenezül etmiyor ama kavgacı eltime hem arkasından kızıyor hemde ne severse onu pişiriyor mesela bana gelen misafir 1 ay kalıyor aynı durum eltime gelince 1 gün bile kalmıyor.. eşimde aynı nasıl olsa bizim hanım afeder diyor hanım hep mutlu onu mutlu etmek için bir şey yapmaya gerek yok diyor oğlumda lütfen bana akıl verin....:uhm:

İnsanlar sakin olmak için terapiste gider şanslısınız aslında :nazar:
Fakat size zarar verdiğini söylüyorsunuz;o halde kötü bu
Herşeyin azı karar çoğu zararmış
Anladığım kadarı ile çoğu şeyi içinize atıyorsunuz
İçinize atmayın,kasmayın kendinizi;alındığınız ve yanlış olan şeyleri söyleyin karşı tarafa
Biraz daha açık olmayı deenyin bence
Siz başkalarına değil,kendinize küseceksiniz bu gidişle.

istiklal sairi sevgili Mehmet Akif'in çok sevdigim bir sözüdür;

Yumuşak başlı isem, kim dedi uysal koyunum
Kesilir belki, fakat çekmeye gelmez boyunum!

ara sıra dişinizi göstermeniz sizin hayrınıza olur
zira bu devirde enayilikle iyilik öyle karıştırılmış ki birbirine, biri iyiliğinedir, diğeri kötülüğüne...
kimsenin senin iyi niyetini kullanmasına izin verme sengözlerimebaksanab

seni rahatsız eden herşeyı eşinle paylaş, ben sakınim diye iyi niyetim suistimal ediliyor ciddiye alınmıyorum de. içini iyice dök. aslinda bu gerçekten bir avantaj, ama saf yerine koymaya çalışanlardan uzak dur. :nazar:

canım madem sorunun sebebini biliyorsun önce kendini değiştir bence
sakin olmak iyidir ama ne istediğini bilerek
asla onları üzmemek için kendini üzme buna değmez
tabiki nasıl insanlardır bilemiyorum ama ne istediğni onlara tatlılıkla anlat
sinirle tepki vermek daha kötü be canım
rabbim kolaylıklar versin eden bulur bunuda unutma

sağolun arkadaşlar önerinizi dikkate alacağım tepki vermek gerek ama kendimi zorlamıyorum huyum öyle

iyi niyetini böyle kullandırma canım
tabi seni yumusak görüyorlar cekinmiyorlar
böyle alısmıslar bu saatten sonra da değişmeleri zor olucak

iyi niyetini böyle kullandırma canım
tabi seni yumusak görüyorlar cekinmiyorlar
böyle alısmıslar bu saatten sonra da değişmeleri zor olucak

evet haklısın bu yumuşaklık yüzünden başıma gelmeyen kalmadı..çok tatlı biri olmaktan usandım ..keşke insanlarr anlayışlı olsalar mesala ben kimsenin hakkında kötü söz söylemem yapım bu ama 10 yıldır arkamdan konuşulan yüzüme söylenene bir şey demem ama son zamanda olanlara yeter artık diyorum herkese iylik yaranmıyorfisfisfis

ben de sakin sabırlıyımdır ama kendimi ezdirmem.
damarıma basanın vay haline:)

bu gidişle kendinizi çok yıpratırsınız. kimseye de yaranamazsınız.

kahvce işe yarıyormu ok yapacağım

kahve metabolizmayı hızlandırdığı için sinirleri de uyarıyor ve daha aktif oluyorsun....genelde sinir yaptığı söylenir...sen çok sakin olduğuna göre seni dengeye getirebilir yerimseniben

Valla sizin gibi olmayı ne çok isterdim :nazar:

sanırım tüm bu yazılnlar benimde kulağıma küpe olmalı..
bazı insanlara hiç hayır diyemiyorum.. kırılmasın üzülmesin bilmemne.
bi de ne hikmetse hep beni üzer bu yerine üzüldüklerim..
kıyamam.. empati yeteneğim sapıtınca beynim başkalarının yerine yaşıyo.
önüne geçemiyorum ama. elimde değil..

sanırım tüm bu yazılnlar benimde kulağıma küpe olmalı..
bazı insanlara hiç hayır diyemiyorum.. kırılmasın üzülmesin bilmemne.
bi de ne hikmetse hep beni üzer bu yerine üzüldüklerim..
kıyamam.. empati yeteneğim sapıtınca beynim başkalarının yerine yaşıyo.
önüne geçemiyorum ama. elimde değil..

doğru haklısın bendede empati fazla hemde hat safada uçacağım iylikten düşün ben perişan olayım etrafımdakiler üzülmesin iyi niyetimden dolayı paramda gidiyor saygınlığımda o derece

Albert benim ablamda aynı senin gibi. Çok kızıyorum ona, neden böylesin diye, ne yapayım elimde değil diyor, ailede herkes çekinmeden içindekileri ona söyler oda garibim hiç sesini çıkarmaz ama ben üzülüyorum onun o haline ama olmuyor işde değiştiremiyor. Doğuştan gelen bişey bence, kendinizi çok kasmayın mutlysanız, ama çok zarar verdiğini düşünüyorsanız biraz cesaretle samimi bulduğunuz birilerini kırabilirsiniz, sonra değişmeye başlarsınız belkide...

Bende öğrencilere karşı sakinim. Bende bu huyumdan rahatsızım

acaba huylar yaradılıştamı var değişebilirmiyiz

X