Cok kasiniyorum ,sizdede ayni problem varmi?

canım ben hamileliğimi öğrendikten 1 hafta sonra başlamıştı doğum yapana kadar sürdü yoooooookkkkk bir çaresi....normalmiş hamilelikte ama ben yedigim kuru üzüme bağladım daha sonra çünkü o dönem acayip tüketiyordum...Ayrıca bebeği mükemmel besliyor kuru üzüm aklında olsun hergün bir avuç ye .tabi kaşıntın devam etmezse arkadaşım.....

bak aklıma gelince kaşıntı tuttu:)) ama bugünlerin kaşıntı özlemi bile başka oluyor bebeğimin ilk gününü hamileiğimin son anlarını ilk emzirmeyi herşeyi çoook özledim sezeryan olmasam 2.yapardım şimdi ama kendimi toplamam lasım

Yok canım ,sizin gibi duyarlı biri 2.yapmaz yuvadan bir tane alıp bakıverirdi..sevabına....şakkıdı

bak aklıma gelince kaşıntı tuttu:)) ama bugünlerin kaşıntı özlemi bile başka oluyor bebeğimin ilk gününü hamileiğimin son anlarını ilk emzirmeyi herşeyi çoook özledim sezeryan olmasam 2.yapardım şimdi ama kendimi toplamam lasım

Selam maksadım kimseyi kırmak değil yalnızca merak ettim neden tüp bebek?sokaklara bırakılan yeni doğmuş bebekler,anneleri tarafından cami avlusuna yetiştirme yurduna bırakılan kimsesizlerden neden evlat edinmiyorsunuz merak ettim?hem onlar yetiştirme yurdunda büyüyecek kim bilir nlerle karşılacak taciz tecavüz vs.vs. neden onlar sizin evladınız olmasın neden?o çocuklar sizin yanınızda sağlıklı karnı tok terbiyeli ahlaklı büyüdükce sizin cennete gitmenize de vesile olacaklar lütfen bir kez daha düşünün sokaklara yeni tinerciler fuhuşa zorlanan kimsesiz kızlar bırakmayalım lütfen kimseyi kırmak istemem kırdıysam af ola hakkınızı helal edin ben sadece nacizane fikrimi söyledim kusura bakmayın kırıp üzdüysem

Biz tüp bebek tedavisi görenlere yukarıda verdiğin akıldan(!) sonra sen 2.bebeği mi düşünüyorsun??? Merak ettik neden 2.bebek ? Sokaklara bırakılan yeni doğmuş bebekler, anneleri tarafından cami avlusuna yetiştirme yurduna bırakılan kimsesizlerden neden evlat edinmiyorsun merak ettik? Hem onlar yetiştirme yurdunda büyüyecek kim bilir nelerle karşılacak taciz tecavüz vs.vs. neden onlar senin evladın olmasın neden? Sokaklara yeni tinerciler fuhuşa zorlanan kimsesiz kızlar varken ve bize bu nasihatları yaparken 2. bebeği düşünmek ayıp değil mi? Senin mantığınla biz evlat edinmeyerek belli ki cennete giremeyeceğiz. Bari sen evlat edin ki sana cennetin kapısı açılsın. Üstelik sen hamileliği, annelik duygusunu, dünyaya bir can getirmenin verdiği hazzı yaşamışssın bir kez. Oysa bizim çoğumuz bu duyguları yaşamadı henüz. Onca yetim dururken bu duyguları senin bir kez daha yaşamaya heveslenmen neden? Seni kırmak istemeyiz, kırdıysak af ola hakkını helal et. Biz de sadece nacizane fikrimizi söyledik. Kusura bakma kırıp üzdüysek (!)

Son düzenleme:
Her kelimenin altına imzamı atarım Bonadeacım kaydirigubbakcemile5 Şeniz

Son düzenleyen: Moderatör:
Biz tüp bebek tedavisi görenlere yukarıda verdiğin akıldan(!) sonra sen 2.bebeği mi düşünüyorsun??? Merak ettik neden 2.bebek ? Sokaklara bırakılan yeni doğmuş bebekler, anneleri tarafından cami avlusuna yetiştirme yurduna bırakılan kimsesizlerden neden evlat edinmiyorsun merak ettik? Hem onlar yetiştirme yurdunda büyüyecek kim bilir nelerle karşılacak taciz tecavüz vs.vs. neden onlar senin evladın olmasın neden? Sokaklara yeni tinerciler fuhuşa zorlanan kimsesiz kızlar varken ve bize bu nasihatları yaparken 2. bebeği düşünmek ayıp değil mi? Senin mantığınla biz evlat edinmeyerek belli ki cennete giremeyeceğiz. Bari sen evlat edin ki sana cennetin kapısı açılsın. Üstelik sen hamileliği, annelik duygusunu, dünyaya bir can getirmenin verdiği hazzı yaşamışssın bir kez. Oysa bizim çoğumuz bu duyguları yaşamadı henüz. Onca yetim dururken bu duyguları senin bir kez daha yaşamaya heveslenmen neden? Seni kırmak istemeyiz, kırdıysak af ola hakkını helal et. Biz de sadece nacizane fikrimizi söyledik. Kusura bakma kırıp üzdüysek (!)

Canım benim çok süper yazmışsın. Yüreğine , ellerine sağlık. Cuk diye oturmuş. Ne denir ki bunun üzerine. Şeniz :lepi:

süprizzzzz valla hepimizin düşüncelerine tercüman olmuşsun :lepi:

senı kırmak istemem ama ( sen boyle başlamıştın mesajına sonra dayamıştın lafları ardıardına)!!!
biz daha birince hamileliğimizi bile yaşamamışken düşünki sen ikinci hamilelik için heves eidyorrsun madem bu duygu bukadar muhteşem neden Bize EVLATLIK ALIN NEDEN TÜPBEBK? diye bir eleştiri yapıyorsun anlamadık ..
madem Evlatlık demek Sevap demek Cennet demek buyur cnm Sen al ozaman biz senın kadar düşünemedik oyle Değil mi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
sana bi tavisyede benden zaten bi bebek sahibi olmuşsun kendi kanından canından bi evladın var e ozaman ikinciyide EVLAT EDİN ...bize akıl veriyorsun ya güzelim önden sen buyur ohalde...

TÜM BUNLAR BİYANA NORMAL YOLLA HAMİLE KALMIŞ BUNU TATMIŞ BİRİ OLARAK BİR DAHA BOYLE CAHİLCE DÜŞÜNCELERLE TÜPBEBEK FORMLARINI ZİYARET EDİPTE MİLLETİN ASABINI BOZMA..FİKİRLERİNİ KENDİNE SAKLA ...EVLATLIK ALIN DEMEK SANA DÜŞMEZ...:kızgın:
HA BEN TÜPBEBEK NASIL OLUR ÇOK MERAK ETTİM ONDAN FORMUNUZ ZİYARET ETTİM DİYORSAN İKİNCİ BEBEĞİNİDE TÜPBEBEK İLE YAP FAZLA MERAKTA KALMAZ HEMDE BİZİ O SÜREÇTE DAHA İYİ ANLARSIN ???????????
ÇEVREMDEDE SENIN GİBİ NORMAL YOLLA HAMİLE KALIP DURMADAN TÜPBEBEK MEVZUSUNU KONUŞAN TİPLER VAR NEDEN BOYLESİNİZ NEYİ MERAK EDİYORSUNUZ ANLAMDIM :kızgın:
ÜZDÜYSEM AFFOLAA...:kızgın:

harika yazdin seni tebrik ediyorum guldum dogrusu hani derler ya tasi gedigine koydun be guzelim bu ona yeter simdi fazla stres yapmayalim kizlar stres yapmakta belki cennete sokmaz birileri biliyordu kimdi onlar bi soralim cennetin kapisini acan neymissırnaşık şey

Ne Dicemi Bilemiyorum Artik...............................
Cevremizde Birsuru Yetim Cocuk Var Doguracagina aLsana Bitane Fena Olmaz Demi

Sizleri Anlamiyorum Valla Dogal Yoldan Hamile Kaldiginiza Mutlu Olcaginiza Sukredeceginize??????????????????????? Millete Laf Atarsiniz?????????
Nedir bu?????? Amaciniz Nedir???? Cevremdede Sizin Gibilerini coK goruyorum!!!!!!!
Sukredinnnnnnnnn Sukredinnnnnnnnn Rabbim Dert vermeden Evlat Sahibi Yapmis Sizi
Bakin Cok Ciddiyim Birdaha Tup Bebek Hakkinda Bir Tpicte Sizi Gorursem Lafimi Hakettiginiz Gibi Veririm!!!!!!!!!

Sükretmeyi Ogrenin!!!!!

Bizlere aKil Vermek size kalmamis..
Laflarim Kirici Geldiyse aFFola!!!!!!!!

Ben Ve Benim Gibi Olan ArkadaslaRim
bIzler Herzaman Sukrettikkk
Derdi Veren Rabbim Dermaninida Zamani Gelince Verir..
RabbimDen Gelen Herseye Ragziyiz Bizler...Bu Derdide Veren Guzel Rabbim

Neyse Saglicakla KaLin..Rabbim Size Hayirli Evlatlar Nasip Etsin Insallah Hersey Gonlunuzce Olsun..

yaw var ya kıslar yemin ederim süpersiniz yaaa...hakkaten tok açın halinden anlamıyo..

Kİ bizde biliriz insaniyetlik yapmayı bizde biliriz evlaad edinmeyi çok şükür aklımız başımızda. hiç kimseye düşmez akıl vermek bence aslında arkadaşın akla ihtiyacı var ..isterse bizde çok yani...

insanlar normal yoldan bebek sahibi olmak için senelerce çaba gösteriyo tek istediği kendi yavrusu kendi kanı canı olsun yeterki...
lütfen böyle düşüncesince konuşmayalım.bir kere değil bin defa düşünüp ondan sonra diyelim sözümüzü..
ve son olarak şunu söylemek istiyorum
KIRDIYSAM AFFOLA:roflol::roflol:

Anaaaaaaaaaa, kizlar neler oluyo burda boyle yaaa? Iki gun ugrayamadim neler oldu boyle?Kasiniyorum dedim, konu nerye gelmis.Calm down ,calm down.Ben gene konuya doneyim, vazelin kullanmaya baslayinca rahatladim,arada hafif kasiniyorum ama o kadarida normaldir herhalde.Yalniz kafama' darkinlife cok sert kasinma catlaklarin artar' lafi takildi. Bakiyorum karnima gorunurde catlak yok ,olsa belli olurmu yoksa dogumdan sonra mi belirginlesiyolar?

Ay bilmem ki canım.Ben de senin kadar tecrübesizim bu konuda.Sen kaşındıkça krem yada vazelin sür.
Bebe yağını her duştan sonra ıslak vücuda uygula.
Ben 1 haftadır es geçiyorum bebe yağını ama yine de nemli hala vücudum.Ben çoğunlukla bebe yağı kullanıyorum.Arada bir normal vücut nemlendiricilerinden sürmüşlüğüm de oldu.Annem beb yağımı bitti diye atınca mecburen :))
Bi arada kaşınmam çok olmuştu nötrucina(Nası yazıldığını hattırlayamadım ) nın el kremini sürmüştüm.Bu da baya etkili el çatlakları için.
Şimdilik memnunum halimden.Çatlak olacaksa önce kızarıyor bildiğim kadarıyla.Var mı öyle kızarıklık felan?

Konun saptı gibi biraz ama başlıkla çok da alaksız olmamış:)) Kaşınanlar,kaşımak isteyenler....Olcak o kadar :KK70: :KK70:

darkinlife canim,gorunurde hic bisey yok .Benim ikinci bebisim bu ,ilkinde catlak olmadi .O zaman sadece vazelin kullanmistim ve bu kadarda kasinmamistim.Yada benmi oyle hatirliyorum acaba 13yil onceydi unuttum . Bunda sanirim birazda fanteziye kaciyorum,duydugumu aldim,bebe yagi,badem yagi, cacao yagi,hicbiri kasinmama engel olmadi,belki catlak olusmasini engellemis olabilirler bilemiyorum,simdi sadece vazelin kullaniyorum,daha rahatim ama gercekten neden bilemem artik.

SASIRDIM!!!! Simdi benden baska kasinan yok galibaa? Son kontrolde Dr a soyledim kan tahlili yaptilar , sonuc gelmedi henuz,sonuc gelene kadar antihistaminik hap verdi,aksam 1 tane gene gecmezse sabah aksam 1 tane vs vs dedi ,ben sadece aksamlari iciyorum.

X