Çok çaresizim 🥺

ebruburcu06

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
7 Ekim 2024
19
0
32
Yaklaşık bi haftadır yoğun günler geçiriyorum. Hiçbişeyim yokken göğsümün ortasına bi ağrı girdi bıçak gibi o ağrı bana korku verdi kalp krizi mi diye acile gittim hiçbirşeyin yok dedi, ama o ağrı geçmiyor. Bugün gataya gittim kardiyoloji bişeyin yok ekg temiz dedi efor eko cekelim dedi ama bi ay sonra randevu. Göğüs cerrahisine uğradım röntgen çekti bişey yok dedi tomografi cekeriz dedi o da ileri tarih. Ama ben dayanamıyorum bu ağrıya. Bıçak gibi ağrı hiç gitmiyor başına böyle bişey gelen varmı? Hiç mi ağrı gitmez gün içinde rutinimi bozuyor, çocuğumla eşimle evimle ilgilenemiyorum. Bu ağrı strese soktu ne iştah kaldı ne bişey ruh gibiyim

Geçmiş olsun. Mide ile ilgili bir sorununuz var mı acaba? Bende de vardı bu belirtiler. Eskisine göre bir tık daha iyi olsam da hala devam ediyor. Benim de göğüs ve karninirtasi olmak üzere özellikle karnın sağ tarafı bayağı ağrıyordu. Bunun yanında çarpıntı, nefes darlığı ve halsizlik yapıyordu. Kriz geçiriyorum zannediyordum. Her gün kardiyolojide idim. Kalp temiz . Göğüs hastalıkları bir şey yok diyordu. Midede gastrit, reflü ve helikobakteri çıktı.

Aynı şekilde kaç gece acilde soluğu aldım her seferinde EKG de bir şey yok kas ağrısı diyip kas gevşetici iğne vurup geçtiler. En son bir doktor Allah razı olsun gastroenteroloji bölümüne yönlendirdi. Endoskopi sonucu gastrit çıktı ilaç kullandım ağrı bitti.

Peki bu şekilde olunca içime sıkıntı giriyor çenemde titreme ve diş sıkması oluyor sizde de bu şekilde oldumu

Peki bu şekilde olunca içime sıkıntı giriyor çenemde titreme ve diş sıkması oluyor sizde de bu şekilde oldumu
Sıkıntı kalbimde sandığım için anksiyete belirtileri gösteriyordum evet. Dediğim gibi kalp krizi geçirdiğimi düşünüp her gece acile gidiyordum. Belki 10 gece peş peşe gitmişimdir. Hepsinde sonuç aynı kas gevşetici vurup gönderdiler. Anksiyete bozukluğu yaşadığımı söylediler ya da kas ağrısı dediler ama tam kalbimin olduğu yer ağırıyordu ikna olmuyordum bir türlü. En son iğne vurulup hastaneden çıkarken burnum birden bire kanamaya başladı o kadar korktum ki ölüyorum sandım. Geri içeri koştum doktorun odasına daldım Allah'tan adam anlayışlı biriydi baktı ilgilendi dedi ki sen bi gastroenteroloji bölümüne görün belkide miden ağırıyor sen kalp sanıyorsun bunu sık sık yaşıyoruz dedi.

Yaaa gast. Endoskopi demediler mi onu nasıl yaptırdınız düşününce de yapamam gibi

Yaaa gast. Endoskopi demediler mi onu nasıl yaptırdınız düşününce de yapamam gibi
Doktor direkt endoskopi istedi zaten. Sonra gün verdiler. Anestezi ile yapıldı uyudum uyandım odadayım bitmiş. Bir sıkıntı yaşamadım. Kendimde aynı zamanda anestezi mezunuyum 2 farklı hastanede staj yaptım birisi büyük bir araştırma hastanesiydi. Diğeri küçük bir ilçenin sağlık ocağı gibi küçücük bir devlet hastanesiydi. İkisinde de endoskopi sırasında anestezi veriliyordu. Artık pek kalmadı öyle uyanık endoskopiler. Ben denk gelmedim. Geceden bir şey yemeden hastaneye gidiyorsunuz uyuyup uyanmanız endoskopiniz 1 saat sürmüyor. Çok anestezi verdim endoskopideki hastalara. Çok hafif dozlar uygulanıyor öyle ameliyat gibi değil.

Çok teşekkür ederim içimi rahatlattınız bi görüneyim mide için. Peki sıkıntılarınız geçti mi tekrarlama oluyor mu

Çok teşekkür ederim içimi rahatlattınız bi görüneyim mide için. Peki sıkıntılarınız geçti mi tekrarlama oluyor mu
Bunları yaşayalı 3-4 seneyi geçiyordur belki. Mide koruyucu verdi doktor belli bir süre kullandım. Hastalığımın tamamen stres yüzünden beni bulduğunu söyledi. Diyet listesi verdi. Baharatlı yağlı şeyler asitli şeyler yasaklandı. Hala çok baharatlı ya da yağlı yediğimde beni rahatsız eder ama eskisi kadar çok değil o zamanda çiğneme tableti şeklinde olan bir ilaç var bilmiyorum ismini vermek doğru mu ama o beni kurtarıyor. Yurtta kaldığım dönemde çok sıkıntı yaşadım KYK yurtları bilirsiniz sürekli kızartma ve bol yağlı sağlıksız yemekler çıkarıyor. Ama artık kalbim ağrıyor gibi olmuyor. Bitkisel birkaç şey de denedim onlar da rahatlattı. Umarım sizde de benimki gibi basit bir şey çıkar. O zaman tekrar konuşuruz.

İnşallah ruhsal bi bozukluk değildir. Uzanınca geçiyor uykumda sorun yok kalkınca özellikle oturunca boğaza kadar ağrı oluyor iştahımda gitti bu yüzden yemek yemeye korkar oldum tıkanırım diye.

İnşallah ruhsal bi bozukluk değildir. Uzanınca geçiyor uykumda sorun yok kalkınca özellikle oturunca boğaza kadar ağrı oluyor iştahımda gitti bu yüzden yemek yemeye korkar oldum tıkanırım diye.
Yattığımda sağ tarafıma ya da sol tarafıma dönerdim birinden birinde ağrı daha az hissediliyor oluyordu. Bende biraz uyuyumda ağrıyı hissetmeyim diye gece olmasını beklerdim. Nefes alırken batıyor gibi gelirdi. Kendi kendime teşhis koyuyordum acaba kaburgam ciğerime mi batıyor vs... Tabi size de kesin mide demem doğru olmaz. İşin uzmanına görünmekte bir fayda var herkesin belirtileri birebir aynı olmuyor maalesef. Ama staj yaptığım dönemde genel cerrahi uzmanıyla beraber endoskopiye giriyorduk ona anlatmıştım kendi hikayemi. İnsanların kalp ağrısıyla mide ağrısını çok sık karıştırdığını söylemişti. Acile kalp ağrısıyla gidenlerin büyük bir çoğunluğu daha sonra mide rahatsızlığı teşhisi alıyor demişti.

Kalp olmadığına eminim artık hem doktora gittim hem de kalbim ağırmıyor göğüs arası bıçak dediğim gibi. Nabız ölçerim var her zaman normaldır tansiyonumda güzeldir.Eşim ve ailem son zamanlarda olan haberlerden etkilendim o yüzden oldun diyolar ağrımı anlatamıyorum. Bundan evvel hiç mideden yana şikayetim olmadığı için girme endoskopiye diyolar. Sizin şikayet var mıydı evvelden mideden dolayı kusura bakmayın sürekli soru sordum size napim kimse anlamıyor çare arıyorum

Ne kusuru Ebruburcu Hanım. Ben burda soru sorunca ve cevap alınca rahatlıyordum. Benim gibi bu problemleri yaşayanları arıyordum. Mide ile ilgili ağrı ,kusma gibi hiç bir şikayet olmuyordu. Şişkinlik olunca sağ tarafta ağrı, nefes darlığı ve çarpıntı oluyordu. Mide kalbe baskı yapınca insan kalpten şüpheleniyor ilkin. Ta ki çarpıntı , nefes darlığı, özellikle sol göğüste ağrı ve karında şişkinlik olmayana kadar. Kriz geçiriyorum diyordum kendi kendime. 10 defadan fazla kardiyoloji ve göğüs hastalıklarına gittim. İkisi de sağlam deyince başka bir ilde fakülteye gittim. Birinin tavsiyesi üzerine gastroentolojiye profesörün yanına gittik. Malesef anestisiz uyutmadan endoskpi yaptı. Çıkan Sonuç reflü , gastrit ve helikobakteri. Biyopsi alındı. Çok şükür o da temiz çıktı. Sen de bir gastroya uğra. Durumunu anlat. Önce ultrasondan bakacak. Endoskopiye gerek duyarsa yapılacak birşey yok.

Ne demek ben size yardımcı olmaya çalışıyorum tabi ki soru sorabilirsiniz. Bende hiçbir belirti yoktu öncesinde. Dediğim gibi benim mide rahatsızlığını stres tetikledi. Sınav dönemindeydim. Çok kendimi sıkıyordum stres yapıyordum bunun sonucunda bu rahatsızlığım birden bire ortaya çıktı.

Çok geçmiş olsun sizede. Stresim yok şuan kafam rahat fakat sanki boğazımdan göğüs ortasına sopa sokmuşlar öyle bi ağrı var yaa gün boyu günler boyu

Benimde öyle hala midemde ağrı yanma yada boğaza su gelmesi yok. Sadece sanki boğazımdan itibaren göğüs ortasına sopa sokmuşlar öyle bi ağrı geçmek bilmeyen günlerdir. Midede hiç bişe yok

Benimde öyle hala midemde ağrı yanma yada boğaza su gelmesi yok. Sadece sanki boğazımdan itibaren göğüs ortasına sopa sokmuşlar öyle bi ağrı geçmek bilmeyen günlerdir. Midede hiç bişe yok
Yani sizi mide rahatsızlığınız var diye ikna etmeye çalışmıyorum yanlış anlaşılmasın sadece kendi sürecimden bahsediyorum. Bende de boğaza su gelmesi yok. O zamanlar hiç yanmam da olmamıştı yanma olsa belki aklıma mide gelirdi. Direkt bildiğiniz göğüs kafesi ve hafif sola doğru olan yerde keskin bir ağrı vardı. Karnımda midemde hissettiğim bir ağrı yoktu. Boğazımla alakalı bir şey yoktu ama ağrı sızı gibi. Sadece kalbim ağrıyor sanıyordum o bölgede ağrım vardı

İnanın ruhsal olması daha kötü mide desek ilacıyla bi şekilde geçiririz ne bileyim bu ağrı hayat enerjimi çok düşürdü 3 yaşında oğlum var onunla doğru dürüst ilgilenemedim bi haftadır ağrıdan. Nere gitsem kardiyolog olsun göğüs cerrahi olsun eko efor tomografi bi ay sonra sıra özele gitsek dünya para hergün geçecek bu ağrı diye uyanıyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…