Cok kasiniyorum ,sizdede ayni problem varmi?

lia

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Ağustos 2008
70
0
Arkadaslar 26+3 haftalik olduk ama son gunlerde cok kasinmaya basladim,ustelik sadece karnim degil ,goguslerim bacaklarim,kollarim,sirtim,ayaklarim,kisaca her yerim kasiniyzelliklede yatinca kasinmaya basliyorum,bazen gecenin bi yarisi kasinmaktan uyaniyorum.Cok fenayim,nolur normal oldugunu soyleyin.Sizdede varmi bu kasinti problemi,cozumunu biliyormusunuz,yada neden oldugunu.Catlaklar icin badem yagi,bebe yagi, cacao yagi elime ne gecerse kullaniyorum,her yerimede suruyorum ama bu kasintidan kurtulamadim

canım benim ara sıra karnım kaşınıyor o kadar
kaşıntıyı önlemek için nemlendirici bir krem kullanmayı öneriyorlar ama sen zaten kullanıyormuşsun
başka bir sebebi olabilir mi acaba? dr.una danışsan belki bir yararı olur
umarım en kısa sürede geçer

merhaba öncelikle geçmiş olsun benim de yaklaşık 1,5-2 ay önce 1 hafta boyuncakaşındığım bi dönem olmuştu özellikle karın ve sırtımın kenarları milletin ortasında kendimi hart hart kaınır olarak buluyodum iyice bak kızarıklık leke falan yoksa seninki de genişlemeden dolyı oluyodur vucüt genişliyomuş ben de senin gibi herşeyi denedim ama tek yardımcım vaselin oldu sürdüğümün 2. günü şıp diye kesilditüm kaşıntılar vaselini bi dene istersen

evet bende bebek yağından vazeline geçtim kızlar
kaşıntı için değil ama karnımda farkettiğim çatlama potansiyeline karşı
imşallah iyi gelir

ben neden kaşınmıyorum yaa bebek yağı kullanıyorum ama...

bende gebeliğmin üçüncü ayı gibi bir kaç hafta kaşınmıştım (hatta bacaklarımı yara bile yapmıştım kaşınmaktan) araştırmalarım sonucunda gebelikte cildinde değişime uğradığını ve kuruduğunu öğrendim bu nedenle kaşıntı olabiliyormuş, ama doktorlar genelde karaciğerden şüphelenip test istiyorlar kontrolün yakınsa doktoruna sor derim

Hepinize cok tesekkur ederim arkadaslar.Eylul'un 4'unde ebeyle 5'inde doktorla randevum var.Bide vazelini deneyeyim bakalim gecmezse onlara sorayim.Cok sert htur hutur kasimamak gerekiyomus demisti bi arkadasim aksi taktirde bebekte iz oluyomus dedi.Bende gece uyku arasinda bile kasindigim icin korkuyorum acikcasi sert kasirim diye.

Bebekle ne alakası var o kendi suyunun içinde.Böyle hurafelere inanma rahat ol.yalnız fazla kaşırsan çatlakların derinleşebilir.
Bol bol kremlen.Duştan sonra vücudun ıslakken sür daha çok nemi hapsedersin.

bende kaşınıyorum duş alıp yağlanınca geçiyor.ama gece zor oluyor.çok gerildi derimiz herhalde ondan.

Nisanur38 canim sagol dun ve bugun dus alip vazelin surundum,dun gece ilk kez rahat rahat uyudum,su anda hafif yanlarimda kasinti olmasina ragmen epeyce rahatlamis durumdayim,karnimida baya nemli hissediyorum,cok iyi geldi vazelin.Ay canimsin yaa,cooooook tesekkur ediyorum sana.:1hug:

Darkinlife' cim canim insan yinede rahatsiz oluyor ya dogruysa diye,meselaaylardir sacimi kestirmeye korkuyorum,bende biliyorum hurafe ama insan tedirgin oluyor,ozelliklede isin icince bebisler girince.Ilk uc ayda kanamam olmustu korktum,simdi isi saglama almak icin dogumu bekleyeyim diyorum.Tabiki dusunuyorum,dogru olsa birsuru bebek oyle kasima iziyle dogardi.

benimde göğüslerimçok kaşınıuyo .fırsat buldukça çıkarıp kaşıyorum havalandırıyorum-tatlicadiarzu-hatta geçenlerde vantilatörün karşısına gçmiştim hem kaşıyıp hem serinletiyodum ki eşim odaya girdi ve yerlerde tabiigülmekten:dilcikar:hıh açsında bi tarafıyla dalga geçsin kolay sanıyo:mymeka:

:roflol: :roflol: :roflol:

Hayal bile edemiyoruuuuuuum sırnaşık şey

Öyle olsaydı her bebek kaşıma iziyle doğardı.Gebeliğin bir döneminde hepimiz mutlaka kaşıyoruz çünkü az ya da çok.

Saç kestirmeninde bi zararı olduğunu sanmıyorum.Ben vakit bulsaydım kestirecektim ama olmadı.
yalnız boyatmayı düşünömüyorum onu doğumdan sonra inşallah.

sanırım sen hamilesin,bu durumda burdan tavsiye alınırmı,doktora gitsene,bebege zarar verebilirsin.

benim de sadece karnım ve göğüslerimde kaşıntı oluyor. Karnımdan çok göğüslerimde daha fazla. Ben de arada bir memeleri sallayıp dolaşıyorum evde naniknanik ay aman ne yapayım biz hamileyiz herşey mübah :roflol:

ben doğuma 2 ay kala kaşınmaya başladım uyuz gibi kaşınıyordum:)) bacaklarımı çok kaşıdım küçük noktalar şeklinde iz olmuştu hele karnım çok fenaydı doğuma gittiğim gün geçti ama doğum yapar yapmaz kaşıntım 2 katına çıktı doktorum hamilelik sendromu gibi birşey söylemişti daha sonra başka bir dr.geldi odamıza biraz soru sordu sonra bana iğne yazdı doğumdan sonra 15 gün iğne yaptırdım kaşıntım için krem de vermişti berbat bir kaşıntıydı allah yardımcınız olsun inşallah

bak aklıma gelince kaşıntı tuttu:)) ama bugünlerin kaşıntı özlemi bile başka oluyor bebeğimin ilk gününü hamileiğimin son anlarını ilk emzirmeyi herşeyi çoook özledim sezeryan olmasam 2.yapardım şimdi ama kendimi toplamam lasım

banada neler neler söylendi, kemeri tokalı giyme leke olur bebekte diyen bile oldu, saç konusunda dertliyim organik boya ile boyadım ama kestiremedim yedi aydır, insan etkileniyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…