çok canım sıkkın ve çok stresliyim:((

thanderc

dünyanın entatlı kenesi:)
Kayıtlı Üye
1 Aralık 2008
1.021
4
şafak 22 ve ben çok stresliyim. doğum anı falan değil beni korkutan. hastanede yatma fikri delirtiyor beni. nasıl olacak nasıl yatıcam evden nasıl gidicez hasta bezi kullanmak... of ya valla kafayı çiziyorum. aynı durumda olan varmı benimle aynı şeyleri hisseden? zaten bu şehirde tek başımayım doguma da kayınvalidem gelcek annem gelemiyor. ellerinde uçuk çıktı bebek açısından sakıncalı diye gelişini erteledik annemin. Ama tüm hayallerim ve planlarım annemin yanımda olacagı üzerineydi. Adeta yıkıldım diyebilirim. hiç hevesim kalmadı. rahatlayamıyorum içim sıkılıyorsenağlama zaten birde nezle oldum çok agır geçiyor. çok yanlızım ve burda hiç arkadaşımda yokkksenağlama

canını sıkma bence..herkesin başına gelecek şeyler...sonuçta herkes senin hamile olduğunu biliyor..hasta bezi kullanmak canını sıkmasın boşuna..herkes hastanede yatıyor..allah daha kötüsünden korusun demen lazım...normal şeyler bunlar....anneninde elinde uçuk varsa tabiki gelmemesi daha iyi üzülme...zaman çabuk geçiyor....atlatırsın ......

canım sezeryan mı olacaksın bilemiyorum ama en fazla 2gece yatıcaksın..eğer sezeryansa zaten ilk gün baygın ya da ağrılı sızılı geçiyor..
benim ilk gecem uykuda geçti mesela, çünkü akşam 9 da doğum yapmıştım ve genel anesteziydi..
ertesi gün zaten ayaklanıyorsun ve sonrasında zaten bebeğinin heyecanı sarmış olacak seni..inan yanındakini gözün bile görmez
hasta bezine gelince , bana hastaneden pedin biraz büyüğünü verdiler.. hasta bezini görünce ben de bozulmuştum ama hastanenin verdiği çok kullanışlıydı ve rahatsızlık vermiyordu..
bebeğini sağlıkla kucaklaman dileğimle..

ay canım üzüldüm bende aynı durumdayım olsun sıkma canını.istanbulun hangi yakasında semtindesinCADIARZUben gelmeye çalışırım yakınsak ama sonra hiç ayrılmam yanınızdandelikafaduldenbende 5 ayıma girdim,bugün sana yarın bana arkadaşlık.benimde arkadaşım yok malesef:çok üzgünüm:

ya normal dogum düşünüyorum aslında inşallahta öyle olur. daha çatı muayenesi falanda olmadı doktor doğum hakkındada bişi demedi. sag' a göre ve usg kagıdında yazdığına göre 10 mart dogum. hepiniz sagolun ya valla tam girdim doğum psikolojisine. hele birde başkalarına muhtaç olmak çok canımı sıkıyor. annem olsa yine yanımda bir derece. acaba eşimin refakatçi kalmasına izin verirlermi hastanede? doğumu özel hastanede yapıcam ve odalarda tek kişilik. of ya çok zor allah hepimizin yardımcısı olsun

anadolu yakası üsküdardaym ben. çok sagol canım benim. umarım senin hamileliğinde ii ve sorunsuz geçiyordur. inşallah hayırlısıyla alırsın bebegini kucagına. bu arada benim kızım olucak sizin cinsiyetiniz ne?:CüvCüv:

Oğlum olcak :) avrupa yakası bahçelievlerdeyim.Umarım senin doğumda iyi geçer :)

hadi hayırlısı olsun canım kolay bir doğumun olur inşAllah..
normal olursa inşAllah 1 gece kalıyorsun zaten ve doğumdan sonra kimseye muhtaç olmazsın..ayaklanırsın hemen bebişine bakarsın canım..
ben bile sezeryan olmama rağmen ertesi gün ayaklanıp bebeğimle ilgilenebildim, çok şükür :Saruboceq:
refakatçinin kim olacağına karışmazlar tek kişilik odaymış zaten..
eşin kalır sana daha çok yardımcı olur, sen de rahat davranabilirsin böylece.. hiç üzülme canım..
Allah kolaylık ve bebişine bol süt ve iştah versin inşAllah...
:1hug: a.s.

jnm bizler yanındayız sıkma jnını uzulme .....
umarım kolay ve dilediğin gibi bi doğum geçirirsin jnm allah kolaylık versin....

çok teşekkür ederim canım yanlız olmadıgımı bilmek güzel.eşimin kalmasını istiyorum ben. ama işte bebegin altının temizlenmesi falan acaba hastaneden yardımcı olurlarmı? ya eşim yapamazsa falan. dualarım normal dogum olması üzerine.allah hepimizin yardımcısı olsun

jnm bizler yanındayız sıkma jnını uzulme .....
umarım kolay ve dilediğin gibi bi doğum geçirirsin jnm allah kolaylık versin....

çok saolun. yanlız olmak o kadar zorki anlatamam. çok çaresiz ve kimsesiz hissediyorum kendimi. ama yanımda oldugunuzu bilmek çok güzel. teşekkür ederim iiki varsınız allah hepimizin yardımcısı olsun:CüvCüv:

hangi hastanede doğum yapacaksın üsküdarda yunus emre mi? ben sezeryanda bir gece kalmıştım bebek bakımını hemşireler yapıyor zaten.

evet canım bebeği temizleyip paklayıp yalnızca emzirmen için getiriyorlar bebek hemşireleri.. a.s
Allah kalbine göre verir inşAllah canım kolay doğumlar..

hangi hastanede doğum yapacaksın üsküdarda yunus emre mi? ben sezeryanda bir gece kalmıştım bebek bakımını hemşireler yapıyor zaten.

medipolde yapıcam doğumu. kadıköy koşuyolunda. sezeryanda 2 gece kalınıyormuş.

Allah kolay doğum nasip etsin. 2 gün için neden kendini bu kadar geriyorsun ki.. Zaten bebeğini kucağına alınca o 2 gün nasıl geçecek anlamayacaksın bile. Ben doğumdan önce, tek kolumda serum, sadece sol tarafıma yatarak, tuvalete kalkmadan, yıkanmadan, tek kişilik özel odada tam 100 gün geçirdim. O günler geçti de doğumdan sonra 4 gün daha kaldım hastanede. Bu sefer k.validemle. Tam 4 gün ve geçti bitti. Hasta bezini neden dert ediyorsun ki. Ben yatağımın üstüne underped koydum bide çamaşırıma orkidin uçan halı boyunu. Bitti. Sezeryan olursan da korkma. Ne ağrın oluyor sonrasında ne sızın. Doktoruna güven. O senin için en iyisini düşünür. Şimdiden sabah akşam Humana Still Tee iç sütün bol olsun. Sakın stres yapıp sütünü etkileme. Bak şafağa az kalmış bol bol uyu. Bu günlerini arayacaksın sonra. Bak benim dana 11 aylık ben hala şöyle deliksiz uyuyamıyorum. Bebeğini şimdiden güle güle büyüt. Sütün bol olsun.

Teşekkür edeim canım allah senin bebeginede saglık ve uzun ömür versin. Dün nstye girdim daha kızımın gelmeye niyeti yokmuş:9 daha vaktim var yani. istemesemde o kadar çok uyuyorumki anlatamam. O çaydanda alayım bari de hemen başlayayım içmeye.:CüvCüv::

merhaba canim seni anlayabiliyorum bende 2008 26martta kizimi kollarima aldim ama bu kadar sikinti yapma kendine her sey kendiliginden oluveriyor ve sonra bir bakmisin evinde bebeginle birliktesin hic bir seye kaygilanma Allah yardimcin olur bol bol dua et bence.dogumdan sonra emzirmede ben sikinti cekmistim gögüs yarasi yüzünden bence bunun icin kremler var ondan al ve simdiden kullanki yumusasin ve sikinti yasama ben basimdan gectigi icin herkesi uyariyorum acemilik iste bir daha hamile olsam her seyi önceden düsünürüm.senide bilgilendirmek istedim nacizane insallah bebeginle eve geldigininde müjdesini okuruz burdan...

teşekkür ederim arkadaşım ben kremi hemen alıp kullanmaya başlayayım bari. inşallah hayırlısıyla bir kucagıma alsam kızımı baska birşey istemiyorum. senin bebeginde hayırlı olsun allah bagışlasın canım:CüvCüv:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…