Çok kırgınım eşime...

Burcu ozturk

Üye
Kayıtlı Üye
20 Temmuz 2024
169
86
29
Eşimin iki tane bekar amca oğlu var eşim onlara her evlilik konusu açıldıgında evlenmeyin diye uyarıda bulunuyormuş. Üstelik bunu bi kaç yerden daha da duydum arkadaş ortamında da söylemiş. Duyunca çok üzüldüm. İki gündür aklımdan çıkmıyor düşünüp duruyorum sizce bu konuyu eşimle konuşayım mı. Eğer öyle bir düşüncesinde ciddiyse bnmle neden evli kalıyor neden katlanıyor bana madem ki benden bu kadar şikayetçi. Zatn bende beni istemeyeni neden isteyeym ki. Ama dışarıya böyle yansıtması beni çok kırdı şimdi insanlar benim hakkımda ne düşünüyorlardır kim bilir. Hatta kaynım bile uyarmış eşimi bu kadın senin için daha ne yapsın falan demiş sen gidiyorsun milletin yanında böyle diyorsun diye neyini gördün demiş. Şimdi siz söyleyin arkadaşlar ne yapmam gerek.

Klasik erkek hanzoluğu sanki bunları silah dayayarak evlendirmişler ve öyle de tutuyorlar.
Çoğunun hayatına kalite geliyor oysaki. Anaları donlarını yıkamasa sersefil olacaklar bide laga luga yapıyorlar.
Eriştikleri düzenli seks de cabası.
Allahtan daha belanızı mı istiyorsunuz derler adama.

‘Evlenmeyin evlisi’ deniliyor bu tip barzolara.

Evlenmese abazanlıktan,pislikten ölecek adamlar böyle saçmalıyorlar.

Boşan diyorsun madem yok şöyle yok böyle.

Bozulmayın sadece böyle boş biriyle evlendiğinize üzülün.

Konuşun böyle boş konuşuyormuşsun istersen boşanalım da sen gör gününü diyin. Yoksa iyice konuşur durur sürekli. Ağız o.pusu denir bunlara.

Son düzenleme:
Bi durun öyle hemen çıt diye kırılıvermeyin ya. Ben olsam kirilmaktan ziyade kızardım insanlara evliliğimiz hakkinda olmadık şeyler düşündürüyor diye. Bazı erkeklerin arkadaş grubunda "hanimci" damgası yeemekten ödü kopuyor sacmaliyorlar öyle bir durum olabilir mi? Kaç yıllık evlisiniz eşiniz sizi sever sayar mi mutlu musunuz bunları bilmeden yorum yapmak da çok doğru olmayacak.

Ay bunda bukadar üzülüp dert edecek ne varki?
Bende bekar kuzenlerimden evlenmek istemiyoruz diyen olunca olmaz mutlaka evlen senin benden daha iyi olmaya ne hakkın var diyorum

10 gün sonra 1 senemiz dolacak. Biz eşimle severek evlendik arada tartışmalar olsa bile yinede birbirimizden kopamıyoruz.

Eşiniz kuzenlerinin anlattığı ilişkilerine ve paylaşımlarına bakarak mı "evlenmeyin" diyormuş; "yaşınız çok genç, evlilik olgunluğuna erişmeden evlenmeyin" mi diyormuş ya da "evliliği hiç bir koşulda tavsiye etmiyorum, evlenmeyin" mi diyormuş ?

Sizin şu anda boşanacak gücünüz yok maalesef, iş yok aile arkanızda değil, hamilesiniz, o yüzden böyle şeyler için eşinizle tartışmaya girmeyin bence , şiddet gösterebilir gibi geliyor bana ne yazık ki, önceden telefonunuzu kırmış vs.

Sakin kalmaya çalışıp hamilelik ve doğumunuza odaklanın şimdilik.

Klasik bir erkek boşboğazlığı, nedense kendi aralarında evlilik bahsi geçince böyle evlenmiş de başı yanmış triplerine giriyorlar çok enteresan. Sizinle şahsi bir sorunu olduğunu sanmıyorum naif bir kadınsınız gibime geldi:)) Bence söyleyin, evliliğinden memnun değil misin ki başkalarının yanında böyle diyip beni rencide ediyorsun diye.

Evliliği hiç bir koşulda tavsiye etmiyorum anlamında söylüyormuş. Yoksa ikiside evlenme çağında hatta bitanesine şu sıralr söz kesilecek

Ay bunda bukadar üzülüp dert edecek ne varki?
Bende bekar kuzenlerimden evlenmek istemiyoruz diyen olunca olmaz mutlaka evlen senin benden daha iyi olmaya ne hakkın var diyorum

Evlen senin benden mutlu olmaya hakkın yok demek ayrı.

Sürekli kuzenlere ‘Sakın evlenmeyin’ diyip, yaşanan haksızlığa erkek kardeşin dayanamayıp uyarıp eşine neden böyle şeyler söylüyorsun neyini gördün demesi ayrı.

Bireysel saldırı var burada.

Yanına kar bırakmayın bence. Karşınıza alıp konuşun, bağırarak çağırarak değil düzgünce.
Neden böyle bir şey söylediğini neyden kaynaklı pişmanlık yaşadığını sorun. Eğer memnun değilse boşanmayı teklif edin. Kuyruğunu kıstırıp ya öyle demek istemedim vb. diye kıvıracaktır.
Bazı erkekler böyle hayatlarındaki kişiyi yererek erkek ortamında havalı olduklarını sanıyorlar. Bence diğer insanların karısını yeren adama saygısı olmuyor pek.

10 gün sonra 1 senemiz dolacak. Biz eşimle severek evlendik arada tartışmalar olsa bile yinede birbirimizden kopamıyoruz.
Evli erkeklere özgüven geliyor nedense. Birçoğu sırf kendi evli ama karşısındaki bekar diye böyle boş boş konuşuyor. Garip bir psikoloji. Evet duyunca üzülüyor insan. Başbaşayken misilleme yapın eşinize, bakın o zaman nasıl üçbuçuk atar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…