Çok bunaldım

Bir de benim yaşadığım şehir küçük sebep şu desem eski eş anında duyar ve gelir bağırıp çağırıp hakaret eder diye korkuyorum. O yüzden sebebini söylemek de istemiyorum. O ve ailesi çok şerli insanlar zaten onlar boşanma sebepleri için her türlü iftirayı uydurup söylemiş zaten ama benim onlar kadar tanıdığım ve gücüm yok bu şehirde onlar için millet ne der kaygısı çok önemli çizdikleri iyi imaj çizilmesin diye her türlü yalan dolanı sôylüyorlar arkamdan.

Bu özel ayrıntıları tabii ki anlatmayın.

Zor olduğunun farkındayım ama tek çare dik durmak ve daha fazla bu konuda konuşmamak.

Bu durum inşallah en kısa zamanda biter ben çünkü çok yoruldum. Tam diyorum ki mutluyum her şey düzeldi birinin lafı moral motivasyon yerlerde. Tam dedim ki mesleğime uygun iş buldum çok mutluyum ayaklarım üstünda duracağım şimdi iş yeri şuan bana zindan oluyor.

Ben yeni evlendiğimde evimde mevlüt okutmuştum. Kayınvalidemin çok yakın bi arkadaşı da gelmişti. Kadın bana kaşla göz arasında inşallah bi dahakine bebek mevlüdüne geliriz demişti. Hiç oralı olmadım. Kadın üşenmedi peşime takıldı mutfağa geldi aynı şeyi söyledi. Ben de inşallah dedim geçtim. Ama yetmedi hanımefendiye. Eee hadi bakalım ne zaman bebek haberi vereceksiniz dedi. Ben de ayyy yani sizin de işiniz zor. Bekara ne zaman evlilik dersiniz, okuyana ne zaman diploma dersiniz, evlenene ne zaman bebek dersiniz hep beklemekle geçiyor ömür dedim güldüm. Adet olmuş işte dedi gitti yanımdan. Kayınvalideme diyormuş ki senin gelin biraz sivri dilli çekeceğin var senin o da evet sorma öyle demiş geçmiş. Önceden kayınvalideme her gittiğimde kadın kapıda biterdi. Artık dalga geçiyorduk biz kapıdan x abla bacadan damlıyor diye. O olaydan sonra sayılı gördüm kendisini

Mesleğiniz nedir

İnsanı çatlatıyorlar gerçekten. Siz de çok iyi demişsiniz böylesine öyle cevap.

Daha önceki mesajlarınızdan tahmin ettim. Ben de öğretmenim. Dediğiniz gibi bizim mesleğimizde kendi işimizi yapmak çok zor. Ya 3 kuruşa mahkum oluyoruz ya da iş bulamıyoruz. Siz hem mesleğinizi yapma fırsatı bulmuşsunuz hem maaştan memnunsunuz hem de müdürünüzle aranız iyiymiş. O yüzden hiiiç umursamayın. Dersler başlayınca herkes kendi işine bakmak zorunda kalacak. Yakında yoğunluğunuz arttıkça siz de isteseniz bile takamayacaksınız şunu bunu. Ben zamanında akıllılık(!) edip işi bıraktım şimdi tekrar dönmek istiyorum iş bulamıyorum. İnanın işsizlik, dedikoduculardan daha fazla yıpratıyor insanı. Sizin için dua edicem. Umarım en kısa zamanda bu kötü dönemi atlatırsınız, umarım çevrenizdeki hadsizlerin çenesi kapanır da huzur bulursunuz.

Teşekkür ederim meslektaşım. Umarım siz de en kısa sürede içinize sinen bir kurumda kendi mesleğinizi yapabilirsiniz. Bende bu konuda size dua edeceğim.

Siz nerede yaşıyorsunuz ya? Bu kadar görgüsüz, hadsiz insan bir araya toplanmış. Hadi konu komşuyu geçtim, eğitimci insanlar bile boşanma dedikodusu peşinde mi geziyor yemeyip içmeyip? Merak etmiş sormuşlar siz de anlaşamadık diye cevaplamışsınız. Normal bir insanın bu cevaptan sonra okey deyip geçmesi gerekir. Bu ısrarcı merak neden, ne duymak istiyorlar? Başka bir dünyada gibisiniz gerçekten. Allah sabır versin

miller merakını gidermek için sebep soruyor size destek olmak için değil o yüzden çizginizi bozmayın millette kudurmaha devam etsin. Boşverin sebebi kimseyle paylaşmak zorunda değilsiniz. Yeri geliyor mahkemede bilemgerçek sebepler sunulmuyor şiddetli geçimsizlik deniyor bitiyor millete ne? Çizginizi bozmayın milleti de çok takmayın haytaınızı yaşayın

Doğu sayılabilecek bir şehirdeyim ve buranın insanı için boşanma ultra düzey kötü bir durum boşanma hariç her şeyi de onlara de ama boşanma deme. Eğitimli insanlar diye bakıyorsunuz ama ülkemiz maalesef ki üniversite mezunu cahil dolu. Bu gibi insanlar da üniversite okuduğu için bir ego da yapıyorlar. Halbuki artık herkes üniversite okuyor bundan haberleri yok.

Kötü bir evlilik, boşanma, düzeninizin değişmesi yetmezmiş gibi bir de cehaletle savaşıyorsunuz. Eminim şu tacizi yapanların hepsi de kadındır, yazık.

Siz boşanma konusu açıldığında tedirginliğinizi gizleyemediğiniz için merakları daha da büyüyor olabilir. Biraz daha rahat görünmeye çalışın ki ilgileri azalsın

Kusura bakmayın ben yazınızdan hiç kimseyle boşanma sebebiniz hakkında konuşmadığınızı ,herkesten sakladığınızı ve bu soranların da yakın çevrenizden olduğunu düşündüm. O yüzden onlarla bu konuyu konuşmamamız garip gelmişti. Eğer yakın çevremizden kişiler değilse soranlar , sakin kalarak hayırlısı buymuş, kısmet bu işler gibi genel cevaplar verin. Şimdi anlaşamadık falan derseniz neden anlaşamadınız diye sormaya başlarlar . Zamanla bu soruları geçiştirmeye ve cevap verirken daha sakin kalmaya alışırsınız. İş yeri değiştiği fırsatı çıkarsa da kaçırmayın anladığım kadarı ile çalışma arkadaşlarınızdan pek memnun değilsiniz. Ben avukat olduğum için insanlara sormadan bile en ince ayrıntıları anlatmasına alıştığımdan sanırım , sorulduğunda cevap verilmemesi garip geliyor bana. Ama kabaca, genel ve fazla ayrıntıya girmeden bir cevap hazırlamanız lazım ilerisi için , çünkü yeni tanıştığınız insanlar bile bu soruyu soracaklar.

İş değişikliği yapmaya gerek yok hiç. Yüz kızartıcı birşey yapmadınız ki ortamdan kaçıyorsunuz. Soranlara gayet normal bir yüz ifadesiyle anlaşamadık deyin ve geçin. Sürekli sorma sebepleri yersiz merak. Takıntı yapmayın asıl soranlar takıntı yapsın

İnsanlar bir süre daha soracak sonra yavaş yavaş unutup kendilerine yeni dedikodu malzemesi bulacaklar. Sen hiç istifini bozma. Öyle olması gerekti öyle oldu de geç.

Eski konunuzu hatırladım, hamileydiniz değil mi? Hamile kadına mı böyle yapıyorlar pes!

Herkes neyse de ilerde duygusal bir bağ kuracağınız kişi olursa ona açıklama yapmak zorundasınız.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…