Çok Asabiyim

byata

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Mayıs 2008
379
1
Kızlar son günlerde acayip sinirliyim. Hele oğluma karşı çok çok az sabırlı davranabiliyorum. Bu yıl 1. sınıfta olduğu için ders yapmak istemiyor. Ben de çok bağırıyorum. Sonra da üzülüp hüngür hüngür ağlıyorum. Tabi ben ağlayınca oğlum da ağlamaya başlıyor. Zavallı eşim de ne yapsın bilemiyor. Sizin de ruhsal olarak böyle sorunlarınız var mı? Yoksa ben çıldırmaya mı başladım ? senağlama

Canım bence yaşadığın psikoloji gayet normal.Ben ne anneme,ne kardeşime,ne arkadaşlarıma çok fazla katlanamıyorum;hamile kaldığımdan beri neredeyse.Gittikçe tahammül sınırlarımız daralıyor.Sende bir tane çocuk da var üstelik.Normalde bile çocukla ilgilenmek sabır ister.Sinirlenince durup derin nefesler almaya çalış.Az kaldı bu sıkınıtılı dönemlerimizin geçmesine.

herkes hamileliğin farklı dönemlerinde yaşıyor olabilir bence bu ve benzeri durumları..
bence yine hormonaldir çok dert etme..
ben de bu dönem de aşırı sakinim ve huzurluyum tam tersine :nazar:

hepsi geçicek sıkıntıların,az kaldı anneler.......

ben sakin bir hamilelik geçiriyorum ama bu tip gerginliklerin normal olduğunu biliyorum,hem şu an 38. haftasındaki bir yakın arkadaşım hem de 34. haftasındaki görümcem sürekli dertleniyorlar, çocuklarını farketmeden azarladıklarını, onlara tahammülsüz davrandıklarını (birininki 3 yaşında birininki ilkokul 2 de) söyleyip üzülüyorlar. içinde olmadan şöle yap bööle yap demek kolay, davulun sesi uzaktan hoş gelir onun için bişi önermek haddim değil ama tek değilsin, hormonal ve geçici bişey bu durum. onun için sıkma hiç canını. tatlı bişeyler ye ara ara mutluluk hormonlarını artırıyor biliyorsun belki rahatlatır seni de. arkadaşıma çikolata önermiş doktoru günde bi kaç parça:):icecream:

ben başlarda biraz gergindim, ama şimdilerde iyiyim.. seninki daha farklı bir durum. oğlunun tam en çok ilgiye ihtiyacı oldugu zamanlar ve gelen ikinci bebekle, onun hayatınızdaki etkileriyle alakalı bir durumdur.. senin yerinde olsam daha stresli olabilirdim. üzülme sakın. herşeyin çook çok güzel olmasına az kaldı canım..

aman canım hepimiz az çok dediklerini yaşıyoruz ve daha beter olabiliyoruz ama sen biraz daha dikkat et oğlunun öğrenim hayatının şekillendiği bi dönem biz onlar için varız şimdi oğlun doğmamış kardeşine annesini değiştirdiği için kızabilir yadfa ogeldiği için artık onu sevmediğini düşünebilir çocuk aklı herşey olabilir sinirlendiğinde bence yakışıklı oğlundan uzaklaş babası ilgilensin dersleriyle ama takip ettiğim kadarıyla sen ilgili bi anne oğlun başarılı ve yakışıklı bi evlat zamanla geçer inş

bende son günlerde asabi değilim ama tahmamülsüzüm hele canım annemi çok kırıyom oturup ağlıyorum sonra hatta çalıştığım için bebeğe o bakıcak bana sık sık kızım biz nası geçinicez senle diyo hemen sarılıp özür diliyom ..eşim çok fazla kahrımı çekiyo ama annem öyle değil hemen yüzü değişiyo kırılıyo evden gitmeye kalkıyo haklı olarak yarın bizde yaşıycaz evlat lafı ne kadar ağırdır kimbilir ama allahım az kaldı umarım düzelicek herşey

ceyremcim ben de öyle yani asabilik değil tahammülsüzlük var bende de,
annem erken gelebilecek durumda değildi ama teyzem kayınvalidem vs gelelim diyenleri sırf bu yüzden istemedim, dayanamam diye herkesi son dk gelsinler diye ikna ettim:)
annelere gelince artık hiç biri genç değiller sonuçta torun sahibi oluyolar ve alınganlar ama yine de çekiyolar yazık kahrımızı ama dediğin gibi az kaldı hem anneler çabuk unutur sıkma canını

Canıım ylnız sen degılsın bende aynı seylerı yasıyorum yerlı yersız esımı ve cocukları kırıyorum durduk yere ağlama nöbetlerıne gırıyorum ustune bide bazı sıkıntılar yasıyorum su aralar depresyondayım galıba ben hayırlısıylan bebeklerımızı bı alsaydık kucamıza.

Kızlar son günlerde acayip sinirliyim. Hele oğluma karşı çok çok az sabırlı davranabiliyorum. Bu yıl 1. sınıfta olduğu için ders yapmak istemiyor. Ben de çok bağırıyorum. Sonra da üzülüp hüngür hüngür ağlıyorum. Tabi ben ağlayınca oğlum da ağlamaya başlıyor. Zavallı eşim de ne yapsın bilemiyor. Sizin de ruhsal olarak böyle sorunlarınız var mı? Yoksa ben çıldırmaya mı başladım ? senağlama

Yorum yapan Arkadaşlar, gebelikle ilgili stres olduğunu belirtmişler. Bu doğrudur elbette. Benim dikkatimi çeken ise, oğlum 1. sınıfa başladığında, gebe olmadığım halde, ödevlerini yapmıyor diye, sizin sorunlarınızı yaşamıştım. Şimdi 23 yaşında olan tosunuma ne baskılar uygulamıştım. Baskı ve savaş halinde Liseyi her sene başarı grafiği düşerek bitirdi ama Üniversitede 5. yılı olmasına rağmen çok isteksiz. Geçmiş yıllardaki baskılarımla oğlumu okuldan soğutmuş olduğumu anladığımda, geç kalmıştım. Akıl var mantık var arkadaşlar, kim bize baskıyla birşey yaptırabilir ki? Karşı tarafı ikna etmeye çalışırken, durup bi düşünsek, bize nasıl yaklaşılırsa ikna oluruz? Kendimize istediğimiz davranışı çocuğumuza uygulayalım bakalım yararı olacak mı? Tatlım netten falan araştır bakalım, çocuğuna karşı daha sabırlı olabilmenin yollarını bulabilecekmisin. Allah sabır versin canım. Kolay değil elbette ama çocuklarımızın her yaşının keyfini çıkarmanın yollarını bulmalıyız.a.s

teşekkürler kulitta deneyimlerini aktarmıssın anneler babalar hep en iyiyi en güzeli istiyolar işte bu noktada sorun başlıyo zaten umarız önce sağlıklı hayırlı sonrada kendine vatanına çevresine faydalı evlatlar yetiştirebiliriz

byata hamilelikten oluyodur herhalde bende çok fazla değişiklik olmadı ama zaten şunun şurasında ne kadar kaldı, içinden ya sabır çek ve ikiniz de ağlayıp kendinize boşuna dert yapmayın

oğlum bu sene okula başlıyor dediğin gün sana sabır dilediğimi çok iyi hatırlıyorum çünkü geçen sene bizde de aynı sorun kısmen vardı..kısmen diyorum çünkü ben bağırmıyodum dişlerimi sııyodum hemen ortamı değiştirip biraz hava alıyodum vs vs çünkü bendeçocuklara asla kıyama ama şu son günlerde eşime ve oğluma karşı hem ço duygusal hemde çok tahammülsüz yaklaşıyorum ...

canım gayet normal yaşadıkların.helede sorunların varsa içinde yaşadığın yandın.senden hiç bir farkım yok.eşimde yok yanımda.kendimi ee kapattım.o yetmiyor gibi birde kayınvalidem geldi yanıma.kadını öldürmek geliyor içimden artık anla o derece boğuluyorum.doğum bitse diyorum fakat bu defada lohusalık var.zamana da bırakamıyorum.delirecem.kendi kendimi yiyip bitiriyorum.allah yanımızda olsun inşallah

X